Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

Neon Genesis Evangelion


  • Please log in to reply
723 replies to this topic

#76 Dark Seraphim

Dark Seraphim

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 08 November 2007 - 22:46

Για σας,καμμενοι θα σας πω ποιος ειναι ο καλυτερος που δεν ειναι αλλος απο τον cool υπερτατο τυπα ονοματει GENDO IKARY.:hahaha:
Αφου κυριολεκτικα ειναι το mastermind πισω απο
ολα,και το προτζεκτακι his masterpiece:if:,αχ γιατι δεν του δωθηκε η Rei.
:cry5::sigh2::Crying2::sadist:lol


MAY THE WORLD BE WHOLE AGAIN

#77 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 08 November 2007 - 22:52

Spoiler: Το mastermind πίσω απ' όλα δεν είναι ο Gendo Ikari, αλλά ο Pen Pen.

#78 ilektra

ilektra

    nightmares in my sleep

  • Members
  • 19 posts

Posted 08 November 2007 - 23:15

καλο για τα γουστα μου! και το τελος μου αρεσε!

#79 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 09 November 2007 - 13:35

Ποιό από όλλα τα τέλη? :P

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#80 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 09 November 2007 - 13:57

αχ γιατι δεν του δωθηκε η Rei.

ενθαρρυνεις την παιδοφιλια?

Posted Image


#81 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 09 November 2007 - 17:57

αχ γιατι δεν του δωθηκε η Rei.

Γιατί με το που έφτασαν σε επικίνδυνα κοντινή απόσταση, άρχισαν νε πέφτουν χεράκια! Μετά και απο το "μεμέ" περιστατικό, δεν ήθελε και πολύ!

Εμένα η απορία μου είναι: Αχ γιατί δε τα έσκισε η Asuka! --τα eva series καλέ!--

Posted Image


#82 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 09 November 2007 - 22:03


Εμένα η απορία μου είναι: Αχ γιατί δε τα έσκισε η Asuka! --τα eva series καλέ!--



*γκουχ γκουχ* τα είπαμε αυτά

#83 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 10 November 2007 - 03:24

Βασικά, fuck NGE, μου την έσπασε απίστευτα και με εξαίρεση ελάχιστες εκλάμψεις, οι χαρακτήρες είναι όλοι για ευθανασία. Δείτε το RahXephon και θα δείτε ΑΚΡΙΒΩΣ πού τα σκ@οσε το NGE. Ναι, ήταν πρωτοποριακό και άλλαξε τα anime για πάντα, true. Still, I hate it, all versions of it. Oh, and they are making 4 new movies for anyone interested.

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#84 zolitas

zolitas

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 10 November 2007 - 04:12

Δείτε το RahXephon και θα δείτε ΑΚΡΙΒΩΣ πού τα σκ@οσε το NGE.


πραγματικα απορώ πως υπάρχουν άτομα που πιστεύουν τετοιο πράμα, κ ειστε κ πολλοί γμτ.

#85 ilektra

ilektra

    nightmares in my sleep

  • Members
  • 19 posts

Posted 10 November 2007 - 12:24

Ποιό από όλλα τα τέλη? :P


απο οσο καταλαβα οι δυο ταινιες ειναι ενα εναλακτικο τελος επειδη προσθεσαν πολλα στοιχεια στο death/rebirth που μαλλον προοριζοταν για τελευταιο επεισοδειο για να εξηγηθουν πολλα και να ειναι πιο ευκολοπεπτο!

#86 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 10 November 2007 - 12:31

απο οσο καταλαβα οι δυο ταινιες ειναι ενα εναλακτικο τελος επειδη προσθεσαν πολλα στοιχεια στο death/rebirth που μαλλον προοριζοταν για τελευταιο επεισοδειο για να εξηγηθουν πολλα και να ειναι πιο ευκολοπεπτο!

Όχι βρε, το Death Rebirth είναι περίληψη των επεισοδίων, οι δυο-τρεις σκηνές παραπάνω περιλαμβάνονται και στα Director's Cut episodes της σειράς.
Όσο για το End of Evangelion αυτό "θεωρείται" απο πολλούς το πραγματικό τέλος, γιατί είναι σε material μορφή τα γεγονότα. Προσωπική εκτιμησή μου, είναι πως και τα δυο τέλη είναι αυθεντικά αλλά το ένα δείχνει τα γεγονότα που εκτυλίσσονται και το άλλο δείχνει τελείως την ψυχική κτάσταση των χαρακτήρων.

Posted Image


#87 ilektra

ilektra

    nightmares in my sleep

  • Members
  • 19 posts

Posted 10 November 2007 - 12:37

Όχι βρε, το Death Rebirth είναι περίληψη των επεισοδίων, οι δυο-τρεις σκηνές παραπάνω περιλαμβάνονται και στα Director's Cut episodes της σειράς.
Όσο για το End of Evangelion αυτό "θεωρείται" απο πολλούς το πραγματικό τέλος, γιατί είναι σε material μορφή τα γεγονότα. Προσωπική εκτιμησή μου, είναι πως και τα δυο τέλη είναι αυθεντικά αλλά το ένα δείχνει τα γεγονότα που εκτυλίσσονται και το άλλο δείχνει τελείως την ψυχική κτάσταση των χαρακτήρων.


thnx! mystery solved!:Blissfull:

#88 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 10 November 2007 - 13:15

Και τα δύο μια χαρά αυθεντικά και τέλεια είναι! :bike::fromabove: Προσωπικά μου αρέσει λίγο περισσότερο το EoE version λόγω του απροσδόκητου τέλους και του άπειρου eye-candy xD

#89 the_second_child

the_second_child

    way cooler than you.

  • Members
  • 325 posts

Posted 10 November 2007 - 13:21

Και τα δύο μια χαρά αυθεντικά και τέλεια είναι! :bike::fromabove: Προσωπικά μου αρέσει λίγο περισσότερο το EoE version λόγω του απροσδόκητου τέλους και του άπειρου eye-candy xD

Το πιάσαμε το νόημα!!

Επίσης και εγώ λόγω action --τι μ'ενδιαφέρει η Rei naked!!!-- προτιμώ λίγο περισσότερο το EoE.

Posted Image


#90 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 10 November 2007 - 13:40

Το πιάσαμε το νόημα!!

Επίσης και εγώ λόγω action --τι μ'ενδιαφέρει η Rei naked!!!-- προτιμώ λίγο περισσότερο το EoE.

Και αυτό στο eye-candy μπαίνει τσκ τσκ naughty mind :oo::wooi2:







:kill4u: