Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93854 replies to this topic

#86386 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 21 January 2018 - 21:24

Δεν την εξιδανικεύω αλλά ούτε την δαιμονοποιώ το θέμα δεν είναι τόσο τα λεφτά αλλά για να πληρώσω για κάτι με ενδιαφέρουν 2 πράγματα ή να έχω καλύτερη ποιότητα που δεν έχω και πολλές φορές έχω και χειρότερη σε subs και video quality και κυρίως από ηθική ικανοποίση ότι βοήθησα τον δημιουργό που όταν  πληρώσω μια ολόκηρη σειρά blu ray θα έχω δώσει περισσότερο από ότι ένα χρόνο sub στο crunchy και συσκεκριμένα το πιο αστείο είναι ότι το ίδιο το crunchy ξεκίνησε καθαρά πειρατικά και όταν έγινε μεγάλο το γύρισε σε legal streaming.


Edited by pasxaleas, 21 January 2018 - 21:33.

                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#86387 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 21 January 2018 - 21:53

Δεν είναι καθόλου αστείο. Επειδή το Crunchy το πρόλαβα στην πειρατική εποχή του, όταν έγινε πλέον αρκετά γνωστό είχε αρχίσει να δεχεται πολλές προειδοποιήσεις από τις εταιρείες που είχαν τα δικαιώματα. Εκείνο το διάστημα συγκριτικά με τώρα προφανώς το κενό του φθηνού νόμιμου streaming ήταν τεράστιο και προφανώς όλες οι σειρές δεν έβγαιναν σε εβδομαδιαίο Ρυθμό. Βρήκε το κενό και το εκμεταλλεύτηκε, πολλοί fansubbers μάλιστα βρήκαν και δουλειά εκεί επαγγελματικά πλέον. Και επειδή έχουμε ξεχάσει και εκείνες τις εποχές δεν είχαν και όλα τα fansubs την ίδια ποιότητα. Τώρα το να λέμε ότι δεν έχει την ίδια ποιότητα σε subs όταν τα πειρατικά που βλέπουμε
εβδομαδιαία και όχι υπότιτλους από όποιο κανονικό fansub έχει απομείνει που είτε είναι υπότιτλοι του crunchy ή άλλης πλατφόρμας ίσως ελαφρώς πιο τσεκαρισμενους, αυτό είναι το αστείο.

ySss0UF.jpg


#86388 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 21 January 2018 - 22:04

Τώρα έμαθα πως κοτζάμ ΕΡΤ3 δεν συνδέθηκε ούτε δευτερόλεπτο, ενώ απέναντι γινόταν συλλαλητήριο με 200000 κόσμο. Και τους είχα σε εκτιμηση για τα κοινωνικα και αθλητικά θέματα. Από αύριο και αυτοί στη μαύρη λίστα.

#86389 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 21 January 2018 - 22:04

Εάν σου αρέσει αυτό που έκάνε οκ εγώ πάντως δεν το βρίσκω σωστό κυρίως όταν θέλει να το παίξει αφ΄ υψήλου, τώρα εξήγησα γτ το θεωρώ υποδεέστερο αφού άλλοι τρόποι εκπληρούν καλύτερα τη λειτουργία του, το ότι μπορεί να έχω ένα επεισόδειο μια μέρα νωρίτερα δε μου λέει κάτι.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#86390 Kai

Kai

    Fluent in sarcasm

  • Review Team
  • 2,722 posts

Posted 21 January 2018 - 22:13

Βασικά σχεδόν κανένας δεν το κάλυψε, νομίζω μόνο το Βεργίνα, λίγο το TV100 και το 4Ε που πήρε πλάνα από Βεργίνα.

ySss0UF.jpg


#86391 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 21 January 2018 - 23:08

Ισχει βασικα. Αλλα πώς αγοραζω κατευθειαν απο τους δημιουργους? Στην περιπτωση των μανγκα κατι γινεται, αλλα στα ανιμε πώς το κανουμε? Αγοραζοντας τα blu-ray? Δεν με βολευουν κιολας αυτα :P

 

 Βασικά ξεκίνα με το 30 day trial κι αν σου αρέσει η υπηρεσία συνέχισε. Αν δεν σε νοιάζει να έχεις κάτι στο ράφι σου να το κοιτάς τότε είναι καλό deal.

Επίσης δεν έχει όριο στο multi stream δηλαδή με το ίδιο account μπορούν να βλέπουν παραπάνω από ένας. Βρες άλλον έναν και θα ρίξεις το κόστος στα 2.5€ στον καθένα!  :gotit:

https://www.reddit.com/r/Crunchyroll/comments/28eup3/question_about_multiple_streams/


rsrGbGx.gif

#86392 Angel.tze

Angel.tze

    Το perverted υποσυνειδητο μου εχει παντα δικιο

  • Members
  • 362 posts

Posted 22 January 2018 - 00:03

Πφφφ οντως βοηθαει αυτο. Θα το κοιταξω και αμα τυχει και γινει κατι, θα ενημερώσω :D

8J90AKf.jpg

that's a dude!


#86393 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 22 January 2018 - 00:10

Εγώ προτιμώ το IRC offer. Ούτε πιστωτικές ούτε τίποτα. Το αρνητικό είναι ότι μπορεί να δεις καμια φορά υπότιτλούς ότι να ναι.



#86394 Petran79

Petran79

    YOU GET TO BURNING!

  • Review Team
  • 3,265 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 22 January 2018 - 00:42

Βασικά σχεδόν κανένας δεν το κάλυψε, νομίζω μόνο το Βεργίνα, λίγο το TV100 και το 4Ε που πήρε πλάνα από Βεργίνα.


Πάλι καλά. Τα κρατικά υπακούν και τα ιδιωτικά αγωνιούν για τις άδειες. Χειρότερα και από το μαύρο δηλαδη

#86395 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 22 January 2018 - 00:52

Το χειρότερο του να είσαι σε σχολή ανθρωπιστικών επιστημών είναι ότι και πάλι την παπαγαλία δεν την γλιτώνεις... (Τώρα που το σκέφτομαι, οπουδήποτε και να είσαι δεν την γλιτώνεις)

 

Εκεί που στο σχολείο έλεγα ότι θα πάω στο πανεπιστήμιο και δεν θα χρειαστεί να μάθω τίποτα απ' έξω, τώρα το θεωρώ ως μοναδική λύση. Βέβαια, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, είναι άλλο να σου αρέσει αυτό που σπουδάζεις και άλλο να μαθαίνεις απλά ιστορία κατεύθυνσης λες και δεν έχεις άλλη δουλειά να κάνεις :kakaka: Ως παιδί, λοιπόν, που στα παπαγαλέ μαθήματα των πανελληνίων τα είχε πάει επιεικώς σκατά, θεωρώ ότι έχω κάνει πολύ μεγάλη πρόοδο από τότε. Μπορώ να πω ότι "έχω μάθει να μαθαίνω", καθώς πλέον ότι είναι να μάθω το οπτικοποιώ και προσπαθώ να το μάθω σχηματικά, προσθέτοντας κάθε φορά και κάτι παραπάνω. Αυτό, όμως, προϋποθέτει πολύ μεγάλο μέρος του χρόνου μου, αλλά έχω παρατηρήσει ότι είναι το πιο εποικοδομητικό για εμένα. Η στείρα αποστήθιση και παπαγαλία του λυκείου ήταν ό,τι χειρότερο και ένας πολύ παθητικός τρόπος για να μάθω κάτι. Αφού θυμάμαι που μερικές φορές νευρίαζα, πετώντας βιβλία και τετράδια, διότι δεν έμενε τίποτα μέσα στο κεφάλι μου...

 

:sleepy:



#86396 Super Sayan Girl

Super Sayan Girl

    Sesshomaru~sama

  • Members
  • 108 posts
  • LocationΑθήνα

Posted 22 January 2018 - 18:07

Καλησπέρα παιδιά, Ξέρετε κάποιο site που να λέει ποια anime μεταφράζουν τα fansubs groups για την κάθε σεζόν;


TMWsBT7.png        


#86397 1451

1451

    .

  • Members
  • 2,585 posts

Posted 22 January 2018 - 22:03

Συγκεντρωτικά δεν ξέρω αν υπάρχει, πέρα από το anidb που τα έχει κάπως μπερδεμένα όμως. Φαντάζομαι η καλύτερη λύση είναι η επίσκεψη στην ιστοσελίδα του κάθε γκρουπ, όσα έχουν τέλος πάντων.



#86398 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 23 January 2018 - 11:31

dSb6n51.png

 

Αν και τελειωμένες σειρές τις κατεβάζω και τις διαβάζω στο pc για ongoing ήταν ότι καλύτερο αντε να δούμε ποιος κλώνος του θα πετύχει.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#86399 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 24 January 2018 - 09:43

Αντίο Cyta,

 

Υπογραφή Συμφωνίας για Πώληση του Συνόλου των Μετοχών της CYTA HELLAS στην Vodafone

 

τι θα γίνει όμως με αυτό το παιχνίδι, πρώτα ήμουν στην Vivodi, έκλεισε πήγα στην On, έκλεισε πήγα στην Cyta, τώρα που οεο!  :dazed:

Η Forthnet κι αυτή πάει για πώληση. Μόνο ΟΤΕ και Vodafone γιατί την Wind την έχω διαγράψει σαν εταιρεία!  :wet2:


rsrGbGx.gif

#86400 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 24 January 2018 - 20:36

Πέρασα να πω ένα SPAM και φεύγω 


Edited by Erisadesu, 24 January 2018 - 20:36.