Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Σας αρέσει η μαγειρίτσα ;;;;


  • This topic is locked This topic is locked
396 replies to this topic

Poll: Σας αρέσει η μαγειρίτσα; (14 member(s) have cast votes)

Σας αρέσει η μαγειρίτσα;

  1. Ναι, κολυμπάω σε αυτή (9 votes [64.29%] - View)

    Percentage of vote: 64.29%

  2. Ιου, δεν τη παλεύω (5 votes [35.71%] - View)

    Percentage of vote: 35.71%

Vote

#16 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 April 2007 - 14:03

Oχι δεν το ελεγα απο αποψη παραδοσης...δεν με ενδιαφερει εμενα αυτο το κομματι....εμενα με ενδιαφερει το κομματι απο το μπουτακι (..του αρνιου)
Posted Image

#17 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 05 April 2007 - 14:21

ψτ εσείς που δεν την τρώτε τη μαγειρίτσα...

για στείλτε διευθύνσεις σε μας που τρώμε , να περάσουμε να τσιμπήσουμε κανά πιάτο...

#18 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 05 April 2007 - 14:29

εγώ πάλι τρελαίνομαι για μαγειρίτσα :) τόσο πολύ που μάλιστα από όταν αξιώθηκα και έμαθα να μαγειρεύω
όποτε μου την δώσει ε! φτιάχνω και μια και την τσακίζω :P και ας μην είναι και Πάσχα.... σιγά μην περιμένω
εγώ το Πάσχα :rolleyes: Αντίθετα για αρνί δεν τρελαίνομαι και τόσο. Εντάξει δεν λέω καλό είναι, αρκεί να είναι
σε normal ποσότητα,να έχει ξεροψημένη πετσούλα (το καλύτερο κομμάτι του αρνιού για μένα)
και να μην είναι σκληρό σαν 90χρονη μπαμπόγρια :P α! και να συνοδεύεται και από πατατούλες
ολόκληρες με την φλούδα αλλά να είναι ψημένες στα κάρβουνα, τους βάζεις και λεμόνι και ρίγανη μετά
και γίνονται μούρλια :greece:

rrmr.png


#19 RiTO

RiTO

    Tactical.Leader

  • Members
  • 31 posts

Posted 05 April 2007 - 14:32

Εγω προσωπικα και μονο που την βλεπω ανακατευομαι .Οποτε τρωω απο τα υπολοιπα πιατα..Μαγειριτσα G_G ουτε εχω δοκιμασει
Insanity has taken over me..
Posted Image

#20 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 05 April 2007 - 14:44

Ποτε δεν θα δοκιμασω μαγειριτσα...Δεν με χαλαει το συκωτι αλλα αυτό το αηδιαστικό πρασινο ζουμι που προκαλει εμετικη ταση ετσι όπως είναι ανακατεμενο με τα ζουμια απο το συκωτι κλπ...

#21 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 05 April 2007 - 14:49

Εγω προσωπικα και μονο που την βλεπω ανακατευομαι .Οποτε τρωω απο τα υπολοιπα πιατα..Μαγειριτσα G_G ουτε εχω δοκιμασει


Ποτε δεν θα δοκιμασω μαγειριτσα...Δεν με χαλαει το συκωτι αλλα αυτό το αηδιαστικό πρασινο ζουμι που προκαλει εμετικη ταση ετσι όπως είναι ανακατεμενο με τα ζουμια απο το συκωτι κλπ...


οι απόψεις τους ταυτίζονται

#22 Blast0

Blast0

    Starting...

  • Members
  • 9 posts

Posted 05 April 2007 - 17:09

Μαγειρίτσα τρώω κοιτώντας πάντα τον/την απέναντι, ποτέ το πιάτο. Μόλις κοιτάξω το πιάτο ή έστω σκεφτώ τι τρώω κάπου χάνω την όρεξή μου. Σαν γεύση πάντως τα σπάει:head::head::head::head:

#23 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 April 2007 - 17:29

εγώ πάλι τρελαίνομαι για μαγειρίτσα :) τόσο πολύ που μάλιστα από όταν αξιώθηκα και έμαθα να μαγειρεύω
όποτε μου την δώσει ε! φτιάχνω και μια και την τσακίζω :P και ας μην είναι και Πάσχα.... σιγά μην περιμένω
εγώ το Πάσχα :rolleyes: Αντίθετα για αρνί δεν τρελαίνομαι και τόσο. Εντάξει δεν λέω καλό είναι, αρκεί να είναι
σε normal ποσότητα,να έχει ξεροψημένη πετσούλα (το καλύτερο κομμάτι του αρνιού για μένα)
και να μην είναι σκληρό σαν 90χρονη μπαμπόγρια :P α! και να συνοδεύεται και από πατατούλες
ολόκληρες με την φλούδα αλλά να είναι ψημένες στα κάρβουνα, τους βάζεις και λεμόνι και ρίγανη μετά
και γίνονται μούρλια :greece:


Άντε πεινάσαμε πάλι απογευματιάτικα :bleh:

Τώρα για τα πράσινα ζουμια κλπ, ρε σεις αμά πάτε πουθενά και σας σερβίρουνε πράσινο τσάι θα πείτε όχι ευχαριστώ είναι πράσινο :P , μια ιδέα είναι, όσο για βρώμες κλπ εμένα γιατί δεν μου έχει "έρθει" τίποτα, δεν είναι και πατσάς μου η βρώμα σπάει μύτες, το μόνο δύσκολο είναι οι πρασινάδες, μόλις συνηθήσεις όμως ανταμίβεσαι, επίσης όσοι δεν έχουν φάει wasabi να μην λένε για αηδία κλπ :D wasabi=instant puke :sick:

Αρνί πάντα στη σούβλα και ξεροψημένο :D

Τέλος για όσους νηστευούν, την επόμενη φορά κάντε την πατροπαράδωτη νηστεία :P , δηλαδή την τελευταιά εβδομάδα μόνο [μην πω καλύτερα το τελευταιο τριήμερο :D ] και μόλις πάει Μ. Σάββατο max 12 το μεσημέρι μπορείτε να τσακίσετε ότι κοψίδια βρείτε μπροστά σας :P διότι έχει γίνει η πρώτη Ανάσταση οπότε είστε κομπλέ με τα θρησκευτικά σας καθήκωντα ^^ [και καλά :P ]
rsrGbGx.gif

#24 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 05 April 2007 - 18:57

Έχω την εντύπωση πως κοιτάζοντας αυτό το θέμα οι μισοί θα πεινάσουμε και οι άλλοι μισοί θα αρχίσουμε τη δίαιτα:bleh:

Επί της ερώτησης τώρα. Hm...ανάλογα με το ποιός έχει μαγειρέψει και το πώς το έχει μαγειρέψει το οτιδήποτε θα το φάω ή δε θα το φάω. Το ίδιο ισχυεί και για τη μαγειρίτσα.

Spoiler:


#25 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 05 April 2007 - 19:11

ουτε εμενα μ' αρεσει η μαγειριτσα...
Posted Image

#26 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 05 April 2007 - 20:15

Παρακαλούνται όσοι/ες θα αφήσουν στην άκρη την μαγειρίτσα τους this year, να μου στείλουν PM για να τους δώσω οδηγίες πως να την ταχυδρομήσουν συστημένη και express εδω πέρα...κρίμα είναι να μείνει...:)

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#27 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 05 April 2007 - 23:01

πστ κύριος στη σειρά σου... και εγώ περιμένω τις διευθύνσεις να περάσω μια βόλτα με το κουτάλι και το ψωμί μου...

#28 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 April 2007 - 23:33

The battle rages on :P βασικά να προσθέσω μαγειρίτσα κρία ίσον με 90% κάτω τα επίπεδα απόλαυσης, οπότε αχνιστή για να ανοίγουν και τα λαιμά :bleh:
rsrGbGx.gif

#29 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 06 April 2007 - 00:56

OMG Δεν το πιστευω πως τοσα ατομα απεχθανονται την μαγειριτσα!!!:ill:

:despair::despair:Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΣΟΥΜΕ ΒΑΘΜΙΔΑ ΣΤΗΝ ΤΡΟΦΙΚΗ ΑΛΥΣΙΔΑ ΟΠΟΥ ΝΑ'ΝΑΙ :despair::despair:



Υ.Γ.
Καλα οταν την τρωτε δεν ξυπνα κανενα σαρκοφαγο αιμοβορο ζωο μεσα σας:twisted:???

#30 Gatoulas

Gatoulas

    Anime Newbie

  • Members
  • 39 posts

Posted 06 April 2007 - 01:21

Ναι, ο σκαντζοχοιρος :bleh:!

Γιατι ετσι θα γινουν τα μαλλια μου, αν φαω εστω και μια κουταλια :kakashithumbup: :ill:.