Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

[COSPLAY meetings 2007]


  • This topic is locked This topic is locked
92 replies to this topic

#31 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 03 February 2007 - 19:28

Λοιπόν, πως τα πάμε?

Βλέπω πρόθυμα πνεύματα, αλλά πολλοί προβληματίζονται ακόμα για το κοστούμι.
Αλλά άμα έχει κανείς όρεξη για χαβαλέ & τσαλάκωμα, δε θα βρει εμπόδιο. Το πετυχημένο κοστούμι (εαν ΔΕΝ μιλάμε φυσικά για τα ετοιματζίδικα στο eBay) θέλει ΨΑΞΙΜΟ και να "πιάνει το χέρι σου".

πχ. βγήκα σήμερα πρωι-πρωι με τον BlademasterX και άλλα παιδιά για ψώνια. Από μοναστηράκι, Κουμουνδούρου, μέχρι Ιερά Οδό. Και πετύχαμε...παπάδες! Από περούκες, μπλούζες, σπρέυ και απλά μπιρμπιτζόλια, εως αεροβόλα, πεταλούδες και γυαλιά ηλίου με 3D νεκροκεφαλές στους φακούς! Εδώ λύσαμε το ασυληπτο προβλημα που λεγόταν...θηκες για περίστροφο που δένουν στην πλάτη. Επειδή δε βρίσκαμε ψέυτικη, αγοράσαμε...αληθινή.

Και τώρα, για να σας ζεστάνω λιγάκι, θα ρίξω μερικούς από τους τίτλους που σίγουρα θα έχουμε στο "πολιτιστικό αυτό δρώμενο" που θα λάβει χώρα 18/2/2007-μη ξεχνιόμαστε:

so far έχουμε: *xXx HoliC *FF7-Advent Children *Black Lagoon *One Piece *Eureka7 *Gravitation *Rurouni Kenshin *Ranma1/2 *Naruto και έχουμε να δούμε ακόμα...

#32 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 03 February 2007 - 22:10

Εγώ είμαι έτοιμος πάντως.

Posted Image

Ελεινός poser όμως;

#33 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 03 February 2007 - 22:39

α, θα κάνεις τον Ryuk? :bleh: έλεγα και εγώ να πάρω ένα replica του death note που είχε στο ebay αλλά το μετάνιωσα τελευταία στιγμή γιατί θα χρειαζόμουνα κούρεμα :calm:

#34 Quajafrie

Quajafrie

    I dance modestly.

  • Members
  • 523 posts

Posted 03 February 2007 - 22:47

O ξάδερφος μου το φτιαξε. Σιγά μη πλήρωνα.

Πάντως έχω και μια εναλλακτική λύση, αυτή του φοβερού Friend από το 20th Century Boys. :P

Posted Image

#35 Anakin

Anakin

    Anime Fan

  • Members
  • 196 posts

Posted 04 February 2007 - 04:37

για να αγορασεις απο ebay,δεν χρειαζεται πιστωτικη;

#36 Six Winged Angel

Six Winged Angel

    Κινητό Spoiler

  • Members
  • 1,906 posts

Posted 04 February 2007 - 08:21

για να αγορασεις απο ebay,δεν χρειαζεται πιστωτικη;


ναι, εγώ έχω pre-paid

#37 Vetus

Vetus

    Rocked'N'Loaded!

  • Banned
  • 1,116 posts

Posted 08 February 2007 - 18:08

so far έχουμε: *xXx HoliC *FF7-Advent Children *Black Lagoon *One Piece *Eureka7 *Gravitation *Rurouni Kenshin *Ranma1/2 *Naruto και έχουμε να δούμε ακόμα...

Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να ντυθώ Ranma μιας κι ο Blademaster μου είπε ότι δεν βρήκατε υλικό. Οπότε θα ντυθώ Nabeshi (ο director του Excek Saga με το afro μαλλί). Βρήκα το κόκκινο κουστούμι (υπήρχε ξεχασμένο στη ντουλάπα με τα παλιά ρούχα του πατέρα μου) όποτε μου λείπει να βρω μια κίτρινη γραβάτα, ένα τιρκουάζ πουκάμισο και μια άφρο καφέ περούκα. Τα δυο πρώτα εύκολα είναι. Το τρίτο να δω αν θα βρω (μόνο μαύρες έχω βρει ως τώρα). Το πολύ-πολύ να βάψω μια. :P Μήπως να φτιάξω και κανα αυτοσχέδιο μπαζούκα για να πηγαίνει σετ με τη στολή; :D

#38 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 09 February 2007 - 12:19

9 μέρες μας μένουνε μέχρι το meeting...

Πως τα πάτε με τις προετοιμασίες? Αντιμετωπίζετε κανένα πρόβλημα? Θέλετε προτασεις και λύσεις? Με pm, με post, εδώ είμαι να βοηθήσω...

Όσοι δε μπορούν να ντυθούν ή εν πάσει περιπτώσει, θεωρούν εαυτούς πολύ...σοβαρούς ινα πράττουσι τοιούτον τι (θα λεγα τώρα..), θεωρώ προτιμότερο να έρθουν όπως είναι και να μη χασουν το χαβαλέ από πρώτο χερι, παρά, σα κάτι Hazukiρέους να κατσουν σπίτι τους και να περιμένουν μετά να δουν τις φωτό.

Και μια και είπαμε για φωτό, ας μη παραλείψει κανεις να φέρει τη φωτογραφική του μαζί. Κι αν καποιος διαθετει και ψηφιακή καμερούλα για βιντεάκια, δε θα ήταν καθόλου άσχημο.

Όσο για το μπάρμπα-Vetus, ενα έχω να του πω..
Κανόνισε πάλι, να βγάλεις καντήλες απ τη μπογιά όπως πέρυσι, και να καταλήξεις να να εμφανιστείς αθελά σου ως Keittaro για άλλη μια φορά...
Α-προπο...κυκλοφορούσε παλιά ο μπαμπας σου με...κόκκινο κουστουμάκι? ΙΜΑΟ! Πως γίνεται να βρήκες τετοιο πράμα στη ντουλάπα του?

#39 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 09 February 2007 - 13:34

εγώ έκανα μια στολή Tohsaka απο Fate stay night αλλα δεν θα με δει και κανένας :P

Posted Image


#40 Tomodachi2

Tomodachi2

    Repairer of Reputation

  • Members
  • 915 posts

Posted 09 February 2007 - 14:13

εγώ έκανα μια στολή Tohsaka απο Fate stay night αλλα δεν θα με δει και κανένας :P


Ελα εσύ. Και το πολύ πολύ, να κάνουμε ότι δε σε βλέπουμε...

#41 MoRmEnGiL

MoRmEnGiL

    Casval Rem Deikun

  • Members
  • 595 posts

Posted 13 February 2007 - 13:49

Λοιπόν.
Εγω χρόνο να ψάξω και να οργανώσω μασκαρέματα δεν έχω με τη γκαμία (παραδίδω 5 εργασίες this week και δίνω και 2 μαθήματα. :rip: )
Οπότε θα πάρω τον έταιρο καρνάβαλο Hazuki και θα σας έρθουμε άντυτοι.
Well όχι αυτό που φαντάζεστε : (αν και δεν εγγυώμαι για την καλή μου διαγωγή άμα καταναλώσω αρκετό αλκοόλ :P)
Όπως και να έχει εγώ είμαι καρνάβαλος όλο το χρόνο οπότε δε χρειάζομαι μασκαρέματα για να είμαι γελοίος :P

Άντε κωλόπαιδα έχω να σας δώ αιώνες όλους μαζί

PS: Ο λαός θέλει και ντάντε μαζί ε.

(τι,μόνος μου θα μπεκρουλιάζω? :P)

My morning sun is the drug that brings me near
To the childhood I lost, replaced by fear


#42 Anakin

Anakin

    Anime Fan

  • Members
  • 196 posts

Posted 13 February 2007 - 14:03

εχει κανεις να μου προτεινει κατι;δεν ειμαι κ τοσο δημιουργικος σε τετοια θεματα.κατι ευκολο.

#43 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 13 February 2007 - 14:13

Anakin Skywalker doh!!

#44 Anakin

Anakin

    Anime Fan

  • Members
  • 196 posts

Posted 13 February 2007 - 14:15

θα γουσταρα να ντυθω L αλλα εχω κοψει τα μαλλια μου damn!

#45 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 13 February 2007 - 16:06

Λοιπόν το cosplay party ακυρώθηκε και θα ανακοινωθεί την επόμενη μέρα περίπου για την ημέρα που θα γίνει...έγιναν πολλά προβλήματα από μεριάς διαφημιστών...στην θεσσαλονίκη δεν θα γίνει...δλδ ΕΛΕΟΣ...Και σκεφτόμουν να ντυθώ Ryu από Street Fighter Alpha ή Brandon Heat από το Gungrave με κουστούμι + γυαλιά πριν το θάνατο του από τον Harry McDowell..
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!