Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Τονα-τ'αλλο και εκεινο-τουτο...


  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#16 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 19 June 2007 - 02:52

Ιστορία απο ένα φίλο μου πάλι:

-Ήμουν τις προάλλες στην σχολή και καθόμουν πίσω! Ε, ψιλοβαριόμουν και μίλαγα με τον τάδε...Σε μια φάση μας κάνει παρατήρηση ο καθηγητής και μετά από κανα 5λεπτο συνεχίζουμε...Οπότε ακούγετε ξαφνικά μία φωνή...
-Εσείς οι δύο εκει πίσω μιλάτε ασύστολα....ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΛΕΤΕΕΕΕ?????
Τα παιδιά έμειναν....

Τώρα θυμήθηκα και την καθηγήτρια οικονομικών που είχαμε 3η Λυκείου...Άκουγα mp3 στην τάξη και ξαφνικά ακούω μια τσιριχτή φωνή...
-Τι κάνεις εκεί αγόρι μου??? Κλείσε το τρανζίστορ!!!!!
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#17 kabamaru-1986

kabamaru-1986

    Koenma-Sama

  • Members
  • 627 posts

Posted 19 June 2007 - 03:02

Αυτο εγινε με κατι φιλους μου στο Γυμνασιο:
2 φιλοι μου καθοντε στο τελευταιο θρανιο και μιλανε μεταξύ τους μεσα στο μαθημα.Γυρναει ο καθηγητης και τους λεει να σταματησουν μην φανε απουσια.Με το που γυρναει συνεχηζουν να μιλανε,γυρναει ο καθηγητης και τους λεει τελευταιο θρανιο εξω!! Σηκονονται πιανουν το θρανιο και το πεταν απο το παραθυρο.Το τι εγινε μετα ασχετο αλλα καναν μια βδομαδα να ξαναερθουν σχολειο!!
/////////////////////////////////////////////////

Η λιστα μου (Για ανταλαγες pm me)

Πατα εδω:kill4u:

Ειμαι κλεφτης πατα με αν τολμας:hiding_something:

#18 sunday

sunday

    Anime Elite

  • Members
  • 1,087 posts

Posted 19 June 2007 - 08:51

Σταματάει ένας τροχαίος έναν τυπά με μηχανάκι.
- Γιατί δε φοράς κράνος;
- Γιατί, πόλεμο έχουμε;

Posted Image


#19 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 19 June 2007 - 08:59

περπατάω χθες να πάω στη δουλειά... είμαι σε ψιλοζόμπι κατάσταση γιατί ως συνήθως δεν έχω κοιμηθεί αρκετά... τεσπα, είμαι κοντά πλατεία Κύπρου [Καλλιθέα] και περνάω δίπλα από 4 πιτσιρικάδες [15-17χρ. υπολογίζω]. Και ακούγεται ΕΠΙΚΗ ατάκα...

κάτι συζητάγαν , λογικά να πάνε για κανά μπάνιο. Και φτάνει η συζήτηση στο αν θα τους κάψει ο ήλιος. Και απαντάει ένας από αυτούς "δε μασάω, έχω ψηλό fire resistance*"

κάπου εκεί γούρλωσαν τα μάτια μου και συνέχισα να περπατάω με ένα χαμόγελο ως τα αυτιά...


* WoW-ικός [και ίσως RPG-ικός] όρος

#20 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 19 June 2007 - 19:30

Αυτο εγινε με κατι φιλους μου στο Γυμνασιο:
2 φιλοι μου καθοντε στο τελευταιο θρανιο και μιλανε μεταξύ τους μεσα στο μαθημα.Γυρναει ο καθηγητης και τους λεει να σταματησουν μην φανε απουσια.Με το που γυρναει συνεχηζουν να μιλανε,γυρναει ο καθηγητης και τους λεει τελευταιο θρανιο εξω!! Σηκονονται πιανουν το θρανιο και το πεταν απο το παραθυρο.Το τι εγινε μετα ασχετο αλλα καναν μια βδομαδα να ξαναερθουν σχολειο!!


Θεϊκό!!!! Πέθανα στα γέλια!!!! Είχαμε κάνει και εμείς ένα παρόμοιο αλλά δεν το θυμάμαι καθόλου...

περπατάω χθες να πάω στη δουλειά... είμαι σε ψιλοζόμπι κατάσταση γιατί ως συνήθως δεν έχω κοιμηθεί αρκετά... τεσπα, είμαι κοντά πλατεία Κύπρου [Καλλιθέα] και περνάω δίπλα από 4 πιτσιρικάδες [15-17χρ. υπολογίζω]. Και ακούγεται ΕΠΙΚΗ ατάκα...

κάτι συζητάγαν , λογικά να πάνε για κανά μπάνιο. Και φτάνει η συζήτηση στο αν θα τους κάψει ο ήλιος. Και απαντάει ένας από αυτούς "δε μασάω, έχω ψηλό fire resistance*"

κάπου εκεί γούρλωσαν τα μάτια μου και συνέχισα να περπατάω με ένα χαμόγελο ως τα αυτιά...


* WoW-ικός [και ίσως RPG-ικός] όρος


Καλά τέτοια έχω ακούσει πάρα πολλά, όπως ''Ρε θα αργήσω να πάω σπίτι...Ε, μην ανησυχείς, χρησιμοποίησε το scroll of town portal!!!'' και διάφορα άλλα...Αλλά αξίζουν άσχημα...
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#21 kabamaru-1986

kabamaru-1986

    Koenma-Sama

  • Members
  • 627 posts

Posted 19 June 2007 - 23:17

Ο πατερας ενος γνωστου μου μιλαει με εναν ταξιτζι:
Ταξιτζις: Που πατε?
Πατερας: Καραισκακη
Ταξιτζης: Ολυμπιακτσης?
Πατερας: Οχι Αεκτσης
Ταξιτζης: Καλα μενεις κοντα στο καραισκακι και εισαι Αεκτσης?
Πατερας: Γιατι οσοι μενουν στην Συγγρου ειναι πουτ@ν.....?
/////////////////////////////////////////////////

Η λιστα μου (Για ανταλαγες pm me)

Πατα εδω:kill4u:

Ειμαι κλεφτης πατα με αν τολμας:hiding_something:

#22 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 26 June 2007 - 08:26

Τις προάλλες μίλαγα με ένα φίλο μου και περπατάγαμε...Οπότε σε μια φάση περνάει μία γριά από διπλά και όπως μιλάγαμε σταματάει μπροστά μας......μας κοιτάει....συνεχίζει να κοιτάει....και επιτέλους βγαίνει μία λέξη από το στόμα της....''ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ''!!!!!
Ότι να 'ναι.....
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#23 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 26 June 2007 - 20:46

Ατάκες από καθηγητή(Μαθηματικών) μου στο Λύκειο.Μιλάμε είχε πει άπειρες.Θα ποστάρω που και που.Ο άνθρωπος ήταν θεός(τα έλεγε και με ωραίο τρόπο):

-Κάτι είχε γίνει και γελούσε αυτός που καθότανε μαζί μου στο θρανίο.Οπότε γυρίζει και του λέει:-Εσύ ψηλέ εκεί πίσω μήπως είσαι λίγο χάχας;(ήταν 1,90)

-Σε μια άλλη μαθήτρια που γέλαγε:Έφη,πολύ γελαδερή είσαι σήμερα.

-Στο ίδιο φίλο μου μετά από ένα διαγώνισμα:-Διόρθωνα το διαγώνισμα και εκεί που ήταν όλα καλά,πας και κάνεις κάτι βλακείες στην άσκηση.Μα καλά μεθυσμένος ήσουν;

-Μας έλεγε κάτι για τους τρόπους που συμπεριφέρονται οι μαθητές:-Πάω στο διάλειμμα στο κυλικείο και ακούω τους μαθητές που λένε πιάσε μια τυρόπιτα.Αν ήμουν εγώ θα του την έτριβα στη μούρη(και έκανε και την κίνηση με το χέρι)

Και κάτι από τη σχολή μου.Ρωτάει στο μάθημα ο καθηγητής πια είναι η βασική ιδιότητα της διαίρεσης.Και απαντάει ένα κορίτσι,ο πολλαπλασιασμός:deadga6:

Posted Image


#24 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 27 June 2007 - 01:02

Απλα... No comments by me!
Xagoras Home Page
Posted Image

#25 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 27 June 2007 - 14:35

Ιστορίες από την Κρύπτη ή αλλίως cocoLAM :hahaha:

9 Το πρώι στο φούρνο για κρουασάν με μερέντα :nod:
Πνευματική διαύγεια φτάνει το ποσοστο του - άπειρο λόγο έντονης υπνηλίας:fromabove:

-Γεια χαρά, ενα κρουσαν με σοκολατα
-Πως το θέλετε [απαντάει η κοπέλα]

~~~~~~~~Start Burning Brain Cells Process~~~~~~~~

Ermmmmmmm ξέρω γω, ζεσταμένο μήπως :deadga6:

Σκάει στα γέλια, όχι τυλιγμένο ή στο χέρι εννοούσα, απαντάει :fromabove:

Χεχε, στο χέρι [/me δαγκάνει με μανία το κρουσαν και φεύγει πρός την αφετηρία για να παέι στο πρωινό εργαστήριο]


Και τώρα η πασιφανέστατη υπόδηξη γιατί οι ηλεκτρολόγοι υπερέχουν σε επίπεδα καψίματος από ηλεκτρονικούς και πληροφοριακάριους.

Στο τρένο προς Αθήνα, κάθομαι με εναν συμφοιτητη [Πληροφορικη], έναν ηλεκτρονικό και έναν ακόμα γνωστό του, ηλεκτρολόγο.

ΗΝ: Ρε πήγα χτές στον Ορφέα [καφετέρια που παίζει ροκάκια] και με τον ελληνικό που πείρα μου έφεραν μαζί και λουκουμακί. Γμώ !!!
ΠΛ1: Χοχοχο καλή φάση γλυκάθηκες.
~~~~~~~~Μικρή σιγή~~~~~~~~~
ΗΛ: Δηλάδη με πέντε ελληνικούς, πέντε λουκουμάκια !!!!!
ΠΛ1+2: Ο_Ο;
ΗΝ: Ο_Ο;
ΗΛ: ^_____^

[Insert γκαρίσματα από γέλιο]


ps: cocoLAM=Λαμιά :wis:
rsrGbGx.gif

#26 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 27 June 2007 - 14:49

Από τον άλλο καθηγητή μου στα μαθηματικά.Σήκωσε ένα κορίτσι στο πίνακα για να λύσει μια άσκηση.Αλλά κάπου έγραψε:ο συνάρτηση... αντί για η συνάρτηση.Και τι της είπε ο αθεόφοβος;-"Την έκανες τρανσέξουαλ"

Posted Image


#27 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 03 July 2007 - 16:01

Ένας φίλος μου δουλεύει σε ένα σουβλατζίδικο deliverας. Οπότε μία μέρα μπαίνει μέσα ο σερβιτόρος (που είναι Αλβανός) τσαντισμένος και κάνει:
Πω ρε που*** μου, έχω μπλέξει με Αλβανούς εδω πέρα....:hahaha:

Μία άλλη φορά μίλαγε ένας τύπος του μαγαζιού (ο μόνος Έλληνας στο μαγαζί) με τον σερβιτόρο και του λέει ο τύπος του σερβιτόρου:
-Πω ρε, ήξερα μία οικογένεια που είχανε ένα σκυλί και το σκυλί πέθανε...
-Τι σκυλί ήτανε?
-Bulldog....
-Ααααα, αγριογούρουνο δηλαδή.......:terror2:
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#28 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 03 July 2007 - 16:53

Πάω ο άμοιρος στο VideoBlue της Ηλιούπολης με το σούπερ-ντούπερ εξιδικευμένο προσωπικό:
- Έχετε το Princess Mononoke;
- To ποιό;
- To Princess Mononoke. 'H αλλιώς στα ελληνικά Η πριγκήπισσα Μονονόκε.
(Αφού ψάχνει για λίγο στο PC)
- Eδώ βρίσκω μόνο την Πριγκήπισσα Σίσσυ.
(Την κοιτάω με βλέμα λες και μιλάω μ' εξωγήινο)
- Εεεεμ...όχι, δεν μ' ενδιαφέρει η Πριγκήπισσα Σίσσυ.

#29 Κagouras

Κagouras

    monkey d. loufas

  • Members
  • 205 posts

Posted 22 July 2007 - 17:33

βασικα αυτο ειναι ατακα και οχι κουφο.επειδη δε βρηκα thread με ατακες το στελνω εδω."ΓΙΩΤΟBALLS ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΕΙΤΕ" (οσοι ειναι φανταροι ή εχουν κανει στρατο καταλαβαινουν).
Posted Image
Πρωιν kakashi_sensei

#30 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 22 July 2007 - 17:56

βασικα αυτο ειναι ατακα και οχι κουφο.επειδη δε βρηκα thread με ατακες το στελνω εδω."ΓΙΩΤΟBALLS ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΘΕΙΤΕ" (οσοι ειναι φανταροι ή εχουν κανει στρατο καταλαβαινουν).

καλό:hehe:
Παρακολουθούσα στην σχολή ένα μάθημα που δεν το περνάνε πάνω από 5 παιδιά κάθε εξάμηνο(και ένας αρκετά μεγάλος αριθμός το αφήνει τελευταίο πριν το πτυχίο)οπότε και ο καθηγητής βλέπει ένα παιδί το οποίο το είχε περάσει το μάθημα το προηγούμενο εξάμηνο και τον ρωτάει:''εσύ δεν το πέρασες το μάθημα;''
φοιτητής:''ναι, στην τελευταία εξεταστική!''
καθηγητής:''τότε γιατί είσαι εδώ;''
φοιτητής:''θέλω να το ακούω!!!''
:hahaha::hahaha::hahaha:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image