Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 33 votes

The Black Hole


  • Please log in to reply
93858 replies to this topic

#86341 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 January 2018 - 19:54

Είναι η επιστροφή!  :hero:  :hahaha:


rsrGbGx.gif

#86342 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 11 January 2018 - 23:05

Καλησπέρες,

Παρόλα που σταμάτησα την εργασία έποιασά άλλη εργασία στο Μεταπτυχιακό και έχω να κάνω delivery 2. Πλησιάζει και εξεταστηκή και αρχίζει ένα ακόμα Palucky Luke ;) . Ευτυχώς είναι σε ένα μήνα απο τώρα έτσι έχω χρόνο.



#86343 zennith666

zennith666

    Oh boy,more trouble...

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationAthena

Posted 12 January 2018 - 01:40

Πω χρόνια έχω να μπω εδώ.Τι λέει ρε παλικάρια?Χαίρετω και τον νεο admin.


Posted Image


#86344 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 January 2018 - 07:34

Που σαι zenith, stay we have cake:congrats:


rsrGbGx.gif

#86345 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 12 January 2018 - 15:33

The cake is a lie



2bbd14fc.jpg


#86346 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 12 January 2018 - 19:32

Tι lie ρε, έρχονται τα δώρα, νταξ μόνο που δεν τρώγονται. :riiight:  


rsrGbGx.gif

#86347 Nikolai_Karapetsov

Nikolai_Karapetsov

    The soviet petrolhead

  • Members
  • 81 posts
  • Locationκαπου στο διαστημα...

Posted 12 January 2018 - 22:06

αν δεν τρωγεται δεν ειναι κεικ



#86348 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 12 January 2018 - 23:37

Makudonarudo

Guguru

Toiletto

Kitto Katto

Dizunilando

Takushi go Hoteru

Sebun Elebun

Miruku

Basu

Biru

Sutabakkusu

Spoiler:



#86349 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 12 January 2018 - 23:49

Viral έγιναν τα katakana και ο makudorarudo ! μέχρι και τα φροντιστήρια το χουν κοινοποιήσει!  :redcard2:  :kakaka:


フカフカ

#86350 Akihito

Akihito

    Anime Fan

  • Members
  • 169 posts

Posted 12 January 2018 - 23:59

Αυτός στο 3:34 τι είναι ντυμένος ακριβώς; Δεν νομίζω να είναι Σαμουράι, αλλά μου φαίνεται γνωστή η η εικόνα και η ενδυμασία.



#86351 GhostPrince

GhostPrince

    夢遊病者

  • Members
  • 2,149 posts
  • Location ・ω・ 

Posted 13 January 2018 - 00:47

Αυτός στο 3:34 τι είναι ντυμένος ακριβώς; Δεν νομίζω να είναι Σαμουράι, αλλά μου φαίνεται γνωστή η η εικόνα και η ενδυμασία.

ηθοποιός κάμπουκί  λογικά.


Edited by GhostPrince, 13 January 2018 - 00:50.

フカフカ

#86352 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 13 January 2018 - 04:39

Παιδες θελω τη συμβουλη σας σε ενα θεμα.
Αρχικα να ξεκαθαρισω το οτι μενω σε ρετιρε. Το προβλημα μου ειναι οτι εχω ενα καναπε ο οποιος δε χωραει να περασει απο τη πορτα τη πολυκατοικιας που βγαινει στην αυλη του ρετιρε μου. Οποτε σκεφτηκα να τον ανεβασω με σχοινι.
Η ερωτηση μου τωρα ειναι η εξής. Ξερω απο κομπους ωστε να τον δεσω αλλα δε ξερω τι διαμετρο σχοινι να αγορασω για αυτη τη δουλεια. Σιγουρα ενα συνθετικο λογω αυξημενης ελαστικοτητας αλλα στη διαμετρο κολλαω. Δε θελω να μου σπασει το σχοινι.
Συμβουλες;


ezgif.com-resize.gif


#86353 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 13 January 2018 - 08:25

Δεν περνάει ούτε κάθετα; Καλύτερα βρες καμιά εταιρεία με αναβατόριο να στον φέρει από το μπαλκόνι. Για σχοινί δεν ξέρω.  :beaten:


rsrGbGx.gif

#86354 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 13 January 2018 - 17:30

Εάν πάρεις ένα τυπικο-ενδιάμεσου πλάτους και χρησιμοποιήσεις πολλαπλά σχοινιά για να σηκώσες το βάρος; Δε άντε και πας να το σηκώσεις θα μπορέσεις μόνος σου; Δεν μπορείς σου συστήνω φώναξεις άτομα η ακόμη καιεαν μπορείς να τον αποσυναρμολογήσεις σε τμήματα και το βάλεις τμηματικά.



#86355 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 13 January 2018 - 19:17

Παιδες θελω τη συμβουλη σας σε ενα θεμα.
Αρχικα να ξεκαθαρισω το οτι μενω σε ρετιρε. Το προβλημα μου ειναι οτι εχω ενα καναπε ο οποιος δε χωραει να περασει απο τη πορτα τη πολυκατοικιας που βγαινει στην αυλη του ρετιρε μου. Οποτε σκεφτηκα να τον ανεβασω με σχοινι.
Η ερωτηση μου τωρα ειναι η εξής. Ξερω απο κομπους ωστε να τον δεσω αλλα δε ξερω τι διαμετρο σχοινι να αγορασω για αυτη τη δουλεια. Σιγουρα ενα συνθετικο λογω αυξημενης ελαστικοτητας αλλα στη διαμετρο κολλαω. Δε θελω να μου σπασει το σχοινι.
Συμβουλες;

Πανε σε μαγαζι που πουλαει τετοια ειδη και πες τον τι ακριβως θελεις να κανεις. Θα σου δωσει το καταλληλο σχοινι. 

Υ.Γ. Μια συμβουλη : Δεσε την πολυθρονα στις δυο ακρες και δυο ατομα να τραβανε το σχοινι. Πρωτα ο ενας απο την μια μερια και μετα ο αλλος απο την αλλη, σιγα σιγα και σταθερα. Εαν εχεις μπαλκονια ενδειαμεσα καλο θα ηταν να υπαρχει ενα ατομο σε καθε οροφο με π.χ. μια σκουπα να σπρωχνει τον καναπε οριζοντια κρατοντας τον σταθερο ετσι ωστε να μην εχεις πολυ μπαλατζο και να μην χτυπησεις τεντες κλπ. Οταν δουλευα σε συνεργειο υδραυλικων ετσι ανεβαζαμε τα boiler των ηλιακων στην στεγη.

 

In other news γιατι δεν εχουμε topic για την σειρα Peaky Blinders you bloody bastards? Fooking great series!!


Y.Γ. 2 Αντιο ρε Τζιμη :(


Edited by didimakia, 13 January 2018 - 19:22.


2bbd14fc.jpg