Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Κάνα μαγαζί με anime στην Αθήνα ?


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#16 Kyo

Kyo

    Anime Newbie

  • Members
  • 59 posts

Posted 29 May 2007 - 18:43

Λοιπον να σας πω και εγω τι εχω ακουσει...Σημερα πχ αγορασα τα 4 πρωτα vol tou Knights of the Zodiac.Τα 2 απο τα 4 εκαναν 9.00-9.10 τα αλλα 2 εκαναν 11.85 ο λογος που υπαρχει αυτη η διαφορα ειναι οτι τα προμη8ευονται απο αλλον προμη8ευτη και οτι τα κανουνε ιmport βαλε τιμη κοστους+καποιο κερδος ...Τωρα στο 8εμα του προμη8ευτη τα προμη8ευονται απο διαφορετικα μαγαζια/απο8ηκες εξου και οι διαφορετικες τιμες πχ αμα σε καποιο μαγαζι λειπει το 2 και το 5 8α ψαξει να τα βρει.Αμα ομως ο χ απο τον οποιο το προμη8ευεται και το εχει 7 ευρω δεν το εχει 8α το παρει απο τον y που τ χει 8...καπως ετσι...:calm:

#17 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 31 May 2007 - 08:02

Nαι, αλλά αν είναι να σκάω 18€/vol που έχει φτάσει το berserk, καλύτερα να το πάρω από amazon. Μπορεί να κάνει 1-2 βδομάδες να έρθει, αλλά μαζί με τα μεταφορικά θα έρθει αρκετά φθηνότερα.
Γενικά, όποτε θέλετε να κάνετε μαζικές αγορές, τσεκάρετε πρώτα online. Ακόμα και για 1-2 τεύχη όμως, μπορείτε να δείτε το play.com που δεν έχει έξοδα αποστολής ;)
Posted Image

#18 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 31 May 2007 - 10:31

Εγώ παίρνει απο τη fnac αλλά με 11,50 ευρώ το volume... (στην αρχή είχαν 11,90 νομίζω ότι βοήθησα να πέσει η τιμή XD) αλλά δεν είναι ότι καλύτερο, μόλις τελιώσουν οι εξετάσεις θα δοκιμάσω το amazon ή κάτι τέτοιο. (To play.com δεν έχει manga, ε?)

#19 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 31 May 2007 - 20:58

Βασικά, το καλύτερο είναι να παίρνετε bulk. Για το DN για παράδειγμα, αν πας online εδώ όπως εγώ, με 93 EURO (shipping included) παίρνεις και τα 12 volumes. δλδ σου έρχεται 7.75 το ένα....not bad at all....^^

Kαι μπορείς και πιο φτηνά...

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#20 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 31 May 2007 - 23:45

Όταν λες bulk εννοείς όλα μαζί;Και κάτι άλλο αν τα αγοράσει γνωστός μου στην Αμερική πχ και μου τα στείλει αυτός έρχονται πιο φτηνά τα μεταφορικά ή το ίδιο είναι.(χαζή ερώτηση το ξέρω)Άντε και κάτι τελευταίο.Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως ακριβώς λειτουργεί το paypal;

Spoiler:

Posted Image


#21 tinagk

tinagk

    Starting...

  • Members
  • 31 posts

Posted 03 June 2007 - 19:16

Από FNAC έχω παραγκείλει μία φορά. (Ήθελα ένα γαλλικό manga γιατί το είχα πάρει σε ένα ταξίδι στο Παρίσι και δεν μπορούσα να το βρώ πουθενά στο net να το κατεβάσω. Άσε που είχε βγει μόνο στα γαλλικά)
Το καλό με το FNAC είναι πως δεν πληρώνεις καθόλου έξοδα αποστολής και αν αλλάξεις γνώμη και δεν θες να το πάρεις δεν υπάρχει πρόβλημα. Επίσης η κάρτα τους που δίνει 10% έκπτωση σε όλα τα βιβλία ισχύει και για Manga.
Αποτέλεσμα: Αναμονή 3-4 βδομάδες αλλά χαμηλή τιμή. Χαμηλότερη από άλλα καταστήματα που επισκέφθηκα τουλάχιστον

#22 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 08 June 2007 - 19:46

θέλω και εγώ fnac στην Θεσ/νικη.
αυτό ειναι πολυ καλο που λες.
σε περίπου τι τιμές είναι τα Manga εκεί...
?

#23 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 09 June 2007 - 00:37

Γύρω στα 9 euro με την έκπτωση αλλά και πάλι αναλόγως το manga...

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#24 Death_note

Death_note

    Biggest Fan.........

  • Members
  • 22 posts

Posted 09 June 2007 - 17:19

Καλό το jenma αλλά προσοχή στα dvd.


wpa giai to les auto?k skeutomoun na parw kanena dvd apo autos?ksereis kati p den kserw?
:blingeye2:Έτσι έχουν γίνει τα ματάκια μου απο τα πολλά anime.............

#25 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 09 June 2007 - 18:20

Εγώ απο fnac παίρνω Fruits Basket με 11 ευρώ >___>

Death_note νομίζω ότι μιλάει για τα dvd που δεν έχουν ελληνικούς υπότιτλους..

(Α και greeklish απαγορεύονται, kay?)

#26 johnmalejohny

johnmalejohny

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 26 June 2007 - 12:32

παιδια κανεις πληροφοριες για το που ειναι ακριβως το tilt?

#27 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 26 June 2007 - 12:53

Στην Ασκληπειου (παραλληλος της Ιπποκρατους) δευτερο στενο πανω απο τη Ακαδημιας στο αριστερο σου χερι..νομιζω...
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#28 johnmalejohny

johnmalejohny

    Starting...

  • Members
  • 2 posts

Posted 26 June 2007 - 13:04

Στην Ασκληπειου (παραλληλος της Ιπποκρατους) δευτερο στενο πανω απο τη Ακαδημιας στο αριστερο σου χερι..νομιζω...


ευχαριστω πολυ

#29 blade.ss4

blade.ss4

    Starting...

  • Members
  • 21 posts

Posted 26 June 2007 - 15:12

και εγώ αυτό έψαχνα μπράβο Matsu

#30 sas

sas

    ++Otaku-chan++

  • Members
  • 398 posts

Posted 02 July 2007 - 09:05

Κάποια στιγμή μίλησε κάποιος για gift card για online shopping. Τι είναι αυτό?