Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

AnimeXclusive appreciate thread.(Memories)


  • Please log in to reply
294 replies to this topic

#226 cyberguy

cyberguy

    Scooby Addict

  • Members
  • 6 posts

Posted 30 October 2008 - 09:37

πριν λιγο καιρο οσο απιστευτο και να σας φαινετε γνωρισα κατα τυχη in REAL LIFE τον jimfit....

τον περναω καμια 8-9 χρονια και σε μια κουβεντα περι ανιμε, μου ειπε οτι καποτε ηταν ο θεος σε ενα φορουμ και εχει τρελλες γνωσεις κτλ. μεχρι που μου ειπε το nickname του..

γελουσα κανα 20 λεπτο και τον παροτρυνα να γραφτει σε αυτο το φορουμ. παντως ειναι το ιδιο χαζοχαρουμενος οπως και τοτε...

θυμαστε τα θρυλικα bmp με τον jimfit και τον spam-army του? :congrats::congrats::congrats:
Posted Image

#227 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 30 October 2008 - 11:45

fake.

Posted Image


#228 LuX

LuX

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 31 October 2008 - 01:36

και οχι μονο.

δηλαδή; ο_Ο

#229 cyberguy

cyberguy

    Scooby Addict

  • Members
  • 6 posts

Posted 31 October 2008 - 15:16

fake.

???
Posted Image

#230 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 31 October 2008 - 18:38

δηλαδή; ο_Ο

τι δηλαδη ρε κεφτε.
κανεις οτι δεν ξερεις τωρα?


???

ξερουμε την ιστορια πισω απο τον jim fit πλεον.
ο τυπος απλως σου ελεγε λακαμιες.

Posted Image


#231 LuX

LuX

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 31 October 2008 - 19:55

τι δηλαδη ρε κεφτε.
κανεις οτι δεν ξερεις τωρα?

Πολλά περνάνε από το μυαλό μου!

Κατα τα άλλα, συναντιέστε οι 'pre-animexclusiveικοί' τωρα πλέον;

#232 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 31 October 2008 - 20:10

Πολλά περνάνε από το μυαλό μου!

Κατα τα άλλα, συναντιέστε οι 'pre-animexclusiveικοί' τωρα πλέον;

ναι.
μαζευομαστε καθε 3ο ολογιομο φεγγαρι ,σε μυστικες σπηλιες ,αφου πρωτα μας ειδοποιησουν τα jim fits που εχουμε εκπαιδευσει με μυστικο μηνυμα γραμμενο σε l337.
εκει κανουμε οργια (που ειναι το τυρακι μου?) ,θυσιες και βλεπουμε tvrips/20mb το ep απο ονειροβατη.

Posted Image


#233 cyberguy

cyberguy

    Scooby Addict

  • Members
  • 6 posts

Posted 01 November 2008 - 10:47


ξερουμε την ιστορια πισω απο τον jim fit πλεον.
ο τυπος απλως σου ελεγε λακαμιες.

για πες.... :hahaha::hahaha::hahaha:
Posted Image

#234 LuX

LuX

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 01 November 2008 - 16:01

Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι ο JimFit είναι από Λουτράκι. Αυτό γιατί τα θρυλικά posts του είχανε γίνει εκεί.

#235 Aerinos

Aerinos

    ~tHe wInd dAncer

  • Members
  • 41 posts

Posted 01 November 2008 - 23:09

θα σας ξαναχαιρετήσω κ εγώ.
βλέπω μαζευόμαστε ξανά αρκετοί ^^
να κάνω και μια δήλωση λοιπόν: σε μια βδομάδα φεύγω πεζοναύτης!

ναι, ήρθε η ώρα μου!


Υ.Γ. το ποστ αυτό γίνετε με το πνεύμα του off topic που είχε το animexclusive
Υ.Γ.2. Χορεύω και jump style
Υ.Γ.3. Γειαααα σου lux,pastora και δεν συμμαζεύεται
Υ.Γ.4. Κλασσικό τρόλιασμα,ε?

#236 sepultribe

sepultribe

    ~nekroburburum~

  • Members
  • 177 posts

Posted 23 March 2009 - 14:04

τι μου θυμισατε τωρα... επικες στιγμες. καψιμο μεχρι το πρωι, φλεημς, κραξιμο, απιστευτο γελιο. ειναι οντως κριμα που χαθηκε αυτο το forum, το οποιο εχει αφησει το στιγμα του στις ζωες παρα πολλων παιδιων οπως φαινεται. απο την αλλη ηταν αναποφευκτο μιας και προς το τελος η κατασταση ειχε παρει τον κατηφορο για τα καλα. απο τη μια η απληστια των admins, απο την αλλη η λανθασμενη ταυτιση του mod panel με τη προεκταση του e-penis πολλων απο τους mods, κ.α. οπως και να χει θα μεινει αθανατο.

@παστορα: αν σου βρισκεται καμια pic καποιου εκ των 2 meetings στα οποια παρεβρεθηκα κανε ποστ αν εχεις τη καλοσυνη ειμαι πολυ περιεργος X-)

την καλησπερα μου και να περνατε καλα

Posted Image

#237 picollomaster

picollomaster

    Starting...

  • Members
  • 24 posts

Posted 26 March 2009 - 13:46

Ζω..... :P

Σοβαρα τωρα, δεν ξερω πως μου ηρθε και μπηκα στο anime.gr.

Χαρηκα παρα πολυ ομως που ειδα αυτο το thread.

Ειναι πιστευω συγκινητικο, εαν οχι χρησιμο, να ξερουμε πως ξεκινησε αυτο το community στον χωρο. Οι εποχες του dragonball.gr και του animexclusive ηταν πραγματικα μοναδικες, τουλαχιστον για εμας που ειμασταν εκει.

Αλλοι καιροι, ειδικα γυρω στο 2001-02 για να δεις ανιμε σε καπως φυσιολογικη ποιοτητα επρεπε να περασεις απο σαραντα κυματα. Θυμαμαι ειχα καποτε πληρωσει περιπου 120 ευρω για να αγορασω ολα τα επεισοδια dragonball απο ενα παιδια απο την κρητη, δεν θυμαμαι nickname, σε μια αθλια ποιοτητα real player. Και παλι ομως ημουν ευχαριστημενος.

Σε αυτα τα φορουμ, συναντηθηκαμε (οι περισσοτεροι για πρωτη φορα στη ζωη μας) με αλλα παιδια με τα ιδια ενδιαφεροντα και γελασαμε, μαλωσαμε, βρεθηκαμε για καφε.....Μιλησαμε για ανιμε, games, βιβλια fantasy, οτι θελεις....

Χαρηκα που ειδα εδω αρκετους απο τους παλιους, ειδα αερινο, τοξα, archaengel,eternity(σε εχει παρει το ματι μου και στο gameover.gr?) λουξ, σογκοτεν, σεπουλ, γιαγκαμι, παστορα, adventurer. Συγνωμη αν ξεχασα καποιον. ειναι ομως και αλλα πολλοι που δεν εχουν ποσταρει hellenicanime (δεν νομιζω να τον ξαναδουμε, πρεπει να εχει χαθει εντελως), tokyo pig, coffee, qwerty, shadow, carrot, picolloex.

Ελπιζω να κανουν ποστ να μαθουμε τα νεα τους ακομα και αν οι μερες των φορουμ και των μσν (πχ εγω) εχουν περασει.

Εγω οπως ειπε ο Αερινος ειμαι ακομα αγγλια, τελειωνω το phd και αρχιζω σιγα σιγα να ψαχνω δουλεια (καλη μου τυχη, θα την χρειαστω).

Η αληθεια ειναι οτι εχω ψιλο εγκαταλειψει τα ανιμε (ναι ξερω ειμαι απαραδεκτος) παιζω ομως ακομα jrpg οποτε κατι ειναι και αυτο

#238 Giannis89

Giannis89

    Starting...

  • Members
  • 10 posts

Posted 26 March 2009 - 16:19

Δεν ξέρω αν με θυμάται κανείς, ήμουν και εγώ από την θρυλική εποχή του dragonball.gr. Άλλαξα πολλά nicknames, μερικά από αυτά είναι Yugi, AnimeEXE, Takuto, Daisuke, Doragon, Legend89 και άλλα που δεν μου έρχονται. Αν με θυμάται κανείς θα με θυμάται μάλλον ως Takuto (ήμουν και εγώ ένας από τους πολυάριθμους mods:hahaha:). Πραγματικά απίστευτες εποχές. Ώρες ατελείωτες σε φόρουμ, IRC και MSN. Αν και συχνά είχαμε διάφορες διαφωνίες πιστεύω ότι ήμασταν από τις καλύτερες online παρέες.

#239 Aerinos

Aerinos

    ~tHe wInd dAncer

  • Members
  • 41 posts

Posted 06 May 2009 - 00:04

Δεν ξέρω αν με θυμάται κανείς, ήμουν και εγώ από την θρυλική εποχή του dragonball.gr. Άλλαξα πολλά nicknames, μερικά από αυτά είναι Yugi, AnimeEXE, Takuto, Daisuke, Doragon, Legend89 και άλλα που δεν μου έρχονται. Αν με θυμάται κανείς θα με θυμάται μάλλον ως Takuto (ήμουν και εγώ ένας από τους πολυάριθμους mods:hahaha:). Πραγματικά απίστευτες εποχές. Ώρες ατελείωτες σε φόρουμ, IRC και MSN. Αν και συχνά είχαμε διάφορες διαφωνίες πιστεύω ότι ήμασταν από τις καλύτερες online παρέες.


global mod <<

oooi master-kun ^^ καλή συνέχεια στη gayland!

επειδή νιώθω καλός σήμερα, θα σου αποκαλύψω όσα ξέρω για όσους ψάχνεις.

hellenicanime: μάλλον ήταν shinigami
tokyo pig: εξίσου ξεχασμένος στην gayland, σπουδάζει νομική.
coffee: αυτόν τον προδότη πλέον θα τον λέμε bouzoukia-man. Από τότε που έπιασε δουλειά στην microsoft (και λίγο πιο πριν), σταμάτησε να ασχολείται με οτιδήποτε ασχολιόταν παλιά, και τον φάγαν τα bouzoukia (υπάρχουν και αποδεικτικές φωτό).
qwerty: Τον βλέπω στο msn να αλλάζει titles οπότε μάλλον ζει.
shadow: Αυτός πρέπει να πέθανε ή να έγινε bot του L2.
carrot: Κάνει θητεία στο ναυτικό, need i say more?
picolloex: Ζει και βασιλεύει! Επέστρεψε από την γκασμαδιά, και σταμάτησε να τρέφεται με νερό θάλασσας και άμμο.

Πλέον δεν γίνονται τα τεράστια και τραγικά meetings. Κάθε 3 μήνες ,περίπου, όμως, (στο 3ο ολόγιομο φεγγάρι που είπε ο pastor)εδώ και μερικά χρόνια, βγαίνει η τριάδα του ολέθρου Yagami,EX και εγώ, γινόμαστε k\v/|_otrypidia από το αλκοόλ, και καταλήγουμε σε κάνα λαγούμι internet kafe, μέχρι να ξημερώσει.

#240 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 07 May 2009 - 06:37

global mod <<

oooi master-kun ^^ καλή συνέχεια στη gayland!

επειδή νιώθω καλός σήμερα, θα σου αποκαλύψω όσα ξέρω για όσους ψάχνεις.

hellenicanime: μάλλον ήταν shinigami
tokyo pig: εξίσου ξεχασμένος στην gayland, σπουδάζει νομική.
coffee: αυτόν τον προδότη πλέον θα τον λέμε bouzoukia-man. Από τότε που έπιασε δουλειά στην microsoft (και λίγο πιο πριν), σταμάτησε να ασχολείται με οτιδήποτε ασχολιόταν παλιά, και τον φάγαν τα bouzoukia (υπάρχουν και αποδεικτικές φωτό).
qwerty: Τον βλέπω στο msn να αλλάζει titles οπότε μάλλον ζει.
shadow: Αυτός πρέπει να πέθανε ή να έγινε bot του L2.
carrot: Κάνει θητεία στο ναυτικό, need i say more?
picolloex: Ζει και βασιλεύει! Επέστρεψε από την γκασμαδιά, και σταμάτησε να τρέφεται με νερό θάλασσας και άμμο.

Πλέον δεν γίνονται τα τεράστια και τραγικά meetings. Κάθε 3 μήνες ,περίπου, όμως, (στο 3ο ολόγιομο φεγγάρι που είπε ο pastor)εδώ και μερικά χρόνια, βγαίνει η τριάδα του ολέθρου Yagami,EX και εγώ, γινόμαστε k\v/|_otrypidia από το αλκοόλ, και καταλήγουμε σε κάνα λαγούμι internet kafe, μέχρι να ξημερώσει.

Και εγώ που είμαι ρεεεεε?
@Piccolomaster που είσαι ρε κώστα?Τελικά ζει.....

Επικές εποχές.

@Αερινός μην ανησυχείς πατόψαρό θα περάσει μια ιδέα είναι ο στρατός.....

303 ΛΕΛΕ ΡΕΕΕΕΕΕ.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/