Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

ΚΑΝΑΛΙ Η ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ΑΝΙΜΑΤΙΟΝ ΚΑΙ MANGA?


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#16 Yoriyoshi

Yoriyoshi

    エレフテルーディ

  • Members
  • 38 posts

Posted 22 May 2007 - 10:25

Guys μακάρι αλλά δεν το πολυκόβω. Είμαστε όλο κ όλο 10 εκατομήρια :greece: αν ασχολείται ένα 5% με άνιμε κ stuff μιλάμε για 500.000 κόσμο μόνο. Ενώ σε Υ.Π.Α. για παράδειγμα το ίδιο ποσοστό αντιστοιχεί σε 12μισή εκατομύρια. Στους μεν οικονομικά συμφέρει στους δε όχι!

Για περιοδικό ομως πιστευώ πως κάτι θα γινότανε! Τι να πω...;

#17 Kira_DG

Kira_DG

    Death Ruler

  • Members
  • 49 posts

Posted 22 May 2007 - 11:13

Guys μακάρι αλλά δεν το πολυκόβω. Είμαστε όλο κ όλο 10 εκατομήρια :greece: αν ασχολείται ένα 5% με άνιμε κ stuff μιλάμε για 500.000 κόσμο μόνο. Ενώ σε Υ.Π.Α. για παράδειγμα το ίδιο ποσοστό αντιστοιχεί σε 12μισή εκατομύρια. Στους μεν οικονομικά συμφέρει στους δε όχι!

Για περιοδικό ομως πιστευώ πως κάτι θα γινότανε! Τι να πω...;


μπα δεν νομίζω, το περιοδικό θα έπρεπε αναγκαστικά να βγαίνει σε όλη την ελλάδα για να το περνούν όλοι οι fans διότι θα είναι από παντού. ενώ το κανάλι θα το βλέπαν όλοι!
Posted Image
''The human whose name is written in this note shall die''

#18 .::Rey::.

.::Rey::.

    ~Michael Jango~

  • Members
  • 315 posts

Posted 22 May 2007 - 18:32

Καλά για κανάλι δεν παίζει.Αλλά εφόσον έγινε ένα πρώτο βήμα με την ψηφιακή ΕΡΤ εκεί είναι που πρέπει να εναποθέσουμε ελπίδες.Επίσης δεν έρω το anime.gr αν το έχει σκεφτεί ποτέ σαν κοινότητα να στείλει mail σε κανάλια αλλά ίσως το ΣΚΑΙ που δείχνει πιο "εναλλακτικό" πρόγραμμα από τα άλλα κανάλια ίσως να ήταν πρόθυμο να φέρει κάποια σειρά anime.Φυσικά απαράβατος όρος να μην το μεταγλωττίσουν αλλά να το μεταφράσουν (γιατί μια πόρωση στο ΣΚΑΙ με την μεταγλώττιση την έχουν.).Είδη ένα κονέ με την ιαπωνική τηλεόραση το έχουν με "Το κάστρο του Τακέσι" που τα σπάει άγρια!:hihi2:

ΣΚΑΙ και ψηφιακή ΕΡΤ, ψηθείτε να τους πρήξουμε!

Posted Image

.::My Cartoon List::.

Posted Image

Posted Image
BUGGY IS BACK!!!OP FTW!


#19 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 22 May 2007 - 18:45

Που είδες τη "μεταγλώτιση" στο "Το κάστρο του Τακέσι". Μου θυμίζουν το σεϊτανίδη. Άλλα βλέπει, άλλα λέει, άλλα αισθάνεται. Απο WOW σε lol και τι μας λέει τώρα έιναι οι 2 που μιλάνε.
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#20 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 22 May 2007 - 21:24

Κανάλι θα έλεγα...αλλά τα μισά από τα γνωστά animes βγαίνουν στο NOVA από όσο άκουσα και είδα...Και πρόσεξα ότι όσα animes προβλήθηκαν στην TV-Nihon της ιαπωνίας προβάλλονται στο NOVA μας.

Θα ήταν άκυρο από αυτούς να τα κόψουν και να βάζουν τις παναμερικάνικες μαλακίες(για να πω την αλήθεια εννοείται)...Αχ πάνε οι παλιές και καλές μέρες που κυριαρχούσε το anime στην Ελληνική τηλεόραση...Τότε κυκλοφορούσαν ... Taro The Dragon Boy, Dragonball + Z + GT, Naruto, Ο παπουτσιωμένος γάτος, Rurouni Kenshin κ.α.

Περιοδικό δεν έχω ακούσει να κυκλοφορεί anime περιοδικό...οπότε πάω πάσο...

#21 .::Rey::.

.::Rey::.

    ~Michael Jango~

  • Members
  • 315 posts

Posted 22 May 2007 - 21:24

Που είδες τη "μεταγλώτιση" στο "Το κάστρο του Τακέσι". Μου θυμίζουν το σεϊτανίδη. Άλλα βλέπει, άλλα λέει, άλλα αισθάνεται. Απο WOW σε lol και τι μας λέει τώρα έιναι οι 2 που μιλάνε.

:hahaha:
Μιλούσα γενικώς ότι το ΣΚΑΙ ψοφάει για μεταγλωτίσεις.Δες Pimp My Ride.Το είχαν χέσει με τις μεταγλωτίσεις και τους στείλαν mail να υποτιτλίζουν παρά να μεταγλωτίζουν.Η αφήγηση στον Τακέσι τα σπάει!Ο Γκίκας και ο άλλος έχουν κάψει φλάτζες στον Τακέσι.Αλλά εγώ πιστεύω πως αν γίνοταν μια κίνηση σαν κοινότητα ίσως να σκεφτότουσταν να φέρουν μερικά anime.

Posted Image

.::My Cartoon List::.

Posted Image

Posted Image
BUGGY IS BACK!!!OP FTW!


#22 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 22 May 2007 - 21:33

Αχ πάνε οι παλιές και καλές μέρες που κυριαρχούσε το anime στην Ελληνική τηλεόραση...Τότε κυκλοφορούσαν ... Taro The Dragon Boy, Dragonball + Z + GT, Naruto, Ο παπουτσιωμένος γάτος, Rurouni Kenshin κ.α.


δε νομιζω να παιχτηκε ποτε naruto στην ελληνικη τηλεοραση... οταν προβληθηκε ο taro, ο naruto δεν ειχε γεννηθει ακομα.... :wooi2:
Posted Image

#23 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 22 May 2007 - 21:50

δε νομιζω να παιχτηκε ποτε naruto στην ελληνικη τηλεοραση... οταν προβληθηκε ο taro, ο naruto δεν ειχε γεννηθει ακομα.... :wooi2:


δεν λέω το πότε...αλλά γενικά όλα αυτά τα χρόνια λέω...Και ναι παίχτηκε ο Naruto σε ένα κανάλι που είδα μικρός τότε που νομίζω κυκλοφορούσε το Dragonball.

#24 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 22 May 2007 - 21:55

αν ησουνα πολυ μικρος μαλλον δεν ηταν naruto... καθοτι μολις το 2002 ξεκινησε η προβολη του στην ιαπωνια...
Posted Image

#25 Kira_DG

Kira_DG

    Death Ruler

  • Members
  • 49 posts

Posted 22 May 2007 - 22:37

Καλά για κανάλι δεν παίζει.Αλλά εφόσον έγινε ένα πρώτο βήμα με την ψηφιακή ΕΡΤ εκεί είναι που πρέπει να εναποθέσουμε ελπίδες.Επίσης δεν έρω το anime.gr αν το έχει σκεφτεί ποτέ σαν κοινότητα να στείλει mail σε κανάλια αλλά ίσως το ΣΚΑΙ που δείχνει πιο "εναλλακτικό" πρόγραμμα από τα άλλα κανάλια ίσως να ήταν πρόθυμο να φέρει κάποια σειρά anime.Φυσικά απαράβατος όρος να μην το μεταγλωττίσουν αλλά να το μεταφράσουν (γιατί μια πόρωση στο ΣΚΑΙ με την μεταγλώττιση την έχουν.).Είδη ένα κονέ με την ιαπωνική τηλεόραση το έχουν με "Το κάστρο του Τακέσι" που τα σπάει άγρια!:hihi2:

ΣΚΑΙ και ψηφιακή ΕΡΤ, ψηθείτε να τους πρήξουμε!


πολύ καλή ιδέα αυτή με το να στείλουμε e-mail για να τα δείξουν! το μακεδονία tv είναι επίσης καλο! θυμάμαι που έδειχνε έναν σαμουράι! μου διαφεύγει το όνομα του...
Posted Image
''The human whose name is written in this note shall die''

#26 .::Rey::.

.::Rey::.

    ~Michael Jango~

  • Members
  • 315 posts

Posted 22 May 2007 - 23:48

πολύ καλή ιδέα αυτή με το να στείλουμε e-mail για να τα δείξουν! το μακεδονία tv είναι επίσης καλο! θυμάμαι που έδειχνε έναν σαμουράι! μου διαφεύγει το όνομα του...

SamuraiX
Και μακάρι να μην το είχε δείξει.Αυτή η σειρά ήταν ντροπή για τον Kenshin..Δες τα ova και θα καταλάβεις.

Posted Image

.::My Cartoon List::.

Posted Image

Posted Image
BUGGY IS BACK!!!OP FTW!


#27 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 23 May 2007 - 08:50

SamuraiX
Και μακάρι να μην το είχε δείξει.Αυτή η σειρά ήταν ντροπή για τον Kenshin..Δες τα ova και θα καταλάβεις.

Μην το λες αυτό. Εμένα η σειρά μου άρεσε αρκετά περισσότερο από το OAV.

#28 Kira_DG

Kira_DG

    Death Ruler

  • Members
  • 49 posts

Posted 23 May 2007 - 09:58

Μην το λες αυτό. Εμένα η σειρά μου άρεσε αρκετά περισσότερο από το OAV.



έχω δει λίγα μονο επεισόδια από το samourai X και δεν τρελάθηκα για να πω την αλήθεια!!
Posted Image
''The human whose name is written in this note shall die''

#29 phm

phm

    Anime Ghost

  • Members
  • 1,807 posts
  • LocationOn the boundary of life and death

Posted 23 May 2007 - 10:10

έχω δει λίγα μονο επεισόδια από το samourai X και δεν τρελάθηκα για να πω την αλήθεια!!

Αν και εντάξει δεν είναι απαραίτητο να σου αρέσει, να πω ότι η σειρά έχει την ιδιομορφία ότι γίνεται ενδιαφέρον και σοβαρή μετά το επεισόδιο 27, μέχρι εκύ είναι για να γνωρίσεις τους χαρακτήρες. Αλλά ας το σταματήσουμε εδώ αυτό, γιατί βλέπω να τρώμε κράξιμο για το offtopic.

#30 Zabimaru

Zabimaru

    ワン ピース!!

  • Members
  • 860 posts

Posted 23 May 2007 - 10:10

καλουτσικο αλλα στο μακεδονια που το εδειχνε ηταν για γελια.Επισης κυκλοφορει νομιζω ενα περιοδικο για ανιμε δε θυμαμαι αν ειναι ελληνικο η ξενο παντος εκανε 9$.