Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Hunter x Hunter [1999 TV Series / OVA]


  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#1 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 18 August 2007 - 15:44

φοβερο ανιμε πως σας φανηκε??

#2 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 18 August 2007 - 16:19

Μερικά ωραία επεισόδια στην αρχή ειδικά με τα exams, κουραστικό αργότερα. Μόνο σε shounentards απευθύνεται.

#3 Whitelighter

Whitelighter

    WHT Apricorn

  • Members
  • 668 posts

Posted 19 August 2007 - 15:18

Εγώ currently είμαι στο επεισόδιο 28.

Spoiler:


Καλό φαίνεται, πάντως.
Βέβαια, εντάξει, είναι Naruto-like, ή μάλλον, το Naruto είναι HXH-like. :

Εντάξει, συμφωνώ με αυτό που λέει ο Warchief από πάνω.

Υ.Γ.: Warchief, καλό παιδί είσαι, γιατί μου την έσπασες τότε με την υπογραφή μου; :hahaha:

Posted Image

«Ίσως ο Megatron να 'κανε τελικά το λάθος που θα με κάνει αρχηγό των Decepticons!»


#4 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 20 August 2007 - 07:22

Το Anime μεχρι εκει που εφτασε εκανε μια πολυ καλη δουλεια του να φτασει το manga με αποκορυφωμα του την "Kumo no Dan"(The Spider Group) Saga. Τα επομενα OVA ηταν πολυ ωραια αλλα το μονο που με χαλασε ηταν οτι το σταματησαν εκει που γινοταν ενδιαφερον ενω το manga συνεχισε.
Το HxH το θεωρω την μεγαλυτερη εμπνευση του Kishimoto - Mangaka of Naruto και πιστεψτε με, το εχει πει και ο ιδιος...

#5 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 21 August 2007 - 01:28

Επειδή είμαι Shonen-tard η σειρά μου φάνηκε πάρα πολύ ωραία :hahaha:

Ειδικά τα τελευταία OVAs (Greed Island) τα θεωρώ υπεράνω σχεδόν κάθε άλλης shonen σειράς

E5VV38U.jpg


#6 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 22 August 2007 - 00:50

το μανγκα συνεχισε?οποιος μπορει ας δωσει τιποτα πληροφοριεςgia na to κατεβασω κτλ.χαλαστικα που δεν ειδα την μαχη
Spoiler:


#7 Warchief

Warchief

  • Members
  • 2,042 posts

Posted 22 August 2007 - 01:07

Ο mangaka το παράτησε. Αρρώστησε/πέθανε, κάτι τέτοιο. (I think >___<)

#8 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 24 October 2007 - 18:39

Και ομως ο Yoshihiro Togashi, ο mangaka του hunter x hunter επεστρεψε δυναμικα απο τις 6 Οκτωβριου με τα νεα επεισοδια της σειρας.
Και οπως λεει ο Phantom Duck επειδή είμαι Shonen-tard η σειρά μου φάνηκε πάρα πολύ ωραία.

Posted Image



#9 Steiner_Zidane

Steiner_Zidane

    Anime Freak

  • Members
  • 319 posts

Posted 25 October 2007 - 14:27

Μερικά ωραία επεισόδια στην αρχή ειδικά με τα exams, κουραστικό αργότερα. Μόνο σε shounentards απευθύνεται.

Καλό στην αρχή και κουραστικό αργότερα; Το αντίθετο θα έλεγα εγώ. Κουραστικό στην αρχή αλλά μετά απογειώνεται...:hahaha: Μιλάω για το saga με το Spider Group που είναι σκηνοθετημένο με τέτοιο τρόπο που νομίζεις ότι ΔΕΝ ανήκει σε Shounen.
Ύστερα, όλη αυτή η ανάλυση γύρω από το ki (έχω ξεχάσει τα πάντα βέβαια) υπερβαίνει κατά πολύ το Naruto και την απλοϊκή εξήγηση για το chakra.
Posted Image

#10 Boss

Boss

    Bakemono

  • Members
  • 231 posts

Posted 25 October 2007 - 14:39

καλό ανιμε

είμαι στο 19
Posted Image

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#11 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 25 October 2007 - 15:43

Συμφωνώ και εγώ πως από την μέση και μετά η σειρά γίνεται πολύ καλύτερη
Spoiler:


Ύστερα, όλη αυτή η ανάλυση γύρω από το ki (έχω ξεχάσει τα πάντα βέβαια) υπερβαίνει κατά πολύ το Naruto και την απλοϊκή εξήγηση για το chakra.


Πληροφοριακά, υπάρχει ολόκληρο λήμα στην wikipedia για το ΝΕΝ Nen - Wikipedia, the free encyclopedia με πληροφορίες και κατηγοριοποιήσεις σύμφωνα με το Hunter X Hunter.

Άντε, μιας και ξαναξεκίνησε το manga, καιρός να συνεχίσουν και το anime :Blissfull:

E5VV38U.jpg


#12 Strange Loop

Strange Loop

    Fabulous Boy

  • Members
  • 595 posts

Posted 25 October 2007 - 17:27

we want more hisoka....he's so cool...
απο τους αγαπημενους μου κακους

#13 GoDzila13

GoDzila13

    Anime Fan

  • Members
  • 216 posts

Posted 18 December 2007 - 14:45

ειδα χθες το τελευταιω επεισοδειο οι σειρα απλα τα σπαει εγω δεν μπορο να καταλαβω γιατι λετε η σειρα απευθηνετε σε shonen-tards οταν εχει λιγες και καλες μαχες και καθολου κουραστικες με κορυφαιο σεναριο. εμενα οι 2 αγαπημενοι μου χαρακτηρες ειναι hisoka και Leorio
Spoiler:


#14 lordofblues

lordofblues

    Back in business

  • Members
  • 844 posts

Posted 18 December 2007 - 15:23

ειδα χθες το τελευταιω επεισοδειο οι σειρα απλα τα σπαει εγω δεν μπορο να καταλαβω γιατι λετε η σειρα απευθηνετε σε shonen-tards οταν εχει λιγες και καλες μαχες και καθολου κουραστικες με κορυφαιο σεναριο. εμενα οι 2 αγαπημενοι μου χαρακτηρες ειναι hisoka και Leorio

Spoiler:

Μακαρι φιλε επιτελους να τελειωσει το Chimera arc μεσα στο 2008 (αν βγει και OVA ακομα καλυτερα)
Spoiler:

Posted Image



#15 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 posts

Posted 18 December 2007 - 18:14

Πρέπει να είναι κάπου η 4η φορά που το λέω, αλλα δεν πειράζει: το HxH είναι πιθανόν το all-time-favorite anime μου και ο Hisoka μακράν ο καλύτερος antagonist, όχι ακριβώς villain, που έχω δει. Sky Arena Arc rules. Greed Island Final rules!

Posted Image


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com