Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 1 votes

Berserk


  • Please log in to reply
1073 replies to this topic

#61 Ody

Ody

    Anime Newbie

  • Members
  • 45 posts

Posted 27 February 2008 - 12:34

Περιμέναμε από τον Νοέμβριο γι'αυτήν την αηδία :zetsubou:

#62 stean_202

stean_202

    Anime Amateur

  • Members
  • 72 posts

Posted 27 February 2008 - 13:41

Chill people, ενδιάμεσο κεφάλαιο είναι, υπομονή και θα δούμε που το παει..

#63 the_end

the_end

    Μ.Ο.Ν.Κ.

  • Members
  • 56 posts

Posted 27 February 2008 - 14:42

όντως, σκότωμα μετά από τόσους μήνες αυτό το chapter.
Posted Image

#64 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 27 February 2008 - 21:26

υπομονη ειναι αρετη, νομιζω οτι το εχω ξαναπει.

Ναι δυστυχως ηταν λιγο ασχημη εκπληξη, αλλα απ την αλλη δε μπορει να πηγαινει απο φοβερη σκηνη σε αλλη μπαμ ^^ θελει οπως ειπε σωστα και ο stean_202 και ενδοιαμεσες σκηνες, να προετοιμασουν το εδαφος για να παει καλα η πλοκη

#65 mAs_81

mAs_81

    Anta baka?

  • Members
  • 150 posts

Posted 27 February 2008 - 22:08

Σε ποιο chp βρισκονται τωρα τα scanlations?? Εγω εχω μεινει στο δρομο για το νησι των elf..Αρα μαλλον δεν το΄χω διαβασει αυτο που λετε....:sigh2:

Spoiler:


Α,κ κατι ασχετο....σε ποιους αρεσει η ασπρη τουφα στο μαλλι?? Εμενα παντως μου τη δινει.......:stubborn:
Posted Image

#66 ghostdog

ghostdog

    Καμένος στη μετάφραση...

  • Members
  • 157 posts

Posted 28 February 2008 - 02:24

Ξενέρα, αλλά έτσι είναι όταν το διαβάζουμε chapter-chapter, δε γίνεται να έχει συνέχεια gutts...

A, και άσπρη τούφα FTW έχει φάει μεγάλες πίκρες ο άνθρωπος τι να κάνουμε.

#67 stean_202

stean_202

    Anime Amateur

  • Members
  • 72 posts

Posted 28 February 2008 - 03:31

@mAs_81
Όπως έγραψα και λίγο πιο πάνω μόλις βγήκε το c293, είσαι 2-3 κεφάλαια πίσω.

#68 Darkave10

Darkave10

    DmC10

  • Members
  • 172 posts

Posted 28 February 2008 - 10:40

Γεια σε όλους σας ειμαι καινούριος στο Berserk κ θέλω να μ πείτε κανενα site για να κατεβάσω τα επεισόδια:congrats::congrats:(καλύτερα στην καλυτερη ποιότητα όσο κιαν ειναι το μεγεθος):wooi2::wooi2:

#69 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 29 February 2008 - 19:57

νομιζω οτι μια καλη κινηση θα ηταν

Band of the Hawk Bittorrent -- /hawks/bt/Berserk
και για το 27+ απο

http://bt.evil-genius.us:60000/index.html?sort=1

αν τωρα κατι δε το βρισκεις παρτο απο
Mangatraders - Berserk

mangatraders συνηθως ανεβαζουν τα καλυτερα releases (μερικες φορες ομως δεν ειναι, θα το καταλαβεις απο quality ^^) αλλα μπορεις να κατεβαζεις 1 file ανα dl server χωρις download accelerators

#70 Zoro

Zoro

    escaping reality

  • Members
  • 2,833 posts

Posted 29 February 2008 - 21:29

Φοβερη σειρα...15 επεισοδια εχω δει κ ηδη ειμαι καμενος...ελπιζω το τελος να μην ξενερωνει τοσο οσο λενε....παντως μεχρι τωρα ολα τα επεισοδια αξιζαν κ κανενα δεν φανηκε περισσο....:)

ΥΓ:παρατηρησα πολλες ομοιοτητες του gatsu με τον zoro απο το one piece...αναρωτιεμαι αν πηρε καποιες ιδεες απ τον gatsu ο δημιουργος του op...

#71 ghostdog

ghostdog

    Καμένος στη μετάφραση...

  • Members
  • 157 posts

Posted 01 March 2008 - 14:02

Υποθέτω πως αναφέρεσαι στο anime. Το τέλος είναι κορυφαίο κατά τη γνώμη μου ακόμα και αν δεν υπήρχε το manga. Ευτυχώς όμως υπάρχει το manga που είναι πολύ ανώτερο του anime και που ευτυχώς συνεχίζει την ιστορία. Kάνε τη χάρη στον εαυτό σου και διάβασε το manga όταν τελειώσεις το anime... :congrats:

#72 ambient

ambient

    sSsSs

  • Members
  • 131 posts

Posted 01 March 2008 - 14:40

Ναι, κάνε μια χάρη στον εαυτό σου. Πάτα shift+delete στο anime και ξεκίνα αμέσως το manga :thatsit:

#73 mAs_81

mAs_81

    Anta baka?

  • Members
  • 150 posts

Posted 01 March 2008 - 19:14

@mAs_81
Όπως έγραψα και λίγο πιο πάνω μόλις βγήκε το c293, είσαι 2-3 κεφάλαια πίσω.


thnx..:nod2:
Posted Image

#74 Loke

Loke

    ~Moe Mio Moe~

  • Channel Operators
  • 3,927 posts

Posted 01 March 2008 - 19:18

μμ αν λες το anime παρτο απο ACX / #AnimeCorpX@irc.rizon.net, τεσπα τωρα υπαρχει εδω απο που να παρεις και τα 2 types :emptyonexg1:

#75 stean_202

stean_202

    Anime Amateur

  • Members
  • 72 posts

Posted 02 March 2008 - 14:56

Όχι και shift+delete καλό ήταν και το anime, ειδικά το finale, απλά μετά θα ξεκινήσεις standard το manga δεν την γλυτώνεις :kill4u: