Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Τι με τσαντίζει και σε ποιο anime;;


  • Please log in to reply
435 replies to this topic

#16 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 17 March 2007 - 22:04

...αυτό το thread αξίζει + reputation (θα παρακάμψω τα λεγόμενά σου στο Anime και κορίτσια mr NOTANICEGUY)
+ από μένα cause i didn't see it coming!


Σιχαίνομαι που στα ρομαντικά anime πρέπει να περιμένω ....100 επεισόδια για να δω τελικά ένα και μοναδικό φιλί και ΑΝ (διότι σε πολλά ούτε καν αυτό βλέπεις) ...μεταξύ των ερωτευμένων πρωταγωνιστών.
Σιχαίνομαι που όλοι οι πρωταγωνιστές σκοτώνονται στο ξύλο...πεθαίνουν...και εντελώς μαγικά ξαναζωντανεύουν...HIGHLANDER όλοι τους.

#17 odin

odin

    Lord of valhalla

  • Retired Staff
  • 1,535 posts

Posted 17 March 2007 - 23:07

Ένα άλλο θέμα που με εκνευρίζει αφάνταστα, είναι το κλασικό πλέον "I want to protect her". ΈΛΕΟΣ δηλαδή !


Σε αυτο να προσθεσουμε και τα ελεϊνα πια κλισε:Ι want to protect my friends,I want to protect my planet,I want to protect my blah,blah,blah...
Ελεος,κανα πιο ψαγμενο κινητρο δεν μπορουν αν εχουν οι πρωταγωνιστες?
Το συγκεκριμενο κλισε βεβαια παιζει οχι μονο σε anime αλλα και σε πολλα παιχνιδια:despair:

#18 Vegito the supreme power

Vegito the supreme power

    Big Bang Attack

  • Members
  • 85 posts

Posted 18 March 2007 - 12:59

Εμένα μου τη σπάει στο DragonBall Z το γεγονός ότι ο Vegeta (ο Υπερήφανος Πρίγκιψ Των Saiyan), ενώ είναι γ@μ@τος σαν χαρακτήρας & προσωπικότητα, πάντα τις τρώει απ' τους κακούς στο τέλος και πάντα ο φλώρος ο SonGokou τον ξεπερνά.... Ας μπορούσε ο Vegeta να γίνει Super Saiyan 3 τότε που πάλεψε με τον SonGokou στο Babidi Saga και θα σας έλεγα εγώ πoιος θα
Spoiler:
ποιον!!!
The drift of life is just one..... IT ENDS

tora exo kai blog sxetiko me dragonball... opoios endiaferatai as paei EDO

#19 Haruspex

Haruspex

    Anime Amateur

  • Members
  • 70 posts

Posted 20 March 2007 - 18:56

Mισώ αφάνταστα τους (εντελώς πιά) κλισέ-στερεότυπους χαρακτήρες.......:thumbdown:

Είτε αυτοί είναι (συνήθως οι δυνατοί της υπόθεσης,με αίσθηση του καλού,
δικαιοσύνης,dumb) world saviors ones , είτε "i-don't-give-a-fuck" ones ,
είτε "silent_actions-speak-louder-than-words" ones ,
είτε εκνευριστικά κλειστοί και συναισθηματικά "κουμπωμένοι"
χαρακτήρες , είτε anti-heroes με σκοτεινό παρελθόν ,
είτε τα god-like looking anime girls , είτε οι απρόθυμοι ήρωες , είτε
ο/η υπέρτατος/η psycho character , είτε οι ελλεεϊνοί perverts ,
είτε good characters turning bad , είτε.....είτε .....είτε........:


Ά....επίσης μισώ και τις απίστευτα ελλεεϊνές harem καταστάσεις.....:tongue:


Ε κάτσε λίγο ρε "μάστορα" ειπες 80 διαφορετικούς χαρακτήρες, δηλαδή τι άλλου είδους χαρακτήρα έχει μείνει για να βάλουνε μέσα σε έναν anime;

Και θα δώσω και εγώ την ψήφο μου στο "I protect him/her" :despair:

#20 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 21 March 2007 - 06:33

Oι όχι "κομπλεξικοί" και φυσιολογικοί άνθρωποι......:bleh:

Ναι ίσως λόγω έξαρσης της στιγμής έγραψα πολλά....:
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#21 Shiba

Shiba

    Newbie

  • Members
  • 41 posts

Posted 23 March 2007 - 22:02

Ahh... I hate the super smart kids and young adults end especialy LIGHT and L from Death Note think about that. Light is only 18 and he is like having a master in Psychology,Englimatology and Human manipulation(witch doesn't exist ;D)

#22 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 26 March 2007 - 12:57

Good chars turning bad sux όταν οι ήρωες μετά γίνονται πάλι καλοί...
Επίσης Bad chars turning good sux MORE..
Και συν όλα αυτά που είπατε...

#23 Lockie

Lockie

    Psycho Otacku

  • Members
  • 137 posts

Posted 27 March 2007 - 12:10

ένα πράγμα δεν μπορώ να συνιθίσω όσα χρόνια και αν περάσουν...παιδάκια που ουρλίάζουν
Τα νευρα μου χτυπάνε κόκκινο όταν τα ακούω
Λαμπρό παράδειγμα ο Albert στο Gankutsuou ακόμα νευριάζω όταν τον σκέφτομαι άσε που μου έχει δημιουργήσει ψυχολογικά τραυματα αυτό το πλάσμα....
και κάτι ακόμα δεν μπορώ να βλέπω ενήλικους να ερωτοτροπουν με ανήλικα μου την δείνει απίστευτα και με πιανει και μια αναγούλα...και δυστυχός και τα 2 γίνονται πολύ σιχνά στα Anime...:despair:


#24 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 27 March 2007 - 17:00

Επίσης μικρά παδιά μένουν έξω από το σπίτι για πολυ καιρό, κοιμούνται αλλού για πολυ καιρό, πηγαίνουν όπου θέλουν και κάνουν ότι θέλουν...

#25 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 27 March 2007 - 22:37

Αυτό έχει εξήγηση.... Μουρίτσα σε παρακαλώ διαφώτισε τον κύριο περι της παιδικής λογοτεχνίας.. ευχαριστώ

#26 yami

yami

    神速

  • Retired Staff
  • 3,707 posts

Posted 28 March 2007 - 04:01

μου τι δινει στα shounen(και οχι μονο,σχεδον σε ολων των ειδων τα ανιμε γινεται)καθε φορα που ο πρωταγωνιστης ή οποιος αλλος παλευει με οποιον αλλο φωναζει το ονομα επιθεσης/κινησης/τεχνικης που χρησιμοποιει..:despair:
ειναι απιιιιιιστευτα ενοχλητικο...ειδικα αν ειναι in succesion :shutup: και απο τους 2 αντιπαλους...

#27 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 28 March 2007 - 09:12

Με τσαντίζει

η Candy
που ακόμη βυζιά δεν έχει, έχει χτυπήσει και γκόμενους, και όλο την γουστάρουν.


Γιατί σε πειράζει; Εδώ υπάρχουν μεγάλες γυναίκες και για στήθος έχουν πλάκα :bleh:...αυτές να μην τις ερωτευτούν γι'αυτό;

L απο Death Note
είναι σε θέση να βγάζει τα πιο xtreme συμπεράσματα απο μια απλή κίνηση,
Υagami Light απο Deth Note
όχι απλά ειναι ελεινά έξυνπος, απλά καταφέρνει να βρει τι ακριβώς έχει στο μιαλό του ο L.
Δηλαδή ΟΜG αυτοί οι δύο είναι ικανοί

Spoiler:


:rofl::rofl::rofl:
Και γ@μ@ τα spoiler!!!

Επίσης μικρά παδιά μένουν έξω από το σπίτι για πολυ καιρό, κοιμούνται αλλού για πολυ καιρό, πηγαίνουν όπου θέλουν και κάνουν ότι θέλουν...


Και αυτά τα κάνουν όλη την ημέρα χωρίς να μας λέει αν δουλεύουν και από που πέρνουν λεφτά αφού τις περισσότερρες φορές είναι και ορφανά!
Πείτε πως το κάνουν να το κάνω κι εγώ!!!:wallbash:

Ένα άλλο θέμα που με εκνευρίζει αφάνταστα, είναι το κλασικό πλέον "I want to protect her". ΈΛΕΟΣ δηλαδή ! Είμαι αναγκασμένος σε κάθε anime να βλέπω αυτό το πράγμα.


ΝΑΙ ΕΙΣΑΙ!!!:tongue:Και όλοι μας είμαστε!!!Αφού βλέπουμε anime πρέπει να ανεχτούμε αυτό το ''πανταχού παρόν'' κλισέ:ill:.Τι άλλο να βάλουν οι άνθρωποι;Κάθε χρόνο βγάζουν δεκάδες σειρές και αφού αυτό πουλάει...το τρώμε στην μούρη!:cry:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image

#28 LIB

LIB

    Blood Thirsty

  • Members
  • 105 posts

Posted 28 March 2007 - 09:45

επίσης αυτό που είναι τρελα σπαστικό είναι τα filers!!!
αμάν πια περιμένεις τόσο καιρό η δεις καμια μάχη k τι γίνετε... μιλούν όλη την ώρα η τρώνε 50000000000 πιάτα χωρίς να πουν τίποτα... ακόμα δείχνουν τις φάτσες τους χωρίς τίποτα, δεν έχει νόημα αυτό!!! απλά για γεμίσουν το χρόνο... ρε παιδί μου καθυστέρησε λίγο το ep. k βάλε κατι με νόημα!!!!
επίσης αυτό που είναι πολύ σπαστικό είναι το κλασικό 'θέλω να προστατεύω ________ τα αρχ*** μου!!!'
άσε το άλλο που λένε... πριν από κάθε κίνηση σε πολλές μάχες πετάνε το όνομα τις κάθε κίνησης...'camel hamel a a a a a a a aa a 'τι είναι αυτό θέλει ο ήρωας να κλάση??? ε???
αυτά είχα να πω k τα έβγαλα από μέσα μου ουφφφφφ
B)


Posted Image

Spoiler: Elfen Lied!!!

Posted Image

#29 denCorg

denCorg

    Anime Fan

  • Members
  • 211 posts

Posted 28 March 2007 - 13:48

Εκτός από όλα αυτά που είπατε εκείνο το κλισέ που μου τη σπάει σε shounen (όπως λ.χ. στο Bleach) είναι ότι όταν ένας χαρακτήρας κινδυνεύει ο ήρωας φτάνει ΠΑΝΤΑ τη τελευταία στιγμή για να τον σώσει (από τη μπουνιά ή το σπαθί του αντιπάλου και διάφορα τέτοια)
Go figure...
Posted Image

#30 Despic

Despic

    Κουρδιστός Μανταρίνης

  • Members
  • 284 posts

Posted 28 March 2007 - 13:57

You mean something like this?
Laws of Anime Physics
Posted Image