Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

a HEART a HEART my KINGDOM for a HEART!!!


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#16 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 19 May 2008 - 22:07

βσκ έχω κάνει quit τα διάφορα gaming για δικούς μου λόγους. κ επειδή το KINGDOM HEARTS είναι μεγάλη σειρά τίτλων, δεν υπάρχει περίπτωση να το πιάσω γτ βαριέμαι. όποτε με βλέπω να το διαβάζω ανεξάρτητα...

Πιστεψε αυτο ειναι ΜUST.
Aλλα εσυ ξερεις.
ΕΝJOY!
(link που μ εδωσε ο φιλτατος seraphimon..)

Και κατα τη γνωμη μου δεν ειναι καθολου αναγκη να παιξεις το video game για να σου αρεσει το manga, ειναι κι απο μονο του ωραιο.

Δεν ξερω παντως οπως και να το κανουμε απο το project του game ξεκηνησε το series.
Πρωσοπικη μου αποψη..το game πρεπει να παιξει καποιος για να "νιωσει" τι θα πει kingdom hearts.
Το μανγκα ειναι το κερασακι στην τουρτα.
Εκει δεν θα βρεις τη μουσικη και αλλα στοιχεια που παιζουν σημαντικο ρολο στην ταυτοτητα της σειρας.
Εγω πιστευω αν δεν ειχα παιξει το game και διαβαζα το κομικ δεν θα ειχα την ιδια αισθηση για το kh.

#17 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 19 May 2008 - 22:38

thnx a lot για το link
θα τα τιμήσω μόλις βρω χρόνο!
όσο για το game, πιστεύω ότι σίγουρα σαν game θα είναι φοβερό. έχει δει πολλά καλά reviews και ratings και στο Youtube έχω δει απίστευτα Videos. αν είχα το χρόνο και το μέσο ίσος να το έπαιζα, αλλά προς το παρών στη ζωή μου έχω πολλά άλλα πιο σοβαρά πράγματα να ασχοληθώ.
πάντως με μια αναζήτηση που έκανα πιο πριν, είδα ότι πολύ κόσμος έχει πει καλά λόγια για το manga. όποτε κάτι θα ξέρουν όσοι το έχουν διαβάσει, δεν μπορώ παρά να μπώ κ εγω στο πνεύμα :P

#18 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 19 May 2008 - 23:01

'Επαθα ένα σοκ όταν το είδα αλλά το game μ'αρέσει περισσότερο!Λόγω φανατισμού δεν είναι γιατί έχω το 1ο volume από το KH2 κ έχει σκηνές με Roxas που δεν έχει στο game.
Μπα έχει βγει και 2ο volumaki απο το ΚΗ2?Χμμμμ...πρέπει να ψάξω πάλι!



Εχει βγει (βλέπε εδω) αλλα δν νομίζω να το βρεις σε site τύπου onemanga ακόμα :/