Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Τονα-τ'αλλο και εκεινο-τουτο...


  • This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

#1 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 08 June 2007 - 02:03

Σ'αυτο το thread λοιπον μπορειτε να postαρετε ολες τις ΓΕΛΟΙΕΣ φρασεις που ακουσατε κατα την διάρκεια της μέρας είτε τις είπατε εσείς,είτε φίλος σας, είτε καθηγητής είτε οτιδήποτε....Οποια φράση και να ακούσατε που σας φάνηκε έστω και λίγο γελοία,παρακαλ.ω να την postαρετε για να γελάμε και εμείς λίγο....

Ας αρχίσω λοιπόν....Σήμερα με έναν φίλο μου μας είχε πιάσει μαλ...εεεεεε,χαζομάρα και εκεί που του εξηγούσα την ιστορία με έναν σκύλο ,που κάθε φορά όταν περνάω κατά τις 5 το πρωι αρχίζει να γαβγίζει και μου πετάγετε η καρδιά από τα αυτιά, του λέω:
-Και που λες ρε, καθώς περπατάω μόνος μου στην ερημιά και το μόνο που ακούω είναι.....οι ΓΛΑΡΟΙ (!?!?!?!?!?!)....Ήθελα να πω οι γρύλοι!!!:uhh:
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#2 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 08 June 2007 - 02:16

Αμα quotαρεις οτι σαρδάμ ακούς στην ελληνική TV βλέπω να σκοτώνουμε το BW του site στο πιτς φιτίλι...
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#3 Dazdingo

Dazdingo

    a poor corrupt official

  • Members
  • 68 posts

Posted 08 June 2007 - 07:46

Μια Πόντια καθαρίστρια την ώρα που έμπαινα σ'ενα δωμάτιο του ξενοδοχείου με ένα συνάδελφο τεχνικό:

Πόντια:''Γειά σας κυρίες!''
Εγώ: ''Είμαστε κυρίες εμείς?''
Πόντια:''Ναι!''

Τελικά διαπιστώθηκε ότι η εν λόγω Πόντια νόμισε ότι τα Ελλήνικα είναι όπως στα Αγγλικά που βάζεις ένα es στο τέλος και ξεμπερδεύεις.

#4 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 08 June 2007 - 11:18

Μια Πόντια καθαρίστρια την ώρα που έμπαινα σ'ενα δωμάτιο του ξενοδοχείου με ένα συνάδελφο τεχνικό:

Πόντια:''Γειά σας κυρίες!''
Εγώ: ''Είμαστε κυρίες εμείς?''
Πόντια:''Ναι!''

Τελικά διαπιστώθηκε ότι η εν λόγω Πόντια νόμισε ότι τα Ελλήνικα είναι όπως στα Αγγλικά που βάζεις ένα es στο τέλος και ξεμπερδεύεις.



:oo:..........:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:Έλεος....Πως το έκανε αυτο....
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#5 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 08 June 2007 - 14:37

Μερικά random quotes από την τάξη. Εμένα όλα μου φάνηκαν αστεία, τώρα αν δεν σας αρέσουν, I couldn't care less.

Μαθήτρια: Ομιλώ την αργώ.

Μαθηματικός: Τι κάνουμε για να λύσουμε αυτήν εδώ την άσκηση;
Μαθητής: Να υποθέσω τον σταυρό μας;

Οικονομικός: Έχουμε 50 πατάτες και 100 κολοκύθια. Αν θυσιάσω 25 πατάτες τι γίνεται;
Μαθητής: Φτιάχνουμε γεμιστά. (μετά ήρθε φάπα.)

Μαθηματικός: Τάδε, δε μου είπες, σ'αρέσει η ελεύθερη πτώση;
Τάδε: Εξαρτάται απ'το ποιος την κάνει, κύριε.

Θρησκευτικός: Καλά, καλά... Θα τα πούμε με την μάνα σου το βράδυ.
[εκείνη τη μέρα ήταν η συνάντηση γονέων, αυτός βέβαια δεν κατάλαβε τι είπε.]

Θρησκευτικός: Η μαγεία είναι έργο του Σατανά. Που λέτε παιδιά μου, με παίρνει ένας φίλος μου και μου λέει πως θα σταματήσει τα μαγικά του Uri Geller που προβάλλονταν σε απευθείας μετάδοση στην τηλεόραση. Τον ρωτάω, "και πώς θα το κάνεις αυτό;" και μου απαντάει "θα προσευχηθώ." Και μετά από 5 λεπτά, ο Uri Geller είπε "μια δύναμη εμποδίζει τη μαγεία μου, δεν μπορώ να συνεχίσω" και το πρόγραμμα διακόπηκε. Ήταν άλλη μια νίκη ενάντια στον Σατανά. [το πιο αστείο ήταν ότι όλα αυτά τα πίστευε.]

#6 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 08 June 2007 - 21:54

Μόλις τώρα ένας φίλος μου μου διηγήθηκε την δική του ιστορία...Μου λέει:
Σήμερα πήγα VIDEORAMA (ενα dvd-αδικο) και ζητησα απο την κοπέλα εκεί τα extended version του Lord of the Rings 1,2,3! Και μου λέει ''όχι δεν τα έχουμε''...Οπότε της λέω:
-Ωραία μήπως μπορείτε να μου δώσετε τα 1,2 LotR?
-Μήπως θα μπορούσες να μου φέρεις τις θήκες από το ράφι για να τα χτυπήσω?
Οπότε, πάει και ο φίλος μου στο ράφι και βρίσκει μόνο το 1,3 και λέει:
-Εδώ έχει το 1,3...
-Φέρτα μου και θα σου δώσω το 1,2...
Τα χτυπάει η κοπέλα, του τα δίνει, πάει ο φίλος μου σπίτι του και τι βλέπει???
Του είχε δώσει το 1,2,3 μαζί με τα extended versions!!!! LOL
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#7 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 09 June 2007 - 09:20

Μόλις τώρα ένας φίλος μου μου διηγήθηκε την δική του ιστορία...Μου λέει:
Σήμερα πήγα VIDEORAMA (ενα dvd-αδικο) και ζητησα απο την κοπέλα εκεί τα extended version του Lord of the Rings 1,2,3! Και μου λέει ''όχι δεν τα έχουμε''...Οπότε της λέω:
-Ωραία μήπως μπορείτε να μου δώσετε τα 1,2 LotR?
-Μήπως θα μπορούσες να μου φέρεις τις θήκες από το ράφι για να τα χτυπήσω?
Οπότε, πάει και ο φίλος μου στο ράφι και βρίσκει μόνο το 1,3 και λέει:
-Εδώ έχει το 1,3...
-Φέρτα μου και θα σου δώσω το 1,2...
Τα χτυπάει η κοπέλα, του τα δίνει, πάει ο φίλος μου σπίτι του και τι βλέπει???
Του είχε δώσει το 1,2,3 μαζί με τα extended versions!!!! LOL


Έτσι γίνετε σε όλα τα ''σοβαρά'' VideoClub με κάθε ταινία σου δίνουν και το bonus-disc απλά έπεσε σε n00bidi ο φίλος σου.

Καλά άμα αρχίζω και γράφω για ατάκες δεν θα με συκώνει ο server...

Το #1 γεγονός imo.

Πάει η θεία του συγκατοίκου μου με τους γονείς του στην Ολλανδία (μεγάλη θεά η θεία του γενικότερα).Πάνε λοιπόν σε ένα restaurant από την παρέα κανείς δεν ήξερε καλά αγγλικά πάει λοιπόν το γκαρσόνι και ρωτάει την θεία του συγκατοίκου.

-Do u speak english?

-Lig (ελληνική προφορά λίγγγγ)

Κατα καιρούς θα ποστάρω να χαρίζω γέλοιο με το τσουβάλι.
Posted Image

#8 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 09 June 2007 - 10:23

Μια μέρα την ώρα της Οικονομίας όταν κάναμε για την ανεργία, η βλακεία έπεσε σύννεφο... Τόσο σύννεφο που καθόμουν και σημείωνα τι λέγανε. XD

Μαθητής Α: Κυρία, σήμερα δεν έχω διαβάσει. Είχα διαβάσει όμως την προηγούμενη φορά και αυτό μπορεί να σας το επιβεβαιώσει και η Βαλεντίνα.
Καθηγήτρια: Ωραία. Πες το προηγούμενο.
Μαθητής Α: Ναι. Ποιο είναι;

Καθηγήτρια: Άεργος είναι αυτός που κάθεται σπίτι του και κοιτάει το ταβάνι.
Μαθητής Β: Καλή φάση.

Καθηγήτρια: Βασιλόπουλε! Ησυχία!
Όλοι: ΧαΧαΧαΧαΧα!
Μαθητής Β: Παναγιώτης Βασιλόπουλος του Ολυμπιακού;
Μαθητής Α: ΑΒ Βασιλόπουλος!
Μαθητής Γ: Και του πουλιού το γάλα!
(ΥΓ. Ο μαθητής Β λέγεται Π. Βλαχόπουλος.)

Μαθητής Δ: Κυρία, εμείς είμαστε τέταρτοι στην Ευρώπη στην ανεργία.
Μαθητής Β: Μπράβο ρε τέτοιε με τα στατιστικά σου!
Καθηγήτρια: Καλά, αυτό το "τέταρτοι" άσ'το... (μας είχε πει ότι δε προσμετρούνται όλοι οι άνεργοι της χώρας, αλλά μόνο οι δηλωμένοι στον ΟΑΕΔ)
Μαθητής Δ: Εντάξει τότε... ήμασταν τέταρτοι πριν από 10 χρόνια, το 1997. (Άλλο κατάλαβε. Ο_Ο)
Μαθητής Β: Ναι, γιατί τώρα έχουμε τα πρωτεία. Όπου είσαι πρώτος, καλό είναι.

Καθηγήτρια: Και τώρα θα μιλήσουμε για την ανεργία τριβής.
Μαθητής Β: Τ=μΝ;

Επίσης, κορυφαίο quote από το μαθηματικό μας...
"Σήμερα θα ξετυλίξουμε το κουβάρι της Γεωμετρίας!"

Άλλα από την περσινή μαθηματικό μας...
"Το ξέρω ότι είμαι άσχετη καθηγήτρια."
"Χθες είδα στον ύπνο μου ότι είχα πάει ταξίδι με το συμμαθητή σας το Γιώργο από 'δω."
"Πέρασα χάλια στις διακοπές γιατί μου κάνανε διάρρηξη. Εγώ εμπιστεύομαι τους ανθρώπους και γι' αυτό δεν κλειδώνω ποτέ το σπίτι μου, αλλά κάποιοι το εκμεταλλεύτηκαν."

ο_Ο


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#9 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 09 June 2007 - 11:31

Άλλα από την περσινή μαθηματικό μας...
"Το ξέρω ότι είμαι άσχετη καθηγήτρια."
"Χθες είδα στον ύπνο μου ότι είχα πάει ταξίδι με το συμμαθητή σας το Γιώργο από 'δω."
"Πέρασα χάλια στις διακοπές γιατί μου κάνανε διάρρηξη. Εγώ εμπιστεύομαι τους ανθρώπους και γι' αυτό δεν κλειδώνω ποτέ το σπίτι μου, αλλά κάποιοι το εκμεταλλεύτηκαν."

ο_Ο


Εεεε πού μένει ακριβώς τώρα?:nanana:

Γαμάτες ατάκες.
Posted Image

#10 Κagouras

Κagouras

    monkey d. loufas

  • Members
  • 205 posts

Posted 10 June 2007 - 16:01

αλβανος λεει:"τι πραγματα ειναι αυτα εχουμε γεμισει πακιστανους".
Posted Image
Πρωιν kakashi_sensei

#11 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 11 June 2007 - 09:42

πάει γνωστός μου σε DVD-άδικο στην Πάτρα που σπουδάζει. Και επειδή είναι και σινεφίλ δεν πάει να πάρει ότι κ ότι.. Οπότε πάει στην ταμία και λέει με ύφος... "Θέλω και τη μαμά σου"...

τριπλό εγκεφαλικό η νεαρά που δεν ήξερε ότι υπάρχει ταινία με αυτόν το τίτλο...

[καλά και κάποια άλλη ψυχή εδώ μέσα δεν το ήξερε και πήγε να με βρίσει στο ΜΣΝ όταν το είπα... :D]

#12 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 11 June 2007 - 13:52

πάει γνωστός μου σε DVD-άδικο στην Πάτρα που σπουδάζει. Και επειδή είναι και σινεφίλ δεν πάει να πάρει ότι κ ότι.. Οπότε πάει στην ταμία και λέει με ύφος... "Θέλω και τη μαμά σου"...

τριπλό εγκεφαλικό η νεαρά που δεν ήξερε ότι υπάρχει ταινία με αυτόν το τίτλο...

Καλά, κι αυτός δεν μπορούσε να βάλει ένα "θέλω το" μπροστά από τον τίτλο; :lol:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#13 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 posts

Posted 12 June 2007 - 19:12

Ήμουν το Σάββατο σε ένα club, οπότε πάω να μιλήσω σε ένα φίλο μου (ας πούμε Επαμεινώνδας:hahaha:) και καθώς προχωρούσα βλέπω δίπλα του μία φίλη μου (ας πούμε Πουλχερία:hahaha::hahaha:).Οπότε σκέφτομαι ''ας κάνω καμία καφρίλα στην Πούλχη (χαϊδευτικό!!!!)''! Οπότε πάω δίπλα της και βγάζω την κραυγή θανάτου ''ΑΑΑΑΑΑΤΣΣΣΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ'':madtodeath: (κάτι που δεν ακούστηκε και πολύ, αλλά το άκουσε αυτή,αυτό μου φτάνει) και την χτυπάω ελαφρά στο αριστερό μπράτσο...Έλα όμως που αυτή που χτύπησα δεν ήταν η Πούλχη και ήταν κάποια άλλη!!!! Οπότε βλέπω με την άκρη του ματιού μου να γυρνάει το κεφάλι της και να με κοιτάει με ένα τρόπο σαν να μου λέει ''φύγε απο δω ρε κ*#$*%λη μη πάρω το τσεκούρι και σου κόψω το κεφάλι!!!!'' Αλλά εγώ είχα ακόμα το βλέμμα μου στο χέρι μου και μετά από 3-4 δευτερόλεπτα την κοιτάζω και έχω μία αντίδραση κάπως ''ΑΑΑΑΑΑΑ,εεεε sorry-sorry (τρόμαξα στην αρχή επειδή ήταν σαν bakemono*)'':run:....Ε, μετά σε οποιον το έλεγα έλιωνε στο γέλιο...

*Bakemono=monster
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#14 misuzu

misuzu

    dance is everything...

  • Members
  • 11 posts

Posted 15 June 2007 - 07:25

Η φίλη μου κι εγώ, περνούσαμε έξω απο ένα στρατόπεδο.Τότε η φίλη μου βλέποντας τα όργανα γυμναστικής και τα μονόζιγα που είχαν οι φαντάροι στο στρατόπεδο λέει: Έχει και παιδική χαρά ο στρατός;:rofl:

#15 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 15 June 2007 - 08:20

εμ και εσυ δεν πας πισω αφου αποκαλεις "οργανα γυμναστικης" τον μισητο στιβο μαχης....

:nanana::nanana:

(Mr Ayu-Mania getting painful memory flashbacks)
Posted Image