Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Κάνα μαγαζί με anime στην Αθήνα ?


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1 Assitaca

Assitaca

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 23 May 2007 - 14:31

Για σας παιδιά δεν ξέρω άμα είμαι στο σωστό forum για αυτό το topic.Ήθελα να ρωτήσω άμα υπάρχει κάνα μαγαζάκι εδώ στην αθηνα με "ανιμε" πράγματα όπως DVD έργα Μινιατούρες κλπ... γιατί θα ήθελα πολύ να πάρο μερικά DVD του "ναρουτο" σε αυθεντικά. Ελπίζω να υπάρχει και άμα δεν υπάρχει να αγοράσω άμα είναι από το internet και να μου το πετάξουν με couriel :P thanks for reading.:wooi2:

#2 sokollatos

sokollatos

    .:: Art Is A Lifestyle ::

  • Members
  • 74 posts

Posted 23 May 2007 - 14:41

Αν μενεις αθηνα δοκιμασε να επισκευτεις το Tilt στην ασκληπιου και το Solaris στην στουρναρη.
Posted Image
.:: Gungrave, Released By AC ::.
.:: Devil May Cry, Releasing By AC ::.

#3 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 23 May 2007 - 14:56

Επίσης μινιατούρες και μάνγκα μπορείς να βρεις στο Dojo είναι στο Μαρούσι κοντά στον ηλεκτρικό σταθμό δίπλα από τα Goodys.
Posted Image

#4 sakis_1

sakis_1

    Anime Fan

  • Members
  • 158 posts

Posted 23 May 2007 - 17:43

Υπάρχει και κάποιο που δεν θυμάμαι πως το λένε στην πανεπιστήμιου δίπλα από τα metropolis!!

#5 Death_note

Death_note

    Biggest Fan.........

  • Members
  • 22 posts

Posted 23 May 2007 - 19:16

βρηκα ενα τελειο μαγαζακι στην καλλιθεα!αν κ κατοικος αμαρουσιου εγω απο εκει τα ψωνιζω........λεγετε jemma κ ειναι αραπακη 52 τηλ 2109588447
κ πρεπει να εχει κ πειραια αλλα δεν ξερω π.........
:blingeye2:Έτσι έχουν γίνει τα ματάκια μου απο τα πολλά anime.............

#6 Kira_DG

Kira_DG

    Death Ruler

  • Members
  • 49 posts

Posted 24 May 2007 - 10:49

κανένα στην σαλονίκη? ξέρετε?
Posted Image
''The human whose name is written in this note shall die''

#7 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 24 May 2007 - 12:21

κανένα στην σαλονίκη? ξέρετε?



Αν είχες προσπαθίσει να ψάξεις λίγο θα εχε βρεί αυτό το thread
shop



Λοιπόν.. να μάθετε όλοι το Search button Και διαβάστε λίγο τους κανόνες.

#8 Kira_DG

Kira_DG

    Death Ruler

  • Members
  • 49 posts

Posted 24 May 2007 - 13:34

Αν είχες προσπαθίσει να ψάξεις λίγο θα εχε βρεί αυτό το thread
shop



Λοιπόν.. να μάθετε όλοι το Search button Και διαβάστε λίγο τους κανόνες.


μήπως είσαι λίγο τυπική σε μερικά θέματα? δεν άνοιξα και καινούργιο topic...
Posted Image
''The human whose name is written in this note shall die''

#9 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 24 May 2007 - 13:36

όχι δεν είμαι τυπική και όχι δεν άνοξες νέο τοπικ.
πάντως αν θες βοήθεια για να βρεις τα μαγαζία στη θεσσαλονίκη στείλε pm

#10 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 24 May 2007 - 13:36

βρηκα ενα τελειο μαγαζακι στην καλλιθεα!αν κ κατοικος αμαρουσιου εγω απο εκει τα ψωνιζω........λεγετε jemma κ ειναι αραπακη 52 τηλ 2109588447
κ πρεπει να εχει κ πειραια αλλα δεν ξερω π.........

http://www.jemmacomics.gr/greek/index.asp

Posted Image


#11 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 24 May 2007 - 23:20

Καλό το jenma αλλά προσοχή στα dvd.

KEY THE METAL IDOL
3 DVD REGION ALL
CHAPTER 1-15
SUBTITLES:ENGLISH, CHINESE


rsrGbGx.gif

#12 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 24 May 2007 - 23:37

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις από ξένα site [δες το play.com που δεν έχει και έξοδα αποστολής και φεύγουν όλα σχεδόν από Αγγλία οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα και με τελωνεία]. Οι τιμές εδώ είναι πολύ τσιμπιμένες και ειδικά το Solaris φτάνει στα επίπεδα "σκύψε". Ενδεικτικά μόνο αναφέρω τη συλλογή των OVA και της ταινίας Rurouni Kenhsin το οποίο πήρα 80€ στο DVD shop στην Ομόνοια [λίγο πιο δίπλα από τα Metropolis] και ήταν ήδη τσιμπιμένο, το Solaris το είχε στα 105€....
Για να καταλάβεις τι διαφορά θα βρεις στις τιμές, είχα πάρει από amazon.co.uk 8 manga volumes κάπου στα 85€ ΜΕ τα μεταφορικά και αν τα έπαιρνα από Solaris θα έσκαγα κάπου στα 30€ παραπάνω.
Δεν ξέρω για τα άλλα μαγαζιά, αλλά στο θέμα anime/manga το Solaris απόφυγέ το ;)

Kαλύτερα βγάλε μία gift card και πάρε τι θες από κάποιο ξένο site. Ο πολυχρονεμένος αντμινιστράτορας μας που έχει κάνει και διατριβή στο θέμα θα σε βοηθήσει καλύτερα
Posted Image

#13 kabez

kabez

    Starting...

  • Members
  • 3 posts

Posted 26 May 2007 - 10:54

Dojo στο Μαρούσι και ξερό ψωμί.
Γρήγορα πράμματα και σίγουρη δουλειά.

Αλλά επίσης πολύ καλό είναι και το Solaris κάθετα στη Στουρνάρη(στο Πολυτεχνείο δίπλα), αλλά έχει τόσο κόσμο που δύσκολα θα βρεις το anime/manga που θες διαθέσιμο..

Άιντε να παίρνουμε και κανα Original anime dvd γιατί με τα torrent το έχουμε τσακίσει..
''I am not a hero.All the heroes are already dead.I am just a survivor...''
General Patton(1945)

#14 Cougar

Cougar

    Anime Freak

  • Members
  • 325 posts

Posted 26 May 2007 - 15:03

Το μόνο καλό με όλα αυτά τα μαγαζιά είναι οι ποσότητες των manga που έχουν και ότι μπορείς να βρεις πολλές διαφορετικές σειρές... γιατί από τιμές είναι άστα να πάνε! Έχω πάει σε 2 από αυτά που έχετε αναφέρει (δεν θα πω τα ονόματα προφανώς) και όταν είδα τις τιμές απλά βγήκα... 11 και 12 και 13 euro τα manga? Είναι πολλά!

Και δεν λέω ότι είναι πολλά τα 12 και 13 euro σαν χρηματικό ποσό αλλά όταν μπορείς να προμηθευτείς εσύ ο ίδιος σε τιμή λιανικής το ίδιο manga 4 και 5 ευρώ φτηνότερα από κάπου αλλού κάτι δεν πάει καλά νομίζω....

Θα μου πεις ναι ok κόλλησες σε 4-5 euro... Για πολλαπλασιάστε το με τον αριθμό τευχών της κάθε σειράς! :OMG3:

Υ.Γ. Αν είχα πάρει όλη την σειρά Rurouni Kenshin από κάποιο μαγαζί θα πλήρωνα + 3,5euro*28volumes= 98euro παραπάνω...... Με αυτά τα 98euro μπορώ να προμηθευτώ ακόμη μία σειρά (12-15volumes) manga!

moving_movies_foto_9_thesout_gr.gif


#15 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 28 May 2007 - 18:04

Το μόνο καλό με όλα αυτά τα μαγαζιά είναι οι ποσότητες των manga που έχουν και ότι μπορείς να βρεις πολλές διαφορετικές σειρές... γιατί από τιμές είναι άστα να πάνε! Έχω πάει σε 2 από αυτά που έχετε αναφέρει (δεν θα πω τα ονόματα προφανώς) και όταν είδα τις τιμές απλά βγήκα... 11 και 12 και 13 euro τα manga? Είναι πολλά!

Και δεν λέω ότι είναι πολλά τα 12 και 13 euro σαν χρηματικό ποσό αλλά όταν μπορείς να προμηθευτείς εσύ ο ίδιος σε τιμή λιανικής το ίδιο manga 4 και 5 ευρώ φτηνότερα από κάπου αλλού κάτι δεν πάει καλά νομίζω....

Θα μου πεις ναι ok κόλλησες σε 4-5 euro... Για πολλαπλασιάστε το με τον αριθμό τευχών της κάθε σειράς! :OMG3:

Υ.Γ. Αν είχα πάρει όλη την σειρά Rurouni Kenshin από κάποιο μαγαζί θα πλήρωνα + 3,5euro*28volumes= 98euro παραπάνω...... Με αυτά τα 98euro μπορώ να προμηθευτώ ακόμη μία σειρά (12-15volumes) manga!


θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου! Εγω πχ πηγα και αγορασα το Kingdom Hearts:Chain of Memories και το ενα volume εκανε 13 Ευρώ...Ευτυχως που ειχε μονο 2 τομους και δεν ξοδεψα περισσοτερα...Άλλα μανγκα τα εχει 9 ευρω,αλλα το ΚΗ το ειχε 13...Με ποιο κρητηριο εβγαλε αυτη τη τιμη δεν ξερω...Επισης λεω να αρχισω και εγω τις "on-line" αγορες,μαλλον πιο φθηνα ερχονται,ή κανω λαθος:hmmm: