Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * - 4 votes

Neon Genesis Evangelion


  • Please log in to reply
723 replies to this topic

#676 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 26 May 2014 - 12:42

καλημερα παιδια. ξερετε που μπορω ν βρω ολες τις ταινιες του NGE? Exω ψαχει αλλα δεν τις βρισκω ολες. μονο τις The_End_of_Evangelion  και Evangelion_Death and rebirth βρισκω. Τις υπολοιπες δεν μπορω να τις βρω.



#677 luffy1908

luffy1908

    Starting...

  • Members
  • 285 posts

Posted 26 May 2014 - 12:53

καλημερα παιδια. ξερετε που μπορω ν βρω ολες τις ταινιες του NGE? Exω ψαχει αλλα δεν τις βρισκω ολες. μονο τις The_End_of_Evangelion  και Evangelion_Death and rebirth βρισκω. Τις υπολοιπες δεν μπορω να τις βρω.

 

http://www.nyaa.se/?page=search&term=evangelion&sort=2

εκει που λεει

Date / Seeders / Leechers / Downloads / Size / Name |

Ascending / Descending  

Επιλεγεις Seeders και διαλεγεις οποιο θες για κατεβασμα



#678 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 26 May 2014 - 13:12

http://www.nyaa.se/?page=search&term=evangelion&sort=2

εκει που λεει

Date / Seeders / Leechers / Downloads / Size / Name |

Ascending / Descending  

Επιλεγεις Seeders και διαλεγεις οποιο θες για κατεβασμα

ευχαριστω :gotit:



#679 giota83

giota83

    AnimeMangaOtaku

  • Members
  • 405 posts
  • LocationKomotini

Posted 31 May 2014 - 23:24

Μολις τελειωσα το Neon Genesis Evangelion και εχω να πω οτι το τελος μαζι με το The End of Evangellion αντι να με αφησει αφωνη απο το ποσο συγκλονιστικο ήταν με αφησε με μια απορια του τυπου :dazed: Κατα ένα τροπο με άφησε άφωνη αλλά με διαφορετικο τροπο. με ξενερωσε το τελος του The End of Evangellion οσο καλο και αν ηταν στη συνολικη διαρκεια. Σε τετοια φαση που δεν μπορουσα να καταλαβω τι στο καλο εγινε.  :dazed: Δεν ξερω αν φταιει το τορρεντ που τα κατεβασα αν ηταν remasterd, παντως ηταν απο [Riycou Anime].


Edited by giota83, 04 June 2014 - 17:45.


#680 hgatakoskylos

hgatakoskylos

    Anime Fan

  • Members
  • 139 posts

Posted 30 August 2014 - 22:51

Πρέπει να είναι το πιο παράξενο ανιμέ που υπάρχει....! Δεν το έχω δει(αργότερα, ίσως πολύυ αργότερα) αλλά ήδη έχω πάρει χαμπάρι τις αλλοκοτιές: 1. Συνδυασμόςmecha με ψυχολογικά- mind screw-καταστροφή του κόσμου.

2. Παράξενα βιο-μηχανικά όντα

Spoiler: σχεδιασμός των αγγέλων
:terror2:  :colddd:  :ill2:   :OMG3:

Φαντασία πάντως οι Γιαπωνέζοι.....

ΥΓ: σορρι αν το παράκανα με τα emoticons αλλά το θέμα είναι πραγματικά πολυ wtf και omg.


Edited by hgatakoskylos, 30 August 2014 - 22:56.


#681 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 30 August 2014 - 23:18

Δεν ξερω...Οταν ειχα δει το NGE δεν με ειχε τρελανει κιολας...Ειναι οτι δεν τρελενομαι και για mecha φυσικα αλλα ισως καποια στιγμη πρεπει να το ξαναδω!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#682 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 31 August 2014 - 00:12

Δεν ξερω...Οταν ειχα δει το NGE δεν με ειχε τρελανει κιολας...Ειναι οτι δεν τρελενομαι και για mecha φυσικα αλλα ισως καποια στιγμη πρεπει να το ξαναδω!

Δεν νομίζω οτι κανείς μπορεί να εκτιμήσει το Evangelion βλέπωντας το μονο μια φορα.



#683 Itachi Akatsuki

Itachi Akatsuki

    Anime Master

  • Members
  • 1,740 posts

Posted 31 August 2014 - 00:20

Δεν νομίζω οτι κανείς μπορεί να εκτιμήσει το Evangelion βλέπωντας το μονο μια φορα.

Για αυτο ακριβως σκεφτομαι να το ξαναδω σε καποια φαση ;) Για να καταληξω τελικα, αν μου αρεσει η οχι!


mushishi_signature_by_rhearatite-d4jj2om


#684 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 01 December 2014 - 18:40

Ανακοινώθηκαν blu-ray!!!!!!!

http://www.khara.co.jp/2014/12/01/%E6%96%B0%E4%B8%96%E7%B4%80%E3%82%A8%E3%83%B4%E3%82%A1%E3%83%B3%E3%82%B2%E3%83%AA%E3%82%AA%E3%83%B3-blu-ray-box-%EF%BC%86-%E6%96%B0%E4%B8%96%E7%B4%80%E3%82%A8%E3%83%B4%E3%82%A1%E3%83%B3%E3%82%B2/


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#685 Putin

Putin

    Swee

  • Members
  • 1,790 posts
  • LocationΚΟΛΑΣΗ

Posted 01 December 2014 - 19:23

Θα αντικαταστήσουμε το release των z-x μετά από ~10 χρόνια;

 

Spoiler: tybg


HnH5aB0.jpg


#686 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 01 December 2014 - 19:56

>Not the 2D4U version


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#687 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 01 December 2014 - 21:10

Omg YES.

 

Ξέρω τι θα χρησιμοποιήσω στο επόμενο μου marathon σε 6 χρόνια :awww:



#688 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 19 December 2014 - 13:26

http://animatorexpo.com/untilyoucometome/


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#689 valadorn

valadorn

    Fantasiac

  • Members
  • 378 posts

Posted 08 June 2015 - 22:11

Να πω δυο λογια για το ανιμε (οχι τις ταινιες δηλαδη).

Ολο το σκηνικο δεν ηταν μακρυα απο την κουλτουρα των 90s: mecha, δραση σε στυλ εποχης και "τσακρισμενες" σκηνες σαν κομματια puzzle(2 τελευταια episodes). Σε post-apocalyptic σκηνικο (ειναι shigenki no kyojin προ 15ετειας με angels αντι για titans, δεν χωραει αμφιβολια η επιρροη στο σεναριο) χτιζει ατμοσφαιρα, αλλα διασπαρτα στα επισοδεια. Αυτη διακοπτεται απο σκηνες που εστιαζουν στον εσωτερικο κοσμο αλλα και τις μεταξυ σχεσεις τον πρωταγωνιστων με ρηχο και ανιαρο, κατα τη γνωμη μου, τροπο. Μπορει να φταει οτι πλεον εχει κορεστει το ειδος και πολλα εχουμε δει, πιο καλοφτιαγμενα απο το evangelion του 95-96, αλλα αντικειμενενικα ειδικα μεχρι το 14 επεισοδιο δεν σε τραβαει.

Για το τελος:

Spoiler:
 
Δεν ειναι  λογικη αυτη ομως, ενος project σειρας. Ασχετα με την οικονομικη αδυναμια του studio τοτε, κατα τη γωμη μου φανερωνει και συνθετικη αδυναμια της ολοκληρωσης μιας καταπληκτικης ιδεας. Και η ιδεα αυτη ηταν ο εννοιολογικος συσχετισμος με τη θρησκεια για την παραγωγη ποιοτικων κοινωνιολογικων συμπερασματων.
Το Neon Genesis Evangelion ειχε βαθος και πραγματικη ουσια. Αλλα θα μπορουσε να χει γινει πολυ καλυτερο και να περνουσε πραγματικα τα μηνυματα που ηθελε. Και μαλιστα σε κοινωνιες του '90 που δεν ηταν ακομη ετοιμες.


Edited by valadorn, 08 June 2015 - 22:13.

Posted Image
"Life is spherical, investigate the other side..."

#690 LuluChan92

LuluChan92

    Lulu the Berserker

  • Members
  • 519 posts

Posted 12 August 2015 - 16:55

Μετά από 8 χρόνια στο κουρμπέτι, αφού έχω περάσει από όλους τους άλλους κύκλους της anime κολάσεως... Πιστεύω ότι έχω ωριμάσει αρκετά ώστε να δω και το Evangelion... Ξεκίνησα χθες βράδυ κι έχω δει 8 επεισόδια. Μου πήρε 6 ολόκληρα επεισόδια για να αρχίσω να λέω ο,τιδήποτε εκτός από "WHAT THE FUCK". Θα ακολουθήσει report αφού τελειώσω τουλάχιστον τη σειρά. Wish me luck!


Edited by LuluChan92, 12 August 2015 - 16:57.