Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Μπουζουκια!!!


  • Please log in to reply
58 replies to this topic

Poll: Θεωρειτε τα μπουζουκια low quality? αν οχι ποσες φορες πατε το χρονο!?!! (60 member(s) have cast votes)

Θεωρειτε τα μπουζουκια low quality? αν οχι ποσες φορες πατε το χρονο!?!!

  1. Καμια!, γιατι ειναι μουσικη χαμηλης ποιοτητας!!! (42 votes [70.00%])

    Percentage of vote: 70.00%

  2. Δεν εχω προβλημα, μαλλον μια ή δυο φορες αν τυχει... (15 votes [25.00%])

    Percentage of vote: 25.00%

  3. Ειναι η απολυτη διασκεδαση ουτε που θυμαμαι ποσες φορες πηγα φετος!!! (3 votes [5.00%])

    Percentage of vote: 5.00%

Vote Guests cannot vote

#1 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 31 July 2007 - 21:28

Παρατηρησα οτι στο τοπικ της μουσικης πεζουν τα παντα εκτος απο το αγαπημενο ειδος διασκεδασης του Ελληνα, δεν θα ελεγα οτι ειμαι ο πιο φανατικος αλλα δεν εχω και προβλημα με το αντικειμενο!!! Πιστευω πως ολοι απο εσας εχουν παει εστω και μια φορα σε ενα καλο μπουζουκζιδικο.

Ποσταρετε τα σχηματα η τους τραγουδηστες που προτηματε, σε live απο μπουζουκια ενοειτε παντα και πειτε τη γνωμη σας για το αντικειμενο!!!!
ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#2 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 31 July 2007 - 21:35

δε θα έλεγες ότι είσαι ο πιο φανατικός
+ κανείς άλλος δεν έχει ανοίξει μέχρι τώρα τόπικ
_________________________________________________
ώρα να ανοιχτεί άλλο ένα τόπικ να περνά η ώρα μας...

:rolleyes:

#3 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 31 July 2007 - 21:39

Kαι ναι και οχι και μ αρεσει η παρατηρητικοτητα σου αλλα ειναι ενα τοπικ που ελειπε και θα δωσει μια νοτα πιστας απο τα μεταλ και πανκ που ποσταρωνται καθε πεντε δευτερα, επισης το ψωμι ειναι η συζητηση και αυτο ειναι που μου αρεσε ως ιδεα να δω πως βλεπουν τα παιδια την ελληνικη μουσικη, μια μουσικη που σνομπαρα για χρονια!

Please oχι αλλο offtopic ομως...:byejg9:


Για ντερτια...
Spoiler:


Spoiler:


και για ξεφαντωμα...

Spoiler:

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#4 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 31 July 2007 - 21:47

σε βάλαμε moderator και δεν το πήρα χαμπάρι; αν ναι, σόρρυ κόβω το οφτοπικ τωρα...

#5 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 31 July 2007 - 22:28

Προτιμώ κανέναν γιατί όλοι τους είναι για τα μπάζα, απλά. Τραγούδια μηδέν, καλλιτέχνες που δεν ξέρουν μουσική και όλο μόστρα. Τέλος ...

MUSICAL - Ερμηνευτής : ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ

ffs 19ε το cd, συν όταν πάς στο κέντρο να σε χουφτώνουν από όλες τις μεριές και να τους λές και ευχαριστώ. Ρε ούστ.

#6 crimson_magus

crimson_magus

    .:under the sun:.

  • Members
  • 4 posts

Posted 31 July 2007 - 22:41

.τα μπουζούκια αμφιβάλλω αν μπορούν να θεωρηθούν low quality, καθώς, αν συνέβαινε κάτι τέτοιο, θα σήμαινε ότι έχουν κάποια ποιότητα, απλώς είναι χαμηλή..
η αλήθεια όμως, είναι ότι στα μπουζούκια, η ποιότητα είναι ανύπαρκτη.
under the waves all has been said.
their voices are free.

#7 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 31 July 2007 - 22:51

Α επίσης κάτι ωραία "ζωντανά" που κάνουνε από δώ κι από κεί, playback ftw:erk:

#8 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 31 July 2007 - 23:30

Προτιμώ κανέναν γιατί όλοι τους είναι για τα μπάζα, απλά. Τραγούδια μηδέν, καλλιτέχνες που δεν ξέρουν μουσική και όλο μόστρα. Τέλος ...

MUSICAL - Ερμηνευτής : ΓΙΑΝΝΗΣ ΠΛΟΥΤΑΡΧΟΣ

ffs 19ε το cd, συν όταν πάς στο κέντρο να σε χουφτώνουν από όλες τις μεριές και να τους λές και ευχαριστώ. Ρε ούστ.


Ανέβηκες απίστευτα στην εκτημησή μου....πρωσοπικά το μόνο καλό τραγούδι που έχω ακούσει στη ζωή μου με μπουζούκι μέσα είναι ο Ρεμπέτης-Μεταλλάς από N-Carkade.Από κει και πέρα....oblivion
Posted Image

#9 _GaARa_

_GaARa_

    stupidity isn't an excuse

  • Retired Staff
  • 809 posts

Posted 31 July 2007 - 23:53

Συνηθως αμα κάτσει καλη παρέα πάω σε καμια πιστα.Κανα Σφακιανακη και κανα Βερτη.
Σε σκυλάδικο μια φορά ειχα πάει και αυτο για πλάκα και ακόμα το μετανοιώνω που πήγα.

we are the things that go bump in the night....We are the reason you sleep with a night light...


#10 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 01 August 2007 - 14:32

Θεωρω οτι το συγκεκρημενο ειδος θεωρειτε περισσοτερο taboo στους κυκλους των πιο κουλτουριαρηδων, πιστευω δηλαδη οτι καποιος συνηθως ντρεπετε να παραδεχθει οτι του αρεσει καποιο τραγουδι που ειναι λαικο μην τυχον και τον αποκυρυξουν, προσωπικα θεωρω οτι το συντριπτικο ποσοστο της ελληνικης μουσικης εχει να κανει με σκουπιδια ωστοσο οσο υπαρχουν εξαιρεσεις καλο ειναι να μην τα θαβουμε ολα, τελος συμφωνω με τις τιμες των cd τους, με αυτα που χρησοπληρωνουμε στα μαγαζια επρεπε να μας τα χαριζουν!!!

Κανα Σφακιανακη και κανα Βερτη.


Παρε εναν Σφακιανακη...
Spoiler:


και ενα δειγμα σκουπιδιων επισης...
Spoiler:

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#11 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 01 August 2007 - 14:56

δλδ. θεωρείται taboo στην Ελλάδα να πεις ότι πας στα μπουζούκια...

μμμ... και όχι ας πούμε ότι βλέπεις άνιμε ή ακούς metal... μάλιστα...

τότε πρέπει να "σπάνε" πολλοί αυτά το taboo γιατί κάθε βράδυ τα μπουζουκομάγαζα είναι πήχτρα...

Υ.Γ. επειδή ο γραπτός λόγος παρεξηγείται. Δεν τα λέω ειρωνικά. Δέχομαι κάθε άποψη για συζήτηση περί του θέματος γιατί έχω κάποιες απόψεις. και δε ξέρω μπορεί να είμαι εγώ στραβός [αν όχι ο γιαλός]

#12 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 01 August 2007 - 15:12

Τα κέρδη τα οποία έχουν τα σκυλάδικα και οι πίστες(no difference) είναι τεράστια,τη στιγμή που στην χώρα μας λίγες συναυλίες,ειδικά ανεξάρτητες έχουν τύχη.Όχι μόνο για metal,αλλά και για είδη όπως οι jazz,blues,country(δεν θες να δείς πως αντιδράν οι περρισσότεροι όταν τους λέω ότι ακούω Johny Cash ή Dixie Chicks).Τα μπουζούκια είναι η κουλτούρα της χώρας μας από την άποψη ότι κυριάρχουν πάνω στη παιδεία και στο τρόπο σκέψης του μέσου νεοέλληνα.Θα μπορούσα να αναφέρω σωρό στοίχους για να αποδειχτεί και αυτό και βεβαίως το ότι δεν αποτελούν κάτι το θετικό.

Γενικά πιστεύω ότι αποτελουν την κύρια δύναμη και όπως είπε ο Spawn_I,προβλήματα έχεις αν πείς π.χ. ότι ακούς metal όχι Βανδή.

Υ.γ.Για να ξεκαθαριστεί κάτι,δεν βάζουμε και τα δημοτικά τραγούδια στην ίδια κατηγορία.
Posted Image

#13 Strawhat_Nikos

Strawhat_Nikos

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 179 posts

Posted 01 August 2007 - 15:18

δλδ. θεωρείται taboo στην Ελλάδα να πεις ότι πας στα μπουζούκια...

μμμ... και όχι ας πούμε ότι βλέπεις άνιμε ή ακούς metal... μάλιστα...


μαλλον δε διαβασες καλα τι εγραψα ειπα,

περισσοτερο taboo στους κυκλους των πιο κουλτουριαρηδων,


ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΞΥΠΝΑΔΑ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΑ AVATAR ΘΑ ΔΡΑΣΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ....._GaARa_

^
||
||
||
||
(ρε δεν μας κλάνεις τα @@)


#14 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 August 2007 - 15:37

Α ναι κουλτουριάρηδες, μπορούν και αυτοί να πάνε στο Κεάδα [βασικά οι "ψεύτοκουλτουριάριδες" όπως λέει και ο Λιάκο :P]

#15 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 01 August 2007 - 20:54

τι εστί "περισσοτερο taboo στους κυκλους των πιο κουλτουριαρηδων"

ποιοι είναι οι πιο κουλτουριάρηδες;

αυτοί ορίζουν τι πρέπει να ακούμε και τι όχι;