Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Basketball


  • Please log in to reply
762 replies to this topic

Poll: Ποιά ομάδα υποστηρίζετε στα Παρκέ?.... (154 member(s) have cast votes)

Ποιά ομάδα υποστηρίζετε στα Παρκέ?....

  1. Ολυμπιακός (45 votes [29.22%] - View)

    Percentage of vote: 29.22%

  2. Παναθηναϊκός (63 votes [40.91%] - View)

    Percentage of vote: 40.91%

  3. Άρης (6 votes [3.90%] - View)

    Percentage of vote: 3.90%

  4. ΠΑΟΚ (20 votes [12.99%] - View)

    Percentage of vote: 12.99%

  5. ΑΕΚ (12 votes [7.79%] - View)

    Percentage of vote: 7.79%

  6. Πανιώνιος (1 votes [0.65%] - View)

    Percentage of vote: 0.65%

  7. Άλλη (7 votes [4.55%] - View)

    Percentage of vote: 4.55%

Vote Guests cannot vote

#91 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 14 September 2007 - 23:42

Εντάξει μας έχουν τρελάνει και φέτος στο μπάσκετ όπως και πέρυσι και πρόπερσι!!!
Αύριο(ή μάλλον σήμερα) με τους Ισπανούς στον ημιτελικό στις 20:00!!!
Άντε και έχουμε πάρει φόρα!!!!!!!!!!!!!!
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#92 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 15 September 2007 - 00:35

Πρέπει να έχω χάσει μερικά χρόνια ζωής από τους αγώνες της εθνικής.


Μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά !!!!!


:greece::greece::greece::greece::greece: :greece:

Άρα καλά κάνω και δεν παρακολουθώ... :wis:

Άμα πάρουμε την πρώτη θέση ενημερώστε με. :hahaha:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#93 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 15 September 2007 - 00:36

Εγώ ξέχασα να το δω επειδή έπαιζα Blue Dragon:uhh:Πάντως μέχρι τώρα δεν έχω δει κανένα παιχνίδι ολόκληρο.Βλέπω μόνο 2-3 λεπτά από εδώ,2-3 από εκεί γιατί δεν αντέχω την αγωνία αφού όλο στο πόντο νικάμε.Να πάρει όμως το καλύτερο match φαίνεται έχασα σήμερα.

Posted Image


#94 denCorg

denCorg

    Anime Fan

  • Members
  • 211 posts

Posted 15 September 2007 - 00:38

Ασε η καρδιά κόντευε να φύγει από τη θέση της...Δε μπορούσα να το πιστέψω
Χαλάλι τους όμως.Φτάνει που το πίστεψαν αυτοί
Go figure...
Posted Image

#95 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 15 September 2007 - 00:41

EΛΛΑΔΑΡΑ ΜΟΥ!!!!

edit: Τι κορυφαιο που πηγε ο Σκουντης και φιλησε τον Παπαλουκα! ravu ravu!

Posted Image

#96 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 15 September 2007 - 00:43

ΕΝΤΑΞΕΙ ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ...................................:oo::oo:

ΘΑ ΠΑΘΟΥΜΕ ΑΝΑΚΟΠΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.:deadga6::deadga6::uhh:


ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ:

:colddd::OMG3::nanteee::mador2::congrats: :if::sigh2:


ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ !!!!!!!!!!!!!

:greece::greece::greece::greece::riiight::riiight::drinks:


#97 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 15 September 2007 - 00:46

... omgomgomgomgomgomgomgomgomgomg .... κερδισαμε...
το τελευταιο 3λεπτο... πρεπει να το ειδα 5 φορες?:P
~αχορταγη~
παμε για ισπανια ωρε να δουνε τι σημαινει ελληνικη ψυχη:hahaha:
Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#98 red pyramid

red pyramid

    Revolutionary Fanboy

  • Members
  • 1,655 posts
  • LocationThe city upon the hill

Posted 15 September 2007 - 00:51

Αύριο 8 το απόγευμα με Ισπανούς θα είναι πολύ δύσκολα.Αλλά έχουν καταφέρει πολλά πράγματα και έχουν δείξει ότι είναι ικανοί για το καλύτερο.
Τι προβλέπτε?Αντικειμενικά παρακαλώ:P
Α,και για το άλλο μάτς,Ρωσία-Λιθουανία.Τι προβλέπετε?
Posted Image

#99 moonheart

moonheart

    FUTO-itria

  • Members
  • 244 posts

Posted 15 September 2007 - 00:58

Αύριο 8 το απόγευμα με Ισπανούς θα είναι πολύ δύσκολα.Αλλά έχουν καταφέρει πολλά πράγματα και έχουν δείξει ότι είναι ικανοί για το καλύτερο.
Τι προβλέπτε?Αντικειμενικά παρακαλώ:P
Α,και για το άλλο μάτς,Ρωσία-Λιθουανία.Τι προβλέπετε?


...
αν παιξουμε τον αγωνα οπως παιξαμε το τελευταιο 3λεπτο σημερα δεν υπαρχει περιπτωση να χασουμε... ασε π η ισπανια εχει πεσει απο περσυ απο οσο τη θυμαμαι... σε σημειο ξερω γω π μια μετρια γερμανια εως κακη να εχει καταφερει να την απειλησει για ενα ημιχρονο...
επισης... μην ξεχνατε οτι οι ισπανοι ειναι κ υπεροπτες... γι αυτο το λογο εχασαν απο κροατια, υποτιμουν τον αντιπαλο τους ποσο μαλλον αν τον εχουν κερδισει 2 φορες οπως εμας. αν το κανουν αυτο κ το εκμεταλλευτουμε μπορουμε να φυγουμε ευκολα μπροστα παντως...

οσο για το ρωσια-λιθουανια αν κ η ρωσια θεωρειται φαβορι η λιθουανια ειναι αρκετα καλη ομαδα... πιο καλη απο αυτη π χαμε αντιμετωπισει στο mundobasket... εδω σηκωνω τα χερια ψηλα κ δεν γινεται να το παιξω x γμτ;_;:wis:
Posted Image
f*ck medicine. I want to be a ninja.

#100 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 15 September 2007 - 00:58

Λοιπόν δε ξέρω γιατί αλλά φοβάμαι ότι αύριο θα τριτώσει το κακό και θα χάσουμε.Όχι επειδή δεν έχουμε καλή ομάδα αλλά δε ξέρω,όταν παίζουμε με αυτούς μου φαίνεται ότι είμαστε άλλη ομάδα(προς το χειρότερο βέβαια)Μακάρι να μην επιβεβαιωθώ.

Posted Image


#101 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 15 September 2007 - 01:03

Παιδια πιστευω οτι μετα το σημερινο... θα την περασουμε την Ισπανια. Ειμαι αισιοδοξος! Επισης η Εθνικη μας χρωσταει και μια καλη εμφανιση. Και αυριο πιστευω θα ειναι το ιδανικο timing! Η μονη βλακεια ειναι οτι οι Ισπανοι βλεποντας αυτο το παιχνιδι, δεν εφησυχαστουν και θα κοιτανε να διατηρουν μια διαφορα ασφαλειας 15+ ποντων (αλλωστε μην ξεχναμε οτι τα δυο τελευταια μεταξυ μας παιχνιδια μας ειχαν καθαρισει απο το πρωτο 10λεπτο).
Πιστευω οτι θα κερδισουμε πιο πολυ λογω ψυχολογιας και μου αρεσε πολυ η ηρεμια του Παπαλουκα και οι δηλωσεις του για χαμηλους τονους.
Δεν θα στεναχωρηθω αν χασουμε, γιατι πρωτον επιβεβαιωσαμε για μια ακομα φορα την μπασκετικη μας κλαση πηγαινωντας σε ενα ακομη final 4 και δευτερον οι Ισπανοι παιζουν εντος εδρας.
Θα με στεναχωρησει αν χασουμε με τα χερια κατεβασμενα οπως και τις 2 προηγουμενες φορες (αν και το θεωρω πολυ απιθανο να γινει γιατι πιστευω εχουμε μαθει τον τροπο παιχνιδιου και αναπτυξης των Ισπανων και εχω μεγαλη εμπιστοσυνη στους παικτες μας και τον προπονητη μας.)

edit: Για το Ρωσια-Λιθουανια μου ειναι δυσκολο να κανω προβλεψη αν και πιστευω θα μετρησει η μεγαλυτερη πληροτητα των Λιθουανων στις πιο πολλες θεσεις.
Posted Image

#102 denCorg

denCorg

    Anime Fan

  • Members
  • 211 posts

Posted 15 September 2007 - 01:10

Λοιπόν βλέποντας πιο ψύχραιμα τα πράγματα μπορώ να πώ ότι σήμερα (εξαιρουμένων των 3 τελευταίων λεπτών) παίξαμε κακά και δεν ήμασταν τόσο διαβασμένοι όσο οι σλοβένοι. Αλλά στο τέλος τα παιδιά έδειξαν προσωπικότητα και τη κλάση τους -ιδιαίτερα ο Παπαλουκάς- και το πήραν το παιχνίδι. Τώρα η Ισπανία πιστεύω ότι είναι το φαβορί για το τίτλο.Ειναι ομάδα με τρομερούς παίχτες και πολύ φορμαρισμένη. Βέβαια πάντα απέναντι στα φαβορί η Ελλάδα παίζει καλύτερα:P Αν είμαστε καλά διαβασμένοι και διορθωθούν τα λάθη κάτι γίνεται.Αλλα είναι πολύ δύσκολο. Με αυτά που έγιναν σήμερα όμως όλα να τα περιμένει κανείς...
Ο άλλος αγώνας είναι πραγματικό ντέρμπυ αν και προσωπικά βλέπω Λιθουανία
Go figure...
Posted Image

#103 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 15 September 2007 - 09:41

εχω μεγαλη εμπιστοσυνη στους παικτες μας και τον προπονητη μας

.........................NO!!!

Εγω για αλλη μια φορα θα ειμαι αυστηρος. Χθες παιξαμε χαλια. Και για τα τελευταια λεπτα, ας μην εμπαινε ενα απο αυτα τα τριποντα και θα σας ελεγα εγω. Χωρια που το τελευταιο διλεπτο οφειλεται στον πανικο των Σλοβενων παρα στο δικο μας ταλεντο. Το χθεσινο παιχνιδι το χασανε αυτοι, δεν το κερδισαμε εμεις.

Μεχρι τωρα ειχαμε την δικαιολογια οτι περιμεναμε την φαση των νοκ-αουτ για να παιξουμε καλα. Ετσι ομως οπως παιξαμε ειναι περα για περα αδικαιολογητο. Λαθος επιλογες, ελλειψη συγκεντρωσης και συντονισμου. Γιατι? Απο το αγχος? Τοσα λεφτα τους πληρωνουν επειδη υποτιθεται ειναι επαγγελματιες και δεν μασανε απο αυτα.

Τεσπα, ο θεος μας εδωσε μια ακομη ευκαιρια. Δεν νομιζω ομως οτι εχουμε ελπιδες αποψε. Θα πρεπει να παιξουμε οσο καλα δεν παιξαμε σε ολο το τουρνουα, και θα πρεπει οι Ισπανοι να τα κανουν σκατα. Και αυτο το βλεπω δυσκολο γιατι ας μην ξεχναμε οτι παιζουν στην εδρα τους.
Posted Image

#104 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 15 September 2007 - 10:02

.........................NO!!!

Εγω για αλλη μια φορα θα ειμαι αυστηρος. Χθες παιξαμε χαλια. Και για τα τελευταια λεπτα, ας μην εμπαινε ενα απο αυτα τα τριποντα και θα σας ελεγα εγω. Χωρια που το τελευταιο διλεπτο οφειλεται στον πανικο των Σλοβενων παρα στο δικο μας ταλεντο. Το χθεσινο παιχνιδι το χασανε αυτοι, δεν το κερδισαμε εμεις.


Βασικά για να κάνει κανείς αυτά που τόλμησε να κάνει ο Παπαλουκάς στο τελευταίο λεπτό δε χρειάζεται μόνο ταλέντο, αλλά και μεγάλα α....βγά. :wis:

Ειδικά το τελευταίο που πήρε όλη τη φάση μόνος του, εκείνο ξέρεις είναι μια φάση μια διοργάνωση. ;)

Δε διαφωνώ, βέβαια, ασφαλώς και παίξαμε άθλια, αλλά όσο να το κάνεις άλλη χάρη έχει να κάνεις τέτοια ανατροπή και άσε το Λάκοβιτς να κάνει έρμπολ :wooi2:
1

#105 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 15 September 2007 - 10:29

ΚΑΛΑ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΕΙΔΑΤΕ ΤΙ ΛΑΔΙΕΣ ΕΚΑΝΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ??
Σπανουλης(φαουλ), Διαμαντιδης(καθαρη ταπα) ...σε πολυ κρισημα σημεια
Nα μην ειμασταν τοσο αστοχοι στα τριποντα, διποντα, βολες και θα σου λεγα εγω...
Δεν λεω καλη η σλοβενια αλλα εχουμε τοσο καλους παιχτες που μπορουσαν να ειχαν κλειδωσει το ματς στο πρωτο 10 λεπτο.
Μην ξεχνατε πως εχουμε και ελλειψεις Φωτσης (πολυ σημαντικος), Σκορτσιανιτης(αν και εχει ξαναπαχυνει...) και ελπιδες για νεα ταλεντα οπως ο κουφος που δυστηχως δεν ηρθε...
Ενταξη η Ισπανια ειναι και μπασκετικη υπερδυναμη...κατι σαν και εμας βεβαια αλλα ποιο οριμη.
Αμα μας κανουν παλι κολπα οι διαιτητες ζητω που καικαμε...