Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Σας αρέσει η μαγειρίτσα ;;;;


  • This topic is locked This topic is locked
396 replies to this topic

Poll: Σας αρέσει η μαγειρίτσα; (14 member(s) have cast votes)

Σας αρέσει η μαγειρίτσα;

  1. Ναι, κολυμπάω σε αυτή (9 votes [64.29%] - View)

    Percentage of vote: 64.29%

  2. Ιου, δεν τη παλεύω (5 votes [35.71%] - View)

    Percentage of vote: 35.71%

Vote

#1 Alexiel

Alexiel

    Anime Freak

  • Members
  • 475 posts

Posted 05 April 2007 - 03:04

Ένα μεγάλο ερώτημα που πρέπει να απαντηθεί και ένα συμαντίκο θέμα που απασχολεί κάθε έλληνα (καλά το παρακάνω λίγο).

Μιας και πλησιάζει η μέρα της αυτό το τεράστιο θα μπορούσε να έχει μία μικρή απάντηση από τα μέλη του αγαπητού μας φόρουμ.

Ας αρχίσω εγώ. Τρελαίνομαι για μαγειρίτσα. Για την ακριβεία το Πάσχα γι' αυτό το περιμένω. Ποια ανάσταση κυρίου και άγιος ο θεός. Τον θεό σου τον βρίσκεις μετά από τα 3 πιάτα μαγειρίτσας που έχεις αδίασει (τι να κάνω μου αρέσει πολύ) και κάνεις ανάσταση μετά από τον 1 χρόνο αναμονής για να την φας.

Λοιπόν για να ακούσουμε τις γνώμες πάνω σε αυτό το κέραιο θέμα που απασχολεί την χώρα μας :bleh: ;;;;;;;;;;;;;;;



#2 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 05 April 2007 - 08:29

Μισώ την μαγειρίτσα!:sick:
Δεν αντέχω να την βλέπω!
Κάθε χρόνο όταν έρχεται αυτή η μέρα λέω ’’ωχ πάλι θα την δω’’:despair:
Πάλι καλά που μαγειρεύουν και κρέας για το τραπέζι μετά την Ανάσταση...:bleh:

ΥΓ: Αλλά μιλάμε για πολύ κρεπάλη από το βράδυ της Ανάστασης και μετά τις επόμενες ημέρες!!!:greece:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#3 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 05 April 2007 - 09:24

μαγειριιιιιιιίτσα

κάποτε δεν την άντεχα... τώρα αναπληρώνω για όσες μαγειρίτσες δεν είχα φάει μικρός :D

#4 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 05 April 2007 - 09:34

Η μαγειρίτσα είναι το πιο απαίσιο "φαγητό" που υπάρχει στον κόσμο :sick::sick::sick::sick::sick:

E5VV38U.jpg


#5 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 05 April 2007 - 09:39

μαγειριιιιιιιίτσα

κάποτε δεν την άντεχα... τώρα αναπληρώνω για όσες μαγειρίτσες δεν είχα φάει μικρός :D


x2

Απλά βάλτε λίγο λεμονάκι μέσα και δοκιμάστε να φάτε λίγο από το μαρούλι μάζι με κανένα σκληρό κομμάτι από συκώτι και μπόλικο ζουμάκι :P [και λίγο ψωμάκι από δίπλα κακό δε κάνει] Μετά απλά θα κάνετε μακροβούτι στο "τσουκάλι":bleh:
rsrGbGx.gif

#6 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 05 April 2007 - 09:55

Μετά από την τόσο γλαφυρή περιγραφή σου Hazuki μου κόπηκε η όρεξη για σήμερα:sick:
Ελπίζω όταν θα δω την μαγειρίτσα αύριο βράδυ να μην θυμηθώ την περιγραφή σου και μου κοπεί η όρεξη και για τα κρεατικά που θα έχουμε στο τραπέζι!:ill:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#7 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 05 April 2007 - 10:20

Όχι
1

#8 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 April 2007 - 10:22

ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ!!! Μ αρεσει παρα πολυ!!! Εννοειται βαζουμε και ψωμακι οπως λεει και ο φιλος μας ο Hazuki. Eννοειται πως η μαγειριτσα πρεπει να εχει μπολικο μαρουλακι και και να ειναι τινγκα στο εντερακι και το συκωτακι...:greece:
Posted Image

#9 hajate

hajate

    Anime Freak

  • Members
  • 317 posts

Posted 05 April 2007 - 10:31

εννό και είται!:greece:

#10 digitaltracker

digitaltracker

    i live on ABINGDON Road

  • Members
  • 1,226 posts
  • LocationΘεσσαλονίκη

Posted 05 April 2007 - 10:43

Καλα ρε απορω πως δεν στους αλλους η μαγειριτσα!?! To αρνακι σας αρεσει τουλαχιστον?
Posted Image

#11 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 05 April 2007 - 10:59

λοιπόν ενώ μου αρέσει η μαγειρίτσα και καθότι η Μαγείρισσα του forum μπορώ να σας προτείνω λύσεις στην περίπτωση που δεν σας αρέσει η μαγειρίτσα επειδή έχει τα συκωτάκια.
(και όχι η λύση δεν είναι συκωτάκια από κοτόπουλο)

Το αρνί και το κατσίκι δεν με ενθουσιάζει αλλά οκ. για μια φορά το χρόνο που το τρώμε στο σπίτι μια χαρά ειναι.
(αν και το φρικασέ μου αρέσει με αρνάκι λολ)

#12 AndroGhost

AndroGhost

    Wth do you think I am ?

  • Members
  • 383 posts

Posted 05 April 2007 - 12:28

no way
βρωμαι απο αποσταση σε βαθμο που μου κοβει την ορεξη να φαω οτιδηποτε αλλο
Because, when you are miserable you need someone ever more miserable...than yourself. The ones who aren't human ARE YOU [Lucy - Elfen Lied]
Males are creatures that express their emotions through actions rather than words. It is usually preferred not to have anyone bear their suffering. [Maes Hughes - FMA]
I can have food or drinks spilled on me, or even be spit at and I'll laugh about it. However, if for any reason you hurt a friend of mine... I won't forgive you! [Shanks - One Piece

#13 Gatoulas

Gatoulas

    Anime Newbie

  • Members
  • 39 posts

Posted 05 April 2007 - 12:35

Αηδιαζω και μονο με την μυρωδια της μαγειριτσας (να μηνπω και μονο με τη σκεψη :sick:).

Παντως σπιτι ουτε φτιαχνουμε μαγειριτσα, ουτε ψηνουμε αρνι (δεν τηρουμε ιδιαιτερα την παραδοση :).

#14 sgouver

sgouver

    One Piece Maniac

  • Members
  • 540 posts

Posted 05 April 2007 - 12:38

Αυτη την αιδία με τα κρεατα:sick:!!Εγω ειμαι ορκισμενος vegeterian!:greece:

Spoiler:


#15 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 05 April 2007 - 13:17

Αυτη την αιδία με τα κρεατα:sick:!!Εγω ειμαι ορκισμενος vegeterian!:greece:

Spoiler:


εγώ κάθε Μ.Εβδομάδα αλλάζω στον Σιντοισμό.
έτσι δεν κάνω νηστέια.
όλο το χρόνο θεωρούμαι χριστιαννη