Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Gyakkyou Burai Kaiji: Ultimate Survivor


  • Please log in to reply
258 replies to this topic

#31 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 19 April 2008 - 16:06

Βασικά, για να δεις Akagi, θέλει να ξέρεις και λίγα πράγματα για το mahjong για να το απολαύσεις 100%. Εγώ μέσω του Akagi κατάφερα και έμαθα επιτέλους riichi mahjong που πάντα ήθελα να μάθω αλλα δεν καταλάβαινα Χρηστό. Τώρα παίζω εναντίον του Πι-Τσι και νικάω και αμα λάχει. :orly:

LfNX0dh.png


#32 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 19 April 2008 - 16:17

Βασικά, για να δεις Akagi, θέλει να ξέρεις και λίγα πράγματα για το mahjong για να το απολαύσεις 100%. Εγώ μέσω του Akagi κατάφερα και έμαθα επιτέλους riichi mahjong που πάντα ήθελα να μάθω αλλα δεν καταλάβαινα Χρηστό. Τώρα παίζω εναντίον του Πι-Τσι και νικάω και αμα λάχει. :orly:

hehehe skillz0r:hahaha:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#33 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 19 April 2008 - 16:27

Παιδες κανενα link για την season 2, 3 του manga εχουμε εντοπισει?

Posted Image



#34 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 19 April 2008 - 16:32

Παιδες κανενα link για την season 2, 3 του manga εχουμε εντοπισει?


Απο όσο ξέρω, μόνο τα πρώτα λίγα chapters απο την series 1 έχουνε μεταφραστεί.

LfNX0dh.png


#35 Radagast

Radagast

    Cogito ergo sum

  • Members
  • 2,221 posts
  • LocationDark City

Posted 19 April 2008 - 16:58

Το τέλειωσaν οι Triad ε;
26/26 και ψήνομαι άσχημα να το κατεβάσω να το δω σύντομα. :P
Για πείτε γνώμες όσοι το είδατε όλο. :)

PS : Πρέπει οπωσδήποτε Akagi πρώτα ή στέκει και μόνο του;
Απλά το ρωτάω γιατί πολλοί λένε πως καλό είναι να δεις πρώτα το Akagi κι ας μην είναι prequel.

#36 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 19 April 2008 - 17:04

Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.

LfNX0dh.png


#37 rebelos

rebelos

    Inhale/Exhale

  • Members
  • 147 posts

Posted 19 April 2008 - 19:40

πραγματικά φοβερή σειρά και θα 'θελα να πω πως ο Hyogou ήταν ένας μικρός (ψυχανώμαλος βέβαια) Θεούλης

#38 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 19 April 2008 - 20:07

SEASON 2 SOON PLZ D:

#39 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 01 May 2008 - 22:23

Aπό τα διάφορα blogs και forums όπου τσέκαρα για το θέμα πέρι δεύτερης season αναφέρθηκε πως άμα είναι να βγει θα βγει τουλάχιστον μετά από ένα χρόνο.

Aυτό το video ελπίζω να μην αποτελεί πρωταπριλιάτικο αστείο (μιας και ανέβηκε στο YouTube την Πρωταπριλιά):

Youtube Video


#40 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 02 May 2008 - 21:26

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι αυτό το video προβλήθηκε μετά το τέλος της πρώτης season oπότε κάποια βάση θα έχει...

#41 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 15 October 2008 - 12:09

Σύμφωνα με αυτό, ψάχνουν για κομπάρσους για την δημιουργία Live Action ταινίας Kaiji. Θα είναι μόνο η ιστορία του Espoir και λέγετε οτι αυτός που θα υποδυθεί τον Kaiji δεν είναι άλλος απο τον Fujiwara Tatsuya, γνωστό και ώς Light Yagami απο το Live Action Death Note...

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

ざわ ざわ ざわ ざわ ざわ ざわ ざわ ざわ。。

LfNX0dh.png


#42 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 15 October 2008 - 15:34

[...] και λέγετε οτι αυτός που θα υποδυθεί τον Kaiji δεν είναι άλλος απο τον Fujiwara Tatsuya, γνωστό και ώς Light Yagami απο το Live Action Death Note...

Ένα σχόλιο: :terror2::terror2::terror2::terror2::terror2:

INB4FAILOFEPICPROPORTIONS

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#43 LucyBR

LucyBR

    宝塚歌劇団の歌姫

  • Members
  • 1,559 posts

Posted 15 October 2008 - 16:06

ι αυτός που θα υποδυθεί τον Kaiji δεν είναι άλλος απο τον Fujiwara Tatsuya, γνωστό και ώς Light Yagami απο το Live Action Death Note...


σ'ευχαριστω που μου εδωσες αλλον ενα λογο να πιστευω οτι αυτος καποιον εχει μπαρμπα στο industry εκει περα..
Shuya in Battle Royale
Light in death Note
even a Romeo & Juliet butai..
and now kaiji??
:frozen::frozen:

Posted Image

Spoiler: &#33909


#44 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 23 January 2009 - 22:21

Καταρήν τα tags του anidb manly tears, tissue boxs are amazing είναι ξεκαρδιστικά.

Λοιπόν η σειρά έχει το εξής παράδοξο. Χωρίς να έχει σενάριο είναι απίστευτα εθιστική και παρουσιάζει τρελό ενδιαφέρον. Αυτό οφείλεται στην πολύ καλή δουλειά των δημιουργών πάνω στο τρόπο που παρουσιάζουν τα "παιχνίδια" καθώς και στους πολύ εξυπνογραμμένους-σχεδιασμένους χαρακτήρες της σειράς. (όταν λέω σχέδιο δεν εννοώ τις μεγάλες μύτες :P )

Έχουνε καταφέρει, εμένα προσωπικά ναι, να σε βάλουν στο τρυπάκι να σκεφτείς και συ μαζί τους τι κάρτα θα παιχτεί μετά, να συμπαθήσεις η να μισήσεις κάποιον και γενικά να μπεις στο όλο κλίμα του συνδιασμού τζόγου-ψυχολογίας.

Ο Kaiji είναι τρελό τυπάκι, όπως επίσης και η φωνή του σχολιαστή. Πιστεύω έπαιξε σημαντικό ρόλο για το feeling μέσα στη σειρά. Το ost χωρίς να είναι τίποτα special έχει μερικές ριφιές που ταιριάζουν γάντι.

Και να μη βγει δεύτερη σεζόν θα μπορέσω να ζήσω, αλλά και να βγει θα τη δω ευχαρίστως και μονοκοπανιά όπως και αυτή.

ένα έξυπνο anime συστήνεται άνετα σε όλους.

#45 aboumonkey

aboumonkey

    I love monkeys

  • Members
  • 1,385 posts

Posted 24 January 2009 - 03:46

Στο ίδιο στυλ είναι και το One Outs που προβάλλεται τώρα(baseball gambling style)...

Δεν ξέρω προσωπικά με ενθουσιάζουν αυτού του στυλ τα anime.Δεν έχω δει το Akagi ,αλλά μου φαίνεται αρκετά περίπλοκο το mahjong και δεν έχω τη διάθεση να σπάω το κεφάλι μου, μετά από κάθε επεισόδιο να ψάχνω τη παίχτηκε διαβάζοντας τη wikipedia.Για τον ίδιο λόγο δεν έχω αρχίσει και το Shion no Ou(έχει να κάνει με το Shogi).

Λογικά η πιθανότερη ημερομηνία για δεύτερη season είναι ο επόμενος Οκτώβριος.