Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Anime/manga shops στη Θεσσαλονίκη


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#76 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 15 March 2009 - 11:59

διάβασα τις άλλες 5 σελιδες του thread και είδα οτι αναφέρεστε σε ένα μαγαζί Metropolis comics.Επειδή δεν κατέχω τον προσανατολισμό μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει λίγο καλύτερα προς τα που είναι το μαγαζί?Please....(αν θέλει κάποιος ας μου στείλει ένα pm)

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#77 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 15 March 2009 - 14:28

είναι στην μητροπολέως
αν κάτσεις μπροστά στα fena frash και κοιτάξεις προς την μητροπόλεως
θα δεις ενα μαγαζί με αθλητικά παπούτσια θα κοιτάξεις πιο δεξια και θα δεις
την είσοδο μιας πολυκατοικίας και εκεί μια ταμπέλα που λέει μετρόπολις κόμιξ.

#78 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 15 March 2009 - 17:59

Σ'ευχαριστώ πολύ Erisadesu...Θα μαζέψω χρήμα και θα πεταχτώ εκεί.

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg


#79 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 15 March 2009 - 18:13

nighteyes...δεν νομίζω να είναι Lisenced.

Προς αυτό το συμπέρασμα τείνω κι εγώ.

XxWhiteDragonxX thanks, αλλά αν δεν είναι licensed προτιμώ να μην το αγοράσω καθόλου.

Posted Image

Posted Image


#80 ai_chan

ai_chan

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 05 June 2009 - 17:05

να ρωτήσω: ιαπωνικά προϊόντα (φαγώσιμα κυρίως) στη Θεσσαλονίκη που μπορώ να βρω???

#81 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 06 June 2009 - 11:48

μόνο στον Κοσμά ότι βρεις
βρίσκετε στην Βασ. Ηρακλείου.

όπως κατεβαίνεις την αριστοτέλους για παραλία
θα στρίψεις δεξιά στον πρώτο δρόμο μετά την ερμού,
στα αριστερά σου θα περάσεις το pet shop, Θα περάσεις τα μαγαζιά με τα ηλεκτρονικά
είδη, το δεύτερο μαγαζί με ντελικατέσεν... αυτό με τα τουρσιά απέξω
είναι ο Κοσμάς... αλλά Ai chan για ακόμη μια φορά.. ψάξε λίγο το φορουμ πριν
ρωτήσεις κάτι.. έχουμε ολόκληρο thread για ιαπωνικά φαγητά και έχουμε απαντήσει σε αυτή την ερώτηση άπειρες φορές.

#82 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 06 June 2009 - 12:19

Βέβαια το Ιαπωνικά παίζεται. Ελάχιστα είναι Ιαπωνικά. (Από νουντλς τα περισσότερα αν όχι όλα είναι από Κίνα, Κορέα, Ταυλάνδη. Μέχρι και από Ολλανδία αν θυμάμαι καλά την χώρα. Κάτι soba νομίζω ήταν από Ιαπωνία.) Άσε που για να τα βρεις πρέπει να κάνεις αίτηση με χαρτόσημο. Εκεί μέσα χάνεσαι. Όχι λόγω πληθώρας επιλογών αλλά λόγω αταξίας. Δεν έχουν που να τα βάλουν και σχηματίζονται πύργοι με συσκευασίες από διάφορα προιόντα.
Εκτός αν κάτι κάνω λάθος στο κυνήγι του θησαυρού των Ιαπωνικών προιόντων.:nosey: Το μόνο σίγουρο μέρος που βρήκα με Ιαπωνικά προιόντα είναι αυτό, αλλά είναι Αθήνα. Υποθέτω όμως ότι στέλνουν και στο σπίτι αν είναι μεγάλη παραγγελία.

Posted Image

Posted Image


#83 ai_chan

ai_chan

    Anime Amateur

  • Members
  • 98 posts

Posted 06 June 2009 - 20:09

Ναι παιδιά συγνώμη το είδα μετά οτι υπηρχε ειδικο forum.... πηγα στον Κοσμά και βρήκα αυτο που έψαχνα.... Μέχρι και σάκε είχε!!!:w00t:
Απίστευτα πράγματα έχει αυτό που μου προτείνεις Nighteyes!!!!

Και φυσικά έκανα και μια βόλτα από όλα τα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης που πουλάνε μανκγα μια που κατέβηκα σήμερα!!! Άντε να φέρουν περισσότερα δεν έχουν μεγάλη ποικιλία...


#84 Pell-sama

Pell-sama

    Gear secondo...

  • Members
  • 32 posts

Posted 11 November 2009 - 00:14

Λοιπον περασα και εγω σημερα απτο σινεσοπ, που ανακαλυψα πως πουλαει ανιμε πραγματα το σαββατο, και πηρα τα Wanted της οχταδας απο OP σε κανονικο μεγεθος(ανυπομονω να τα βαλω στο δοματιο μου!!!) και απτο Soul eater,το μενταγιον του Soul και το δαχτυλιδι του Death the Kid, καλη φαση

#85 Melkor

Melkor

    逸楽生活

  • Members
  • 2,051 posts

Posted 11 January 2010 - 00:40

Η Σπηλια των Κομιξ μεταφερεται στην Ιπποδρομιου 3
Δημοσιευμένη  εικόνα

1345977285497_zps066ae44a.jpg


#86 Allen_w

Allen_w

    Starting...

  • Members
  • 8 posts

Posted 11 April 2010 - 17:26

2 μέρες πηγα θεσσαλονικη κ προλαβα ν ζησω μεγαλες συγκινήσεις... κ στο public πηγα κ ειδα πως μεγαλωσαν πολυ το τμημα μ τ μαnga κ τυχεα τελιιιιιως επεσα πανω στ μαγαζι comics metropolis :DD μες τη χαρα ειμαι, η ελλαδα εξελισετε :o:hehe:
Spoiler:
Μέγιστο επιτρεπτό ύψος υπογραφής: 250 pixels

The .aNiMe//GR Team

#87 PjMixas

PjMixas

    Starting...

  • Members
  • 7 posts

Posted 20 July 2010 - 16:14

Και εγώ επειδή ψάχνομαι για να βρω περί anime διάφορες μλκίτσες έχω βρεί τα εξής καταστήματα

Α) Το Cine Shop που βρίσκεται λίγο πιο κάτω από το Βιβλιοπωλείο στην Ναβαρίνου στον πεζόδρομο (Για cosplay και λοιπά αντικείμενα και αφίσες...
Β)Η Σπηλιά των Κόμιξ κοντά στην αριστοτέλους την πλατεία της παραλίας
Γ) Το πολυαγαπημένο μας Metropolis Comics στην μητροπόλεως (αν πάτε εκεί να πάτε με σιδηρούν οπήσθια για να μην πονέσετε από το πιάσιμο...
Δ)Και τέλος είχα βρεί εγώ στο Cosmos (το εμπορίκο ) ένα μεγάλο πολυκατάστημα που είχε μανγκα σε πολύ καλές τιμές το οποίο το προτείνω ανεπιφυλακτά

Ελπίζω να βοήθησα στην αναζήτηση σας (ΤΑΚΕ ΤΗΑΤ!!!)


η σπηλια τον κομιξ μετακινηθηκε!!

#88 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 20 July 2010 - 18:51

η σπηλια τον κομιξ μετακινηθηκε!!

To ανέφεραν 3 ποστ πιο πάνω.

Η Σπηλια των Κομιξ μεταφερεται στην Ιπποδρομιου 3
Δημοσιευμένη  εικόνα


Posted Image

Posted Image


#89 Captain Usopp

Captain Usopp

    Starting...

  • Members
  • 6 posts

Posted 01 January 2011 - 19:54

καθε φορα που περναω απο μητροπολεως το metropolis comics ειναι κλειστο. Ξερετε αν λειτουργει κανονικα???
Και περα απο τα cineshop, comic cave ξερετε κανενα αλλο μαγαζι με anime και manga στο κεντρο? (για Θεσσαλονικη μιλαω...)

#90 miko-chin

miko-chin

    Anime Professional

  • Members
  • 732 posts

Posted 01 January 2011 - 20:24

το Public που άνοιξε στην Τσιμισκή.Έχει πάρα πολλά volumes από δημοφιλή μάνγκα αλλά μικρή ποικιλία.

tumblr_mv8x72aCZA1rbqh75o1_500.jpg