Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Περίεργη Δημοσίευση


  • This topic is locked This topic is locked
424 replies to this topic

#61 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 20 July 2007 - 12:26

1 απορία προς όλους όσοι τον ξέρουν,χωρίς να θέλω να προσβάλω κανένα...Καλά αυτός ήταν ότι ήταν(συγκεκριμένα 1 λέξη από Μ μου έρχετε στο μυαλό:hahaha:) και τα έκανε αυτά.Εσείς,που τον γνωρίζετε όλοι,πως και τα χάυατε αυτά που σας έλεγε?:hahaha:



Χμμ...να διευκρινήσω.
Δεν παει να πει πως ήμασταν σε τετοια ---> :blingeye2: φάση, όταν τον βλέπαμε στο VtM. Άλλωστε οι παπαρολογίες του ήταν πολύ χοντροκομμένες για να τις χάψει κανείς. Παρέα δεν τον έκανα, VtM plots δεν πολυ-έπαιζα μαζί του, γιατί έκανε κουραρίες (όχι οτι οι άλλοι δεν κάνανε! Που μας αμολάγανε Tzimisce σε Zulo form στην Αθήνα να γκρεμίζουνε πολυκατοικίες...)

Οι περισσότερες παρέες έχουνε τον Καραγκιοζάκο τους, όπου ασχετα με το πόσο χοντρα είναι τα παραμύθια του κι αν τον πιστεύουν, δε συμαίνει πως τον αντιπαθούν κι απαραίτητα. Ετσι τον είδαν-φαντάζομαι-κάποτε και οι pershs και MoonChilde, ως εναν όχι και τόσο αντιπαθή Καραγκιοζάκο, που τον βάλανε στην παρέα τους, μερικοί και μέσα στην προσωπική τους ζωή και στα σπίτια τους, και τελικά τους τα έκανε όλα σκατά.
Λίγες φορές θα παει ο νους των ανθρώπων, πως ένας παραμυθάς (αν κυρίως αυτή την πλευρά του χαρακτήρα του δείχνει) είναι ικανός να τους τα κανει όλα μαντάρα...
Μήπως εσύ δεν έχεις ξεγελαστεί ποτέ?

Όσο για το αν του δίνουμε αξία με το να τον κουβεντιάζουμε, θα επαναλάβω..."τον λωλό τον φτύνανε, και νόμιζε ότι βρέχει". Και να έβλεπε αυτό το φόρουμ, έναν νούτσο θα καταλάβαινε. Όμως όλοι οι υπόλοιποι έχουν να βγάλουν συμπεράσματα.
Και οι ιστορίες που τον αφορούν, είναι σπαρταριστές. Γίνονται e-manga με τη μία!

#62 Terry Bogard

Terry Bogard

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 155 posts

Posted 20 July 2007 - 14:16

Ότι να ναι... Μήπως τα anime που έκανε ήταν hentai; :hahaha:
Γίατί για να πάρει βραβείο anime με τέτοιο σενάριο μάλλον πρέπει να είναι hentai :wooi2:


Tην ίδια σκέψη έκανα...Για να μην υπάρχει το όνομα του στο anidb.net και ούτε οι πληροφορίες για τα σχετικά anime στο wikipedia σημαίνει ότι παίζει να έκανε κανά hentai.

Όταν εννοούσε το DN2, μήπως εννούσε το Death Note 2;;;;;;;;; :P:P:P:P:P:P


Αν εννοούσε το πασίγνωστο Death Note θα έπρεπε να το λένε παντού σε όλες τις anime-τικες ιστοσελίδες.

:puke::puke::puke:

WTF?????? Τι με κανατε και διαβασα... και να ειχα απλα ανακαλυψει το αρθρο χωρις να με προειδοποιησει καποιος, την ιδια αντιδραση θα ειχα...

Ο τυπος κερδισε 4 βραβεια σε μια εκδηλωση που απλα δεν υπαρχει, για ανιμε που οχι μονο δεν υπαρχουν αλλα και που να υπηρχαν θα ηταν κακογουστα. Και φυσικα ολο το αρθρο ειναι απιστευτα κακογραμμενο χωρις να εχει εστω και μια προταση με λιγη αληθοφανεια...

Οσο σκεφτομαι οτι αυτος που εγραψε το αρθρο, πληρωθηκε για αυτο...

:mador2::mador2::madtodeath::madtodeath:


Για κάτι τέτοια τους αξίζει κράξιμο...για σατυρική εφημερίδα δεν θα ήθελα να τους αφήσουμε να ρεζιλέψουν μπροστά στο anime-τικό κοινό την Ελλάδα που όλοι προσπαθούμε να φέρουμε εις πέραν τα anime.

Δεν είναι και κακή ιδέα να κράξουμε το ποντίκι ομαδικά αλλά αναροτιέμαι η Ιαπωνική πρεσβεία τι έχει να πει για το συγκεκριμένο άρθρο?


Θα έπεφτε πόλεμος με την Ελληνική πρεσβεία για το άρθρο αυτό...

#63 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 20 July 2007 - 14:35

Χμμ...να διευκρινήσω.
Δεν παει να πει πως ήμασταν σε τετοια ---> :blingeye2: φάση, όταν τον βλέπαμε στο VtM. Άλλωστε οι παπαρολογίες του ήταν πολύ χοντροκομμένες για να τις χάψει κανείς. Παρέα δεν τον έκανα, VtM plots δεν πολυ-έπαιζα μαζί του, γιατί έκανε κουραρίες (όχι οτι οι άλλοι δεν κάνανε! Που μας αμολάγανε Tzimisce σε Zulo form στην Αθήνα να γκρεμίζουνε πολυκατοικίες...)

Οι περισσότερες παρέες έχουνε τον Καραγκιοζάκο τους, όπου ασχετα με το πόσο χοντρα είναι τα παραμύθια του κι αν τον πιστεύουν, δε συμαίνει πως τον αντιπαθούν κι απαραίτητα. Ετσι τον είδαν-φαντάζομαι-κάποτε και οι pershs και MoonChilde, ως εναν όχι και τόσο αντιπαθή Καραγκιοζάκο, που τον βάλανε στην παρέα τους, μερικοί και μέσα στην προσωπική τους ζωή και στα σπίτια τους, και τελικά τους τα έκανε όλα σκατά.
Λίγες φορές θα παει ο νους των ανθρώπων, πως ένας παραμυθάς (αν κυρίως αυτή την πλευρά του χαρακτήρα του δείχνει) είναι ικανός να τους τα κανει όλα μαντάρα...
Μήπως εσύ δεν έχεις ξεγελαστεί ποτέ?

Όσο για το αν του δίνουμε αξία με το να τον κουβεντιάζουμε, θα επαναλάβω..."τον λωλό τον φτύνανε, και νόμιζε ότι βρέχει". Και να έβλεπε αυτό το φόρουμ, έναν νούτσο θα καταλάβαινε. Όμως όλοι οι υπόλοιποι έχουν να βγάλουν συμπεράσματα.
Και οι ιστορίες που τον αφορούν, είναι σπαρταριστές. Γίνονται e-manga με τη μία!


Ναι,έχω ξεγελαστεί όμως η εντύπωση που μου είχε δωθεί ήταν ότι τν ξέρατε σε αρκετό βαθμό ώστε να τον πάρετε χαμπάρι,άλλωστε απ' ότι διαβάζω έχει φέρει το καταλυσμό του Νώε στις ζωές σας(καλά,υπερβάλλω λίγο).
Όπως και να 'χει με κάλυψε η απάντηση σου απόλυτα.:Blissfull:
Posted Image

#64 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 20 July 2007 - 18:59

Πρόσεξε αυτό το άτομο με το που γνώριζε κάποιον δεν ήτανε η πρώτη κουβέντα που έλεγε καλημέρα μπορώ να πετάω μπορεί να ανέφερε πράγματα τα οποία στην πορία κάποιος ανακάλυπται ότι δεν είναι αλήθεια άλλα έπαιζαν μέσα σε λογικά πλαίσια ..... διλαδί το να πεί κάποιος ξέρεις ζωγραφίζω ή ξέρω να κάνω σκίτσα δεν ε'ίναι το κάτι τελείως out of space. Και όταν έθαβε κόσμο το έκανε αρκετά καλά όπως ανέφερα έκριβε το ψέμα μέσα σε 2 αλήθειες

Π.χ η tomodachi2 που με έχει γνωρίσει και από κοντά ξέρει ότι γενικά είμαι ψυλο νευρικό άτομο επωμένος το να γυρίσει να πει κάποιος ότι ξέρεις με την μαλακία που πέχτηκε με τον χαρακτήρα του pershs σε άρχισε στα Γ&*^%&%&*βρίδια δεν θα ήτανε και ότσο περίεργο έτσι λοιπών σιγά σιγά έβαζε τον σπόρο και μετά τον πότιζε και τον άφηνε να μεγαλώσει για να πάρει τους καρπούς από το δέντρο στο τέλος. . . ..όταν αυτή η διαδικασία γίονεται μέσα σε μία ομάδα ατόμων των 30+ και κάτω πολλές φορές από τεταμένο κλίμα το ψέμα είναι δύσκολο να φανεί και τότε γίνεται η μαλακία

#65 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 21 July 2007 - 14:20

Ο τύπος είναι administrator στο φόρουμ του pontiki.gr -το επίσημο.
Με παραξένεψε η δήλωση του pershs και ενός ακόμα ατόμου, πως τους ήταν αδύνατο να κάνουν ποστ σ' εκείνο το φόρουμ (δηλαδή συναντούσαν "παράξενα εμπόδια") και είπα να το ψάξω κι εγώ.

Και να που καταλήγει το θέμα...
Το λινκ για το φορουμ εκείνο είναι ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ (MouSes UniTeD NeVeR CaUghT!!! :D)

Πήγα, έκανα register (ως Repairer of Reputation-έτσι ενημερωτικά) και μετά είπα να ανοίξω ένα topic στην κατηγορία "Γενικές συζητήσεις" (αρχικά ήθελα να το ανοίξω στην κατηγωρία "Ανεκδοτα και Άλλα"-μιας και όλοι σας καταλαβαίνετε για τι πράμα θα μιλούσα, αλλά θα έτρωγα κι από πάνω παντόφλα για off-topic.

Πάω μετά να ανοίξω ενα νεο topic και τι να δω?? Τόπικ δεν ανοίχτηκε με την εξής δικαιολογία:
BOARD MESSAGE: "Sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information."
και
The error returned was:

Sorry, you do not have permission to start a topic in this forum


:oo:



Ρε συ pershs, και σενα το ίδιο σου βγαλε??




Μου πέρασε απ το μυαλό να κάνω ποστ σε ήδη υπάρχον-ασχετο topic, ζητώντας βεβαια συγγνώμη από τον οποιοδήποτε χρήστη που θα χε ήδη ανοίξει το topic, αλλά λεω να μη το κάνω προς το παρόν.
Ας ακούσω πρώτα κι άλλες γνώμες....

ωρέ, έντιτ! (που λεει και μια δικιά μας): Επίσης, δε γίνεται να κανεις reply σε topic!!
Η δικαιολογία που βγαζει είναι ίδια με την παραπάνω (you do not have permission to reply to that topic!!)
Πε παιδιά-αααα!! ΤΙ έχει κάνει ο στραβούλιακας?? Εχει "κατεβάσει" όλο το σύστημα, ωστε να μη μπορεί να μπει κανείς στο φόρουμ να τον ξεχέσει??
(ξέρει απ αυτά! Αλλωστε, πρώτη φορά στη ζωή του τον ξεχέζουν...???)

#66 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 21 July 2007 - 16:10

tomodachi2 μου έβγαζε ακριβώς το ίδιο error το θέμα είναι ότι δεν μ ου σταλθηκε ποτέ activaton mail σε 2 πορπσαθειες που έκανα :erk: και άμα το ψάξεις λίγο θά έπρεπε να στέλνει γιατί κάπου βρήκα και ένα button για να στο ξανα στίει στην περίπτωση που ητν πρώτη φορά δεν ήρθε

#67 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 21 July 2007 - 16:40

Καλά, ΟΥΤΕ εμένα μου ήρθε activation mail!
Αλλά, αν θυμάμαι καλά, όταν ολοκληρώθηκε η διαδικασία του registration, δεν είδα να μου λεει πουθενά ότι θα μου στείλει κανας admin, activation mail.... :terror2:
Θυμαμαι από άλλα φόρουμς να το λενε ξεκάθαρα και το mail να σου ρχεται αμέσως...
Ουτε κουμπί σαν αυτό που είπες είδα πουθενά....

Είναι απλή και λογική δυσλειτουργία του φόρουμ τους ή ο υπερ-πανίβλακας φρόντισε να μπλοκάρει όλους τους νεους forum users μετά το άρθρο, μη στελνοντας τους activation mails???
Δε θα ψυλλιάστηκε ότι εκεί έξω υπάρχει κόσμος που σκαμπάζει από manga&anime και το πρωτο μερος που θα σκεφτονταν να κανουν ντου είναι το φόρουμ της εφημερίδας??

μωρέ, έντιτ!! Ψωφάω, είν η αλήθεια να μάθω, εαν πρόκειται πραγματικά για δυσλειτουργία του φόρουμ ή καποιος εκει έβαλε το χεράκι του ώστε να μας μπλοκάρει...
Ειλικρινά θέλω διαφωτιση επ αυτού...

#68 pershs

pershs

    ΚΑΡΙΟΛΗΣ

  • Members
  • 206 posts

Posted 21 July 2007 - 20:22

μισό λεπτό να ριξω τα κόκκαλα και να σου πω :P αυτό κανείς δεν μπορεί να στο απαντήσει μικρούλα ίσως ο βλήμα να τα έσκισε όλλα για τα καλά ίσως και απλά το forum να τα έχει πάιξει πανυγιρικά κανείς δεν ξέρει μόνο υποθεσεις μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο στο σγκεκριμένο σημείο αυτού οτυ θέματος

#69 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 22 July 2007 - 09:28

Περιεργη δημοσιευση round#2!

Σημερα στο ενθετο του εθνους και συγκεκριμενα στο TV Εθνος (σελ.12) μαντεψτε ποιος εχει γινει θεμα???


Για να μην σας παιδευω,ο αγαπημενος μας Ελληνας δημιουργος animation o ο Αυγερινος!
Το αρθρο της Νατασας Παπανικολαου (μπραβο στην κοπελα για την δημοσιογραφικη της επιτυχια) εχει ως θεμα τον Αυγερινο,και μεταξυ αλλων αναφερει τα εξης σπαρταριστα:
  • Ετοιμαζει αυτη τη στιγμη 7(!!) νεες σειρες animation!Ναι,καλα διαβασατε,7!!
  • Η σειρα DN2 κερδισε το βραβειο καλυτερου σεναριου και καλυτερης περιπετειωδους σειρας!
  • Το τελευταιο της επισοδειο εκανε τηλεθεαση 45% απενατνι σε τελικο baseball!
  • Εμαθε να μιλαει Ιαπωνικα σε εναν χρονο (!!)
  • Εχει μια αληθινη κατανα στο σπιτι του!
  • Αν και δειχνει τα βραβεια στους φιλους του,αυτοι δεν τον πιστευουν (φτου σας ρεμαλια)
  • Ετοιμαζεται να ανοιξει στην Ελλαδα ενα ελληνοιαπωνικοαγγλικο (?) site για να φερει τις σειρες του στην Ελλαδα,με ελληνικους υποτιτλους!
  • Το Death Brigate εχει παρει επισης δυο βραβεια (καλυτερης φωτωγραφιας,και καλυτερης σειρας επιστημονικης φαντασιας-θριλερ) απο το Tokyo TV και απο το Cartoon Assosiation Network!
  • Εκανε graffiti!
  • Ηταν κακος μαθητης,αλλα σπουδαζει με υποτροφια στο πανεπιστημιο του Χαντερφιλντ 3D animation,cartoon animation και computer sience.
  • Μετα το 12 επισοδιο του Death Brigate,του εγινε προταση για αλλα 48(!).
  • Υπαρχουν χορηγοι της σειρας καθως και φαν κλαμπ!
Τα σχολια δικα σας,εγω απλα θα προσθεσω ενα πραγμα.
Spoiler:

Να αναφερω επισης:
Το αρθρο εχει και φωτογραφια του!
Οι εικονες του αρθρου ειναι παρμενες απο chobits+angel sanctuary

Τα σχολια δικα σας...

ωρε EDIT:Συγχωρεστε με για τα οποια ορθογγραφικα,
ειναι απο την συγκινηση:blingeye2:

#70 denCorg

denCorg

    Anime Fan

  • Members
  • 211 posts

Posted 22 July 2007 - 09:48

Ε ρε κάτι ρεζιλίκια...
Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις είναι να αμφιβάλει κανείς για την αξιοπιστία του τύπου. Ότι θέλουν γράφουν τελικά μου φαίνεται...
Go figure...
Posted Image

#71 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 22 July 2007 - 09:49

Jesus Christ................................................

Τι με βαζεις να κανω τωρα... Να δωσω λεφτα για την εφημεριδα Εθνος...

:puke:

Αυτο ομως πρεπει να το δω με τα ματια μου... Οσοι το σκεφτοσασταν να σκουντηξετε την Ιαπωνικη πρεσβεια για το θεμα, μαλλον τωρα πια δεν θα εχετε ενδοιασμους...
Posted Image

#72 xCorebassistx

xCorebassistx

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 22 July 2007 - 09:59

Έλεος! Μόλις διάβασα το εν λόγω άρθρο και πραγματικά δεν περίμενα απο το "Έθνος" να δημοσιευει τέτοια πράγματα. Ξεπεσμός του Τύπου. :|



#73 Glastenen

Glastenen

    La Reine du Portatif

  • Members
  • 727 posts

Posted 22 July 2007 - 10:09

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Παναίαμ δεν μπορώ να σταματήσω να γελάω.............

ειδικά το

Αν και δειχνει τα βραβεια στους φιλους του,αυτοι δεν τον πιστευουν (φτου σας ρεμαλια)

με συγκλόνισε...τώρα το σηκώνει ή δεν το σηκώνει το κράξιμο η φυλλάδα τους??????????.......

ουφ, πάλι καλά που γέλασα λίγο σήμερα....:terror2:

ΩΡΕ ΕΝΤΙΤ:

ωρε EDIT:Συγχωρεστε με...

κάποιοι αντιγράφουν την επιτυχία μου...XD

ΩΡΕ ΞΑΝΑΕΝΤΙΤ (δεν μπορώ να σταματήσω το γέλιο...):

Ηταν κακος μαθητης,αλλα σπουδαζει με υποτροφια στο πανεπιστημιο του Χαντερφιλντ 3D animation,cartoon animation και computer sience.


νε, κη εγό έμηνα 8 φορές στυν πρότη ληκύου αλλά κάνο δηδακτορηκό στυν ωλλανδηκή φυλλολογία, τυν μεταεφαρμοσμένυ φυλλοσοφία κε τυν μεταμωντέρνα γλοσολογία στο πανεπυστίμυο τυς Ταγκανίκας στυν νοτιοδητικύ Κουάλα Λουμπούρ.

ΡΕ ΟΥΣΤ

Posted Image


#74 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 22 July 2007 - 10:41

Μπραβο ρε Odin, ειχα ξυπνησει με κακη διαθεση σημερα, αλλα αυτο το αρθρο μου προξενησε ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια..

Παραθετω και αλλα Highlights..

"Αυτο τον καιρο ετοιμαζει επτα ανιμεισον σειρες για την νεα σεζον"

"το Death Brigate εχει παρει βραβεια απο την Cartoon Assosiation of America της Dream Works" (φυσικα δεν υπαρχει καν)

Μιλωντας για τα νιατα του: "Επειτα περασα στην παρανομια και το γκραφιτι"

"Η βασικη ηρωιδα στο DN2, που ειναι αστυνομικος, βασιζεται σε μια κοπελα που ζει στην Αγγλια και ειναι πραγματι αστυνομικος"

....................................
Posted Image

#75 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 22 July 2007 - 11:59

Υπάρχει δυνατότητα/τρόπος να κράξουμε λίγο την εφημερίδα;

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif