Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Modern Japan-Ganguro girls


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#16 Mythos

Mythos

    Anime Fan

  • Members
  • 181 posts

Posted 28 August 2007 - 12:32

Πατρινό καρναβάλι για πάαααααντα......

Απο άλλο πλανήτη οι φίλοι μας οι Γιαπωνέζοι.

Οι Harajuku έχουν potential για κάτι πιο αξιοπρεπές αλλάη πλειοψηφία των φωτό είναι....

Blade το είδα το videaki...female attractiveness on a whole new level:terror2:

@ crysta

Μάλλον ο Blade θέλει να πει "same shit" :nosey:

#17 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 28 August 2007 - 13:13

Υπομονη, υπομονη, συγχωριανοι...

Τι μου κανατε τωρα.. Ενα απο τα μελλοντικα μου αρθρα θα ειχαν θεμα τα διαφορα female youth trends της Ιαπωνιας... Τωρα με αυτο το thread μου τα ψιλοχαλασατε..

Τεσπα, θα το ποσταρω οταν το κανω, σαν reply σε αυτο το thread. Θα εχει απο ολα: Ganguro, Yamanba, Kogal, Yankii, Lolitas, Harajukus, και θα αναφερω και τις διαφορες βαθμιδες καθως και τους κανονες που εχει καθε group.
Posted Image

#18 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 28 August 2007 - 14:01

Αντε αντε περιμενουμε με ανυπομονησια ενα ακομα φοβερο topic απο Μr Ayu-Mania!
Posted Image

#19 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 28 August 2007 - 14:54

Lol και στο Digimon ειχα δει μια τετοια γυναικα (απο τις μαυρισμενες) αλλα δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια...η αληθεια ειναι οτι στη πραγματικοτητα ειναι ακομα πιο ασχημο το θεαμα >_>

Posted Image

ΧΙΝΑΤΑ, και τι δεν θα έδινα να σκύψεις να πιάσεις τη ΚΑΝΑΤΑ....:: LiveJournal ::. = DeviantArt = \o/MADAOmon FanSubs :3 \o/
Spoiler: Υφυπουργός Γαστρονομιας και Επίσημος Κρατικός Μπαρτέντερ

#20 attsifte D

attsifte D

    Anime Freak

  • Members
  • 271 posts

Posted 28 August 2007 - 16:02

Εμένα η τελευταία κοπέλα μου αρέσει ... δέν ξέρω ίσως και τα Haagen dash να με ωθούν σε αυτό τον "κολασμό" :lol:
Spoiler:

"The more you know yourself the less things upset you"

#21 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 28 August 2007 - 17:28

Προσωπικός δεν μου αρέσουν καθόλου,να πώ όμως κάτι σε όσυς τις λένε χαζές και άσχημες.Το ωραίο είναι κάτι πολύ υποκειμενικό,και δεν συμφωνώ με όσους τις λέτε άσχημες.Είμαι σίγουρος ότι πολύς κόσμος εκεί τις βρίσκει κούκλες,και ελκύεται από αυτές.Ξέρω ότι ακούγομαι ξερόλας με αυτό που λέω,αλλά απ' το να λέτε ότι είναι ηλίθιες που ντύνονται έτσι μέχρι το να σας φένονται περίεργες,έχει τεράστια διαφορά.

Πάντως,τα HARAJUKU GIRLS:,μια χαρά μου φάνηκαν:wis:
Posted Image

#22 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 28 August 2007 - 22:53

Ναι γενικα απο οτι εχω δει και γω οι harajuku ειναι πιο ισορροπημενες.....και δεν ειναι ΕΝΑ συγκεκριμενο στυλ....στην ουσια καθε μια συνδυαζει τα ρουχα που θελει οπως τα θελει.

Απο οτι ειδα στα βιντεο του youtube...ακομα και στη χωρα τους τις αποκαλουν φρικια. Και επιπλεον καποιες απο αυτες ειναι μια χαρα κοπελες στο χαρακτηρα και αλλες οχι...
παντου υπαρχουν τα καλα και τα κακα ουτψς η αλλως....
και για να λεμε και του στραβου το δικιο....για χαρη της μοδας ενα κοριτσι μπορει να κανει πολλα....
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#23 JigokuNeko

JigokuNeko

    Anime Amateur

  • Members
  • 115 posts

Posted 30 August 2007 - 17:09

:erk:
τι ειν τουτο, καλε? αυτο το κατακαημενο δερμα τους πως και δεν εχει λιωσει απο το σολαριουμ? και μετα απο τοσες βαφες πως και δεν εχουν γινει σαν γλομποι? εδω μιλαμε μπορεις να παθεις χοντρη ζημια...


#24 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 31 August 2007 - 00:09

:erk:
τι ειν τουτο, καλε? αυτο το κατακαημενο δερμα τους πως και δεν εχει λιωσει απο το σολαριουμ? και μετα απο τοσες βαφες πως και δεν εχουν γινει σαν γλομποι? εδω μιλαμε μπορεις να παθεις χοντρη ζημια...


Παιζουν και τα extension jigokuneko....το μονο προβλημα ειναι πως χτενιζεις τα μαλλια μετα με την κολλα που σου ειναι καρφωμενη στην κεφαλη σου.....
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#25 p@nouklas

p@nouklas

    Starting...

  • Members
  • 10 posts

Posted 31 August 2007 - 12:12

Eχεται δει γιαπωνεζες ντυμενες με κολλητα δερμάτινα καρφιά κλπ??? ΠΟΛΥ ΕΠΟΣ

parte pic http://www.jref.com/classifieds/data/21/23464363.jpg file:///C:/DOCUME%7E1/ad/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg
ΦΙΓΟΥΡΑ ΕΞΩΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΗ,
ΣΤΟ ΦΩΣ ΤΟΥ ΦΕΓΓΑΡΙΟΥ ΑΝΘΙΖΕΙ ΠΑΛΙ....

#26 dragoness_crysta

dragoness_crysta

    Hana Ishinomori

  • Members
  • 480 posts

Posted 31 August 2007 - 12:37

Eχεται δει γιαπωνεζες ντυμενες με κολλητα δερμάτινα καρφιά κλπ??? ΠΟΛΥ ΕΠΟΣ

parte pic http://www.jref.com/classifieds/data/21/23464363.jpg file:///C:/DOCUME%7E1/ad/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg



Panoukla δεν φαινεται καμμια εικονα...πατησα το link και βγηκε μονο ενα προσωπακι.....
για διορθωσε το link...
Some of us fall...some of fly...most of live to try....'till the edge of forever....

Posted Image

Galbadia Hotel | Crysta's blog-handmade creations

#27 JigokuNeko

JigokuNeko

    Anime Amateur

  • Members
  • 115 posts

Posted 31 August 2007 - 17:09

Παιζουν και τα extension jigokuneko....το μονο προβλημα ειναι πως χτενιζεις τα μαλλια μετα με την κολλα που σου ειναι καρφωμενη στην κεφαλη σου.....


...ξυριζεσαι γουλι, βαζεις οτι μαυρο βρεις στη ντουλαπα, οτι καρφι εχει πεσει απο τις οικοδομες και πας στην επομενη κατηγορια!!! δεν ειπαμε οτι στην Ιαπωνια οι μοδες αλλαζουν με τη μερα? :hehehe:


#28 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 31 August 2007 - 22:35

αυτό που καταλαβαίνω απο όλη τη φάση, είναι ότι ακόμη και οι ίδιοι οι Ιάπωνες θεωρούν ότι όλοι είναι ίδιοι και κάνουν τα πάντα να διαφέρουν.
πάντως εμένα μου αρέσουν τα κοριτσάκια που ντύνονται έτσι.

#29 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 31 August 2007 - 23:07

Αυτή η φωτό που έχει βάλει ο P@nouklas δεν είναι τόσο κακή.Εκτός αν δεν εννοούσε αυτή και έλεγα κάποια άλλη.

Posted Image


#30 JigokuNeko

JigokuNeko

    Anime Amateur

  • Members
  • 115 posts

Posted 01 September 2007 - 08:04

αυτό που καταλαβαίνω απο όλη τη φάση, είναι ότι ακόμη και οι ίδιοι οι Ιάπωνες θεωρούν ότι όλοι είναι ίδιοι και κάνουν τα πάντα να διαφέρουν.
πάντως εμένα μου αρέσουν τα κοριτσάκια που ντύνονται έτσι.


don't get me wrong, και εγω συνηθιζα να κυκλοφορω με εκκεντρικες εμφανισεις στα χρονια πριν τη δουλεια (οπου θελετε βαζετε τον τονο στη λεξη...) αλλα αμα ειναι να παθεις καμια ζημια στην υγεια απο ολο αυτο, ασε καλυτερα....