Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Russian Conference.


  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#226 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 03 January 2011 - 03:02

Το ποστ 223 πραγματικά το γουστάρω. Εύγε.
Posted Image

#227 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 19 January 2011 - 02:07

Εγώ και η σοβαρή δουλειά στο φώτοσοπ δεν τα πάμε καλά εδώ και κάτι εποχές, αλλά για δες τι σου κάνει το κατέβασμα ενός νέου artbook~


Posted Image Posted Image
Posted Image



Ικανοποιητική σιγκ, γουάου. :warning:

Edited by Putin, 19 January 2011 - 19:50.
sdsad

HnH5aB0.jpg


#228 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 19 January 2011 - 02:13

Οραίο το σετάκι με τη Nu, τα χρώματα στο ava της Noel δε με πολυ-ενθουσίασαν, delicious back nevertheless. Full pic plz.

LfNX0dh.png


#229 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 posts

Posted 19 January 2011 - 08:35

Must be a very nice artbook then ^^

Ώς συνήθως και τα avatars και το sig είναι πάρα πολύ όμορφα. Έχουμε πεί black is always nice and goes with everything. Πολύ καλή φάση γενικά. Keep it up as usual.

Δώσε κάνα extra info για το artbook btw :P
Posted Image

#230 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 19 January 2011 - 13:04

Lul, επειδή βλέπω μεγάλο ενδιαφέρον ποστάρω εδώ να τελειώνω.

It's BlazBlue Material Collection, which can be found on Bakabt.

Και θενξ για το φιντμπακ. ^ ^;

HnH5aB0.jpg


#231 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 18 March 2011 - 23:22

Πολύ γλήγορο wallpaper επειδή το screenshot είναι badass as fuck.

Spoiler:


Και ένα wip που θα καταλήξει σε βέκτορ και wallpaper αν όλα παν καλά = αν μάθω πως να χρησιμοποιώ gradients σε non-shape areas. -_-;

Spoiler:


Show me love.

HnH5aB0.jpg


#232 Night Wizard Seal

Night Wizard Seal

    名前のない怪物

  • Review Team
  • 2,153 posts

Posted 23 March 2011 - 20:26

^And Proderm. :P

Χωρίς να είναι ειδήμων, ομολογώ ότι το αποτέλεσμα είναι Whoah!:riiight:
Επίσης να σε δώσω credits για το 213 πόστ σου, το οποίο το χάζευα για κανα 5λεπτο. Εξαιρετική δουλειά.
Πολύ ωραίο είναι και το 225. Η πρώτη μου σκέψη όταν το είδα.
Spoiler:

I liked it a lot. Keep on rocking.

84886513_zpsfd6f6e60.jpg

They sound like they are crying. Like wolves, howling for their dead masters.


#233 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 10 January 2013 - 19:47

Καλησπέρα

gifs??????????

Attached File  Ruroken05-small.gif   3.88MB   37 downloads

8 gifs 70mb όλα μαζί lel πάρε κόσμε

HnH5aB0.jpg


#234 Napster

Napster

    \ [T] /

  • Members
  • 1,105 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 10 January 2013 - 20:44

Holy f&%(#ing shit! To .gif είναι υπέροχο.

#235 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 10 January 2013 - 22:33

Καλησπέρα

gifs??????????

Attached File  Ruroken05-small.gif   3.88MB   37 downloads

8 gifs 70mb όλα μαζί lel πάρε κόσμε


so big ;O για τοσο μεγαλα gif εχουν αρκετα artifacts(δεν ξερω αν φταινε τα settings(some look like they in 'No Dither',others in 'Diffusion)' ή το coloring(?)) , και ειναι λιγο...αργα? XD (unless this was your intention ;p) Οταν εχεις πολλα frames(70+), καλο ειναι η ταχυτητα να ειναι 0,03 ή μικροτερη.

other than that, gj gj

#236 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 10 January 2013 - 22:43

Είναι τα πρώτα μου τζιφς οπότε απλά πειραματιζόμουν, δε θυμάμαι τι ρυθμίσεις χρησιμοποίησα στο καθένα. Προτεινόμενα options;
Για την ταχύτητα δεν ξέρω τι φταίει, στο ps παίζουν πολύ πιο γρήγορα από ότι αφού τα σώζω. Σε όλα είχα no delay οπότε δεν πήγαινε γρηγορότερα :(((((((

Επίσης είχα ένα πρόβλημα με τα layers που έβαζα πάνω από το animation, κυρίως gradients κλπ- δε μου κρατούσε το opacity, πάντα σε κάποια στιγμή αφού προχωρούσα σε κάτι άλλο έβλεπα να τα γυρνάει μόνο του στο 100% πλζ ρεσπονδ

HnH5aB0.jpg


#237 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 11 January 2013 - 00:14

Είναι τα πρώτα μου τζιφς οπότε απλά πειραματιζόμουν, δε θυμάμαι τι ρυθμίσεις χρησιμοποίησα στο καθένα. Προτεινόμενα options;
Για την ταχύτητα δεν ξέρω τι φταίει, στο ps παίζουν πολύ πιο γρήγορα από ότι αφού τα σώζω. Σε όλα είχα no delay οπότε δεν πήγαινε γρηγορότερα :(((((((


εγω συνηθως χρησιμοποιω αυτα:
Spoiler:


αν και λογω του οτι φταιχνω κυριως gifs για το tumblr μου, και λογω του size limit που εχει το tumblr , πειραματιζομαι με settings μεχρι να βγει το σωστο μεγεθος χωρις μεγαλη απωλεια ποιοτητας. για μη-tumblr gif πιστευω αυτα(ή και Pattern αντι Diffusion) ειναι οκ.

εχεις βαλει στο preview window να κανει preview με βαση τον εκαστoτε browser που χρησιμοποιεις? (πχ εγω εχω βαλει να γινεται preview για τον FF οπως φαινεται και παραπανω) τα μεγαλα gif για καποιο λογο "τρεχουν" πιο αργα στο main interface ενω τα φτιαχνεις απ'οτι στο preview window του save for web.


επίσης είχα ένα πρόβλημα με τα layers που έβαζα πάνω από το animation, κυρίως gradients κλπ- δε μου κρατούσε το opacity, πάντα σε κάποια στιγμή αφού προχωρούσα σε κάτι άλλο έβλεπα να τα γυρνάει μόνο του στο 100%


για effect layers και λοιπα πρεπει παντα να εχεις επιλεγμενο το πρωτο frame στο animation window,και να ειναι τικαρισμενο το "Propagate frame 1". ετσι το effect(και οτι αλλαγες κανεις σε αυτο) περναει και στα υπολοιπα αυτοματα. εγω επισης για χαρη ευκολιας βαζω ολα τα frame layers σε Group και μετα απο πανω τα effect layers/textures/etc.
Spoiler: