Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Full Metal Alchemist


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#1 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 12 May 2007 - 10:42

:uhh::nanana::sigh2::sadist::nanteee::roar: :madtodeath:
Σήμερα ενώ έβλεπα net ξαφνικά είδα στην τηλεόραση μου μια Lusto είπα :OMG3:WTF έτριψα τα ματιά μου και ακολούθησε ένας χείμαρρος από σκηνές full metal alchemist! Τότε ακούω Full metal alchemist από δευτέρα καθημερινά στις 5 και το Σάββατο επανάληψη!!! Πηδώντας από χαρά έτρεξα κατευθείαν στο τηλέφωνο να μοιραστώ τα νέα…. Όταν άκουσα μονό στο σινε+ ………..:erk: οποίοι έχετε την δυνατότητα να βλέπετε σινε + Plz γραφτέ το να το δούμε και μείς
:nod:

Posted Image


#2 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 12 May 2007 - 12:03

:uhh::nanana::sigh2::sadist::nanteee::roar: :madtodeath:
Σήμερα ενώ έβλεπα net ξαφνικά είδα στην τηλεόραση μου μια Lusto είπα :OMG3:WTF έτριψα τα ματιά μου και ακολούθησε ένας χείμαρρος από σκηνές full metal alchemist! Τότε ακούω Full metal alchemist από δευτέρα καθημερινά στις 5 και το Σάββατο επανάληψη!!! Πηδώντας από χαρά έτρεξα κατευθείαν στο τηλέφωνο να μοιραστώ τα νέα…. Όταν άκουσα μονό στο σινε+ ………..:erk: οποίοι έχετε την δυνατότητα να βλέπετε σινε + Plz γραφτέ το να το δούμε και μείς
:nod:

Το συζητάμε αυτό το θέμα εδώ και κάποιο καιρό στο thread αυτό. ^^

~ Στορμ ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#3 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 12 May 2007 - 12:41

1000 συγνωμη τοτε που εκανα αλλο δεν το ειχα προσεξει

Posted Image


#4 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 12 May 2007 - 17:27

Κατά την γνώμη μου, πρέπει να υπάρχει ένα ξεχωριστό thread για το FMA . Έτσι θα το προσέξουν και περισσότερα άτομα. Εξ' άλλου σε εκείνο το Thread συζητάμε για γενικότερα το θέμα "Η Ελλάδα και τα anime" ;)

E5VV38U.jpg


#5 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 12 May 2007 - 17:52

Κατά την γνώμη μου, πρέπει να υπάρχει ένα ξεχωριστό thread για το FMA . Έτσι θα το προσέξουν και περισσότερα άτομα. Εξ' άλλου σε εκείνο το Thread συζητάμε για γενικότερα το θέμα "Η Ελλάδα και τα anime" ;)

Δεν είπα ποτέ το αντίθετο. ^^ Απλά της είπα ότι υπάρχει ήδη συζήτηση για να δει τι λένε και οι άλλοι μέχρι τώρα.

~ Στορμ ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#6 Psycho

Psycho

    #1 FMA fan

  • Members
  • 116 posts

Posted 12 May 2007 - 17:57

will it be dubbed or subbed?
Posted Image

#7 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 12 May 2007 - 19:40

Δεν είπα ποτέ το αντίθετο. ^^ Απλά της είπα ότι υπάρχει ήδη συζήτηση για να δει τι λένε και οι άλλοι μέχρι τώρα.

~ Στορμ ~

Καλα εκανες και της το υπενθυμισες,αλλα οπως ειπε και ο PK,καλo θα ηταν να συζητησουμε στο παρον την ελληνικη version του FMA αλλα και τη σειρα γενικοτερα μιας και θα δωθει η ευκειρια σε οσους την εχουν δει να την ξαναδουν και σε οσους δεν την εχουν δει ακομα να την δουν για πρωτη φορα.
Και ενας ακομα λογος για τον οποιον το παρον δεν κλειδωνεται εινια επειδη....
Spoiler:


#8 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 12 May 2007 - 19:49

Ανυπομονώ να δω το FullMetal Alchemist στα Ελληνικά (βασικά, ελπίζω να είναι Dub...)!

Όπως είπε και ο Odin πάντως, είναι ντροπή που δεν υπήρχε ένα θέμα για γενική συζήτηση για Hagaren...

Τέσπα, κατά τη γνώμη μου είναι μία εξαιρετική σειρά... Φανταστικό character developing, τέλειο plot, άψογος σχεδιασμός! Αυτή η σειρά συνδυάζει τα πραγματικά τα πάντα. Η ταινία της είναι εξίσου καλή, αν και νομίζω ότι έχει κάποια Plot Wholes. Το Manga είναι ongoing, και διαφέρει από το Anime σε πλοκή... :)

oR4yYRl.gif


#9 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 12 May 2007 - 20:49

Καλα ρε,εγω δεν το χω δει,αλλα δυο χρονια τρομαρα μας,ενας δεν βρεθηκε να κανει ενα thread για τη σειρα FMA:OMG3:?
Ειμαστε και anime forum τρομαρα μας:deadga6:



Υπάρχει κάπου ξεχασμένο και αυτό εδώ FMA "The End" [SPOILERS] αλλά είναι μόνο για το τέλος της σειράς (Μην το διαβάσει κανείς πριν δει τη σειρά και την ταινία γιατί θα τον καταστρέψει) και είναι και στο "anime γενικά" αντί στο "σειρές anime".

Το Thread δημιουργήθηκε πριν βγει η ταινία που θεωρείται το τέλος. Επίσης δημιουργήθηκε πριν από το κουμπάκι "spoiler" :P

E5VV38U.jpg


#10 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 12 May 2007 - 21:28

I always had in mind to make a tribute to FMA. Will probably do it when I get back to the motherland soon.

Out of curiosity, how did they anounce the title of FMA in the NET trailer?

"O metalas alhimistis"???
Posted Image

#11 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 12 May 2007 - 21:58

I always had in mind to make a tribute to FMA. Will probably do it when I get back to the motherland soon.

Out of curiosity, how did they anounce the title of FMA in the NET trailer?

"O metalas alhimistis"???

Το έχουν κρατήσει "Full Metal Alchemist" βασικά.

~ Στορμ ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#12 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 13 May 2007 - 08:19

Δεν νομίζω να αναφερθεί έτσι μέσα στο Anime... Βασικά ελπίζω να μην γίνει αυτό. Αν είναι dub, είμαι σίγουρος ότι θα ονομαστεί "Ο Αλχημιστής του Μετάλλου" βασικά.

oR4yYRl.gif


#13 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 13 May 2007 - 16:43

Αν είναι dub, είμαι σίγουρος ότι θα ονομαστεί "Ο Αλχημιστής του Μετάλλου" βασικά.


Αντε,αυριο το πρωτο επεισοδιο... Αν και δεν νομιζω να αλλαξει η ονομασια της σειρας. Ετσι μαλλον θα φωναζουν τον Εντ...

#14 Psycho

Psycho

    #1 FMA fan

  • Members
  • 116 posts

Posted 13 May 2007 - 18:29

we want video captures or audio captures. I'm more interested in how they'll show the OP (Mellissa)
Posted Image

#15 Boss

Boss

    Bakemono

  • Members
  • 231 posts

Posted 13 May 2007 - 18:34

Αν το προλάβω αύριο, μπορώ να το γράψω.

Έχω... -> http://www.leadtek.com/uk/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=252 :wis:
Posted Image

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image