Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Kenny dabbles in art... ^^


  • Please log in to reply
275 replies to this topic

#271 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 23 November 2009 - 07:12

Κάποια στιγμή θα επιστρέψω στον ABe, I'm not done with him yet. :P

Επίσης, FUKKEN RAGE @ Photobucket, που μου μείωσε την ποιότητα σε ένα σωρό uploads. Για πολλά από αυτά δεν είχα καν κρατήσει αντίγραφο. Κι απ' ότι μαθαίνω, δεν είμαι καθόλου ο μόνος που το έχει πάθει αυτό... Συμπέρασμα: μη χρησιμοποιείτε Photobucket. Κάποια στιγμή, και για όσες εικόνες μπορέσω, θα τις αντικαταστήσω. Φυσικά, θα πρέπει να βρω πρώτα έναν imagehost που να μην τον παίρνει. :bahhh:

But enough of my nagging, have a Black Mesa logo. (Άντε να δούμε πότε θα βγει αυτό το mod, από το 2005 το περιμένω...)

Posted Image

Ναι, ξέρω ότι οι σκιές του λοστού δεν είναι ακριβείς, but I did my best. Ευχαριστώ την Black Rock για τα blending tricks και τα photo filters που μου έμαθε, και τον sunday για το επίμονο και ανελέητο quality check. :P

Spoiler: Εικόνες που χρησιμοποίησα, για όποιον ενδιαφέρεται

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#272 Anelis

Anelis

    random frantic action

  • Retired Staff
  • 3,374 posts

Posted 23 November 2009 - 07:55

dunno what Black Mesa is αλλά το αποτέλεσμα είναι εξαιρετικά καλό
μ αρέσει που άλλαξες και το παράθυρο και του έδωσες πιο θερμούς τόνους να ταιριάζουν με τον λοστό

Posted Image


#273 Black Rock

Black Rock

    TO THE ICECAR!

  • GFX Staff
  • 724 posts
  • Locationalways searching for nii-chan

Posted 23 November 2009 - 11:56

το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλό και χαίρομαι που με άκουσες. Μάθε να χρησιμοποιείς πολύ όλα τα φίλτρα αλλά μην το παρακάνεις. Δούλεψε με πολλούς διαφορετικούς συνδυασμούς για τέλειο αποτέλεσμα και γίνε ο master του Photoshop,μετά από μένα φυσικά :kakaka:
Πάντα Imageshack χρησιμοποιώ, κολάει καμιά φορα αλλά χίλιες φορές αυτό παρά το άλλο

#274 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 23 November 2009 - 13:09

Επίσης, FUKKEN RAGE @ Photobucket, που μου μείωσε την ποιότητα σε ένα σωρό uploads. Για πολλά από αυτά δεν είχα καν κρατήσει αντίγραφο. Κι απ' ότι μαθαίνω, δεν είμαι καθόλου ο μόνος που το έχει πάθει αυτό... Συμπέρασμα: μη χρησιμοποιείτε Photobucket. Κάποια στιγμή, και για όσες εικόνες μπορέσω, θα τις αντικαταστήσω. Φυσικά, θα πρέπει να βρω πρώτα έναν imagehost που να μην τον παίρνει. :bahhh:

Rage is an understatement. >_> Personally I've had over 2600 pictures reduced in f'ing quality and I can't replace over 2000 of them αφου δεν τις εχω πια.:bahhh:I'm fully using tinypic now..so far it hasn't let me down. :3

#275 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 23 November 2009 - 15:53

Uwa, αυτό το είχες ξεκινήσει πριν το καλοκαίρι αν θυμάμαι καλά. >_<
Τη σκιά την έκανες να φαίνεται φυσική, για το αν είναι σωστή δε ξέρω. XD
Πάνω απο το πορτοκαλί s έχει κάτι μαύρες τελίτσες, δε θες να φαίνεται σαν jpeg artifacts ενώ έχεις ρίξει τόση δουλεία.

LfNX0dh.png


#276 didimakia

didimakia

    Mockingbird

  • Members
  • 2,473 posts
  • LocationBus 142

Posted 13 August 2011 - 16:44

What the hell happened to you?
Γτ δεν postαρεις τιποτα? Σταματησες να ασχολεισαι με Photoshop? Δεν το νομιζω αρα we want more!!!11!!one


2bbd14fc.jpg