Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Russian Conference.


  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#211 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 posts

Posted 29 September 2010 - 16:05

*drum rollz*

Αχέμ. Αρχικά πάλι καλά που άνοιξε πάλι το thread και μπορώ να spammaρω ελέυθερα.

Γενικά εγώ με vectoring, coloring, lazorzpewpew και τέτοια δεν σκαμπάζω οπότε θα μείνω στα κλασσικά περί sigs και avatars.

Και ξεκινάω με το (not at all) faggotry. Τα avatars είναι όλα πάρα πολυ όμορφα ΑΛΛΑ θα ήθελα textwork. Γενικά μ'αρέσει το artwork και τα χρώματα αλλά πρέπει να κάνεις κάτι με το texting (θα επανέλθω σε pm-ing για να δώσω tips, κοινώς ο θεός κι η μαμά του, *σταυροκοπήματα* και τα λοιπά)

Τα sigs τώρα. Μ'αρέσουν πολύ τα lighting effects καθώς και η διάταξη των χαρακτήρων. (Haseo and Data Drain are kick-ass). Αυτό που νομίζω ότι πρέπει να εξασκηθείς είναι στο να πειραματιστείς με άλλα χρώματα. Γενικά η μαυρίλα και τα χρώματα είναι πάρα πολυ ωραία αλλά νομίζω οτι και το πράσινο και το μπλέ είναι λίγο παραπονεμένα (along with a ton of other colors).

Keep it up και θα επανέλθω δρυμίτερος για το texting.
Posted Image

#212 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 30 September 2010 - 13:17

το vector είναι πολύ καλο. Βέβαια εγώ προτιμώ το Illustrator για την συγκεκριμένη δουλειά. Δεν ξέρω αλλά το PS μου σπάει απίστευτα τα νεύρα σε αυτό το θέμα. Βέβαια νομίζω αυτό που θα πώ έχει την ίδια σημασία ανεξαρτήτου προιόντος.
Προσπάθησε τις κύριες γραμμές του περιγράμματος αντι να χρησιμοποιείς ένα απλό stroke από πάνω να τα κάνεις shapes. Τι εννοω; αν για παράδειγμα έχεις μια ίσια γραμμή,σκιαγραφείς τα άκρα της γραμμής και γεμίζεις το κενό ανάμεσα τους.Έπειτα μετακινώντας την κάθε γραμμή εσύ καθορίζεις το πάχος της ελεύθερα χώρις ρυθμίσεις και επαναλαμβανόμενα βήματα. Εφόσον τελειώσεις με το περίγραμμα,χρησιμοποιείς stroke για τις σκιές και για τα μάτια τις οποίες και σβήνεις όταν τελειώσεις τον χρωματισμό.
Προσωπικά χρησιμοποιώ διαφορετικό layer για περίγραμμα,άλλο για σκιές και άλλο για το πρόσωπο.
Ελπίζω να βγάζεις άκρη από αυτά. Θα σου έβαζα και εικόνες αλλά είμαι στην δουλειά τωρα και δεν είναι κατάληλη στιγμή. Θα το κάνω ίσως αργότερα.
Ελπίζω να βοήθησα άλλα όχι άλλο Yui moeblob

#213 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 01 October 2010 - 16:47

Χμ, τον ξέρω και αυτόν τον τρόπο, αλλά στο μυαλό μου φαίνεται ότι θα πάρει τον ίδιο ή και παραπάνω χρόνο με τα stroked paths + αν το σκαν είναι μικρών διαστάσεων/χαμηλής ποιότητας, το απαραίτητο επιπλέον zoom θαρρώ πως κάνει τα πράματα πιο δύσκολα.
Anyways, δε σκοπεύω να πολυασχοληθώ με βέκτορς μέχρι να πάρω γραφίδα, απλά απολάμβανα την τεράστια επιφάνεια εργασίας που μου προσφέρει το νέο μόνιτορ :P

Θενξ for all the replies.


...και πάνω που αποφάσισα να ανεβάσω σκίτσα μου, Putin haz no scanner. D:
Bear with it.


Posted Image


Tony Taka rules.
Note that the right arm's width has been corrected after the pic was taken.

HnH5aB0.jpg


#214 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 01 October 2010 - 17:03

:lovulovu:

Α D O R A B L E !


2bbd14fc.jpg


#215 HawkEyes

HawkEyes

    Anime Newbie

  • Members
  • 49 posts

Posted 01 October 2010 - 18:23

O____________________O

/bow

ειναι πααααρα μα παρα πολυ καλο.μπραβο σου!:thatsit::riiight:
"They chose their destiny,they changed the world..."

[SIGPIC]http://lulzimg.com/i5/311fa403.jpg[/SIGPIC]

#216 papadevil

papadevil

    Anime Freak

  • Members
  • 374 posts

Posted 01 October 2010 - 20:34

Χμ, τον ξέρω και αυτόν τον τρόπο, αλλά στο μυαλό μου φαίνεται ότι θα πάρει τον ίδιο ή και παραπάνω χρόνο με τα stroked paths + αν το σκαν είναι μικρών διαστάσεων/χαμηλής ποιότητας, το απαραίτητο επιπλέον zoom θαρρώ πως κάνει τα πράματα πιο δύσκολα.
Anyways, δε σκοπεύω να πολυασχοληθώ με βέκτορς μέχρι να πάρω γραφίδα, απλά απολάμβανα την τεράστια επιφάνεια εργασίας που μου προσφέρει το νέο μόνιτορ :P

Θενξ for all the replies.


...και πάνω που αποφάσισα να ανεβάσω σκίτσα μου, Putin haz no scanner. D:
Bear with it.



Posted Image


Tony Taka rules.
Note that the right arm's width has been corrected after the pic was taken.



φοβερο,εχεις πετυχει απιστευτα την εκφραση!!!
Posted Image

#217 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 posts

Posted 02 October 2010 - 04:08

woop woop!

*speechless*

πανέμορφο. εύγε. keep em' coming.

:nod:
Posted Image

#218 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 17 October 2010 - 01:27

Harro harro.


Posted Image

Posted Image
Spoiler: Original


Πέρα από αυτά έχω και αρκετά σχέδια για/από τη σχολή, από τα οποία δε μ'αρέσει κανένα. ~_~

HnH5aB0.jpg


#219 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 03 November 2010 - 06:23

First vector attempt in Illustrator. D:

*click for transparent and huegass file*
Posted Image


Πονάν τα μάτια μου χ_χ

Μέχρι τώρα έχω σποττάρει δύο λάθη- ένα στο μάτι, ένα στο eyelash και συνεχίζουμε.
Oh well, it was fun.






And some gayfabulousness.

Posted Image



TAU-BAAN!

Edited by Putin, 12 November 2010 - 05:29.

HnH5aB0.jpg


#220 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 05 November 2010 - 06:07

Just spamming in my own thread~


Ακόμη ένα βέκτορ κυριολεκτικά for the lulz. Και να ήθελα να το δουλέψω σοβαρά βέβαια θα ήταν αδύνατο, λόγω του άθλιας ποιότητας snapshot και του απίστευτου artwork του Σέχυ Κομμάντο όπου δεν υπάρχουν λεπτομέρειες, οι αναλογίες πάνε κι έρχονται, μπλα μπλα μπλα.


Posted Image

Edited by Putin, 09 November 2010 - 02:19.

HnH5aB0.jpg


#221 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 05 November 2010 - 14:02

του δίνεις και καταλαβαίνει βλέπω! You make me really proud. Ειδικά η πόζα του τελευταίου είναι απλά....
FABULOUS!

Keep it up!

#222 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 11 November 2010 - 02:40

Sakana musume appreciation post.


Spoiler: Huge .png ahead



Πρέπει να βρω και πως να χρησιμοποιώ gradients για τα μάτια, είναι πολύ βαρετά έτσι. χ-χ

HnH5aB0.jpg


#223 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 05 December 2010 - 18:05

Bump.


Here's the latest vector, which has been unexpectedly popular on AP the past few days. D:

*click for more resolutions, imageshack's being a bitch*
Posted Image



Ήθελα να το ποστάρω μαζί με το γουολπέηπερ που ετοιμάζω, αλλά προχωράει πολύ αργά, so yeah.

HnH5aB0.jpg


#224 Botsun

Botsun

    Boss Tsundere

  • Members
  • 1,240 posts

Posted 05 December 2010 - 19:53

Καταπληκτικές δημιουργίες! :riiight:

Posted Image

Avatar & signature by Kai


#225 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 03 January 2011 - 01:42

Long nose.

Posted Image




Έχω προσωρινά διαθέσιμο σκάννερ. :warning:

Το γουόλ που ανάφερα στο προηγούμενο ποστ θα είχε ολοκληρωθεί αν το λαπτοπ που έκλεψα βάσταγε το .ai του. Bleh.

HnH5aB0.jpg