Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93858 replies to this topic

#87106 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 17 May 2018 - 00:51

Πι σι μάγκας εσύ είσαι techonosexual πιστεύω. Έχουμε απόλα σε αυτό το φόρουμ...


xbJ3b2w.jpeg


#87107 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 17 May 2018 - 06:26

Έχεις φάει σκάλωμα με την αποτρίχωση,ε? :P
 
E, προφανώς και δεν είναι θέμα γούστου, είναι ο καπιταλισμός που για να επιβιώσει πρέπει να πουλήσει όλο και περισσότερα προϊόντα και τα θύματα είναι ως επί το πλείστον γυναίκες. Ένα γυναικείο τζελ ξυρίσματος με λουλουδάκια απέξω και άρωμα παπάγιας μέσα κοστίζει το διπλάσιο για τη μισή ποσότητα μίας συσκευασίας αντρικού τζελ που κάνει την ίδια δουλειά. Σου πιπιλίζουν τα μυαλά ότι οι τρίχες είναι αντιαισθητικές, τρέχεις και τα σκας στα ινστιτούτα ομορφιάς και πάει λέγοντας. Ίσως το εννοείται που είπα πιο πάνω έπρεπε να το βάλω σε εισαγωγικά για να δηλώσω ακριβώς αυτό. Όχι ότι εννοείται από μένα προφανώς. Το ιδανικό για μένα θα ήταν να υπήρχε η ελευθερία να κυκλοφορείς χωρίς και με τρίχες, βαμμένη ή άβαφτη, όπως θες εμπάσει περιπτώσει χωρίς αυτό να έχει επιπτώσεις στο επάγγελμα σου, στην κοινωνική σου θέση κλπ
 
Δεν ήξερα τον όρο sapiosexual, διάβασα τί είναι και νομίζω ότι μου ταιριάζει ~χαχαχαχα


Και για τους άντρες οι γνώμες διίστανται για την αποτρίχωση. Άλλο ένα έθιμο που πήραμε από Ιταλία. Μάλλον είναι φθηνότερο λόγω χαμηλότερης ζήτησης.

#87108 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 17 May 2018 - 08:43

Φάνηκαν τα αποτελέσματα της κακομεταχείρισης μηχανών στο Matrix.



#87109 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 17 May 2018 - 10:28

Παίδες ο κόσμος δεν θα πάε μπροστά εαν δεν μπορείς να έχεις τον προσωπικό σου ρομπότ ε μέγεθος 5οροφης πολυκατοικίας αφορολόγητο και να πας με αυυτό στην εργασία σου στο  δέλτα  της Ανδρομέδα που θα είναι να σκότώσεις τον δράκο γα να σώσεις την πριγκίπησα. ;)

 

GUNDAM, ARBALYST,  MACROSS για τον λαο.

και κάπου εδώ το χάσαμε για τα καλά.

τελικα ειμαστε πολλοι..... :8):


                                                                       


#87110 AliceChan

AliceChan

    超平和バスターズ UωU

  • Members
  • 125 posts

Posted 17 May 2018 - 14:00

Κατι ασχετο.Μολις τελειωσα το πρωτο volume του Hakomari(aka Utsuro no Hako to zero no Maria) και το βρηκα εκπληκτικο.Μηπως εχει διαβασει κανεις αλλος αυτο το light novel?εχει το υψιλοτερο ln rating στο mal και σε πολες αλλες σελιδες.check it out


320?cb=20161114052234


#87111 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 17 May 2018 - 14:25

Πι σι μάγκας εσύ είσαι techonosexual πιστεύω. Έχουμε απόλα σε αυτό το φόρουμ...

Και όταν την πεύτω σε ορδές orks με το προσωπικο μου ρομπότ σφυρίζω δυαδικά με κωδικοποίηση του μικρού ινδιάνου που έχω απαγάγει σε ένα ταξίδι μου στο παρελθόν με το Police Box του Dr Who.

 

τελικα ειμαστε πολλοι..... :8):

Έλα να μαζευόμαστε να κάνουμε καμία επάνάσταση το ΣΚ. (Δευτέρα έχουμε Παν/μιο)


Edited by pc_magas, 17 May 2018 - 21:46.


#87112 Kamui

Kamui

    Degenerate aristocrat

  • Members
  • 615 posts
  • LocationRealm of perdition

Posted 17 May 2018 - 20:34

Αυτο που το εβαλα σε bold να το προσεξεις. Ειναι επικινδυνη σκεψη. Σαν κοινωνιολογικη παρατηρηση που χρήζει αναλυσης οκ, παλεύεται. Σαν πιθανο εργαλειο ομως ειναι πολυ επικίνδυνο διαλεκτικο μονοπατι.

Νομίζω ότι το πραγματικά επικίνδυνο είναι η άγνοια απέναντι στο γεγονός ότι αυτό το εργαλείο ούτως ή άλλως θα χρησιμοποιηθεί και ήδη χρησιμοποιείται εναντίον σου.

 

Παίδες ο κόσμος δεν θα πάε μπροστά εαν δεν μπορείς να έχεις τον προσωπικό σου ρομπότ ε μέγεθος 5οροφης πολυκατοικίας αφορολόγητο και να πας με αυυτό στην εργασία σου στο  δέλτα  της Ανδρομέδα που θα είναι να σκότώσεις τον δράκο γα να σώσεις την πριγκίπησα. ;)

 

GUNDAM, ARBALYST,  MACROSS για τον λαο.

και κάπου εδώ το χάσαμε για τα καλά.

Νομίζω ότι αυτό είναι το πιο pc magas ποστ που έγινε ποτέ στην ιστορία της ανθρωπότητας. Έσπασε το ίδιο του το meta.


O6rrvsU.jpg


#87113 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 17 May 2018 - 21:32

Το Πάρα Πέντε πάντα μ'αρεσε. Αυτός ο Καπουτζίδης ζωγράφισε. Εξαιρετικό.

Άσχετο, παλιά ο ΟΤΕ δεν είχε κάτι συνδρομητικά κανάλια? Πρέπει να ήταν τέσσερα. Τα logo τους ήταν κι από μια χρωματιστή πιτσιλιά. Θυμάμαι ειδικά μια πράσινη που μάλλον ήταν για το αθλητικό κανάλι και μια ροζ που ήταν για το κανάλι με τα παιδικά. Θυμαται κανείς πως λεγόταν αυτό το κανάλι για τα παιδικά?? Μου χει κολλήσει και θέλω να λυθεί η απορία.

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#87114 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 17 May 2018 - 21:52

Νομίζω ότι αυτό είναι το πιο pc magas ποστ που έγινε ποτέ στην ιστορία της ανθρωπότητας. Έσπασε το ίδιο του το meta.

Άσε με να  το ξανασκευτώ γιατί πλέον όλα τα gadgets τείνουν προς τον μινιμαλισμό. Ίσως ένα portal app στο smartphone να ήταν ποιο συμαντική πρόοδος. Πχ. διαβάζεις Sora no Otoshimono ή κάτι ποιο Yaoi και μπαίνει η μάνα μέσα τσουπ πόρταλ και το πετάς μέσα και σφυρίζεις δυαδικά σαν μεγάλος ινδιάνος ;) . Ενώ με το ρομπότ 5όροφη πολυκατοικία ειδικά στην Ελλάδα η εφορία θα το λάφει σαν τεκμήριο πολυτελούς διαβίωσης και θα πληρώνεις τα κερατα σου (και τα έβαλες χθες στην κλινική μετάλλαξης) ενώ το portal app οχι.

 

Εξάλλου σκέψου και το άλλο έχεις το ρομποτακι στην Ιαπωνία που είναι ειδήμωνες σε αυτά και δεν το φορολογούν και μένεις Ελλάδα και όταν έρθει χτυπα ξύλο κανα alien invasion ή κανα zombie apocalypse τσούπ πετάγεσε με το portal app και το φέρνεις και τους κάνεις μορταδέλα. Δε σε tentacle κατάστα κάνεις και startup takoyaki shop - ουζερι που μπορείς το πλοκαμάκι να το έχεις είτε στα κάρβουνα είτε στο takoyaki μέσα. Ξέρετε τι ωραίο είναι alien tentacle με ουζάκι;
 

 

Εγώ πάντος στο πα να βάλεις nekomimi που είναι και moe και καλύπτωνται από τον ΕΟΠΥ. Αλλά κανείς δεν με ακούει σε αυτόν τον τόπο που παλέυω με ιδρώτα και moe να τον προοδέυσω.


Edited by pc_magas, 17 May 2018 - 21:59.


#87115 mono

mono

    Ελιτίστρια

  • Global Mods
  • 4,147 posts

Posted 17 May 2018 - 23:02

Is this the real life? Is this just fantasy?


xbJ3b2w.jpeg


#87116 Guest-13157

Guest-13157

    Anime Fan

  • Members
  • 186 posts

Posted 18 May 2018 - 02:23

-


Edited by Gbak, 20 August 2019 - 22:09.


#87117 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 18 May 2018 - 07:19

Το Πάρα Πέντε πάντα μ'αρεσε. Αυτός ο Καπουτζίδης ζωγράφισε. Εξαιρετικό.
Άσχετο, παλιά ο ΟΤΕ δεν είχε κάτι συνδρομητικά κανάλια? Πρέπει να ήταν τέσσερα. Τα logo τους ήταν κι από μια χρωματιστή πιτσιλιά. Θυμάμαι ειδικά μια πράσινη που μάλλον ήταν για το αθλητικό κανάλι και μια ροζ που ήταν για το κανάλι με τα παιδικά. Θυμαται κανείς πως λεγόταν αυτό το κανάλι για τα παιδικά?? Μου χει κολλήσει και θέλω να λυθεί η απορία.

Μάλλον εννοείς της ΕΡΤ που είχε τα cine+, sport+ και το prisma+. Το παιδικό προγραμμα το είχε στο cine. Η cosmote tv είχε ξεκινήσει ως conn-x και από την αρχή τα παιδικά της ήταν το disney και το nikelodeon+. Μόνο το nickelodeon θυμίζει Πιτσιλιά αλλά νομίζω το σκέτο δε χρειάζεται συνδρομητική για να το πιάσεις.

ySss0UF.jpg


#87118 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 18 May 2018 - 13:27

Οντως! Ημουν και πεντε οταν τα εβλεπα αυτα, σχεδον τιποτα δεν θυμαμαι xD Ηταν πραγματι το πρισμα.

 

ert_digital_dvb_t_prisma_01.jpg

 

Ελα τωρα, δεν σου μοιαζει με πιτσιλια? :P

 

Μια πολύ φιλοτεχνημενη πιτσιλια.

 

οκ οντως, δεν μοιαζει με πιτσιλια.

 

To nickelodeon ποτε δεν χρειαζοταν και ακομα δεν χρειαζεται συνδρομη για να το πιασεις. Απλως το εχουμε μπλοκαρει για προφανεις λογους.


8J90AKf.jpg

that's a dude!


#87119 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 18 May 2018 - 15:51

Οντως! Ημουν και πεντε οταν τα εβλεπα αυτα, σχεδον τιποτα δεν θυμαμαι xD Ηταν πραγματι το πρισμα.

 

ert_digital_dvb_t_prisma_01.jpg

 

 Σ αυτο ειχε παιξει fullmetal alchemist και D gray man



#87120 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 18 May 2018 - 16:47

Μα το prisma+ ήταν για παιδιά xD

8J90AKf.jpg

that's a dude!