Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Fullmetal Alchemist


  • Please log in to reply
475 replies to this topic

#16 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 21 March 2008 - 14:18

ρε guys μεχρι ποσα εχουv κυκλοφορησει??
η σελιδα που κατεβαζω εγω εχει μεχρι το 78:sigh2:!!
πειτε καμια αλλη που να τα εχει ολα plz

Posted ImagePosted Image


#17 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 21 March 2008 - 20:43

Mangatraders εως το 81 ακα το τελευταιο

#18 Steiner_Zidane

Steiner_Zidane

    Anime Freak

  • Members
  • 319 posts

Posted 22 March 2008 - 03:30

Χωρίς να γράψετε spoilers, μπορείτε να απαντήσετε στην απορία μου; Τόσο καιρό που συνεχίζεται το manga δεν έχει υπάρξει καθόλου πτώση στην εξέλιξη της ιστορίας; Το FMA δεν είναι σαν τα Naruto, Bleach, One Piece που κανείς δεν ξέρει πότε θα τελειώσουν, αλλά είναι πιο συγκροτημένο σεναριακά, με αρχή, μέση και τέλος - τουλάχιστον στο anime. Δε θέλω να γίνει σύγκριση με το anime, απλά μόνο να μου πείτε αν το σενάριο συνεχίζει να είναι καλό και αν προβλέπεται να τελειώσει σύντομα. Λέω να το ξεκινήσω από εκεί που άρχισε το anime να αποκτά διαφορετική εξέλιξη, γι' αυτό ρωτάω.:rolleyes:
Posted Image

#19 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 22 March 2008 - 03:50

αχχ κοιτα τωρα να απαντησω ακριβως οπως θελεις δε μπορω. Σιγουρα ομως θα αξιζε να το διαβασεις ολο το manga απο την αρχη εχει καποιες μικρες διαφοροποιησεις και στην αρχη νομιζω, αλλα δε θα σου παρει και κανα τρελο χρονο ;)

Εμενα το πως εχει συνεχισει η πλοκη μου αρεσει αρκετα ( οπως επισης και οι διαφορες απο το ανιμε)

Θεωρω οτι ειμαστε μεση προς τελος ( ενα 75% ας πουμε ^^). Τωρα το τι μπορει αργοτερα ο mangaka να κανει και να δωσει και και αλλο υλικο στην ιστορια δε μπορουμε να ξερουμε.

Παντως στο σημειο που ειναι τωρα (ch 81) εχουν ξεκαθαρισει σχεδον ολα και σου δινει το αισθημα οτι ολα οδευουν προς μια μεγαλη μαχη.

#20 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 22 March 2008 - 05:00

Ναι μάθαμε πλέον ποιοι είναι οι καλοί και οι κακοί. Πια τα σχέδια της κάθε παράταξης και τα λοιπά. Το μόνο που μένει είναι να ξεπεραστούν κάτι προβληματάκια αλλά ουσιαστικά λογικά μιλώντας πάντα είμαστε στο τελευταίο arc.

Midget Chronicles:congrats:

Posted Image


#21 Ephialtes

Ephialtes

    Ashigaru

  • Members
  • 570 posts

Posted 01 April 2008 - 00:06

ποτε βγαινει το 82; καθε ποτε βγαινει καινουργιο τσαπτερ; καθε μηνα;

Posted ImagePosted Image


#22 SetAbominae

SetAbominae

    Manga Καμενος

  • Members
  • 68 posts

Posted 01 April 2008 - 16:40

καθε μηνα γυρω στις 10-15 του μηνος

#23 JiMi-ClouD-

JiMi-ClouD-

    Mendoxe...

  • Members
  • 300 posts

Posted 02 April 2008 - 15:51

παντως ειναι πολυ καλο μανγκα..θα συμφωνησω ειναι προς το τελος,αλλα εχει καμποσο ακομα
Posted ImagePosted ImagePosted Image

#24 The Tragic Prince

The Tragic Prince

    心消えたこのせかいに 

  • Members
  • 1,344 posts

Posted 16 April 2008 - 18:26

ποτε βγαινει το 82;


το 82 βγήκε αυτές τις μέρες.

#25 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 20 April 2008 - 21:39

^_^ Μεγαλο κολλημα κι εγω με το manga. Διαβασα και το 82 τωρα που βγηκε... Το μονο μου παραπονο ειναι οτι δεν εχουμε δει εδω και κατι μηνες τι κανει ο Roy η που στο καλο ειναι πια... διακοπες κανει; XD

#26 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 22 April 2008 - 00:12

επιτελους αλλο ενα chap,
Spoiler:


Ενδιαφερων θα εχει επισης το τι θα γινει με τον Greed (---> ***)

#27 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 16 May 2008 - 02:55

/bump chapter 83 is out!

ch83: ακριβως αυτο που περιμενα, ολα τα πιονια στη θεση τους, πεδιο μαχης και ωρα κανονισμενη, στρατηγικη σχεδον ετοιμη and off we go to war!

Spoiler:


#28 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 16 May 2008 - 21:20

Και επιτελους φανηκε κι ο Roy. Εκει που εριξα γελιο ηταν με την Izumi παντως. Και επιμενει πως ειναι απλως νοικοκυρα.

Spoiler:


#29 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 17 May 2008 - 15:26

Looks like we're nearing the end of FMA. Let's hope it'll be good:wooi2:

Posted Image


#30 JiMi-ClouD-

JiMi-ClouD-

    Mendoxe...

  • Members
  • 300 posts

Posted 17 May 2008 - 15:28

Looks like we're nearing the end of FMA. Let's hope it'll be good:wooi2:

οντως παιδια μπαινουμε στ τελευταιο αρκ(αν δν εχουμε μπει ηδη)αντε ανυπομονω...
Posted ImagePosted ImagePosted Image