Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Αφιέρωμα - Kabukicho


  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#16 Majin_PSiKapaMi

Majin_PSiKapaMi

    Σχιστοματισμος FTW

  • Members
  • 123 posts

Posted 03 July 2007 - 21:03

Spoiler:


δεν μπορω να το πιστεψω οτι εκλασα τοσο γρηγορα το role model μου Bob Ross, αλλα ζουλεψα κ επιστρατευσα το κορυφαιο μανουλομάνουλο του πλανητη
Posted Image
AGA.P.E. ><
_____________
My chain here


#17 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 04 July 2007 - 08:50

Αrigatou!!! Καλα σιγα μη δεν το βρισκε ο j-pop sensei Mr-Ayu Mania!
Posted Image

#18 Mythos

Mythos

    Anime Fan

  • Members
  • 181 posts

Posted 12 July 2007 - 00:12

:blush2::blush2:

παντως, δεν ειπατε αν οσοι σκεφτεστε να επισκεφτειτε την περιοχη, θα το κανετε ως τουριστες η ως πελατες??

:wis:


Καταρχήν εξαιρετικό άρθρο:hahaha:
Ίσως να δοκίμαζα κάτι, μόνο και μόνο επειδή ξεφεύγει απο το συνηθισμένο μοτίβο του αγοραίου έρωτα. ¨Η αν είχα πάει Japan αποφασισμένος για περιπτύξεις με το άλλο φύλλο και δεν καθόταν τίποτα free...:uhh:
Πάντως , to put your thing in a hole και να αρχίσουν ξαφνικά τα κλαρίνα, ακούγεται παρακινδινευμένο.......και αν τσακώθηκε στο σπίτι με την family και έχει νεύρα???:oo:

#19 padepadou

padepadou

    Amakakeru Ryu No Hirameki

  • Members
  • 40 posts

Posted 22 July 2007 - 21:16

Καταρχήν να συγχαρώ για το τόσο καλό άρθρο.Είχα την τύχη να πάω εκδρομή 10 μέρες στο Τόκυο και στην Οσακα στα τέλη Μαρτίου.Το θέμα με το αγοραίο σεξ το έψαξα και εγώ αλλά πολλές πληροφορίες δεν είχα βρεί.Ισχύει σε τρελό βαθμό ότι τέτοια μέρη δεν είναι φιλικά προς τους τουρίστες.Δεν έτυχε να πάμε σε κλαμπάκια και σε hot περιοχές στο Τοκυο(το μετρό έκλεινε στις 12 και το ξενοδοχείο ήταν πολύ μακριά απο το κέντρο στην περιοχή DAIBA.20-25 λεπτά με το μετρό οποτέ αν πέρναμε ταξί θα πληρώναμε τα κέρατά μας.)Αλλά στην Οσάκα που δεν είχαμε πρόβλημα αποστάσεως φάγαμε πόρτα και σε love hotels αλλά και σε κλαμπάκια.1 στα 6 να σε δεκτούν.Καλή φάση.Αν και το επόμενο βράδυ που πήγαμε σε ένα μπαράκι περάσαμε καλύτερα.Μέχρι και wii έπαιξα με τον ιδιοκτήτη.Αν και έχω πάει Παρίσι (και κάποιοι φίλοι μου Νέα Υόρκη) αυτό το πράμα που είδαμε ιαπωνία δεν υπάρχει πουθενά.Και εγώ πήγα οργανωμένος αλλά τελικά τα μισά πράγματα είδα.Έφαγα 3 μέρες στην akihabara sijuku δεν πρόλαβα να πάω.Στην akihabara που πήγα στην αλυσίδα μαγαζιών ishimaru soft (νομιζω στο 3) στον τελευταίο όροφο πουλάγανε ερωτικά περιοδικά και dvd με ολόγυμνες γιαπωνέζες.(Τσαμπα κιόλας 15 ευρώ 30-40 σελίδες με φωτογραφίες.Αλλά ο βλάκας δεν πήρα).Για καλή μας τύχη εκείνη την ώρα έδινε συνέντευξη μια γιαπωνέζα μοντέλο με μαγιό και την έχουμε τραβήξει βίντεο.Άμα θέλετε το ανεβάζω.Αν υπάρχει ενδιαφέρον να κάνω νέο post με θέμα την εκδρομή.

#20 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 23 July 2007 - 15:52

Τα trip logs ειναι ευπροσδεκτα σε αυτο το καινουργιο sub-forum. κανε μια περιληψη της εκδρομης σου, γραψε τις εντυπωσεις σου, και κολησε και αρκετες φωτογραφιες.

:riiight::riiight::riiight:

Ετσι για να ζηλευουμε οι υπολοιποι!!!
Posted Image

#21 padepadou

padepadou

    Amakakeru Ryu No Hirameki

  • Members
  • 40 posts

Posted 26 July 2007 - 21:28

Χμμμ να φτιάξω νέο post ή να γράψω σε αυτό?Παιδιά ότι θέλετε εσείς.Το μόνο πρόβλημα για την ώρα ότι επειδή άλλαξα κάρτα μνήμης στην φωτογραφική μηχανή ενδιάμεσα στο ταξίδι για κακή μου τύχη έχω χάσει τις φωτό απο Τόκυο αλλά μόνο τις δικές μου.Από Οσάκα και Κυότο αυτή την στιγμή τις έχω.Σε 2 βδομάδες θα πάρω όλες τις φωτό απο τα παιδιά που ήταν στην εκδρομή θα είναι 4 dvd.Έχω ακόμη και 10 ώρες βίντεο σε 8-9 dvd.Αν θέλετε να κάνω μια αλυσίδα να τα μοιράσω.Βέβαια θα υπάρχει και πολύ ανούσιο υλικό(άσχετα τοπία,άσχετα άτομα).Αν έχετε κάποια συγκεκριμένη ερώτηση πάντως κάντε την.Είμαι διαθέσιμος!!!!

#22 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 27 July 2007 - 01:58

Χμμμ να φτιάξω νέο post ή να γράψω σε αυτό?Παιδιά ότι θέλετε εσείς.Το μόνο πρόβλημα για την ώρα ότι επειδή άλλαξα κάρτα μνήμης στην φωτογραφική μηχανή ενδιάμεσα στο ταξίδι για κακή μου τύχη έχω χάσει τις φωτό απο Τόκυο αλλά μόνο τις δικές μου.Από Οσάκα και Κυότο αυτή την στιγμή τις έχω.Σε 2 βδομάδες θα πάρω όλες τις φωτό απο τα παιδιά που ήταν στην εκδρομή θα είναι 4 dvd.Έχω ακόμη και 10 ώρες βίντεο σε 8-9 dvd.Αν θέλετε να κάνω μια αλυσίδα να τα μοιράσω.Βέβαια θα υπάρχει και πολύ ανούσιο υλικό(άσχετα τοπία,άσχετα άτομα).Αν έχετε κάποια συγκεκριμένη ερώτηση πάντως κάντε την.Είμαι διαθέσιμος!!!!


Άνοιξε νέο topic όπου θα γράφει ο καθένας που έχει πάει Ιαπωνία πώς πέρασε κτλ.Κωλόφαρδε σε μισώ:madtodeath:

Posted Image


#23 zanat0s

zanat0s

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 26 November 2007 - 14:45

i will get a big place so i can have friends visiting !

#24 Raptor

Raptor

    ヴィジュアル系,

  • Members
  • 93 posts

Posted 28 November 2007 - 22:06

Πάντως πιστεύω ότι θα πρέπει να πας καλά οργανωμένος ώστε να μην μοιάζεις με τουρίστας....
πχ Να χεις Ιάπωνες παρέα και να μη φοράς μπλουζάκι Death Note, το head band του Naruto και μια φωτογραφική μηχανή στο λαιμό...:terror2:

Να πας πιο κομψά... να ψαχτείς λίγο, να βάλεις κουστουμάκι..(υπόθεση κάνω.... δεν ξέρω αν πιάνει!)

Anyway.. με τη Yakuza τί παίζει εκεί? Υπάρχει πιθανότητα να σε καθαρίσουν εάν ψάχνεσαι?




*Ας δώσουμε όλοι ένα μεγάλο ARIGATO στο Mr Ayu Mania που μας φωτίζει και μας καθοδηγεί! "ΑYU MANIA, ΖΟΥΜΕ, ΣΤΗ ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΜΕ!" (ξέρετε ποιας χώρας λέω...):wooi2:
Spoiler:
Ξεπερνά τα 250 pixels ύψος.

#25 zanat0s

zanat0s

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 29 November 2007 - 02:12

why? is he in the Dip coprs?

#26 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 posts

Posted 23 December 2007 - 14:36

Αυτο το thread επιβεβαιωνει για αλλη μια φορα γιατι ο φιλτατος Mr.Ayu ειναι ενα "jewel in the rough"!:hahaha:

Και ποιος δεν εκτιμαει αυτο το ανησυχο πνευμα?
Παντως απο αυτο το thread καταλαβαινει κανεις ποσο αλλου ειναι αυτος ο λαος... Δεν χρειαζεται να αναλυσουμε φυσικα το γιατι (,αλλωστε θα παρει και σελιδες) και επισης, φανταζομαι πως δεν θα διαφωνησει και κανεις γι' αυτο....

Δεν ειναι οπως εδω περα, που για το δρομο προς τα club πιανεις τη μυρωδια του AIDS...
Οσοι ειναι μονιμοι κατοικοι της "πιο ρομαντικης" (κατα τους παλαιοτερους) φτωχομανας
Spoiler:


#27 NeverMore

NeverMore

    Starting...

  • Members
  • 6 posts

Posted 01 October 2008 - 10:34

αχ δεν ξερω για εσας αλλα εμενα με λυπει αυτο που βλεπω,δεν ειμαι κατα του πλυρωμενου ερωτα αλλα κατα τις καπιταλιστικης κοινωνιας που το προκαλει,και θα πηγαινα εως τουριστας εκει,ισως να μοιραζα στις κοπελες "οδηγητη" hahaaha:P

#28 ayaubu

ayaubu

    Anime Amateur

  • Members
  • 109 posts

Posted 01 October 2008 - 15:32

μπορείς να μου πεις απο που είναι το άρθρο? και ποιός το έγραψε?

πάντως... για τους ξένους ισχύει. δεν μπαίνουν έυκολα σε όλα αυτά. υπάρχουν άλλα μέρη που "τραβάνε" τους ξένους οι κράχτες και βρίσκεσαι ξαφνικά να πληρώνεις μια περιουσία επειδή έκατσε δίπλα σου μια γυναίκα ([που νόμιζες αρχικά ότι έκατσε δίπλα σου γιατί σε γούαστρε και χάρηκες) και άμα δεν πληρώσεις, δεν είναι και πολύ καλά τα πράγματα..

γιατί να πάτε να μπλέξετε ρε παιδιά? άμα είστε μάγκες, βρείτε και γνωρίστε Ιαπωνέζες φυσιολογικά. άλλωστε , δυστυχώς, έχουν αρκετή ξενομανία και δε θα σας είναι δύσκολο.

Οι ξένες γυνα΄κες έχουν πρόβλημα στην Ιαπωνία. γιατι:
1. οι Ιάπωνες δεν τους δίνουν καμία μα καμία σημασία και
2. οι ξένοι που βρίσκονται Ιαπωνία ψάχνουν Ιαπωνίδες γιατί... ε γιατ΄ιτις ξένες τις έχουν και στον τόπο τους...

:)

σας το λεώ εκ πείρας. στην ιαπωνία όταν είμαι ,νιώθω ασήμαντη. τελείως όμως.

#29 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 10 October 2008 - 17:01

μπορείς να μου πεις απο που είναι το άρθρο? και ποιός το έγραψε?

Εγω το εγραψα.. Τα στοιχεια που παραθετω ειναι κυριως απο ενα βιβλιο μιας αμερικανιδας που επισκεφτηκε την περιοχη και πηρε συνεντευξη απο τις κοπελες. Επισης απο το ιντερνετ, ερωτικα φορουμς, κτλ..

Οταν με το καλο επισκεφθω την περιοχη θα γραψω το part B με τις εντυπωσεις μου και κατα ποσο οντως ισχυουν ολα αυτα.

Ναι σιγουρα ως εξωτικοι gaijin θα εχουμε καποια μεγαλυτερη ανεση στο να "χτυπησουμε" κοπελα με τον παραδοσιακο τροπο, αλλα αμφιβαλω αν θα εχει στολη καμαριερας ευκαιρη η οτι το δωματιο της θα μοιαζει με βαγονι τρενου!

:hahaha:
Posted Image

#30 ayaubu

ayaubu

    Anime Amateur

  • Members
  • 109 posts

Posted 13 October 2008 - 09:10

Ναι σιγουρα ως εξωτικοι gaijin θα εχουμε καποια μεγαλυτερη ανεση στο να "χτυπησουμε" κοπελα με τον παραδοσιακο τροπο, αλλα αμφιβαλω αν θα εχει στολη καμαριερας ευκαιρη η οτι το δωματιο της θα μοιαζει με βαγονι τρενου!

:hahaha:


α οκ! αν θέλεις να γνωρίσεις κοπέλα με στολή ή με δωμάτιο σαν βαγόνι τρένου, πάω πάσο... απλά έχει υπόψη οτι το πιο πιθανό είναι να γνωρίσεις μια κοπέλα ντυμένη π.χ. με στολή καμαριέρας, και μόλις πάς σπίτι της, να ξεβαφτεί, ξεντυθεί και να βάλει τα καθημερινά της. Φόρμα και τ-σιρτ δηλαδη :)