Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

RED ALERT! RED ALERT!


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#16 Megemele

Megemele

    Anime Amateur

  • Members
  • 74 posts

Posted 09 May 2007 - 05:34

Father forgive my sins ! Είμαι ο μόνος που την είδε σπίτι στην μοναχική οθόνη του PC του κ χαζογέλαγε με τα σχόλια που έκανε ο ιδιος για τισ επικέσ σκηνές "δράσης" της ταινίας ?! :(

#17 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 09 May 2007 - 10:08

ρε εδω στο 1 στο τελος κρεμιεται απο το κονταρι πανω σε εναν ουρανοξιστη και κανει σβουρες γυρω απο την σημεα και στο 2 εμαφανιζετε καπου αλλα δεν θιμαμε που :( αα και εξαρχησ ουτος η αλλος η ιδια του η στολη εχει τα χρωματα της σημαιας
(κοκκινο.μπλε.)
παντος παραξενο μου φενεται που δεν σας αρεσε καθολου απο τα αλλα 2 ηταν πιο ταινια παντος τι να πω....αλλα για να λετε ολοι οτι ειναι τοσο μαπα...εγω μια χαρα απογευμα περασα ηξερα και τι πιγενα να δω αμερικανια του κερατα
(αμα εχεις δει τα αλλα 2 εισαι προετιμασμενος)
μαλλον λογο τον αλλον 2 ειχα φτιαξει απαισια εικονα για αυτο και οταν το ειδα μου φανικε καλητερο απο οτι περιμενα......
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#18 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 09 May 2007 - 15:58

Κοίτα, τις άλλες 2 ταινίες τις θεωρώ σαφώς ανώτερες [μη σου πω και καλές, ειδικά η πρώτη] από αυτό το έκτρωμα. Πρώτα απ' όλα, είχαν 1 κύριο villain και η ταινία γύριζε γύρω από τις μεταξύ τους μάχες.

Σ' αυτή τη ταινία είχαν 3 villains, εξ' ίσου σημαντικούς, βάσει χρόνου συμμετοχής, και έναν Spiderman να συμπεριφέρεται σαν ηλίθιος. Στο κόμικ ήταν απλώς πιο επιθετικός, δεν περπάταγε και χόρευε σαν μα[λογορισία]ας! Ούτε φυσικά άλλαξε τα μαλλιά του. Την στολή επίσης την έκανε σαν τα μούτρα του ο Raimi.

Πήρανε Venom [έναν από τους μεγαλύτερους villains της Marvel], Sandman και Hobgoblin και τα κάνανε όλα εναν ασήκωτο αχταρμά. Πως να το καταφέρεις να το γυρίσεις καλά αυτό μέσα σε 2 ώρες και 20 λεπτά που ήταν περίπου η ταινία;
Για να μην αναφέρω ότι ο Spiderman κλαίει πιο συχνά κι απ' τον Ξανθόπουλο στην ταινία....έλεος πια
Posted Image

#19 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 09 May 2007 - 17:24

γενικα και εμενα με χαλασε εκει που εκανε τις βλακιες αλλα σκεψου πος το να μαλωσει με την MJ ηταν βασικο και επρεπε να πεχτει και μαλλον ηταν το μονο που σκεφτικαν εμενα προσοπικα η σκηνη μου αρεσε και γενικα τεριαζε στο στηλ του spider-man (γενικα ειναι απο τους πιο ''ηλιθιους'' ηρωες (δλδ ολλο λεει ηλιθια αστεια και κανει βλακιες ) οποτε το οτι τον παρουσιασαν να κανει βλακιες ταιριαζει με την νοοτροπια του ηρωα πχ ο batman αμα τα εκανε αυτα θα ηταν ρομπα

αλλα οπως ειπα και πιο πριν γουστο ειναι αυτο! εμενα το 1 ασ που με μου φανικε μεγαλι βουρλουκα με ανιπαρκτο σεναριο , αυτο εστω και σε γελιο επιπεδο ειχε ενα (σαν να κανεις σιγκριση dragonball με naruto σεναριακα :P:P:P:D)

υ.γ: ο τριτος κακος ηταν ο green goblin o hobgoblin ειναι αλλος κακος!! και ο demongoblin αλλος (καλα αμα ειχε αυτον η ταινια θα γινοταν πανιγιρι :P)

Υ.Γ2 : βασικα εμενα μου αρεσε πολι ο venom ετσι οπως παρουσιαστικε τον απεδωσε πολι καλα ο ηθοποιος κατα την γνωμη μου (τον εκανε ακριβος οπως στα κομικ και ας μην ηταν Macho-man σαν τον Brock του κομικ)
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#20 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 09 May 2007 - 20:39

γενικα και εμενα με χαλασε εκει που εκανε τις βλακιες αλλα σκεψου πος το να μαλωσει με την MJ ηταν βασικο και επρεπε να πεχτει και μαλλον ηταν το μονο που σκεφτικαν εμενα προσοπικα η σκηνη μου αρεσε και γενικα τεριαζε στο στηλ του spider-man (γενικα ειναι απο τους πιο ''ηλιθιους'' ηρωες (δλδ ολλο λεει ηλιθια αστεια και κανει βλακιες ) οποτε το οτι τον παρουσιασαν να κανει βλακιες ταιριαζει με την νοοτροπια του ηρωα πχ ο batman αμα τα εκανε αυτα θα ηταν ρομπα

αλλα οπως ειπα και πιο πριν γουστο ειναι αυτο! εμενα το 1 ασ που με μου φανικε μεγαλι βουρλουκα με ανιπαρκτο σεναριο , αυτο εστω και σε γελιο επιπεδο ειχε ενα (σαν να κανεις σιγκριση dragonball με naruto σεναριακα :P:P:P:D)

υ.γ: ο τριτος κακος ηταν ο green goblin o hobgoblin ειναι αλλος κακος!! και ο demongoblin αλλος (καλα αμα ειχε αυτον η ταινια θα γινοταν πανιγιρι :P)

Υ.Γ2 : βασικα εμενα μου αρεσε πολι ο venom ετσι οπως παρουσιαστικε τον απεδωσε πολι καλα ο ηθοποιος κατα την γνωμη μου (τον εκανε ακριβος οπως στα κομικ και ας μην ηταν Macho-man σαν τον Brock του κομικ)

Υπενθύμιση: Το forum είναι ελληνικό.

#21 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 09 May 2007 - 20:54

ΥΠΕΝΘΙΜΟΙΣΕΙ:NA ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΝΗΣ ΑΛΛΟΥ ΜΑΘΙΜΑ ΝΕΩΕΛΙΝΙΚΩΝ!!

/END IT HERE....
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#22 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 10 May 2007 - 06:04

Υπενθύμιση: Για αυτές τις δουλειές υπάρχουν και τα PM. Quaja είσαι foul εδώ...:nosey:

THe_Champloo_mastahh!, ρίξε μια ματιά σε αυτό το plugin αν χρησιμοποιείς FF. Με έχει σώσει πολλές φορές!...:riiight:

Ontopic ppl...



edit: yes, είμαι κόπανος, έχεις PM...XD

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#23 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 10 May 2007 - 09:40

thnx dante αλλα δεν βρισκει την τοποθεσια.....μπορεις να το ξαναστιλεις??

/sorry που ειμαι offtopic
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#24 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 12 May 2007 - 17:56

Εντάξει ρε παιδιά... Τι περιμένατε να δείτε; Το αριστούργημα του αιώνα;

Εγώ είδα ένα preview και μου άρεσε αρκετά. Κάποια στιγμή πριν τις εξετάσεις, θα πάρω τις αδερφές μου και θα πάμε να το δούμε σε κινηματογράφο~

~ Στορμ ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#25 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 12 May 2007 - 18:02

Την είδα χτες την ταινία.Δεν ήταν άσχημη αλλά θα ήθελα λίγο παραπάνω δράση.Μάλλον οι 2 πρώτες ήταν καλύτερες.

Posted Image


#26 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 12 May 2007 - 19:05

Eγω δεν δινω τα λεφτα μου σε κατι τετοιες ταινιε απατες! Και που τις κατεβαζω πολυ ειναι!
aXXo ftw!
Posted Image

#27 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 13 May 2007 - 14:06

Eγω δεν δινω τα λεφτα μου σε κατι τετοιες ταινιε απατες! Και που τις κατεβαζω πολυ ειναι!
aXXo ftw!

Εγώ θα τα δώσω γιατί αλλιώς θα έχω ενοχές... :erk:

Εμένα τι μου την έσπασε περισσότερο; Μα φυσικά ο Πήτερ. :uhh: Την είδε κάπως σε αυτή την ταινία.

~ Στορμ ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#28 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 08 June 2007 - 21:29

Μόλις γύρισα απ' το cinema. Η χειρότερη ταινία που έχω δει στη ζωή μου, και πιθανόν θα δω ποτέ στη ζωή μου. Ήταν τόσο κακιά που προσέβαλε τη νοημοσύνη μου και προσέβαλε το ανθρώπινο έθνος. Τα πρώτα δύο Spiderman μου άρεσαν δηλαδή, και αφού ήταν από τους ίδιους συντελεστές δεν μπορούσα να φανταστώ πόσο κακό μπορούσε να βγει. Κι όμως. Τόσο ηλίθιο που έκαιγε αλύπητα τα εγκεφαλικά κύτταρα μου. Δεν υπάρχει αυτή η ταινία. Δεν ισχύει.

Αλλά ok, το διασκέδασα. Δεν παίζει να έχω ξαναμιλήσει τόσο πολύ σε άλλη ταινία. Κάθε σκηνή ήταν τόσο γελοία που δεν μπορούσες παρά να γελάσεις και να σχολιάσεις. Γι' αυτό την προτείνω σε όλους.