Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

a HEART a HEART my KINGDOM for a HEART!!!


  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 THe_Champloo_mastahh!

THe_Champloo_mastahh!

    of DisAstaaAhhhH!

  • Members
  • 254 posts

Posted 02 May 2007 - 14:51

:oo: :oo: :oo: :oo:
σημερα πιγα στην σπηλια των κομικς για να παρω κανα κομικ και ξαφνικα στα ραφια με τα μανγκα βλεπω KINGDOM HEARTS!!!:oo: :oo:
καλα δεν το ηξερα οτι υπαρχει τετοιο πραγμα!!
εχουν κικλοφορισει 4 τομοι που ειναι το story απο το 1το game:6f428754: :6f428754:
2 που ειναι απο το Chain of memmories:6f428754: :6f428754:
και απο οτι εμαθα θα βγουνε οοολα :nanana: :hahaha: :hahaha: :wooi2:

μεχρι στιγμης εχω διαβασει το προτο και ειναι απλα ΘΕΙΛΑΣ αλλα θα ηθελα να μου πει και αλλος την γνωμη του μιπος το βλεπω ετσι λογο φανατισμου!!
:wis:
Posted Image
My blog http://cultureofaboy.blogspot.com για comic/movie informal reviews :P

#2 Sora

Sora

    Gintama Hype

  • Members
  • 682 posts

Posted 12 May 2008 - 14:35

:oo: :oo: :oo: :oo:
σημερα πιγα στην σπηλια των κομικς για να παρω κανα κομικ και ξαφνικα στα ραφια με τα μανγκα βλεπω KINGDOM HEARTS!!!:oo: :oo:
καλα δεν το ηξερα οτι υπαρχει τετοιο πραγμα!!
εχουν κικλοφορισει 4 τομοι που ειναι το story απο το 1το game:6f428754: :6f428754:
2 που ειναι απο το Chain of memmories:6f428754: :6f428754:
και απο οτι εμαθα θα βγουνε οοολα :nanana: :hahaha: :hahaha: :wooi2:

μεχρι στιγμης εχω διαβασει το προτο και ειναι απλα ΘΕΙΛΑΣ αλλα θα ηθελα να μου πει και αλλος την γνωμη του μιπος το βλεπω ετσι λογο φανατισμου!!
:wis:


Εχω ηδη τα τευχη του Κingdom Hearts και τα εχω διαβασει ολα....ειναι καταπληκτικα!!!! Το αγαπημενο μου Manga με την πιο ζουμερη υποθεση σε σχεση με τα αλλα που διαβασα....

Posted Image

#3 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 12 May 2008 - 17:07

Eιδικα δε αν εισαι φαν του key chain boy aka Sora και εχεις ξοδεψει ατελειωτες ωρες πανω απο την κονσολα για να δεις τι θα γινει με το τριο Sora-Riku-Kairi τοτε ναι, αξιζει...:blingeye2:
Posted Image
Kaname-kuuun:wooi2:

#4 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 15 May 2008 - 11:28

Και γω τα εχω αγορασει τα μανγκα. Ειναι τελεια, αλλα το game σου διχνει την ιστορια πολυ καλυτερα

#5 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 15 May 2008 - 16:00

Καλα σιγουρα...Μην ξεχνας οτι παιζοντας το game ταυτιζεσαι ως ενα σημειο με τον ηρωα και η ιστορια ξεδιπλωνεται πολυ καλυτερα μεσα απο το rpg.
Posted Image
Kaname-kuuun:wooi2:

#6 Megi ♥

Megi ♥

    .:DMS:.

  • Members
  • 224 posts

Posted 19 May 2008 - 14:27

Και γω τα εχω αγορασει τα μανγκα. Ειναι τελεια, αλλα το game σου διχνει την ιστορια πολυ καλυτερα


Σε αυτό θα διαφωνήσω, το story του manga είναι πολύ καλύτερο. Έχει μερικές επιπλέον σκηνές που μπορείς να τις δεις μόνο στα final mix :drink:

Even though "I want to be loved" in my own way, it fills me, but I can't see you
I just have the feeling that I'll never see you again...
I want to tell you that, but I can't find the right words
Maybe it's okay if I lie, but I can't even say "Don't go away"


#7 MaSaKa

MaSaKa

    Anime Freak

  • Members
  • 342 posts

Posted 19 May 2008 - 15:48

νταξ, οι σκηνες απο το final mix δεν ειναι και τοσο σημαντικες... ενω με το game περνας και συ αυτα που περασε και ο sora, αφου τον χειριζεσαι εσυ:P:P:P

#8 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 19 May 2008 - 15:52

Exactly my point...Plus μπορεις να δεις τις σκηνες απο το final mix η οτι αλλο εχασες απο αυτο τελος παντων στο youtube η οπου αλλου σε site for KH.
Posted Image
Kaname-kuuun:wooi2:

#9 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 19 May 2008 - 16:17

το manga αξίζει για κάποιον που δεν έχει ιδέα από το game? (και που δεν πρόκειται να το αγγίξει)

μπορεί κάποιος να κάνει μια μικρή ανάλυση κ να πει 2 λόγια για το στορι?

#10 Liberty19

Liberty19

    Anime Fan

  • Members
  • 213 posts

Posted 19 May 2008 - 21:32

Οταν λες να πει δυο λογια για το στορι αναφερεσαι σε τι ακριβως? Στο manga η το game? Sorry αλλα μιλαγαμε και για τα 2 και χαθηκα λιγο...
Posted Image
Kaname-kuuun:wooi2:

#11 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 19 May 2008 - 21:39

Εχω τα 4 πρώτα κ τα 2 του chain of memories τα είχα διαβασει online όταν βαριομουν να παίξω το game (τελικά το έπαιξα αλλα τεσπα). Εχουν ήδη βγει 2volumes του 2ου kh νομίζω...

Το art είναι παααρα πολυ καλό i gotta say =D Και ακολουθεί αυστήρα την ιστορια του παιχνιδιού =)

#12 EarlCainHargreaves

EarlCainHargreaves

    Anime Amateur

  • Members
  • 126 posts

Posted 19 May 2008 - 21:44

'Επαθα ένα σοκ όταν το είδα αλλά το game μ'αρέσει περισσότερο!Λόγω φανατισμού δεν είναι γιατί έχω το 1ο volume από το KH2 κ έχει σκηνές με Roxas που δεν έχει στο game.
Μπα έχει βγει και 2ο volumaki απο το ΚΗ2?Χμμμμ...πρέπει να ψάξω πάλι!
Posted Image
Cain is always back!!!
:wis:

#13 Sora of the wind

Sora of the wind

    The apostasy canticlE

  • Members
  • 396 posts

Posted 19 May 2008 - 21:44

το manga αξίζει για κάποιον που δεν έχει ιδέα από το game? (και που δεν πρόκειται να το αγγίξει)

μπορεί κάποιος να κάνει μια μικρή ανάλυση κ να πει 2 λόγια για το στορι?

Αν δεν προκειται να το παιξεις το παιχνιδι διαβασε το...
Αν υπαρχει περιπτωση να το παιξεις καποτε καλυτερα να περιμενεις μεχρι τοτε και μετα να διαβασεις το manga.
Το story δεν λεει να στο πει καποιος με 2 λογια..
Καλυτερα να το δεις μονος σου για να υπαρχει μεγαλυτερος ενθουσιασμος..

#14 zweistein

zweistein

    ¢razÿ supεR Sнøø†εR

  • Members
  • 528 posts

Posted 19 May 2008 - 21:46

πείτε μου για το manga λιγο, και αν υπάρχει κάτι που το καλύπτει πιο καλά, ή απορίες που λυνει το game τι είναι αυτες?


και θα επαναλάβω...


το manga αξίζει για κάποιον που δεν έχει ιδέα από το game? (και που δεν πρόκειται να το αγγίξει)


και εννοώ-ρωτάω σαν ανεξάρτητο manga. και απο άποψη σεναρίου και πλοκής και σχεδίου και χαρακτήρων.

~~~~~~~~~

edited: Sora of the wind μου πρόλαβες το post :P
βσκ έχω κάνει quit τα διάφορα gaming για δικούς μου λόγους. κ επειδή το KINGDOM HEARTS είναι μεγάλη σειρά τίτλων, δεν υπάρχει περίπτωση να το πιάσω γτ βαριέμαι. όποτε με βλέπω να το διαβάζω ανεξάρτητα...

#15 Korkofilaki

Korkofilaki

    Anime Freak

  • Members
  • 423 posts

Posted 19 May 2008 - 21:49

Τα πιο απιθανα ειναι οι εξτρα ιστοριουλες σε strip στο τελος.

Και κατα τη γνωμη μου δεν ειναι καθολου αναγκη να παιξεις το video game για να σου αρεσει το manga, ειναι κι απο μονο του ωραιο. Μονο που θα ηθελα να εβρισκα καπου και τις χρωματιστες σελιδες που (προφανως) υπαρχουν στην αρχη αλλα τυπωθηκαν μαυροασπρες για τον τομο.