Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

Neon Genesis Evangelion


  • Please log in to reply
723 replies to this topic

#91 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 10 November 2007 - 17:19

Μπορει κανεις να μου πει που μπορω να βρω τα επισοδεια του remastered ( σε ιαπωνικα με υποτιτλους κατα προτιμιση)..?
Στο τορρεντ δεν ειχα τυχη, μονο μεταγλωτισμενα κ χωρις seeders...

#92 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 10 November 2007 - 17:27

[zx] NGE :wis:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#93 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 10 November 2007 - 17:36

[zx] NGE :wis:


Best release till now...:wooi2:
Tell no one (or everyone)... :hehehe:
Posted Image

#94 tatiana

tatiana

    kuro

  • Members
  • 7 posts

Posted 10 November 2007 - 17:59

thnx! mystery solved!:Blissfull:

α! μαλιστα!
παντως Asuke rules!

#95 Eze

Eze

    Anime Freak

  • Members
  • 495 posts

Posted 10 November 2007 - 21:31

100 ευχαριστω χΔ
Α κατι αλλο..ποσα ποστ πρπ να κανω για να ξεφορτοθω το starting?

#96 Anachronox

Anachronox

    Starting...

  • Members
  • 11 posts

Posted 11 November 2007 - 02:18

Anime was great only one problem towards the end thery started to rush things up abit and left the ending hanging over a cliff. Atleast give us the directors view(this again being my opinion)

#97 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 11 November 2007 - 05:04

πραγματικα απορώ πως υπάρχουν άτομα που πιστεύουν τετοιο πράμα, κ ειστε κ πολλοί γμτ.


Κοίτα, βλέπω anime ΠΟΛΛΑ χρόνια και έχω λιώσει στις αναλύσεις. Το NGE ξεκίνησε καλά, αλλά το γάμησε στην πορεία με bucket psychology και ένα unsatisfying end in any version, leaving quite a few things unanswered. Also, the characters do not grow, but remain their idiotic, psychologically challenged selves. None of this happens in Rahxephon AND it has better designs.:thatsit:

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#98 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 11 November 2007 - 09:13

Κοίτα, βλέπω anime ΠΟΛΛΑ χρόνια και έχω λιώσει στις αναλύσεις. Το NGE ξεκίνησε καλά, αλλά το γάμησε στην πορεία με bucket psychology και ένα unsatisfying end in any version, leaving quite a few things unanswered. Also, the characters do not grow, but remain their idiotic, psychologically challenged selves. None of this happens in Rahxephon AND it has better designs.:thatsit:


Μα τι λες τώρα, ένα από τα δυνατά σημεία του anime είναι αυτά τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι χαρακτήρες του. Επίσης προς το τέλος αυτά τα ψυχωτικά είναι χαλαρά και ομολογουμένως το καλύτερο μέρος του anime. Και υπάρχει character development, και στα δύο φινάλε της σειράς, όσο για τα ερωτήματα, το end of evangelion απαντάει σε ένα κάρο από αυτά όπως angels, eva-01, third impact κλπ.
Το Rahxephon (no offence)είναι anime με στερεοτύπα, το evangelion δημιούργησε anime στερεότυπα. Και τέλος, copies and remakes are never better than the original :bahhh:

#99 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 11 November 2007 - 12:34

Το Rahxephon (no offence)είναι anime με στερεοτύπα, το evangelion δημιούργησε anime στερεότυπα. Και τέλος, copies and remakes are never better than the original :bahhh:

Σωστός ο παίχτης!

Posted Image


#100 SSJGojeta

SSJGojeta

    Anime Fan

  • Members
  • 145 posts

Posted 11 November 2007 - 13:29

Δεν ξέρω, εμένα αυτό που έγινε στο τέλος του NGE απλά με ξενέρωσε. Προτιμώ το Raxhephon από το NGE κι ας είναι rip off του δευτέρου..
I am a proud "human" obsessed with anime and manga. And i am proud with that obsession:wis:

#101 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 November 2007 - 15:17

Για να τσακωθείτε για το ποιο από τα 2 anime είναι το καλύτερο, υπάρχει κι αυτό το dedicated thread. :tongue:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#102 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 11 November 2007 - 15:41

Λίγα λόγια για το τέλος της σειράς παρακαλώ.

#103 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 posts

Posted 13 November 2007 - 11:14

Ρε παιδια...Το NGE ειναι πολυ καλο anime!Εμενα το τελος του μου αρεσε παρα πολυ(σαν fun tou kaworu nagisa).Επεισης το NGE σε σχεση με το rahxephon θεωρω πος ειναι καλιτερο...Επιπλεον στο rahxephon κατα μια αποψη υπαρχουν πολα κοινα σημεια το οποιο αποδικνιει οτι υπειρχε προθεση αντιγραφης και επιτιχεια(χωρις να λεω βεβαια οτι το rahxephon δεν αξιζει...):Blissfull:
Posted Image
Spoiler:
Spoiler:

#104 Ody

Ody

    Anime Newbie

  • Members
  • 45 posts

Posted 13 November 2007 - 18:52

Δεν διαβασα ολο το thread για να αποφύγω τυχων spoiler, γι'αυτο συγνώμη αν έχει απαντηθει ήδη, αλλα μήπως ξερει καποιος αν υπαρχει site που να μπορω να δω το NGE σε streaming videο; Στο veoh.com υπαρχει μονο dubbed εκδοση και με υπότιτλους στα ισπανικα :S

#105 dmvagos

dmvagos

    Dungeon Master v3.5

  • Members
  • 454 posts

Posted 13 November 2007 - 23:38

Δεν έιχα το κουράγιο να δω όλα τα posts στο topic, αλλά τελείωσα σήμερα τη σειρά και έχω να πω αυτό:

................:blurah5:...................
Πολύ καλή σειρά, πολύ δυνατή, πολύ ψυχολογική, αλλά από το τέλος δεν κατάλαβα την τύφλα μου!!!! Πάντως τα OVA δεν τα έχω δει ακόμη.... Let's see....
Posted Image
いつでも今日が、いちばん楽しい日 :thumbup: .aNiMe//GR IRC channel