Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

[COSPLAY meetings 2007]


  • This topic is locked This topic is locked
92 replies to this topic

#46 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 13 February 2007 - 17:40

Αυτό το θέμα είναι για την συνάντηση στην Αθήνα. Και επίσης το κουμπάκι SPOILER υπάρχει για παρόμοιες περιπτώσεις :despair:

E5VV38U.jpg


#47 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 14 February 2007 - 14:40

omfg,το πόστ του DjDragon τα μάμησε όλα..
Βρε παιδακι μου,πώς τα πετάς έτσι τα spoilers?

Και μην γράφεις οτι ακυρώθηκε το meeting γιατι θα το δεί κανας αθηναίος και θα έχουμε παρεξηγήσεις..

Ενα EDIT πλιζ :P

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#48 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 15 February 2007 - 11:10

Αθηναίοι & Αθηναίες (chic!)

Το cosplay meeting της Αθηνας θα γινει κανονικά!

Τελευταία Κυριακή Αποκριας 18/02, ώρα 7:00, πλατεία Συντάγματος-έξοδος ΜΕΤΡΟ.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

(τα προηγούμενα post ακυρώρεων αφορούσαν το event που θα γινόταν στη Θεσαλοννίκη και που ουδεμία σχεση θα είχε με το δικό μας το συμπούρμπουλο.)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Εχετε 3 μερες ακόμα να κανονίσετε τελευταίες λεπτομεριες για μια αλησμόνητη παρουσία. Εντοπισα 2 sugoi μαγαζιά με αποκριάτικα και σπευσατε να τα επιστευτείτε (ευκαιρίας δοθείσης του Σαββάτου):
1) Πλατεία Κουμουνδούρου
2) Ιερά οδός (λεωφορείο 812 από πλατεία Κουμουνδούρου, 1η σταση αμέσως μετά τη Γεφυρα. Θα το καταλάβετε, είν ένα τεράστιο στην αριστερή μεριά ακριβώς επάνω στη διασταυρωση).

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Οι...άντυτοι δε σημαίνει πως τρώνε πόρτα. Ευπρόσδεχτοι είναι.
Αλλά ας βάλουνε και καμια περούκα! Τι διάολο! Μέρα βρήκανε να κάνουνε τους σοβαρούς...

#49 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 15 February 2007 - 14:07

τότες αν το πρόγραμμα επιτρέψει θα πάρω την περούκα μου και θα έρθω... όλο και κάποια γνωστή φάτσα θα πετύχω λογικα...

ΑΚΟΥΣ DANTE ?

#50 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 15 February 2007 - 14:14

Σας ζηλευω εσας τους Αθηναιους... >< ><

Εμεις στη Σαλονικα φαγαμε ακυρο με το δικο μας meeting οποτε ειναι στο χερι σας να κρατησετε τη σημαια του ελληνικου cosplay ψηλα :greece:

Και αμα θα εχετε καμερα, σας παραθετω την παρακατω προκληση απο εμας τους θεσσαλονικεις...

Τωρα που βγηκε το full dance version του "Hare Hare Yukai" απο την Haruhi, περιμενουμε βιντεακι με ολους εσας να κανουν την αποπειρα μπροστα στο συνταγμα εκει που ειναι οι τσολιαδες :bleh:
Posted Image

#51 b4h4mu7

b4h4mu7

    m_m

  • Members
  • 113 posts

Posted 15 February 2007 - 22:39

τελικα θα γινει το μιτινγκ?
λεω να ερθω και να φερω κατι φιλρακια
Posted Image
I must be God.Because every time I pray to him I am talking to myself.

#52 Blademaster_X

Blademaster_X

    N.ew W.orld

  • Members
  • 294 posts

Posted 15 February 2007 - 23:02

Meeting θα γινει bahamut

7 το απογευμα , αυτη την κυριακη 18, στην εξοδο του μετρου στην πλατεια συνταγματος...

Τελικα αποφασιστε και ελατε!!!

#53 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 15 February 2007 - 23:08

Meeting θα γινει bahamut

7 το απογευμα , αυτη την κυριακη 18, στην εξοδο του μετρου στην πλατεια συνταγματος...

Τελικα αποφασιστε και ελατε!!!



ME WANT....:bleh::bleh::bleh:

#54 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 15 February 2007 - 23:19

ΛΟΛ ρε μουρίτσα...

Αμά θες να πας κατέβα αθήνα γιατί είναι μακρια...θα πας ντυμένη cosplay κουστούμι ολόκληρο το ταξίδι με το ΟΣΕ ??? :P

Και ...

Mr Ayu-Mania

Καλωσήρθες κοπελιά μου στην παρέα των anime fans...Κι εγώ ξενέρωσα ακόμα για τη ακύρωση του δικού μας cosplay party...Αμά πιάσω τους υπεύθυνους που το ακυρώσανε θα φάνε ένα γερό μάθημα ξύλου ala Ryu(Street Fighter Alpha)...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#55 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 15 February 2007 - 23:50

Mr Ayu-Mania τον λένε τον άνθρωπο...:bleh:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#56 b4h4mu7

b4h4mu7

    m_m

  • Members
  • 113 posts

Posted 15 February 2007 - 23:52

οκ θα κανω ποστ αν τελικα θα ερθουν οι αλλοι...παντως εγω ειμαι μεσα σιγουρα
Posted Image
I must be God.Because every time I pray to him I am talking to myself.

#57 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 16 February 2007 - 11:16

Αφού παρασύρετε πρώτα ΠΟΛΥ κόσμο,
μη ξεχάσετε να φέρετε φωτογραφικές μηχανές.

Εχει μηπως κανεις και videocam ψηφιακή? Θα φανεί πολύ χρήσιμη.
Γιατί αν την είχαμε και πέρυσι, να καταγράψουμε τα σπαρταριστά σκηνικά χαβαλέ με άσχετους τύπους στο δρόμο και τις παραστάσεις στο karaoke bar...

Και με την ευκαιρία, επιτρέψτε μου να σας παρουσιάσω τον περυσινό Βασιλιά του cosplay:

[IMG]http://www.anime.gr/forums/%5BURL=http://imageshack.us%5D%5BIMG%5Dhttp://img206.imageshack.us/img206/4213/acm17kp0.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D[/IMG]

Ήταν τόσο επιτυχημένη η εμφανισή του ως διαδηλωτής από το Akira, που αργησε στο ραντεβού, γιατί κανένας οδηγός λεωφορείου δε σταματούσε στη στάση να τον πάρει...

(η φετινή του εμφάνιση καλύπτεται από πέπλο μυστηρίου...
φήμες λένε για Reno από Advent Children...)

#58 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 16 February 2007 - 12:15

Mr Ayu-Mania

Καλωσήρθες κοπελιά μου στην παρέα των anime fans...Κι εγώ ξενέρωσα ακόμα για τη ακύρωση του δικού μας cosplay party...Αμά πιάσω τους υπεύθυνους που το ακυρώσανε θα φάνε ένα γερό μάθημα ξύλου ala Ryu(Street Fighter Alpha)...


:shutup: :shutup:
Ε όχι και κοπελιά!!! (Do I give out that vibe? :shock: )
Νομιζω οτι η προταση στο sig μου ειναι κατατοπιστικοτατη...

Παιδια εχετε μολις 2 ημερες για να μαθετε το dance routine απο την Haruhi..
Ειναι καιρος να μπει και αναλογο βιντεακι με ελληνες στο YouTube :
Posted Image

#59 b4h4mu7

b4h4mu7

    m_m

  • Members
  • 113 posts

Posted 16 February 2007 - 12:59

ρε παιδες ψηνομαι αγρια αλλα δεν εχω λεφτα για στολες και τετοια οποτε θα φωρεσω καμια περουκα τις πλακας για να ερθω...το ιδιο και κατι παιδια απο την παρεα μου...ελπιζω να μην υπαρχει προβλημα..:
Posted Image
I must be God.Because every time I pray to him I am talking to myself.

#60 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 16 February 2007 - 15:00

τότες αν το πρόγραμμα επιτρέψει θα πάρω την περούκα μου και θα έρθω... όλο και κάποια γνωστή φάτσα θα πετύχω λογικα...

ΑΚΟΥΣ DANTE ?


ΑΚΟΥΣ DANTE? Ε? ΑΚΟΥΣ?

spawn dude ελα συ και θα βρούμε τρόπο να σύρουμε και τον γερο-ξυδάκια,θα του τάξουμε μικρές kawaii μισοντυμένες γιαπωνεζούλες

δέ θα του πούμε βέβαια οτι είναι μέλη του anime.gr ντυμένα :P

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear