Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Ποια ανιμε σειρα γραφατε στο video?


  • Please log in to reply
93 replies to this topic

#61 Adventurer

Adventurer

    Αιώνιος φοιτητής

  • Members
  • 2,983 posts

Posted 10 February 2008 - 23:37

ΛΟΛ τι μου θυμιζεται κι εμενα... ειχα γραψει αρκετα επεισοδια Captain Harlock, Transformers (τοτε με τον Galbatron) και Ulysses31! Απορω ποσα απο αυτα θα τα διαβαζει ακομα το βιντεο...
Posted Image

#62 D. Black

D. Black

    One Piece fever

  • Members
  • 1 posts

Posted 13 March 2008 - 15:38

kai pia den vlepo tipota giati den prolaveno.pados psaxno pos kai pos ta epeisodia tou "one piece":burningbe3:


Αν θες να δείς τα επεισόδια One Piece δοκίμασε τις παρακάτω διευθύνσεις

MEGAVIDEO - I'm watchin' it
Dailymotion - Share Your Videos
Watch Anime Now! - Watch Anime Online

καλή διασκέδαση!!!!!

εγώ πάντως επειδή δεν είχα ιδέα τι ήταν αυτό το μαύρο πράγμα κάτω από την τηλεόραση τότε,τα γράφω σε dvd τώρα χε χε

#63 Etemon

Etemon

    Super Saiyan

  • Members
  • 169 posts

Posted 13 March 2008 - 22:20

Για την καλύτερη δουλειά πάνω στο One Piece την κάνουνε η kaizoku Που απλα είναι θεοί,και μετα απο το 294 κυκλοφορουνε σε HD απο τους Vegapunk λοιπον πάρτε forum....
Kaizoku Fansubs
www.Vegapunk.com

#64 Etemon

Etemon

    Super Saiyan

  • Members
  • 169 posts

Posted 02 May 2008 - 13:31

Ειχα γραψει σχεδον ολα τα digimon,αρκτεα επεισοδεια pokemon season 1,και λιγο Ντρέηκ.....βασικα εγραφα και αλλα πραγματα αλλα δεν ηταν anime(οπως ερχονται οι αρειανοι,καπεταν σπιθας,ερικ ο βικινγκ,Τα τρολς,οι τριδιμουλες,καπεταν τρομαρας.Και πολλά άλλα:s

#65 Namida

Namida

    Nihao

  • Members
  • 1,106 posts

Posted 04 May 2008 - 18:46

Σχεδόν όλο το Ντράγκονμπολ Ζ. Μου λείπουν 2 ή 3 επισόδεια μόνο.
Σχεδόν όλο το πόκεμον, αλλά δεν θυμάμαι μέχρι ποιο σημείο
Ντράγκονμπαλλ, από το δεύτερο τουρνουά περίπου, μέχρι το τέλος
Σαίλορμουν, με τη μεταγλώττιση του Αντ1 και λίγα του σταρ
Νιντάμα ράνταροο, κάποια επισόδεια
Ντρέικ, όλα όσα έδειξε στην Ελλάδα
Ντίτζιμον, νομίζω την πρώτη σειρά
Ντόκτορ Σλαμπ, κάποια λίγα επισόδεια που έδειξε
Ρουρόνι Κένσιν, αυτό που έδειχνε τα πρωινά στο Μέγκα (αγγλικές φωνές)
Άννα (akage no anna??) όσα επεισόδεια έδειξε
Χάιντι, τα επεισόδεια που έδειξε το Άλτερ
Κάτι λίγα από πινόκιο, άλφρεντ, κίκο και άλλα που έδειχνε πιο παλία.
Γενικά, γράφαμε πολλά κινούμενα, όχι μόνο άνιμε. Σε κάποια φάση είχαμε 2 βίντεο, για να γράφουμε από διαφορετικά κανάλια, αν το έδειχναν ταυτόχρωνα. Βούνα από βιντεοκασσέτες στο σπίτι, που μάλλον οι περισσότερες δουλεύουν! Μόλι έχω πάλι βίντεο, θα δω μήπως μπορώ να περάσω τίποτα στον υπολογιστή.



#66 Megi ♥

Megi ♥

    .:DMS:.

  • Members
  • 224 posts

Posted 04 May 2008 - 18:53

παλιά μόνο Dragon Ball Z και Digimon Next Generation :drink:

Even though "I want to be loved" in my own way, it fills me, but I can't see you
I just have the feeling that I'll never see you again...
I want to tell you that, but I can't find the right words
Maybe it's okay if I lie, but I can't even say "Don't go away"


#67 The_Sandman

The_Sandman

    Rain Dog

  • Members
  • 100 posts

Posted 04 May 2008 - 20:13

Ρε παιδιά (ψιλο-off topic...) αυτές τις βιντεοκασέτες τις έχετε ακόμα; Σκεφτήκατε να τις κάνετε dvd; Θα έδινα τα πάντα για να ξαναδώ πχ. Transformers (αθάνατα 80s!!!) με την παλιά καλή ελληνική μεταγλώττιση!

Posted Image


#68 JiMi-ClouD-

JiMi-ClouD-

    Mendoxe...

  • Members
  • 300 posts

Posted 04 May 2008 - 21:20

ο σεριφης του διαστηματος ΦΟΥΤΟΥΓΟΥ
Posted ImagePosted ImagePosted Image

#69 nasia27

nasia27

    Anime Freak

  • Members
  • 273 posts

Posted 05 May 2008 - 19:08

λοιπον εχω μια μεγαλη συλλογη με βιντεοκασετες με τα pokemon και εχουν και πολυχρωμες ετικετες αν σας ενδιαφερει! χιχιχιχι! ο αδερφος μου τα εκανε αυτα! τεσπα εχω και μερικα απεισοδια one piece κοινως ντρεηκ για εκεινα τα χρονια! ωραια χρονια! χοντρο κολλημα με ντρεηκ!

#70 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 12 May 2008 - 18:33

Πωπω καλα...Και οντως ετσι ηταν η εικονα...Ρυθμιζα βιντεο και βουρ για το σχολειο...
Το πρωτο "anime" αν και παμπαλαιο και δεν ξερω ποιοι απο δω το ξερουν και αν... ακουει στο ονομα "Candy Candy" (παραθετω και link σε περιπτωση που καποιο το ξερετε και απλα δε θυμοσαστε τιτλο: Candy Candy - Wikipedia, the free encyclopedia )
Το δευτερο ηταν το κλασικο για εμενα Sailor Moon.
Ειμαι σιγουρη οτι αρκετοι απο εδω μεσα το βλεπατε και οσοι ναι ειχατε σιγουρα φτασει σε καποιο αναθεματισμενο σημειο να φωναξετε ξεφυσωντας:stubborn: "Αμαν ρε Bunny (το original name της ηρωιδας ηταν Usagi αλλα στην ελληνικη μεταφραση εγινε BUnny γιατι Usagi=Bunny= Λαγουδακι...) με τα κλαμματα!!!"...

Κατα τ'αλλα εβλεπα animes αλλα οχι σε rec mode: Rurouni Kenshin
Cardcaptor Sakura
Pokemon (Αλλα μετα απο λιγο το βαρεθηκα...ολο τα ιδια και τα ιδια)
Shaman King(λιγα επεισοδια το Σ/Κ αν δεν ειχα προπονηση)

P.S Το Cardcaptor Sakura και ο δευτερος κυκλος του δεν εφτασε δυστυχως ποτε στην Ελλαδα, ας ειναι καλα το Star και οι εξυπναδες του...Κριμα και μου αρεσε η σειρα...
Βεβαια Long Live Youtube and Veoh!

:wis:

Edited by Liberty19, 12 May 2008 - 18:39.


#71 Sanosuke

Sanosuke

    Anime Fan

  • Members
  • 245 posts

Posted 12 May 2008 - 21:07

sailormoon
dragonball
kenshin
digimon αυτα εγραφα

και τωρα καμια φορα το 009 ωραια σειρα
Posted Image

#72 SirJim

SirJim

    lurking

  • Members
  • 587 posts

Posted 13 May 2008 - 16:42

Εγώ έγραφα στο βίντεο κυρίως σειρές που τις έχανα όπως pokemon, yu-gi-oh, flintstones κ.λ.π.

user4670_pic4840_1219234016_zpsbe79b943.


#73 archeria

archeria

    pudding is delicious

  • Members
  • 87 posts

Posted 19 May 2008 - 17:30

Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω γράψει απολύτως κανένα anime σε βίντεο....μάλλον γιατί πάντοτε βαριόμουν να καθίσω να μάθω πώς προγραμματιζόταν:kakaka:.....ενώ το ήξεραν ήδη πολύ καλά τα αδέρφια μ...Όπότε ποιός ο λόγος????

Γι' αυτό θα πω αυτά που έγραφαν τ' αδέρφια μ:

  • Dragonball
  • Pokemon
  • One Piece
  • Medabots
και από τα παλιά δεν είμαι σίγουρη αλλά θα τα γράψω


  • Χάιντι
  • Σερίφης του Διαστήματος
  • Captain Harlock
  • Sailormoon
  • Candy Candy
  • Sandybell
σας ζηλεύω όοοοολους που έχετε ακόμα εκείνες τις κασέτες:burningbe3:

#74 NkC.Light

NkC.Light

    Starting...

  • Members
  • 4 posts

Posted 19 May 2008 - 20:56

Aπλα και μονο dragonball στον Ant1...ειχα χαλασει απειρες κασετες στο προπολεμικο μου video...:D

#75 Hanzo

Hanzo

    Relief Pitcher

  • Members
  • 943 posts

Posted 19 May 2008 - 22:25

OMG....δεν παιζει....πραγματικα.........μικρος πιστευα πως ημουν ο μονος που ειχε αυτη τη συνηθεια.....πωωωω νιωθω normal επιτελους δηλαδη.....

Ας μπω σε λεπτομερειες....μικρος πηγαινα shotokan karate.. και ειχαμε μαθημα τρεις φορες την εβδομαδα και σαββατο πρωι.....οταν ειχα δει το προγραμμα για πρωτη φορα πραγματικα θελησα να το παρατησω τελιως....και φυσικα το σαββατο ειχα κανει κοπανα τις περισσοτερες φορες......με εκραζε o sensei ομως και ετσι αναγκαστικα πηγαινα......ΑΛΛΑ πριν φυγω διευθετουσα μερικους σημαντικοτατους παραγοντες.......
1)ειναι ο μικρος αδερφος σε θεση μαχης με το τηλεκοντρολ στο χερι?
2)ειναι το video συνδεδεμενο με την κασετα μεσα ελεγμενη απο πριν ωστε να εχει χωρο?
3)ειναι το χερι του αδερφου στο rec.....

αν ναι πηγαινα αλλα παντα με το αγχος μην γινει καποια διακοπη ρευματος....

αυτο γινοταν τις καθημερινες.....
υπηρχαν περιπτωσεις ομως που καλοκερια η πασχα πηγαιναμε διακοπες......τι γινεται τωρα???καταστροφη???

οχι υπαρχει λυση.....ενας θα μεινει πισω.....
ενα σας λεω....εγω,αδερφος,μανα 500 χιλιομετρα απο το σπιτι σε ενα χωριο της θεσσαλονικης.......πατερας......ΝΑΙ!!!ΚΑΙ ΟΜΩΣ!!!!!!! ΜΕ ΤΟ ΤV CONTROL ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΡΧΗΣΕΙ ΟΝΕ PIECE!!!!!!

καλα τωρα φυσικα ολα αυτα μου ακουγονται πολυ υπερβολικα σε βαθμο τρελας....αλλα ετσι ειναι......(ο πατερας μου μαλιστα ειχε δει λιγο απο το arc του arlong και του ειχε αρεσει)

Ποιες ηταν λοιπον αυτες οι σειρες?
1)Pokemon(που οπως ανεφερε και ο Liberty καποια στιγμη το κουρασαν και σταματησα)
2)Digimon(μεχρι και το τελος του δευτερου arc)
3)Dragonball φυσικα....
4)Οne Piece(που ειχα συλλογη 50+ επεισοδιων πριν καν ανακαλυφθουν torrents klp)
5)μεχρι και Medabots που για τοτε ηταν αρκετα καλη σειρα.

αυτα.....ελπιζω να μην χασατε πασα ιδεα.....:emptyonexg1:
Posted Image


This is the sig I have prepared for myself and if you don't like it don't be rude about it.