Μετάβαση στο περιεχόμενο


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Σύνδεση 

Εγγραφή
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Φωτογραφία
* * * * * 2 Ψήφοι

Πώς να μυήσω κάποιον στα anime;


  • Please log in to reply
235 replies to this topic

#61 kafetzis88

kafetzis88

    Hoyotama

  • Members
  • 259 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 11 Δεκέμβριος 2007 - 22:58

Πάντως εγώ εδωσα το death note σε μια φίλη μου που μου έλεγε "τι καημενιες είναι αυτές που βλέπεις" και τώρα έχει πωρωθεί άσχημα! Αλλά ακομα προσπαθώ να πε΄σω την κολλητη της!!!Δυστυχώς δεν νομιζω να τα καταφέρω....
-Και,όπως είπε ο Φινλανδός φιλόσοφος και κοινωνιολόγος Σαρτουμμ καους Μπελιττ:
Opinions are like assholes!
Everyone has one, but they all stink...

#62 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 12 Δεκέμβριος 2007 - 05:59

Τί πήγατε και ξεθάψατε ρε; Το πρώτο μου post... το πρώτο μου thread... :blingeye2:

red pyramid, από τη μία είναι αλήθεια ότι όταν ο άλλος είναι πτώμα είναι πεσμένες οι άμυνές του και τον προσηλυτίζεις πιο εύκολα, από την άλλη τα anime που διαλέγω να τους βάζω (Ghost In The Shell, Grave Of The Fireflies, Tokyo Godfathers κτλ) θέλουν και ένα Α επίπεδο νοητικής εγρήγορσης από τον θεατή... Δεν μπορώ να τους τα βάλω όταν θα είναι έτοιμοι να τους πάρει ο ύπνος μπροστά στην τηλεόραση! :hahaha:

Musashi, Elfen Lied δεν δίνω επίτηδες. Έλεος, όχι άλλοι nekogirl fans σ' αυτόν τον κόσμο, αρκετοί είναι ήδη... :deadga6:

Kamme, το αυτό ισχύει και για τους Naruto-freaks... άσε που έτσι κι αλλιώς δεν έχω Naruto στη συλλογή μου. :sigh2:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#63 Speedgrapher

Speedgrapher

    Hermetic Scholar

  • Members
  • 394 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Δεκέμβριος 2007 - 09:15

@Kafetzis88: Μμμναι, το Death Note πωρώνει εύκολα τις γυναίκες. Γιατί άραγε...;:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Δημοσιευμένη  εικόνα


--Though you cannot see in the dark, the dark can see you (and the lens too)--

http://otakulens.wordpress.com


http://www.easysubjugation.blogspot.com


#64 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4.640 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Δεκέμβριος 2007 - 10:10

επειδή όπως λέει η ξαδέρφη μου αυτός ο L είναι ταύλα

#65 PreToRiaN

PreToRiaN

    Make love, NOT warcraft

  • Members
  • 81 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 12 Δεκέμβριος 2007 - 10:55

πραγματικα το death note ειναι ιδανικο για ατομα που υποτιμουν τα <<κινεζικα παιδικα>> :P :P. Ετυχε να το δειξω στην μεγαλυτερη αδερφη μου η οποια οχι μονο τρελαθηκε αλλα αρχισε και να το προωθει σε φιλους της :)
Spoiler:
Αυτή η υπογραφή δεν ξεπερνά σε καμία περίπτωση τα 250 pixels ύψος.( who am i kidding : :. my beautiful and intelligent sign is ruined ).

#66 roriconfan

roriconfan

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 1.786 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Δεκέμβριος 2007 - 20:58

Παίδες, συγχαρητήρια σε όλους σας που καταφέρατε οι περισσότεροι να μυήσετε κάποιους. Εγώ που υποτήθεται ότι γράφω τόσο μελετημένα, θα έπρεπε να έχω κάνει otaku ένα έθνος ολάκερο αλλά αντιθέτως δεν κατάφερα ΤΙΠΟΤΑ! Όλοι τους ή βλέπουνε Road Runner και Στρουμφάκια και με κοροϊδεύουνε ή βλέπουνε μόνο Dragonball Z και δεν έχουνε απολύτως κανένα ενδιαφέρον να δοκιμάσουνε κάτι άλλο. Μα τίποτα σας λέω! Ούτε από περιέργεια! ...
Βέβαια παίζει ρόλο το ότι μένω σε ένα σκατοχώρι που οι περισσότεροι έχουνε σαν αγαπημένη εκπομπή την Ανίτα Πάνια και συζητάνε μόνο για τα πρόβατα και το ποδόσφαιρο.

#67 Gaijin Bosozoku

Gaijin Bosozoku

    Digitalbrother

  • Members
  • 284 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 21 Δεκέμβριος 2007 - 21:25

Παίδες, συγχαρητήρια σε όλους σας που καταφέρατε οι περισσότεροι να μυήσετε κάποιους. Εγώ που υποτήθεται ότι γράφω τόσο μελετημένα, θα έπρεπε να έχω κάνει otaku ένα έθνος ολάκερο αλλά αντιθέτως δεν κατάφερα ΤΙΠΟΤΑ! Όλοι τους ή βλέπουνε Road Runner και Στρουμφάκια και με κοροϊδεύουνε ή βλέπουνε μόνο Dragonball Z και δεν έχουνε απολύτως κανένα ενδιαφέρον να δοκιμάσουνε κάτι άλλο. Μα τίποτα σας λέω! Ούτε από περιέργεια! ...
Βέβαια παίζει ρόλο το ότι μένω σε ένα σκατοχώρι που οι περισσότεροι έχουνε σαν αγαπημένη εκπομπή την Ανίτα Πάνια και συζητάνε μόνο για τα πρόβατα και το ποδόσφαιρο.


Για προβατα που παιζουν ποδοσφαιρο?

Anyway, εγω συνιστω το death note για ολους και για ολες που προσπαθουν να βοηθησουν την κοινωνια! Προσωπικα, το εχω χρησιμοποιησει 4 φορες για το βαπτισμα, και ουτε μια φορα δεν απετυχε....:smokingg:

100% επιτυχια, καθαριζει καθε ιχνος λεκε, δοκιμαστε το!

#68 Hamanu

Hamanu

    Give sick

  • Members
  • 229 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Δεκέμβριος 2007 - 16:49

Προσωπικά κατάφερα να μπάσω 3 άτομα στα anime. Το πρώτο πήγε απο Hellsing, το δεύτερο απο Eureka 7, και το τρίτο απο GTO. Ακόμα δεν έχω δει Death Note οπότε δεν μπάινω στον κόπο να το δοκιμάσω :P
Δημοσιευμένη  εικόνα

#69 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Δεκέμβριος 2007 - 18:21

προσωπικα χεστηκα αν οι φιλοι/γνωστοι/συσχαιτιζομενοι μου βλεπουν anime.
δεν κανω πλυση εγκεφαλου σε κανεναν.

Δημοσιευμένη  εικόνα


#70 Darthnicolas

Darthnicolas

    Raidou Kuzunoha the 1st

  • Members
  • 972 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 22 Δεκέμβριος 2007 - 21:44

προσωπικα χεστηκα αν οι φιλοι/γνωστοι/συσχαιτιζομενοι μου βλεπουν anime.
δεν κανω πλυση εγκεφαλου σε κανεναν.



το προβλημα ειναι να μην εχουν λαθος εντυπωση...
αλλο αν μετα τους αρεσουν κ συνεχισουν η οχι..
και τοσες πλυσεις εγκεφαλου υποκεινται,εσυ θα ντραπεις?:hehehe:
ασε που αυτο δεν ειναι πλυση εγκεφαλου αλλα αναιρεση κομπλεξ...
(στην περιπτωση των δικων μου φιλων δηλαδη :uhh:)

#71 Zauk-Lain-

Zauk-Lain-

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 734 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 23 Δεκέμβριος 2007 - 00:17

Τί πήγατε και ξεθάψατε ρε; Το πρώτο μου post... το πρώτο μου thread... :blingeye2:

red pyramid, από τη μία είναι αλήθεια ότι όταν ο άλλος είναι πτώμα είναι πεσμένες οι άμυνές του και τον προσηλυτίζεις πιο εύκολα, από την άλλη τα anime που διαλέγω να τους βάζω (Ghost In The Shell, Grave Of The Fireflies, Tokyo Godfathers κτλ) θέλουν και ένα Α επίπεδο νοητικής εγρήγορσης από τον θεατή... Δεν μπορώ να τους τα βάλω όταν θα είναι έτοιμοι να τους πάρει ο ύπνος μπροστά στην τηλεόραση! :hahaha:

Musashi, Elfen Lied δεν δίνω επίτηδες. Έλεος, όχι άλλοι nekogirl fans σ' αυτόν τον κόσμο, αρκετοί είναι ήδη... :deadga6:

Kamme, το αυτό ισχύει και για τους Naruto-freaks... άσε που έτσι κι αλλιώς δεν έχω Naruto στη συλλογή μου. :sigh2:


Ναι ειμαι περιφανος που το ξεθαψα...Χεχεχε...Kenny σε καταδιοκω....Μουχαχαχαχα:erk:
Απαπα...Ακουστε εδω φαση τωρα με μυηση...Μια κοπελα σχολειο (γενικα ολους τους εχω πριξει με τα Anime) εκανε τεστ για το ποιο anime αγορι της τεριαζει και της εβγαλε τον Vicious(cowboy bebop)...Μετα Googlise και εμαθε για το hellsing και τα επεξε με τον Alucard(σιμερα το ειχε κατεβασει και ξεκινησε να το βλεπει:Blissfull:)Αυτα ειναι ρε τους πριζω με τα Anime και στο τελος ολοι στο σχολειο μου θα βλεπουν...Πρεπει να μου στισουν αγαλμα στην κεντρικη πλατεια του Tokyo!:hahaha::hahaha::hahaha:
Δημοσιευμένη  εικόνα
Spoiler:
Spoiler:

#72 Musashi

Musashi

    Anime Freak

  • Members
  • 333 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 27 Δεκέμβριος 2007 - 16:03

Musashi, Elfen Lied δεν δίνω επίτηδες. Έλεος, όχι άλλοι nekogirl fans σ' αυτόν τον κόσμο, αρκετοί είναι ήδη... :deadga6:


Καλα ρε αγορι, αναφερω αλλα δυο "διαμαντια" στο ποστ μου, στο elfen lied κολλησες εσυ? Ασε που αν μυηθει καποιος στα ανιμε, αργα ή γρηγορα θα καταληξει κι εκει. Παντως για Ebichu, επιμενω :hahaha::congrats:
All hail the machine
Δημοσιευμένη  εικόνα

#73 Neuro

Neuro

    Anime Professional

  • Members
  • 730 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Μάιος 2008 - 22:24

Συζητώντας με έναν φίλο μου περί του Naruto και να του γράψω κάνα επεισόδιο για να δει (δεν έχει internet:emptyonexg1:)... συζητώντας τον ρωτώ αν η αδέλφι του βλέπει anime(έχει μια μικρότερη αδέλφι):wis:?
Μου απαντά πως όχι (το φαντάζεστε? ο μεγάλος αδελφός να μην δίνη το παράδειγμα :oo:) τον ρωτώ και πως κ έτσι δεν την κολίση με τον Νaruto? Μου απατάει πως δεν κολάι (το μικρόβιο του anime maniac)εύκολα αυτί. Και έτσι μου ήρθε η σατανική ιδέα να βρω ένα anime με το όποιο να την προσελκύσω στο κόσμο του anime:hahaha:... Καλά θα πείτε άλλη δαυλιά δεν είχε ο διάολος αλλά θα μπορούσατε να μου προτείνατε κάποιο anime που θα άρεσε σε κάποια κοπέλα που είναι 16-17:congrats:? Απλός θέλω να το κάνω το πείραμα(και επειδή μου είπε ότι αποκλείετε να κολισι με κάποιο anime:try:) και ας έχουν αλλά πράγματα στο μυαλό τους οι κοπέλες αυτής τις ηλικίας.

#74 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5.461 Δημοσιεύσεις:

Καταχωρήθηκε 13 Μάιος 2008 - 22:26

Το θέμα μετακινήθηκε σε κατάλληλο μέρος (εδώ δηλαδή) ;)

E5VV38U.jpg


#75 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8.653 Δημοσιεύσεις:
  • Locationbetween the frets

Καταχωρήθηκε 13 Μάιος 2008 - 22:34

Neuro, πιάσε χαρτί και μολύβι και σημείωνε:

Honey & Clover
Honey & Clover
Honey & Clover
...
(ξεκολλάει η βελόνα)
...
Nodame Cantabile
Haibane Renmei
xxxHolic

Και θα την κάνει να... beg for more. :congrats:

Σημείωση: τα συγκεκριμένα anime δεν είναι "κοριτσίστικα", πιστεύω ότι θα τα απολαύσει όλη η παρέα. :thatsit:

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||