Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Hunter x Hunter [1999 TV Series / OVA]


  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#16 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 18 December 2007 - 19:55

Αληθεια ξερει κανεις τι γινεται με το manga και βγαινει τοσο αργα? παλια λεγαν ο mangaka ειναι νοσοκομειο αλλα μετα απο τοσο καιρο ακομα μεσα τον εχουν? Και το σχεδιο στο chimera arc εχει πεσει τοσο μα τοσο πολυ...

#17 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 05 February 2008 - 02:06

Το θεωρω εξαιρετικο anime, και εχει πολυ πρωτοτυπες μαχες, δεν επαναλαμβανεται ποτε το ιδιο pattern (:nosey:γκουχ, γκουχ.... bleach... γκουχ...). Κορυφη ηταν το trick tower, και η τρελη ψυχολογος ηταν απλως rock 'n' roll... Επισης, επιτελους και δυο πρωταγωνιστες που δεν ειναι rivals (Gon x Killua)!!

Posted Image


#18 donald13

donald13

    living on the dark side..

  • Members
  • 483 posts

Posted 14 March 2008 - 12:56

Aφου ξαναευχαριστήσω τον Mighty Duck που με κοπο με έπεισε να δω αυτή τη σειρά έχω να πώ ότι είναι ένα potential piece of art ( και λέω potential γιατί εκεί που απογειώνεται ξαφνικά χάνεται απο τα ρανταρ... τελος επισοδείων βλέπετε.. )

Όσο για το φίλο που έκανε λόγο για shounentard , έχω να πώ ότι τα τελευταία επεισόδια του spider saga θυμίζουν Death note ( το συνεχές Mind game ) και ας κράξουν οι φανατικοί των ψαγμένων anime που έχουν χάσει τη μπάλα με τα "προχωρημένα" που βλέπουν...

Τονίζω όμως ότι ο καθένας έχει δικαίωμα στη επιλογή και την άποψη και τα παραπάνω δεν είναι τίποτα άλλο απο την άποψη μου!!!!!!!!
Posted Image

#19 Puranetesu

Puranetesu

    馬鹿

  • Members
  • 517 posts

Posted 18 March 2008 - 10:51

Μερικά ωραία επεισόδια στην αρχή ειδικά με τα exams, κουραστικό αργότερα. Μόνο σε shounentards απευθύνεται.


Agreed 100%. Το είδα πρόσφατα θέλοντας να δω ένα καλό shounen αλλά μπα. Στην αρχή κάτι γινότανε, αλλά κάπου το έχασε. Τα τελευταία 2 ova είναι για κλάμματα.

#20 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 18 March 2008 - 20:16

Εμ, τα δύο τελευταία OVA είναι όλα τα λεφτά. Για μένα βρίσκονται στο top 5, ειδικά το Greed Island Final.

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#21 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 18 March 2008 - 20:22

Εμ, τα δύο τελευταία OVA είναι όλα τα λεφτά. Για μένα βρίσκονται στο top 5, ειδικά το Greed Island Final.


Συμφωνω και εγω μαζι σου.
Η σειρα ειναι κατι παραπανω απο ενα απλο shounen.

Posted Image



#22 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 18 March 2008 - 20:44

Εμ, τα δύο τελευταία OVA είναι όλα τα λεφτά. Για μένα βρίσκονται στο top 5, ειδικά το Greed Island Final.


Συμφωνώ κι εγώ. Το Spider Saga είχε πάρα πολλές ανατροπές για shonen, ενώ το Greed Island saga άλλαξε όλη την τροπή της σειράς, μετατρέποντάς την ουσιαστικά σε ένα παιχνίδι RPG. Από 'κει και πέρα είναι λογικό να μην αρέσει σε όλους.


E5VV38U.jpg


#23 Hatake Kakashi

Hatake Kakashi

    Anime Professional

  • Members
  • 985 posts

Posted 18 March 2008 - 21:34

Το τελευταιο ova δεν μου αρεσε οσο τα υπολοιπα για μενα το spider arc ειναι κορυφαιο απλα.
Phantom ξερεις αν συντομα θα εχουμε τιποτα καινουριο?

#24 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 18 March 2008 - 22:09

Το μονο που ελπιζω οταν κανουν το chimera arcade animation ειναι να μην κοψουν ολες τις σκηνες βιας. Μιλαμε με διαφορα για το πιο βιαιο arcade του HxH.

Posted Image



#25 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 18 March 2008 - 23:20

Phantom ξερεις αν συντομα θα εχουμε τιποτα καινουριο?


Το manga συνεχίζει με τα χίλια ζόρια, και (ότ)αν ολοκληρωθεί, ελπίζουμε να βγει και σε anime. Για περισσότερες πληροφορίες τσέκαρε το thread του manga.

E5VV38U.jpg


#26 FuzzNuts

FuzzNuts

    Shichibukai

  • Members
  • 205 posts

Posted 19 March 2008 - 07:48

το τελειωσα χθες το anime και ειναι απλα τελειο...:wooi2:
αρχιζει χωρις να υποσχεται πολλα αλλα το Spider Ark και τα OVAS (ολα οχι μονο το G-I final) ειναι γ@ματ@...πραγματικα ειναι 1 must anime...:nanana::joyful:
Posted Image
WHO THE HELL DO YOU THINK IAM!!!!???!!!:8):


#27 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 19 March 2008 - 15:01

Εκτός αυτού, πιστεύω ότι ο Hisoka είναι μακράν ο καλύτερος antagonist (όχι villain) ever σε anime.

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#28 Hatake Kakashi

Hatake Kakashi

    Anime Professional

  • Members
  • 985 posts

Posted 19 March 2008 - 15:04

Συμφωνω Ηιsoka θεος,μου αρεσει επισης αυτο που ειπε και ενας αλλος πριν οτι o gon με killua αν και θα μπορουσαν να ειναι rivals δεν ειναι.

#29 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 19 March 2008 - 15:06

Εκτός αυτού, πιστεύω ότι ο Hisoka είναι μακράν ο καλύτερος antagonist (όχι villain) ever σε anime.


Και παλι συμφωνω μαζι σου.
Ο χαρακτηρας του Ηιsoka ειναι πολυδιαστατος και μοναδικος.
Πρωσοπικα δεν εχω ξαναδει παρομοιο χαρακτηρα σε αλλο anime.

Posted Image



#30 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 19 March 2008 - 15:19

Και παλι συμφωνω μαζι σου.
Ο χαρακτηρας του Ηιsoka ειναι πολυδιαστατος και μοναδικος.
Πρωσοπικα δεν εχω ξαναδει παρομοιο χαρακτηρα σε αλλο anime.

Ειναι οντως απιστευτος. Οσον αφορα την ομοιοτητα, νομιζω οτι στο χαρακτηρα μοιαζε λιγο με τον Orochimaru απ' το Naruto, υπο την εννοια οτι του αρεσει να βλεπει πραγματα να κινουνται και καταστασεις να εξελισσονται. Ομως ο Hisoka ειναι τυχοδιωκτης και ο 'maru φιλοδοξος. Επισης, ο χαρακτηρας του Hisoka αναπτυσσεται καλυτερα.:congrats:

*Ετσι κι αλλιως, το HxH ηταν απ' τις μεγαλες επιρροες του N.

Posted Image