Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Πανελλήνιες 2007


  • This topic is locked This topic is locked
150 replies to this topic

#121 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 21 June 2007 - 18:11

Επιασα 19242,αλλα δεν μπορω να πω ότι χαρηκα...(γιατι δεν ξερω αν θα μπω ιατρικη Αθηνας:OMG3:)Αυτη η ΚΟΛΟεκθεση με χτυπησε ασχημα.Αλλα δεν καταλαβαινω γιατι,αφου ημουν πολυ καλη.Δηλ στο σχολειο ήμουν απο τους πολυ λιγους που επιαναν και πανω απο 90,εκανα με ΔΥΟ καθηγητριες και εκανα διπλασια δουλεια καθε εβδομαδα(ειναι φοβερο να γραφεις 2 εκθεσεις καθε εβδομαδα).Γενικα οι δυο καθηγητες μου στο σχολειο και οι αλλοι δυο στο ιδιαιτερο μου ελεγαν ότι πηγαινα καλα (συνολο 4 ατομα).Και λεω κριμα η δουλεια που εκανα τόσο καιρο και οι ωρες που σπαταλησα,αφου σε τελικη αναλυση δεν αξιζει να επενδυεις σε ενα τοσο υπουλο μαθημα τοσα πολλα...(να βλεπω απο ατομο που δεν το περιμενα 18...)

Οι βαθμοι μου ήταν:

Φυσικη-->94,5 (καλα μπορει να αυτοκτονησα,αλλα το δικαιολογω γιατι ολοι καπου θα αυτοκτονησουμε λιγο πολυ)

Μαθηματικα κατ
-->95

Χημεια-->98,5

Βιολογια-->100

Μαθηματικα Γεν
-->100

Εκθεση-->77,5:emptyonexg1::emptyonexg1:

Και στο 3ο πεδιο 19242:Blissfull:



Mπραβο πολυ καλοι οι βαθμοι μακαρι να μπεις Ιατρικη Αθηνας!
Παντως πραγματικα τι μλκια που παιζει με την εκθεση!!!!???
Δε λεω ενας ανθρωπος πρεπει να ξερει να μιλαει και να εκφραζεται αλλα εδω περα αυτο που γινεται με τις Πανελληνιες ειναι γελοιο! Δηλαδη το καθε βλαχαδερο φιλολογος νομιζει οτι ειναι ο Καβαφης ή ο Σεφερης και βαθμολογει οπως νομιζει?

Τελικα νομιζω το πιο δικαιο συστημα ηταν το δικο μου που εδινα Πανελληνιες σε ολα τα μαθηματα. Ηταν πολυ κουραστικό αλλα τελικα ακομα και να μην τα πηγαινες τελεια σε καποιο μαθημα, δεν καταστρεφοσουν. Για παραδειγμα ενας φιλος μου περασε Πολυτεχνειο με 1 μαθημα μηδενισμενο επειδη ο μλκς ο επιτηρητης ελεγε οτι αντεγραφε.
Posted Image

#122 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 21 June 2007 - 18:23

Congrats ppl...^

Δώρα....Φαρμακείο all the way.....(ας ξανανοίγει το επάγγελμα)......:hahaha:
Forget the rest...
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#123 Kenny

Kenny

    <SS0·b ∨ ~SS0·b>

  • Retired Staff
  • 8,653 posts
  • Locationbetween the frets

Posted 21 June 2007 - 22:06

Αφού ρε παιδιά το έχει πει η κοπέλα ότι μισεί τη Χημεία... γιατί της λέτε να πάει Φαρμακευτική; Εκεί θα έχει να φάει Χημεία με τη κουτάλα... (της σούπας :P).

2112.gif
|| FORUM RULES || ADN RULES || FEEDBACK || IP.BOARD QUICK USER GUIDE || #anime.gr @ irc.rizon.net ||


#124 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 21 June 2007 - 22:16

Γιατί στην ιατρική έχει λιγότερη χημεία;

Posted Image


#125 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 21 June 2007 - 22:24

Γιατί στην ιατρική έχει λιγότερη χημεία;


x2.....

Κenny.....
Στη φαρμακευτική δεν έχει τη χημεία που νομίζεις....
Κυρίως ακόμη και οι εξ'ολοκλήρου προσανατολισμένοι σε αυτή τομείς...
περιλαμβάνουν : συνθετικές φαρμακευτικές χημείες,συνταγοτεχνίες,
κλινικές φαρμακευτικές,βιομηχανικές φαρμακευτικές...κλπ.....
Κοινώς φαρμακολογίες περισσότερο(απο ένα σημείο
και πέρα)......παρά ακατάπαυστη χημεία....:wis:
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#126 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 21 June 2007 - 22:30

Πόσο χαίρομαι που δε θα δώσω πανελλήνιες. (<= τι σπαστικός poser)

#127 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 21 June 2007 - 22:56

Πώς θα το κάνεις αυτό; :OMG3:

oR4yYRl.gif


#128 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 21 June 2007 - 23:24

I.B.

#129 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 21 June 2007 - 23:25

Πώς θα το κάνεις αυτό; :OMG3:


Μπορεί να πάει σε κάποιο πανεπιστήμιο στο εξωτερικό(Αγγλία πχ) όπου νομίζω δε χρειάζεσαι εξετάσεις για να μπεις απλώς να ξέρεις τη γλώσσα.Μια γνωστή μου ήθελε να γίνει πολιτικός μηχανικός αλλά δεν έγραψε καλά στις εξετάσεις και πήγε σε ένα παν/μο στην Αγγλία.Μη σου πω ότι τελικά ίσως να ήταν και καλύτερα που δεν πέρασε.Μια χαρά περνάει εκεί.

Posted Image


#130 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 21 June 2007 - 23:49

I.B.

Y.W. :P

Μπορεί να πάει σε κάποιο πανεπιστήμιο στο εξωτερικό(Αγγλία πχ) όπου νομίζω δε χρειάζεσαι εξετάσεις για να μπεις απλώς να ξέρεις τη γλώσσα.Μια γνωστή μου ήθελε να γίνει πολιτικός μηχανικός αλλά δεν έγραψε καλά στις εξετάσεις και πήγε σε ένα παν/μο στην Αγγλία.Μη σου πω ότι τελικά ίσως να ήταν και καλύτερα που δεν πέρασε.Μια χαρά περνάει εκεί.


Ναι, ίσως είναι καλά... :P Προσωπικά πάντως δεν θα ήθελα να φύγω από την Ελλάδα... :wis:

oR4yYRl.gif


#131 mizuiroElk

mizuiroElk

    Anime Amateur

  • Members
  • 71 posts

Posted 22 June 2007 - 00:04

I.B.

Gaaaaah, τυχερέ -_-
Μωρε ας είχα τα 10k Ευρό..
Posted ImagePosted Image

#132 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 22 June 2007 - 00:14

I.B.


Τι ακριβώς είναι αυτό;Διάβασα πληροφορίες στη wiki αλλά δεν κατάλαβα εντελώς.(Ήταν και πολλά και βαρέθηκα να τα διαβάσω όλα)

Posted Image


#133 mizuiroElk

mizuiroElk

    Anime Amateur

  • Members
  • 71 posts

Posted 22 June 2007 - 00:29

I.B. stands for International Baccalaureate και είναι ουσιαστικά ένα πρόγραμμα που σε προετοιμάζει, κολεγιακά για σπουδές στο εξωτερικό. Είναι αρκετά δυνατο πτυχίο. Αλλα είναι ακριβό γενικώς. 2 βιβλία για ένα class πχ κάνουν 150 E. Επίσης όλα τα μαθήματα γίνονται στα αγγλικα. Αλλα έχουν τρελό workload κιόλας.

Συνοπτικά: Greek educational system < I.B.
Posted ImagePosted Image

#134 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 22 June 2007 - 00:37

Δεν ήξερα ότι υπήρχε τέτοιο πράγμα στο Ελλαδιστάν.

Posted Image


#135 Gio

Gio

    Rurouni

  • Members
  • 47 posts

Posted 22 June 2007 - 00:43

Math Tec = 14.7/20
Fus Tec = 10.6/20
Ek8esh = 12.7/20
AODE = 18.1/20
Math Gen = 17/20
Programatismo = 19.5/20

Moria for the 3th and 4th technological fields = 14.664
Posted Image