Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* - - - - 1 votes

Anime/manga shops στη Θεσσαλονίκη


  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#61 BarbasSs

BarbasSs

    NTEΘ ΜΕΤΑΛ ΙΖ ΔΕ ΛΟ

  • Members
  • 783 posts

Posted 15 July 2008 - 00:32

για sight δεν ξερω
το cine shop ειναι στην ναυαρινου πανω πανω
οπως την κατεβαινεις απο τον εγνατια απο τα everest κατεβα ισα κατω απο την δεξια μερια δεν θα το χασεις

Posted Image

Spoiler: yarrr,yarrr


#62 sab zerow

sab zerow

    Starting...

  • Members
  • 1 posts

Posted 01 August 2008 - 11:00

re paidia xeretai kana magazi sth thess pou na exei yugioh kartes kai ta sxetika???plz answer einai anagh!!!!!!:nanana:

#63 AndroGhost

AndroGhost

    Wth do you think I am ?

  • Members
  • 383 posts

Posted 01 August 2008 - 11:37

yugioh καρτες εχει σχεδον παντου
ψαξε σε βιντεο κλαμπς για αρχη
αν δε βρεις, εχει σιγουρα στην καισα στην καλαμαρια
παιζει να εχει κ στα battle grounds στο κεντρο στη κορομηλα
γενικως δεν ειναι κατι σπανιο
αν ψαξεις θα βρεις
Because, when you are miserable you need someone ever more miserable...than yourself. The ones who aren't human ARE YOU [Lucy - Elfen Lied]
Males are creatures that express their emotions through actions rather than words. It is usually preferred not to have anyone bear their suffering. [Maes Hughes - FMA]
I can have food or drinks spilled on me, or even be spit at and I'll laugh about it. However, if for any reason you hurt a friend of mine... I won't forgive you! [Shanks - One Piece

#64 Tsol

Tsol

    Starting...

  • Members
  • 12 posts

Posted 17 August 2008 - 22:40

Παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχουν πουθενά φιγούρες one piece?

#65 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 18 August 2008 - 09:22

Cine Shop Navarinou str.
but ... on god knows if they are the original.

#66 Yoriyoshi

Yoriyoshi

    エレフテルーディ

  • Members
  • 38 posts

Posted 28 January 2009 - 04:23

Παίδες βασικά εγώ θέλω να ψονίσω κάτι από Κόουντ τζίας...
Τα προαναγερθέντα μαγαζιά τα πέρασα σήμερα και με ρώτησαν και οι τρείς πωλητές τι είναι αυτό;
Spoiler:

Άν παρόλα αυτά κάποιον πάρει κάτι τ'αυτί γιά το μάτι του.... αν μπορούσε... ε,... να.... να με έλεγε και εμένα....
Spoiler:

Posted Image
Ἀς παίδευε ἐμένα στῆν θέση του. ちくしょう... Δὲν ξέρω ἐὰν σὲ κάτι τέτοιες περιπτώσεις λέμε Θεὲ μου ἣ Θεὰ μου...

#67 Shikamaru

Shikamaru

    So Troublesome

  • Members
  • 912 posts

Posted 28 January 2009 - 13:17

ξερετε κανα μαγαζι που να πουλαει μπλουζακια με φιγουρες anime και ετσι γιατι στο cine που πηγα δεν ειδα τιποτα:erk: μαλλον απο κει θα παρω ενα μενταγιον μαζι μ'ενα δαχτυλιδι και ενα μπρελοκ L :Blissfull:
Posted Image
Posted Image

#68 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 28 January 2009 - 13:24

δοκίμασε στην σπηλιά των comics
είναι το μόνο που πουλάει ρούχα

#69 XxWhiteDragonxX

XxWhiteDragonxX

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 13 March 2009 - 19:19

πάντως πραγματικά πιστεύω ότι το comics cave είναι το πιο καλό. Τουλάχιστον εγώ έχω μείνει ευχαριστημένη. Παραδείγματος χάρη στο Metropolis, ούτε φοβερή εξυπηρέτηση είχε ούτε τα είχε σε κάποια σειρά. Μπορει να έχει ποικιλία αλλά όταν δεν είναι οργανωμένα πώς θα κάτσεις εκει? δε μπορουσες να κινηθείς εκεί μέσα :fromabove: όσο για το public, μια χαρά ήτανε. Και η εξυπηρέτηση αλλά αυτός ο πωλητής με κοιτούσε με ένα παράξενο βλέμμα λες και ήμουν εξωγήινος ο.Ο

όσο για το cine shop, ένα παιδί ρώτησε πόσο έκανε το set με το death note και τα υπόλοιπα. αυτό που έχει την αφίσα και την ταινία μέσα και ένα μεταγιόν με το σήμα του L κάνει 25 (κάπου εκεί) αλλά υπάρχει και άλλο. Πχ εγώ είχα πάρει σκέτο το death note με τη πένα φυσικά αλλά και με ένα cd με τραγούδια από το live-action και έκανε 15.

:drink:
Posted Image

Be pervert to the extreme! :nbleed::tensai:

#70 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 13 March 2009 - 19:30

όσο για το cine shop, ένα παιδί ρώτησε πόσο έκανε το set με το death note και τα υπόλοιπα. αυτό που έχει την αφίσα και την ταινία μέσα και ένα μεταγιόν με το σήμα του L κάνει 25 (κάπου εκεί) αλλά υπάρχει και άλλο. Πχ εγώ είχα πάρει σκέτο το death note με τη πένα φυσικά αλλά και με ένα cd με τραγούδια από το live-action και έκανε 15.

:drink:

Επειδή με ενδιαφέρει. Κατά πόσο πιστεύεις ότι είναι αυθεντικά; Γιατί στα site του εξωτερικού δεν έχω δει ούτε death note ούτε πένα. Όχι licensed τουλάχιστον. Έγραφε κάτι επάνω στην συσκευασία για να το ψάξω; Αν την έχεις ακόμα.

Posted Image

Posted Image


#71 XxWhiteDragonxX

XxWhiteDragonxX

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 13 March 2009 - 23:43

Επειδή με ενδιαφέρει. Κατά πόσο πιστεύεις ότι είναι αυθεντικά; Γιατί στα site του εξωτερικού δεν έχω δει ούτε death note ούτε πένα. Όχι licensed τουλάχιστον. Έγραφε κάτι επάνω στην συσκευασία για να το ψάξω; Αν την έχεις ακόμα.


Υπάρχουν στο εξωτερικό και είναι πολύ καλύτερα. Αλλά εντάξει, ακόμη και αν το πήρα, δεν είναι τόσο καλό. Και η πένα, είναι ψευτική, ξέχασα να το γράψω αυτό. Δεν είναι τόσο καλής ποιότητας. Καλά αυτός στο cine shop, τα πουλάει αρκετά ακριβά για τη ποιότητα τους. :bahhh:
Posted Image

Be pervert to the extreme! :nbleed::tensai:

#72 Nighteyes

Nighteyes

    Thinking backwards.

  • Retired Staff
  • 1,667 posts

Posted 13 March 2009 - 23:56

Ναι, αλλά είναι licenced;
Γιατί δεν θέλω να στηρίξω κάποιους που πάνε να κερδίσουν από τη δουλειά άλλων ούτε να πάρω κάτι που σίγουρα δεν θα είναι τόσο ποιοτικό όσο το αυθεντικό. Στο Amazon και σε κάτι άλλα που κοίταξα, βρωμούσε το πράγμα.
Σε site που πουλάνε αποκλειστικά licensed προιόντα, δεν βρήκα κάτι ανάλογο. Εκτός αν υπήρχαν στο παρελθόν ή στη Ιαπωνία και εξαντλήθηκαν.

Posted Image

Posted Image


#73 XxWhiteDragonxX

XxWhiteDragonxX

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 14 March 2009 - 11:16

λογικά είναι, αφού είναι βασισμένα πάνω στη ταινία. τώρα δε μπορώ να σε βοηθήσω για το από που θα το πάρεις. Σίγουρο είναι ότι στο εξωτερικό είναι καλύτερα όσον αφορά ποιότητα, αφού υπάρχουν τα death notes που είναι βασισμένα στο anime και έχουν πάει εκεί από Ιαπωνία. Τώρα σίγουρα υπάρχουν αυτά που είναι μούφα, σε αρκετές ιστοσελίδες. Πραγματικά, δε ξέρω.
όπως επίσης μπορεί να είναι και αυτό που λες, ότι έχουν εξαντληθεί. :/ :emptyonexg1:
Posted Image

Be pervert to the extreme! :nbleed::tensai:

#74 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 15 March 2009 - 03:45

εμένα πάντως στην σπηλιά των comics πάντα με κοιτάν σαν εξωγήινη
στο μετρόπολις βρίσκω τη χαρά μου...nighteyes...δεν νομίζω να είναι Lisenced.

#75 XxWhiteDragonxX

XxWhiteDragonxX

    Starting...

  • Members
  • 5 posts

Posted 15 March 2009 - 11:53

αυτό είναι γιατί έχει μεγάλα μάτια ο άνθρωπος. αν του μιλήσεις θα σε μιλήσει ευγενικά. και εμένα και με την αδερφή μου μας μιλάει πολύ φυσιολογικά αλλά πάντα έχει γουρλωμένα μάτια. και ο άλλος που είναι καμιά φορά εκεί πέρα είναι πολύ ευγενικός.
άσε που μας αφήνει και να δούμε και πώς είναι το manga μέσα, δεν έχει πρόβλημα.

μπορεί στο metropolis να μην είχα πετύχει σωστό άτομο, αλλά το μέρος δε με άρεσε καθόλου. Δεν ήξερα που είναι το κάθε volume άσε που είχαμε και την άλλη από πίσω ''τι θέλετε?'' κάθε φορά που έπιανες ένα manga στα χέρια σου.

ο καθένας με τις προτιμήσεις του, φυσικά.

όσο για το death note, μπορεί και να μην είναι licenced, προτιμότερο να το πάρει από εξωτερικό πάντως.
Posted Image

Be pervert to the extreme! :nbleed::tensai: