Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93859 replies to this topic

#87376 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 08 July 2018 - 13:55

Μα δέκα χρονιά μετά το ανακάλυψαν, καλά πάμε!  :dazed: 
 
FYI, προς το παρόν την γλυτώσαμε
 
https://www.insomnia.gr/articles/various/european_union/european-union-rejects-copyright-bill/
 

Σύμφωνα με το άρθρο 11, το «link tax» θα υποχρεώνει εταιρείες οποιουδήποτε μεγέθους, να  καταβάλλουν αντίτιμο στις εταιρίες media για να παραπέμπουν στο περιεχόμενό τους ενώ στο άρθρο 13 προβλέπεται η θέσπιση των «upload filters» («φίλτρων για τις αναρτήσεις»), σύμφωνα με το οποίο οτιδήποτε «ανεβαίνει» σε οποιαδήποτε ιστοσελίδα από τους χρήστες της θα πρέπει να έχει ελεγχθεί από τους κατόχους της για τυχόν παραβίαση της νομοθεσίας για τα πνευματικά δικαιώματα.


rsrGbGx.gif

#87377 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 08 July 2018 - 18:30

Βασικά είναι μη πρακτικό γιατί σε πλατφόρμες που ο καθένας βάζει κάτι ο άλλος θα πρέπει να κάθετε να το ελέγχει. ΔΛδ συμφαίρει καλύτερα ο δημιουργός να βάλει διαφήμηση και η εταιρεία  που διαφημήζει να σκάσει onetime ενα ποσο. Πχ baners σε ebooks.

 

Εναλλακτικά μπορεί να μπερδέψεις την εικόνα με άλλα δεδομένα και να ξοδέψει ο άλλος επεξεργαστική ισχύ για να το συνθέσει, παράλληλοα από την επεξεργασία θα πρέπει να παράξει και κάτι άλλο και να το στήλει πίσω στον δημιουργό ή διανομέα έτσι το κάτι άλλο θα μπορεί να είναι μια χρήσιμη πληροφορία. Εξάλλου πλέον συμφαίρει streaming πλην κάποιων περιπτώσεων κακού internet.

 

Ακόμη δε ποιοι/ποιες τραγουδούν το:

Youtube Video


Edited by pc_magas, 10 July 2018 - 23:00.


#87378 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 11 July 2018 - 09:00

Βγήκε χθες το sequel του πρώτου masterpiece 

 

Youtube Video


ySss0UF.jpg


#87379 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 15 July 2018 - 15:04

Και θέλουν να banαρουν τα memes ρε! Μιλάμε για τόση βλακεία πια.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#87380 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 16 July 2018 - 11:37

Αφήνω αυτό εδώ.

 

Youtube Video


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#87381 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 16 July 2018 - 11:55

Αυτό που μου αρέσει περισσότερο είναι το πόσο μα πόσο πολύ γουστάρει ο τύπος που το κάνει.


xbJ3b2w.jpeg


#87382 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 16 July 2018 - 12:06

Ιταλομεταλάς, προφανώς είναι με το χαμόγελο μια ζωή. Χωρίς πλάκα όλοι οι ιταλομέταλοι που έχω γνωρίσει είναι για κάποιο λόγο super positive ατομα. Τουλάχιστο οι επικομεταλάδες, η ιταλία έχει τεράστια παράδοση στο χώρο.


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#87383 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 16 July 2018 - 17:41

Μιας και ποιάσαμε τα Ιταλλομεταλικά covers ας βάλω και εγώ ένα επειδή ζήλεψα:

 

Youtube Video

 

Ακόμη άσχετα οι epica κάναν διασκευή τα τραγούδια του Attack on Titan:

 

Youtube Video


Edited by pc_magas, 16 July 2018 - 17:43.


#87384 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 17 July 2018 - 11:18

καταθεση αποψης.

πηγα scorpions εχθες.αν και πηγα αρκετα προκατηλημενα οτι εχουν γερασει,δεν θα ακουγονται,θα ειναι η σαρα και η μαρα,θα ειμαι απο τους ποιο νεους(35 ετων),θα ειναι ολα τα ΚΑΠΗ και τα λοιπα.
αλλα πηγα και με λαχταρα γιατι δεν τους ειχα δει ποτε και ηταν ενα πραγμα στο backet list μου που ηθελα να κανω..(ακομα στεναχωριεμαι που ειχα εισητηριο καποτε για linking park και τελευταια στιγμη δεν πηγα...και μαλιστα για ηλιθιο λογο).

διαψευστικα απολυτα..μια παρα πολυ καλη συναυλια,πολυ ωραιος κοσμος(το καλλιμαρμαρο ηταν φισκα),νεος κοσμος που μου εκανε εντυπωση που ηξεραν καθε στιχο απο καθε τραγουδι τους,ακομα και απο μερικα που εβγαλαν πριν 3 χρονια,τρομερη ατμοσφαιρα η αρενα(κακα τα ψεματα χωρις αυτους η συναυλια θα ηταν σαν στο ηρωδειο,λογο μεγεθους σταδιου εμεις στις κερκιδες οσο και να φωναζαμε χανομασταν).

ο klaus meine ακομα και στα 70 του εχει φωναρα και απιστευτη ενεργεια.εδωσε ενα 5λεπτο σολο ο mikey dee και εκαναν και ενα tribute στον lemmy και γουσταρα την πετσα μου.

γενικα μια υπεροχη εμπειρια...

αυτα..απλα ηθελα καπου να τα πω,συνεχιστε!!!


Edited by vectrapearl, 17 July 2018 - 11:18.

                                                                       


#87385 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 17 July 2018 - 11:52

Το καλύτερο με τις συναυλίες είναι ο κόσμος. Είναι πολύ ωραίο να ξέρεις ότι όλοι εκεί το απολαμβάνουν εκείνη τη στιγμή. Ειδικά όταν τραγουδούν κι αυτοί, γίνεται κάπως επικό, δεν ξέρω xD
Τελείως διαφορετική ατμόσφαιρα αυτή της συναυλίας, είναι εμπειρία πραγματικά!

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#87386 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 17 July 2018 - 12:54

Παίξαν καθόλου κομμάτια από τα 70τιζ άλμπουμς τους? Και ειδικά από τα fly to the rainbow, lonesome crow?


Ας αφήσουμε και κανα κομμάτι για όσους νομίζουν οτι οι Scorpions είναι μόνο νερόβραστες power ballads και ροκποπ χιτάκια!

Youtube Video


Youtube Video


Youtube Video


Youtube Video


Uli Jon Roth <3

Youtube Video

Edited by mono, 17 July 2018 - 19:59.

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#87387 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 17 July 2018 - 14:24

Τι να πω με τα νέα κινητά. Κολλούσε το UI σε Android και έπρεπε να κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις. Κάνω backup τις επαφές στη διεύθυνση mail, λέει πως αντιγράφηκαν 50+ επαφες. Μετά την επαναφορα και αφού βάζω το email,πάω να κάνω εισαγωγή επαφών και μου εισαγει μονο 2! Οι άλλες πουθενά! Έπρεπε να κάνω backup στην SD κάρτα, βλακεία, αν και μπορεί πάλι το ίδιο να γινοταν. Μπαινω στο Viber εισαγωντας τον αριθμο. Κενό και εκει και ούτε μια ομάδα. Νομιζα πως εκεί τουλαχιστον θα υπήρχαν καποιες επαφες.Αντε πάλι αντιγραφές από συγγενείς, φιλους, και τηλεφωνικούς καταλόγους..όσες μπορώ να βρω τουλάχιστον....

#87388 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 17 July 2018 - 15:25

Οταν λέω εγώ οτι τα σμαρτφον είναι του σατανά...


My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#87389 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 17 July 2018 - 18:15

Παίξαν καθόλου κομμάτια από τα 70τιζ άλμπουμς τους? Και ειδικά από τα fly to the rainbow, lonesome crow?

οταν βγηκε ο klaus ειπε οτι θα κανουν μια αναδρομη αναποδα.απο τα ποιο νεα στα ποιο παλια..ετσι ξεκινησαν με 3 κομματια απο τον τελευταιο τους δισκο(προ 3ετιας)...παρεπιπτοντως το we built this house πολυ ωραιο κομματι και ειδικα στο live ηταν τρομερο.
σιγα σιγα πηγαιναν προς τα παλια...τις μπαλαντες βγηκαν μπροστα μπροστα στην σκηνη και της εκαναν ποιο ακουστικες βερσιον..ειχαν μια κλασικη κιθαρα ,μια τυπου κλασσικη αλλα με διχαλο τριγωνο πισω..(εγω δεν εχω ξαναδει κατι τετοιο)και τα μισα ντραμς..κλασσικα send me an angel και wind of change τραγουδουσε ολο το σταδιο.

 γενικα πηγα σε ποιο best of νερα αλλα και παλι ηταν απολαυση


                                                                       


#87390 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 18 July 2018 - 20:35

Παρόλο που ΔΕΝ πήγα νιώθω την ενέργια που ένιωσες, ευτιζώς που δεν φορώ πλέον σιδεράκια για να γίνουν αντίσταση.