Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

RED ALERT! RED ALERT!


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 06 May 2007 - 21:45

Νέα απειλή για το ανθρώπινο και μη γένος εξαπέλυσε στον πλανήτη μας ο Sam Raimi. Το όνομά της Spiderman 3.
H νέα αυτή μάστιγα θερίζει τον πλανήτη σε απίστευτους ρυθμούς και σύμφωνα με τους υπολογισμούς των επιστημόνων και αν συνεχίσει με τους ίδιους ρυθμούς, σε 2 μήνες το πολύ ο πλανήτης θα καταστραφεί.
Ο διακεκριμένος επιστήμονας κύριος Δ. Λιακόπουλος δε υποστηρίζει πως αυτό ήταν σημάδι πως ο πλανήτης έφτασε στα όριά του και έχουμε 3 μήνες καιρό να προετοιμαστούμε πριν έρθουν να μας παραλάβουν οι τρισμέγιστοι Ελ και να μας μεταφέρουν σε ένα νέο πλανήτη που ανακαλύφθηκε από τους αρχαίους Έλληνες στον αστερισμό του Καρκίνου.
Αυτό το είχε προφητέψει ο μεγάλος επιστήμονας καιδεσυμμαζευεται Orson Welles αλλά όπως έχουμε μάθει και από την ιστοριούλα του Ομήρου [βλέπε Κασσάνδρα] κανείς δεν πιστεύει τους αληθινούς προφήτες. Ας τα φάμε λοιπόν τώρα.




Πέρα από την πλάκα, είναι από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει στη ζωή μου. Το μόνο που άξιζε στην προβολή ήταν οι διάφορες ατάκες που έπεφταν από το κοινό κατά τη διάρκεια της ταινίας. Την είδαμε χθες με τα κολλητάρια και μαζί με μας γιούχαρε και όλη η υπόλοιπη αίθουσα.


Το χρέος μου στην ανθρωπότητα το έκανα, πράξτε τα δέοντα...
Posted Image

#2 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 06 May 2007 - 22:55

καλα ηρεμισε οχι και ετσι!!! μια χαρα ηταν το εργω και ειδικα αυτο το οτι σε εκανε να σχολιαζεις διχνει οτι σε τραβιξε το ενδιαφερον και εγω ειδικα σε κατι φασεις πεθανα στα γελια (πχ οταν εριξε την φραντζα σαν τον ρουβα στο alter ego) αλλα ενταξει αυτο δεν θα πει οτι ειναι μαπα η ταινια ελεος!! αληθεια σε πιο σινεμα το ειδες μιπος το ειδες στο ster της θεσ/νικης???:D
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#3 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 06 May 2007 - 23:00

Πέρα από την πλάκα, είναι από τις χειρότερες ταινίες που έχω δει στη ζωή μου. Το μόνο που άξιζε στην προβολή ήταν οι διάφορες ατάκες που έπεφταν από το κοινό κατά τη διάρκεια της ταινίας. Την είδαμε χθες με τα κολλητάρια και μαζί με μας γιούχαρε και όλη η υπόλοιπη αίθουσα.


Το χρέος μου στην ανθρωπότητα το έκανα, πράξτε τα δέοντα...


x100000000000000000000000000000000000000000000000000

ΜΗΝ ΤΟ ΔΕΙΤΕ :roar::puke:
rsrGbGx.gif

#4 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 06 May 2007 - 23:38

καλα ηρεμισε οχι και ετσι!!! μια χαρα ηταν το εργω και ειδικα αυτο το οτι σε εκανε να σχολιαζεις διχνει οτι σε τραβιξε το ενδιαφερον και εγω ειδικα σε κατι φασεις πεθανα στα γελια (πχ οταν εριξε την φραντζα σαν τον ρουβα στο alter ego) αλλα ενταξει αυτο δεν θα πει οτι ειναι μαπα η ταινια ελεος!! αληθεια σε πιο σινεμα το ειδες μιπος το ειδες στο ster της θεσ/νικης???:D


Κοίτα, αν το έλεγα μόνο εγώ θα ήταν όντως υπερβολικό. Όταν όμως βλέπεις ολόκληρη αίθουσα να γιουχάρει την ταινία είναι πολύ πιθανό να είναι τόσο μάπα η ταινία :P
Posted Image

#5 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 06 May 2007 - 23:47

Δυστυχώς μόλις το είδα:uhh::fromabove::deadga6:
Πραγματικά περίμενα να δω κάτι ανάλογο με την δεύτερη ταινία αφού ο σκηνοθέτης ήταν ο ίδιος, αλλά με απογοήτευσε!
Τρεις κακούς που να τους χωρέσεις σε μία 2ωρη ταινία! Και είχαμε και την αλλαγή του spidy με την μαύρη στολή. Εκεί πιστεύω χάθηκε το παιχνίδι, βάλανε πολλά πράγματα και απο υπόθεση τίποτα, θέλανε να δείξουν μόνο εφέ με τις μάχες καθώς και την τεράστια αμερικάνικη σημαία που πρωταγωνιστεί σε κάθε ταινία του spiderman πριν από την μεγάλη μάχη!:puke:

ΥΓ: Τελικά η μάσκα είναι διακοσμιτική; Συνέχεια στα χέρια την κράταγε ή ήταν σκισμένη η μισή!
Και με όλα τα κανάλια να παρακολουθούνε την τελική μάχη θα μου πούνε ότι δεν έπιασε καμμία κάμερα το πρόσωπο του spiderman?!!!:erk:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#6 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 07 May 2007 - 10:57

ρε εδω ο superman δεν φοραει καθολου μασκα :P
παντος παιδια εμενα σε σχεσι με τα αλλα τα 2 τα αισχοι μου φανικε πολι καλητερο τα αλλα ηταν για τον πεο!! ειδικα το 2=SUXZZZ
και γενικα αμα το καναν μισι ωρα μικροτερο θα ηταν πολι καλητερο

καναν και αυτη μια προσπαθεια να βαλουν team-up σε μια ταινια και δεν τουσ βγικε λογο ωρας ομως η μαχες γενικα ηταν πολι καλες και ειδικα πολι καλητερες απο τα προηγουμενα

και οσο για την αμερικανικι σημεα εχετε δικιο ΕΛΕΟΣΣΣΣ
βεβαια στα αλλα την εδιχνε πιο πολλυ (ειδικα στο 1 που στο τελος τον εδιχνε να κοβει βολτες γυρο της......

παντος απορω πια γιατι τετοια απεχθεια??? εμενα και αρκετους που ξερω τους αρεσε πιο πολυ απο τις βουρλουκες τα αλλα τεσπα...γουστα ειναι αυτα :D
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#7 gorillazz

gorillazz

    Anime Fan

  • Members
  • 157 posts

Posted 07 May 2007 - 11:36

Επειδή θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με την υποθέση της ταινίας το βάζω σε spoiler..

Spoiler:


#8 denCorg

denCorg

    Anime Fan

  • Members
  • 211 posts

Posted 07 May 2007 - 12:10

Επειδή θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με την υποθέση της ταινίας το βάζω σε spoiler..

Spoiler:


Spoiler:


Ρε παιδιά εγώ τη ταινία δε τη βρήκα τόσο κακή και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά. Απλώς με κούρασε κάπως σε μερικά σημεία-ε τρεις εχθρούς είναι δύσκολο να τους έχεις όλους σε μια ταινία.
Όσο για την αμερικάνικη σημαία μη ξεχνάτε ότι μιλάμε για αμερικάνικο υπερ-ηρωικό comic όπου η αμερικάνικη σημαία καλώς ή κακώς εμφανίζεται αρκετά συχνά.

Spoiler:

Go figure...
Posted Image

#9 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 07 May 2007 - 16:20

Δεν την είδα δεν θα την δώ Sam Raimi ftp: ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΖΉΝΑ ΣΟΥ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ

#10 Pastor_Of_Muppets

Pastor_Of_Muppets

    Παρλιακό του Σατανά.

  • Members
  • 815 posts

Posted 07 May 2007 - 17:42

Δεν την είδα δεν θα την δώ Sam Raimi ftp: ΓΥΡΝΑ ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΖΉΝΑ ΣΟΥ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ

ΧΕΝΑ φορ δε γκρεητ γουην!
-εγω παρακαλαω τον Τετραγραμματον να σταματησει τα remake Ασιατικου horror/thriller movies.

Posted Image


#11 storm-and-fire

storm-and-fire

    だんご大家族

  • Members
  • 280 posts
  • LocationΜπραχάμες

Posted 07 May 2007 - 21:56

ΧΕΝΑ φορ δε γκρεητ γουην!
-εγω παρακαλαω τον Τετραγραμματον να σταματησει τα remake Ασιατικου horror/thriller movies.

Οι χήνες πάντα νικούν. :d5f02ecd:

Τώρα εγώ με αυτά που ακούω/διαβάζω, τι να σκεφτώ; Περιμένω τη συγκεκριμένη ταινία εδώ και 2 χρόνια... Θα δω κανένα preview και αν είναι πολύ μούφα, δεν πρόκειται να δώσω τα καλά μου λεφτάκια στο Νανά (κινηματογράφος).

~ Στορμ ~


Posted Image

The chummy dangos hold their hands together and make a big, round ring
They build a town on the dango planet and everyone laughs together


#12 Turgon

Turgon

    Anime Amateur

  • Members
  • 107 posts

Posted 08 May 2007 - 07:58

Στο Νανα καλά είναι. Εγώ τα έδωσα στο Village T_T
Posted Image

#13 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 08 May 2007 - 21:36

Εγώ δεν την έχω δει...αλλά για να πω την αλήθεια στις 2 πρώτες ήταν έλεος η φάση που έκοβε βόλτες με την αμερικάνικη σημαία(καλά θα ήτανε αν την έβγαζαν αποκεί...γενικά στο spiderman 2 ήταν καλύτερη η μάχη στο κτίριο και στο τραίνο...

Όσο για την μάσκα την εχει βγάλει στο spiderman 2 και οπότε έχει αποκαλυφθεί η ταυτότητα του και δεν ξέρω τι γίνεται στο 3...

erisabetsu συγγνώμη αλλά έχουν κόψει τις σειρές της ζήνας...δεν ξέρω που πήγε...μάλλον κανεί τα ερωτικά της με τον kevin sorbo(a.k.a. ηρακλής( :rofl:
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#14 Seraphimon-T.K.

Seraphimon-T.K.

    Ο Δεκαπτέρυγος

  • Members
  • 1,409 posts

Posted 08 May 2007 - 23:43


erisabetsu συγγνώμη αλλά έχουν κόψει τις σειρές της ζήνας...δεν ξέρω που πήγε...μάλλον κανεί τα ερωτικά της με τον kevin sorbo(a.k.a. ηρακλής( :rofl:


Την Ζηνα μαλλον με την Γαβριελλα την κοβω να ειναι,και οχι με τον Ηρακλη...:hahaha:

Όσο για την ταινια,επειδη την εχω δει κ εγω,σε σχεση με τις αλλες ηταν μετρια προς χαλια. Τα μπερδεψαν ολα εκει μεσα... Τον Βενομ τον περημενα να εχει πιο μεγαλο ρολο! Ενας απο τους συμαντικους εχθρους ηταν,ελεος. Επισης η μαυρη στολη του σπαϊνερμαν δεν φαινοταν καν οτι ηταν συμβιωτικη! Ηταν ιδια με την αλλη μονο που ηταν μαυρη:erk: ...

#15 toXas

toXas

    Emperor's Favourite

  • Members
  • 107 posts

Posted 09 May 2007 - 03:46

Ενα θα πω...
Απλα η καλυτερη κωμωδια της χρονιας....

ειδικα οι φαση που φυτρωνει μια ακυρη αμερικανικη σημαια στο background... ΤΟ γελιο...
u still fail to amuse me....

<3 Μρ Αγιου-Μανια