Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Berserk


  • Please log in to reply
1073 replies to this topic

#76 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 02 March 2008 - 20:25

Υποθέτω πως αναφέρεσαι στο anime. Το τέλος είναι κορυφαίο κατά τη γνώμη μου ακόμα και αν δεν υπήρχε το manga. Ευτυχώς όμως υπάρχει το manga που είναι πολύ ανώτερο του anime και που ευτυχώς συνεχίζει την ιστορία. Kάνε τη χάρη στον εαυτό σου και διάβασε το manga όταν τελειώσεις το anime... :congrats:


Μαλλον θα ακολουθησω την συμβουλη σας παιδια...3 επεισοδια μου λειπουν για να τελειωσω το ανιμε κ μετα μαλλον θα περασω στο manga...και αυτο γιατι ηδη ημουν φαν του Gatsu απο το Sword of the Berserk,παιχνιδι για το Dreamcast(k ολο αναρωτιωμουν απο που προερχεται αυτο το παιχνιδι γιατι για sequel εμοιαζε..κ τελικα να που προερχονταν απο ανιμε-manga)....μετα με το ανιμε πωροθηκα πολυ κ παραδεχομαι οτι οι δημιουργοι εκαναν πολυ καλη δουλεια μεσα σε 25 επεισοδια δεδομενου των ποσων πραγματων εκοψαν(κ πιστευω οτι το ανιμε βοηθαει κ να μπεις στο κλιμα του manga)...αλλα με το manga θα γινει η τελειοποιηση πιστευω....κοιταξα το 1ο επεισοδιο κ μου αρεσε...αφηστε που επιτελους καταλαβα γιατι ο Puck ηταν απων στο ανιμε(τον εκοψαν!)ενω υπηρχε στο παιχνιδι.....

Συντομα με το Manga κι εγω λοιπον...

α,btw οσοι δεν εχετε παιξει το Sword of the Berserk (για Dreamcast αλλα κ για PS2 μου φαινεται) σας συνηστω να το παρετε γιατι ,αν κ συντομο,ειναι πολυ entertaining κ αξιζει...ο κοσμος του Berserk εγινε καλα επισης...:)

#77 somnium

somnium

    女神道

  • Members
  • 356 posts

Posted 02 March 2008 - 20:56

Παντως μια γενικη συσταση, για οσους ειδαν το ανιμε και θα προχωρησουν στο manga.

Μη σκεφτειτε να αρχισετε το manga απο εκει που τελειωσε το ανιμε. Οχι μονο χανονται σημαντικοι χαρακτηρες, αλλα και ολοκληρες σκηνες που σε βαζουν στο κλιμα του berserk.
Spoiler:

Posted Image


#78 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 02 March 2008 - 21:18

Παντως μια γενικη συσταση, για οσους ειδαν το ανιμε και θα προχωρησουν στο manga.

Μη σκεφτειτε να αρχισετε το manga απο εκει που τελειωσε το ανιμε. Οχι μονο χανονται σημαντικοι χαρακτηρες, αλλα και ολοκληρες σκηνες που σε βαζουν στο κλιμα του berserk.

Spoiler:


με τπτ δεν τα χανω τα αρχικα του manga(κι ας μοιαζουν με αυτα του ανιμε λιγο)...ο Puck εχει πολυ φαση κ μ αρεζε σαν τυπος στο Dreamcast...:)

#79 stean_202

stean_202

    Anime Amateur

  • Members
  • 72 posts

Posted 02 March 2008 - 21:39

Αν δεν κάνω λάθος το game υπάρχει μόνο για Dreamcast δυστυχώς :if: ... Μπας και παίζει κανένας καλός emulator για Dreamcast ;

#80 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 02 March 2008 - 21:53

Έχει βγει και για ps2! Το 'χω παίξει και τα σπάει! (jap version only though) Όποιος έχει δει/διαβάσει το anime/manga και έχει ps2 αξίζει και με το παραπάνω να του ρίξει μια ματιά!

#81 stean_202

stean_202

    Anime Amateur

  • Members
  • 72 posts

Posted 02 March 2008 - 21:58

My mistake τοτε...:emptyonexg1:

#82 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 02 March 2008 - 21:59

Ναι οντως εχει βγει κ για PS2,αλλα παρ οτι νομιζα οτι ειναι ιδιο με την εκδοση του Dreamcast τελικα απο τα screenshots ειδα οτι πρεπει να ναι διαφορετικο...(αλλος ενας λογος να το ξανααγορασω για PS2 τωρα που πωροθηκα με το ανιμε-manga)...

Για οσους ενδιαφερονται:

PS2:

Berserk for PS2 - Berserk Playstation 2 - Berserk PS2 Game

και

Dreamcast:

Sword of the Berserk: Guts' Rage for DC - Sword of the Berserk: Guts' Rage Dreamcast - Sword of the Berserk: Guts' Rage DC Game

(καλα στην εκδοση για dreamcast τωρα που το θυμηθηκα το "βιντεο της εισοδου" στην ιστορια,μαζι με την μουσικη μοιαζει με κανονικη ταινια...friggin awesome)

Η εκδοση για ps2 παντως ειναι οντως μονο jap απ οσο ειδα κι εγω:(...θα χρειαστει γερο ψαξιμο για να το βρω...

EDIT:Μολις τελειωσα το ανιμε...το τελος παντως με αφησε εκπληκτο,καθως απο την αρχη δεν περιμενα τπτ το φοβερο οπως πχ Gungrave,αλλα απο την αλλη περιμενα κατι φριχτο(σαν το τελος του Hellsing anime)...ενω μπορω να πω οτι με αφησε ικανοποιημενο...ξεπερασε τις προσδοκιες μου(χωρις να εννοω οτι ηταν φοβερο)...συντομα περναω στο manga τωρα...

#83 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 17 March 2008 - 03:31

cowsgomoomoomoo post!!

294 is out!!

#84 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 17 March 2008 - 04:38

Έλα το anime ήταν για τον *****, οι φωνές των ηθοποιών ακούγονταν μέσα απο υπονόμους φςςςςςς εμπείρο και το game για το πσ2 ήταν της μισής ώρας. Δεν έκανεσ τπτ άλλο απο το να σφάζεις για ανούσιο λόγο :stubborn:


Τώρα το manga είναι εντελώς άλλη φάση, είναι ένα έπος είχα διαβασει μέχρι το vol 28. Τώρα να υποθέσω πως τελείωνει η έχει ψωμί ακόμα?

#85 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 17 March 2008 - 14:17

ψωμι με τις σακουλες ειμαστε στο 33 and the end is far far away (over the hills ...)

αλλα ε οχι για το ***** το ανιμε, ειναι αρκετα παλιο και τα μοναδικα releases ειναι αρκετα χαλια οποτε εχεις τον ηχο ( αν και το release που εχω δεν το θυμαμαι ετσι).

Κατα τα αλλα ηταν οπως στο μανγκα και εγω και πολυς αλλος κοσμος το ευχαριστηθηκε πολυ.
Δε ξερω τι αλλα ανιμε εχεις δει (μαλλον εδω παει διαβασει :P ), αλλα αμα εχεις μονο naruto, bleach, one piece και σια (αν και δε το κοβω να εχεις δει μονο αυτα ^^) ε λογικο ειναι να μη σου αρεσει, πιο παλιο, 'χειροτερο q' animation, πολυ σκοτεινο υφος κτλπ.

Ασχετα τωρα απο οτι εχεις δει μη λες ρε παιδι μου ηταν για το ******, λεγε δε μου αρεσε το Point σου το κανεις αλλα χωρις να ενοχλησεις αλλους πχ εμας που μας αρεσει. ( ασχετα παλι αν ειμαστε στο manga section)

#86 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 18 March 2008 - 16:07

ψωμι με τις σακουλες ειμαστε στο 33 and the end is far far away (over the hills ...)

αλλα ε οχι για το ***** το ανιμε, ειναι αρκετα παλιο και τα μοναδικα releases ειναι αρκετα χαλια οποτε εχεις τον ηχο ( αν και το release που εχω δεν το θυμαμαι ετσι).

Κατα τα αλλα ηταν οπως στο μανγκα και εγω και πολυς αλλος κοσμος το ευχαριστηθηκε πολυ.
Δε ξερω τι αλλα ανιμε εχεις δει (μαλλον εδω παει διαβασει :P ), αλλα αμα εχεις μονο naruto, bleach, one piece και σια (αν και δε το κοβω να εχεις δει μονο αυτα ^^) ε λογικο ειναι να μη σου αρεσει, πιο παλιο, 'χειροτερο q' animation, πολυ σκοτεινο υφος κτλπ.

Ασχετα τωρα απο οτι εχεις δει μη λες ρε παιδι μου ηταν για το ******, λεγε δε μου αρεσε το Point σου το κανεις αλλα χωρις να ενοχλησεις αλλους πχ εμας που μας αρεσει. ( ασχετα παλι αν ειμαστε στο manga section)



Όχι δεν έχω δει μόνο ναρούτο κτλπ κτλπ..Απλά όταν έχεις δίαβασει πρώτα 28 volumes από το manga και μετά πας να δεις το anime....

#87 Kamme

Kamme

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 104 posts

Posted 18 March 2008 - 16:55

το ανιμε οντος ηταν τζι τι πει ..αλλα το μανγα ειναι απλος....:respect::respect::respect:

#88 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 18 March 2008 - 19:17

λαθος σου vash ποτε δε διαβαζεις πρωτα μανγκα και μετα βλεπεις ανιμε only the other way around xD

#89 GorgiGR

GorgiGR

    Gillian

  • Members
  • 67 posts

Posted 18 March 2008 - 19:47

Θα συμφωνήσω με τον Loke XD
Posted Image
Eye for an eye, and the whole world goes blind...


#90 Vash Zoro

Vash Zoro

    20th century Boy

  • Members
  • 603 posts

Posted 18 March 2008 - 20:13

λαθος σου vash ποτε δε διαβαζεις πρωτα μανγκα και μετα βλεπεις ανιμε only the other way around xD



Έχωντας ακούσει τόσα πολλάαααααααααααααααα δύσκολο να μη το διάβαζα πρωτού δω τη σειρά