Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Mobile Suit Gundam 00 TV Series


  • Please log in to reply
270 replies to this topic

#61 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 16 February 2008 - 01:22

να σου πω την μαυρη μου αληθεια περιμενω να ολοκληρωθει για να το δω σε 2 μερες οπως ειδα το Seed Destiny :D. σιχαινομαι να περιμενω και το κυριοτερο να κοβεται πανω στο καλυτερο

P.S. ελα ντε, γιατι?


Ναι είναι σπαστικό να θες να δεις κι άλλο και να μη μπορείς.Αλλά δεν άντεχα να περιμένω άλλο.Αχ και να είχα λεφτά να τους πλήρωνα να βγάζαν σειρά κάθε χρόνο:if:

Posted Image


#62 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 16 February 2008 - 01:46

θα έχει και αυτή 50επ όπως και το wing σύμπτωση ε;

Εντάξει, οι περισσότερες Gundam σειρές κρατάνε 50 επεισόδια, Sunrise είναι αυτή :P

Και εγώ κάνω κράτει όσο μπορώ για να το δω μαζεμένο. Είδα τα πρώτα επεισόδια και το παράτησα μέχρι να ολοκληρωθεί η πρώτη season.

Τώρα για τα λεφτά, όσο ο κόσμος εξακολουθεί να αγοράζει φιγούρες, όλο και θα συνεχίζουν να βγάζουν νέες σειρές. Έχει χρήμα η υπόθεση όπως και να το κάνουμε :wooi2:

E5VV38U.jpg


#63 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 16 February 2008 - 01:51

Τώρα που είπες για φιγούρες παιδιά μου ήρθε ο Deathscythe απο το Wing και όχι όποιο και όποιο.Απο το Endless Waltz.Είναι γαμάτος.
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#64 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 16 February 2008 - 02:07

Εντάξει, οι περισσότερες Gundam σειρές κρατάνε 50 επεισόδια, Sunrise είναι αυτή :P


Εννοώ δεν είναι πχ όπως το Seed/Seed Destiny κτλ.

Posted Image


#65 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 16 February 2008 - 18:54

AAAAAARRRRRGGGGGHHHHH! Τα νευρα μου! Εδωσε καλη συμβουλη ο Jiraiya, γιατι δεν την ακολουθησα?:if: ΜΗΝ δειτε το επ. 18 πριν να βγει και το 19! Θα τρωγεστε με τα ρουχα σας και θα σιγοβραζετε στο ζουμι σας οπως εγω τωρα!
Και κατι αλλο που ειναι σημαντικο...Το δραμα. Σε Gundam του παρελθοντος πολλες φορες η δραματικοτητα των χαρακτηρων εξαντλουνταν σε ερωτηματα εσωτερικης παλης και αναζητησης: "Ποιος ειμαι?" "Που παω?" κλπ...Οχι πια! Τωρα το δραμα ειναι πλεον "χειροπιαστο"!

Spoiler:


:respect: :respect: :respect:
Posted Image
Courtesy of Kenny!

#66 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 17 February 2008 - 15:44

Spoiler:

You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#67 Vegita Sempai

Vegita Sempai

    AMVs creator

  • Members
  • 109 posts

Posted 17 February 2008 - 16:02

Το 00 rularei!!
Kαι εγώ στην αρχή έλεγα να το δω σιγά σιγά αλλά τελικά δεν τραβάει άλλο.Mόλις τέλειωσα το 18 και περιμένω το 19 εναγωνίως.Απλά μοναδικό και όπως πάει το βλέπω να πιάνει πιο πολλά λεφτά από το Seed και το Destiny.Για όποιον θέλει να μάθει τι περίπου θα γίνει πάντως στα 4 επόμενα επισόδια,ας ρίξει μια ματιά εδώ:

Spoiler:


#68 Archangel

Archangel

    Αρχαίος

  • Members
  • 462 posts

Posted 18 February 2008 - 19:00

Παιδιά δεν άντεξα και κατέβασα από shinshen το 19.


Θέλετε να σας πω τι έγινε?


Μπα και να θέλετε δεν προκειτε...αλλά φανταστήτε το χειρότερο δυνατό σενάριο:hahaha:
You can't outran death....BUT you can make the bastard work for it


http://daitenshi-manga.blogspot.com/

#69 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 18 February 2008 - 19:15

Παιδιά δεν άντεξα και κατέβασα από shinshen το 19.


Θέλετε να σας πω τι έγινε?


Μπα και να θέλετε δεν προκειτε...αλλά φανταστήτε το χειρότερο δυνατό σενάριο:hahaha:

Gundam 00 — Episode 19 - Ramblings of DarkMirage
ε,οχι και το χειροτερο δυνατο αυτο :P

#70 Vegita Sempai

Vegita Sempai

    AMVs creator

  • Members
  • 109 posts

Posted 19 February 2008 - 01:39

To επεισόδιο μια χαρά ήταν,τι το κακό βρήκατε ρε παιδιά?
Όλοι έχουν ένα σκοτεινό παρελθόν πίσω τους,απλά βάλαν και μια σύμπτωση παραπάνω(σχετικά με το Gundam fight).
Όσο περί Louise,ψιλοαναμένομενο ήταν μετά το μακελειό του 18.Αν και θα ξαναβρεθούν σίγουρα....

#71 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 19 February 2008 - 01:48

Ολοι το ξεραμε,απλως επιβεβαιωθηκε:
Spoiler:


:burningbe3:
Posted Image
Courtesy of Kenny!

#72 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 22 February 2008 - 14:57

Μόλις είδα το 19.Απλά δεν έχω λόγια.Καιρό είχε να με συγκλονίσει/πωρώσει ένα anime τόσο πολύ.Βέβαια Gundam είναι δε μπορούσα να περιμένω τίποτα λιγότερο:wooi2:Όσο πάει γίνεται και καλύτερο.Πραγματικά έχουν μπερδευτεί τόσο πολύ τα πράγματα που δε μπορώ να προβλέψω τι θα γίνει.Το σίγουρο είναι ότι ειδικά ο ΟΗΕ κρύβει πάρα πολλά.I want moar:nanteee:
Spoiler:


ΥΓ.HD is really the best.Δε χορταίνω να το βλέπω.Ειδικά τα op/end είναι Posted Image.Και έχει και υπέροχο OST.Χτες κατέβασα ότι έχει βγει μέχρι τώρα και τα έχω λιώσει:lovulovu:

Posted Image


#73 clampman17

clampman17

    Computer Psychologist

  • Members
  • 662 posts

Posted 22 February 2008 - 22:43

Ταπεινη μου γνωμη:Ash like snow FTW!!! Δεν ειναι μονο το ποσο καλο ειναι το κομματι, ειναι το ποσο καλα "δενει" με το OP της σειρας....

:respect: :head: :respect:
Posted Image
Courtesy of Kenny!

#74 Frodhi

Frodhi

    He who fights the monster

  • Members
  • 24 posts

Posted 05 March 2008 - 05:05

Μολις ειδα το episode 21. Ελεος τι θελω και μπλεκω με ongoing σειρα. Θα με τρωνε τα φιδια μια εβδομαδα μεχρι το new episode.
Spoiler:

Spoiler:

He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you.

#75 GoDzila13

GoDzila13

    Anime Fan

  • Members
  • 216 posts

Posted 05 March 2008 - 20:05

ειδα το 21 επεισοδειο και ειναι γαματω.
Spoiler: