Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

Neon Genesis Evangelion


  • Please log in to reply
723 replies to this topic

#691 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 12 August 2015 - 17:14

Μετά από 8 χρόνια στο κουρμπέτι, αφού έχω περάσει από όλους τους άλλους κύκλους της anime κολάσεως... Πιστεύω ότι έχω ωριμάσει αρκετά ώστε να δω και το Evangelion... Ξεκίνησα χθες βράδυ κι έχω δει 8 επεισόδια. Μου πήρε 6 ολόκληρα επεισόδια για να αρχίσω να λέω ο,τιδήποτε εκτός από "WHAT THE FUCK". Θα ακολουθήσει report αφού τελειώσω τουλάχιστον τη σειρά. Wish me luck!

Μα δεν έχει γίνει τίποτα ακόμα... Εδώ καλά καλά δεν έχει εμφανιστεί η Asuka, δηλαδή στο 8 εμφανίζεται. Γενικότερα τα επεισόδια 1-8 είναι τα "βαρετά" επεισόδια σύμφωνα με την κοινή γνώμη. Δεν συμφωνώ απαραίτητα γιατί κανένα επεισόδιο δεν είναι βαρετό(εκτός από αυτή την μαλακία με το Nuclear Robot των JSDF or whatever) αλλά ομολογώ να πω ότι το Evangelion δεν είναι στα 100% μέχρι να εμφανιστεί το 100% του cast, ή αλλιώς με άλλα λόγια μέχρι να έρθει η Asuka.


By. The. Way.

Ramiel-chan best girl. Kawai as fuck octahedron.


Μην ξεχάσεις να δεις και την ταινία. Το anime ending είναι "cute" αλλά ποτέ μου δεν μπόρεσα να το πάρω σοβαρά. Για εμένα το πραγματικό τέλος ήταν και θα είναι για πάντα η ταινία.

Επίσης, πρόσεχε τα καρπούζια μην πιάσουν φωτιά.


Edited by Takayama Yuichi, 12 August 2015 - 17:15.


#692 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 12 August 2015 - 17:32

Sorry κιόλας αλλά το επεισόδιο με τo εκτός ελέγχου ρομπότ είναι αρκετά καλό. "Ηidden" plot twist for the win?



#693 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 13 August 2015 - 16:57

Επεισόδιο 18 κι έχω βάλει τα κλάματα. ΑΠΛΑ. 

 

ΑΪ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ.   :unlucky:  (κλαίει με λυγμούς και κλικάρει στο επόμενο επεισόδιο)

 

EDIT 1: Επεισόδιο 19 και σαν να μην έφταναν όλα τ' άλλα, "nobody's forcing you, Shinji"

Spoiler: RAGE MODE ON

 

... I was NOT ready for this, after all.

 

EDIT 2: Επεισόδιο 20... Τελικά δεν ήταν η ιδέα μου. Όντως ισχύει. Δεν κάνω spoiler.


Edited by LuluChan92, 13 August 2015 - 18:00.


#694 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 13 August 2015 - 19:18

Εμενα το μονο που μου την εδωσε απιστευτα στο NGE και το θυμαμαι ακομα ειναι τα κλαματα του shinji.
Κλαψο****** γ^&*(^ ^&@$(*&$@()*^$)@&^


ezgif.com-resize.gif


#695 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 13 August 2015 - 19:41

Οι άνδρες δεν κλαίνε, έπρεπε να μπει στο ρομπότ χωρίς κλαψομουνιές να κατατροπώσει μερικά τέρατα σαν ισχυρός μαχητής της δικαιοσύνης


HnH5aB0.jpg


#696 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 13 August 2015 - 20:13

Εμενα το μονο που μου την εδωσε απιστευτα στο NGE και το θυμαμαι ακομα ειναι τα κλαματα του shinji.
Κλαψο****** γ^&*(^ ^&@$(*&$@()*^$)@&^

 

 

Οι άνδρες δεν κλαίνε, έπρεπε να μπει στο ρομπότ χωρίς κλαψομουνιές να κατατροπώσει μερικά τέρατα σαν ισχυρός μαχητής της δικαιοσύνης

 

Τι να σας πω, ρε παιδιά, εμένα τον λυπήθηκε η ψυχή μου τον Shinji (κι από τόσα spoilers όλα αυτά τα χρόνια έχω την εντύπωση ότι θα τον λυπηθώ κι άλλο). Ναι, κλαψομ**νι από τα λίγα κτλ αλλά έχω βαρεθεί κιόλας ν' ακούω από όλους τους χαρακτήρες ανεξαιρέτως να λένε υποκριτικά "εσύ αποφασίζεις, Shinji" ενώ ουσιαστικά τον πιέζουν να μπει στο γ***μένο "ρομπότ" (μην αρχίσω τώρα, θα βγάλω τα εσώψυχά μου στο τέλος). Στην τελική, μου φαίνεται πιο αληθοφανής έτσι (για 14χρονο που από τα 4 και μετά μάλλον "φύτρωνε" παρά μεγάλωνε).


Edited by LuluChan92, 13 August 2015 - 20:16.


#697 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 13 August 2015 - 22:13

Αγαπητή luluchan, you brought this upon yourself :P

Επίσης ο Shinji ακόμα και όταν είμουν 14ρων χρονών και έβλεπα τη σειρά για ΞΥΛΟ ΜΕ ΡΟΜΠΟΤ μου φαίνοταν αρκετά ρεαλιστικός χαρακτήρας και το κλάψιμο του δικαιολογημένο. Ύστερα συνειδητοποίησα ότι είναι υπερβολικά ρεαλιστικός σε σημείο που σε κάνει να νιώθεις άβολα.



#698 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 13 August 2015 - 22:56

Αγαπητή luluchan, you brought this upon yourself :P

Επίσης ο Shinji ακόμα και όταν είμουν 14ρων χρονών και έβλεπα τη σειρά για ΞΥΛΟ ΜΕ ΡΟΜΠΟΤ μου φαίνοταν αρκετά ρεαλιστικός χαρακτήρας και το κλάψιμο του δικαιολογημένο. Ύστερα συνειδητοποίησα ότι είναι υπερβολικά ρεαλιστικός σε σημείο που σε κάνει να νιώθεις άβολα.

 

Χμμμμ... Τώρα που το λες... Ναι, τότε λογικό να μισούν τον Shinji, στα 14 μου ίσως κι εγώ να τον μισούσα~  :bleh:

 

 

Αφού είδα τα δύο τελευταία επεισόδια της σειράς... κατάλαβα γιατί ο Anno δεχόταν τόσο hatemail και τρελάθηκε. Λυπάμαι, κανείς δε θα τη γλίτωνε με τέτοιο τρολo-τέλος, budget failure or not.  :canthelp:

 

Για να δούμε τώρα μήπως το σώσουν οι ταινίες~


Edited by LuluChan92, 13 August 2015 - 22:57.


#699 LethalMike

LethalMike

    I'm not Sober, I will never be..

  • Members
  • 303 posts
  • LocationΡόδος, Χανιά

Posted 13 August 2015 - 23:18

Τι να σας πω, ρε παιδιά, εμένα τον λυπήθηκε η ψυχή μου τον Shinji (κι από τόσα spoilers όλα αυτά τα χρόνια έχω την εντύπωση ότι θα τον λυπηθώ κι άλλο). Ναι, κλαψομ**νι από τα λίγα κτλ αλλά έχω βαρεθεί κιόλας ν' ακούω από όλους τους χαρακτήρες ανεξαιρέτως να λένε υποκριτικά "εσύ αποφασίζεις, Shinji" ενώ ουσιαστικά τον πιέζουν να μπει στο γ***μένο "ρομπότ" (μην αρχίσω τώρα, θα βγάλω τα εσώψυχά μου στο τέλος). Στην τελική, μου φαίνεται πιο αληθοφανής έτσι (για 14χρονο που από τα 4 και μετά μάλλον "φύτρωνε" παρά μεγάλωνε).

Youtube Video

Μαγευτηκα


ezgif.com-resize.gif


#700 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 13 August 2015 - 23:21

Τα δύο τελευταία επεισόδια είναι κατά τη γνώμη μου (όπως έχει ειπωθεί πολλές φορές εδώ μέσα) ότι καλύτερο υπάρχει στο evangelion. Ίσως όμως για να τα εκτιμήσεις, θα πρέπει να κατανοήσεις το τι γίνεται "στο εξωτερικό" καθώς η σειρά σε αφήνει ελαφρώς με το πτηνό στο χέρι. Είναι κάτι σαν το θέμα objectivity/representation vs aesthetic quality όσων αφορά την τέχνη. Επίσης, ελπίζω να είδες τα directors cut των επεισοδίων 21-24 μιας και παρέχουν extra (και σε μερικές περιπτώσεις απαραίτητες) πληροφορίες/σκηνές. Anyway, σκίπαρε το death and rebirth καθώς είναι απλά ένα recap και βουρ στο the end of eva.



#701 Mad_Hatter

Mad_Hatter

    xyz scum

  • Moderators
  • 4,499 posts
  • LocationArah

Posted 13 August 2015 - 23:46

2015 και ακόμα ο κόσμος βρίζει τον Shinji για τα κλάματα?


qzMHWHd.png


#702 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 14 August 2015 - 01:33

Α Ν Δ Ρ Ι Σ Μ Ο Σ


HnH5aB0.jpg


#703 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 14 August 2015 - 09:29

Youtube Video


Edited by Six Winged Angel, 14 August 2015 - 09:29.


#704 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 16 August 2015 - 00:33

Οι άνδρες δεν κλαίνε, έπρεπε να μπει στο ρομπότ χωρίς κλαψομουνιές να κατατροπώσει μερικά τέρατα σαν ισχυρός μαχητής της δικαιοσύνης

 

Σου λεω κοσμος το πηρε στα σοβαρα.

 

2015 και ακόμα ο κόσμος βρίζει τον Shinji για τα κλάματα?

Oldy confirmed.

 

 

Α Ν Δ Ρ Ι Σ Μ Ο Σ

Spoiler:

 


Posted Image
"Life is spherical, investigate the other side..."

#705 matassos

matassos

    Anime Professional

  • Members
  • 623 posts
  • LocationThessaloniki-Ksanthi

Posted 16 August 2015 - 22:23

η 4η ταινια θα βγει οταν τελειωσει το one piece?

 

δεν εχει βγει καν ανακοινωση, κατι λεγαν για φετος :/


Edited by matassos, 16 August 2015 - 22:23.