Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Mouritsa's Experiments


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#16 .Therion//DCLXVI

.Therion//DCLXVI

    Alchemist

  • Members
  • 28 posts

Posted 10 January 2007 - 09:44

~Η πρωτη σειρα ειναι τελεια!!
^_^ Και πολυ ωραια για wallpaper :S καινουργια σχεδια στο χερι θα δουμε :P ?
Posted Image
~Sors de l'enfance, ami, reveille-toi!

#17 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 10 January 2007 - 15:01

Ολα ωραία και καλά αλλα αμα πας να δώσεις τα σχέδια σου στον Nico σίγουρα θα σε πάρει να χτυπας και κανα Tatoo... :
Όντως τα 2 τελευταία πάιρνουν πολύ respect απο όλους...
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#18 Nehelenia

Nehelenia

    Queen Nehelenia

  • Members
  • 674 posts

Posted 10 January 2007 - 15:40

είναι πολύ ομορφα

Posted Image


#19 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 13 January 2007 - 01:29

Για να κάνω το χατίρι στον Therion, ανεβάζω και αυτά (που είναι και κάποια άσχετα με τα anime...όπως πάντα):

Posted ImagePosted ImagePosted ImagePosted Image

#20 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 13 January 2007 - 02:04

Respect:sick:

Μιας ερώτηση και δεν θα σε ξαναενοχλησω(εκτός αν θέλεις :bleh: )

Όταν σχεδιάζεις τις διάφορες φιγούρες έχεις μιας εικόνα παραδίπλα ώστε να βλέπεις τις λεπτομέρειες ή όλο το σχέδιο το έχεις στο μυαλό σου?


Όποιον τρόπο και να χρησιμοποιείς είναι άξιας προσοχής και μεγάλης δυσκολίας αλλά άμα ισχύει το δεύτερο τοτε... :shock: :shock: :shock:


Θα έκανες χαζομάρα άμα δεν χρησιμοπιούσες το ταλέντο σου για μια μελλοντική δουλεία.Και πιστεύω θα αναπτηχθεις με γρήγορους ρυθμούς.Συνέχισε έτσι 8)
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#21 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 13 January 2007 - 22:57

Respect:sick:

Μιας ερώτηση και δεν θα σε ξαναενοχλησω(εκτός αν θέλεις :bleh: )

Όταν σχεδιάζεις τις διάφορες φιγούρες έχεις μιας εικόνα παραδίπλα ώστε να βλέπεις τις λεπτομέρειες ή όλο το σχέδιο το έχεις στο μυαλό σου?


Όποιον τρόπο και να χρησιμοποιείς είναι άξιας προσοχής και μεγάλης δυσκολίας αλλά άμα ισχύει το δεύτερο τοτε... :shock: :shock: :shock:


Θα έκανες χαζομάρα άμα δεν χρησιμοπιούσες το ταλέντο σου για μια μελλοντική δουλεία.Και πιστεύω θα αναπτηχθεις με γρήγορους ρυθμούς.Συνέχισε έτσι 8)


Θα φανεί παράξενη η απάντησή μου αλλά έτσι λειτουργώ... Λοιπόν, συνήθως παίρνω κάποιο περιοδικό, artbook, manga, εφημερίδα, διαφημιστικό φυλλάδιο, οτιδήποτε πέσει στα χέρια μου και καθώς περνάω τη μια σελίδα μετά την άλλη κάπου κολλάει το μάτι μου. Μπορεί να είναι τα χρώματα, μπορεί να έιναι κάποιο χαρακτηριστικό της εικόνας, κάποιο διακοσμητικό στοιχείο στο εξώφυλλο...εκείνη τη στιγμή ξεκινάω να σχεδιάζω. Το δικό μου σχέδιο 99% δεν είναι αυτό από το οποίο εμπνεύστηκα...βγαίνει κάτι εντελώς διαφορετικό. Βέβαια, υπάρχουν περιπτώσεις που μου ζητούν συγκεκριμένα σχέδια για τις δουλειές μου, οπότε τότε μιλάμε για άλλες τεχνικές και προδιαγραφές του σχεδίου (δεν είναι καν anime). Στις δουλειές αυτές φυσικά ακολουθώ ένα πρότυπο.
....και δεν με ενοχλείς καθόλου Αντώνη...μπορείς να ρωτάς ό,τι θέλεις!

#22 .Therion//DCLXVI

.Therion//DCLXVI

    Alchemist

  • Members
  • 28 posts

Posted 14 January 2007 - 14:18

~Thanx ^^
Ola einai teleia alla to prwto kai to teleutaio o_O
o_O
O_o

(Kai emena mou aresei to feggari kai o hlios se tetoio styl, se mia zwgrafia exw kanei kati paromoio apla kai ta dyo htan ston idio kyklo)

And again... O_O
Posted Image
~Sors de l'enfance, ami, reveille-toi!

#23 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 01 February 2007 - 01:14

Λοιπόν...αυτό που ακολουθεί το σχεδίασα στις 8:30 το πρωί στη βιβλιοθήκη της Φιλοσοφικής επείδη μας ακύρωσαν το πρώτο μάθημα και δεν είχα τί να κάνω μέχρι το επόμενο. Οπότε αν κάτι δε σας αρέσει (καθώς σε εμένα δεν άρεσε και πολύ) μπορείτε να το πείτε και να το διορθώσω (ή έστω να προσπαθήσω).

Posted Image


Σημείωση 1: Δεν έχω ξανασχεδιάσει άλογο (οπότε μάλλον το έκανα χάλια γιατί δεν είχα και καμιά εικόνα να δω τις αναλογίες...).
Σημείωση 2: Το κάτω δεξιά είναι αγόρι (στο σχέδιο με το μολύβι μοιάζει με αγόρι αλλά μετά που το πέρασα με μαύρο στιλό κάτι έγινε και μεταμορφώθηκε σε θηλυπρεπές αγόρι...).
Σημείωση 3: Αφιερωμένο εξαιρετικά σε έναν εκ ΧΑΖΟΜΑΡΑΣ "κομπλεξικό" (Ξέρει αυτός...), καθώς με ενέπνευσε να το δημιουργήσω (δηλαδή μου ήρθε στο μαυλό το πρόσωπο αυτού του παιδιού και μου κατέβηκε η ιδέα για τούτο το σχέδιο).

#24 **Akuma~Sayu**

**Akuma~Sayu**

    Watashi ni iwaseru no?

  • Members
  • 19 posts

Posted 01 February 2007 - 15:59

ooohh!@!!

αυτο το σχεδιο ειναι υπεροχο!!!!!!!
:clap:

#25 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 01 February 2007 - 16:09

Μαρία αυτό το τελευταίο σχέδιο είναι πολύ καλό!! :respect:
Μ' αρέσουν ιδιαιτέρως όλα αυτά τα υπερρεαλιστικά στοιχεία που 'χεις βάλει τριγύρω. Πλαισιώνουν μοναδικά την κεντρική εικόνα! Όσο για τον πήγασσο έχω την αίσθηση ότι τον πέτυχες!! βγήκε πολύ καλός... :thumbup:

*Βασικά όλα σου τα σχέδια μ' αρέσουν αλλά σε όσα έχεις δώσει το υπερρεαλιστικό στοιχείο απλά μεγαλούργησες..!*

Posted Image



#26 .Therion//DCLXVI

.Therion//DCLXVI

    Alchemist

  • Members
  • 28 posts

Posted 01 February 2007 - 18:17

Τελειο~!
Παντως οντως δεν πολυμοιαζει με αγορι :S Το φεγγαρι και ο ηλιος συνεχιζουν να ναι οι αγαπημενες μου πινελιες σε οποια σχεδια τα βαζεις ^^
Posted Image
~Sors de l'enfance, ami, reveille-toi!

#27 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 31 March 2007 - 10:22

Hm... έκανα την πρώτη μου προσπάθεια στο animepaper.net. Στο deviantart.com δε το συζητάω, το λατρεύω το site για την υποστήριξη. Σας παρουσιάζω τη δουλειά μου. Copy paste from AP. Φυσικά θέλω να ακούσω όλα τα σχόλια που έχουν σχέση με διορθώσεις (Plz, plz, plz).

Posted Image

This is my very first submission to Animepaper. I have never tried to make a wallpaper before as I thought I wouldn’t be able to create something that would respond to the standards of the site.
Furthermore I use graphic programs for a different purpose; I am into sketching and painting line arts I draw by myself. Most of my creations are fashion designs (as I studied fashion design), illustrations for children’s books (because I am a kindergarten teacher) and some abstract scraps for my own pleasure.
I wouldn’t have decided to submit this work if it hadn’t been for someone that believed in my potentials, so I thank him for all his support, instructions and several corrections till the very last stage of this drawing procedure.
Now, some words about the way I made this wallpaper. First of all I used a scan I found while wondering in Graceful-Lament.com by Li Kun. I extracted the female character and the lion but I had great difficulty in adding the hair as it was quite thin. So I repainted it and so did for the lion’s fur and some details around and within the extracted piece. As for the background I used a photo reference found in scx.com (stock photo). I draw the whole bg picture using that photo as a guide and added several parts with the help of brushes (found in Deviantart.com) and my Wacom Intuos 3 template. The whole procedure lasted 8 hours more or less.
I hope you like it. I would love you to comment about mistakes you may see, things that don’t fit or even about the colors, the blending etc. It is, after all, my first submission and I would like to learn more about this kind or art style.

Scenario: A girl trapped in a haunted forest. She is all alone. Gods cursed her because she has never felt love. She is now blind.
All of the sudden a lion comes towards her. Sits close to her so that she would feel warm, safe, not alone.
The lion will protect her.
The lion is a man in disguise. He is cursed by the Gods for the same reason as she is. He has never felt love as well.
Will this journey of self discovery keep them together or put a distance between them?
You may all give your own end…

This is the scan I used: Posted Image

#28 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 31 March 2007 - 11:12

Πωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
Απίστευτοοοοοοοοοοοοοοοοο

Μπράβο μικρή μουρίτσα!!!!!!

#29 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 31 March 2007 - 19:22

Μπράβο σου Μαράκι...instant desktop με συνοπτικές διαδικασίες...8D

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#30 Fingolfin

Fingolfin

    High King of the Noldor

  • Retired Staff
  • 1,430 posts

Posted 31 March 2007 - 19:58

Πρώτη φορά τυχαίνει και τα βλέπω και ότι και να πω θα επαναλάβω τους προλαλήσαντες...:
Χαίρομαι που υπάρχει ένα τέτοιο καλλιτεχνικό ταλέντο στο forum μας.:thumbup:
Γιατί δεν ανεβάζεις κάποιες δημιουργίες σου στην gallery του forum στο fan art να μπορεί ο λαός να τις κατεβάζει;:clap:
Posted Image
''Πλημμυρισμένος από οργή και απελπισία,καβάλησε το Ροχάλλορ,το μεγάλο του άλογο. Διέσχισε το Ντορ-νου-Φάουγκλιθ σαν άνεμος μέσα στη σκόνη και όσοι είδαν την επίθεσή του το έβαλαν στα πόδια.Κι έφτασε στις πύλες της Άνγκμπαντ και σάλπισε το βούκινό του,χτύπησε τις μπρούτζινες πόρτες και προκάλεσε τον Μόργκοθ να βγει να πολεμήσουν.'' Το Σιλμαρίλλιον
My AMV in animemusicvideos.org Posted Image .aNiMe//GR IRC channel Posted Image