Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

Mouritsa's Experiments


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#1 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 24 December 2006 - 19:33

Σας παρουσιάζω μερικούς πειραματισμούς που έκανα παλαιότερα στο Photoshop και το Corel.
Περιμένω σχόλιά σας.

Posted Image Posted Image Posted Image

#2 Arkan

Arkan

    Starting...

  • Members
  • 23 posts

Posted 24 December 2006 - 21:24

:respect::thumbup:
Need i say more?

Posted Image
It's Lonely At The Top,
But It's Good To Be The King!!!:king:


#3 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 25 December 2006 - 00:25

YAY!..πανέμορφα, keep 'em coming....:thumbup:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#4 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 01 January 2007 - 22:07

'Οταν ήμουν μικρή (hehe) ζωγράφιζα με μανία διάφορα πραγματάκια. Είχα τρελή αγάπη στα manga, καθώς κάθε φορά που ερχόταν η ξαδέλφη μου απο την Γερμανία (χώρα γνωστή για το πάθος με τα anime κ.λπ) μου έφερνε διάφορα περιοδικά που περιελάμβαναν αυτό το είδος συγγραφής κόμικ (εννοώ manga). Εμπνευσμένη λοιπόν από αυτά, ανά χρονικά διαστήματα ζωγράφιζα και απο κάτι. Ακολουθούν παραδείγματα που μοιάζουν σε στυλ τα manga και άλλα που δεν έχουν καμία σχέση...
Περιμένω σχόλια, προτάσεις κ.λπ.

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#5 gohan-the mystic power

gohan-the mystic power

    .:LOST addict:.

  • Members
  • 1,006 posts
  • Locationhttp://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

Posted 02 January 2007 - 02:44

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:



Άμα αυτά τα έκανες όταν ήσουν μικρή σκέψουν τι σχέδια θα έκανες άμα είχες πάει σε κάποια σχολή.Δυο συμπεράσματα μπορώ να βγάλω


1.Ή έχεις κρυφό ταλέντο που πρέπει να το αναπτύξεις :)



2.Ή η αγάπη για να manga σε έκανε να δημιουργίσεις τόσο όμορφα artwork.:respect:




:respect: :respect:
http://www.quotes-sayings.net/ Find the best Quotes and Sayings and share them with Facebook and Twitter

#6 NoRdoXXX

NoRdoXXX

    Anime Freak

  • Members
  • 453 posts

Posted 02 January 2007 - 16:25

Πω πω το τελευταίο είναι κορυφαίο!!!
Respect το λιγότερο που μπορώ να πω...
Posted Image
"If knowledge is the original sin, then why, in a world of every increasing
knowledge, has God not smitten us."-- A Thesis on Atheisism. . .

#7 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 03 January 2007 - 00:25

Μαρία μου είναι όλα υπέροχα!!!
Βέβαια εγώ τα 'χω δει κι από κοντά, αλλά όποτε κι αν ξαναβρεθούν μπροστά μου λέω απλά :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Posted Image



#8 eXXentriX

eXXentriX

    Ryu/Dae-Su/Jeum-ja

  • Members
  • 849 posts

Posted 03 January 2007 - 12:53

Όντως.....
Ειδικά το τελευταίο pWned....:head:
Posted Image

Εξεταστική...πφφφφ...απο 22/2 ξανά.......:wis:

#9 .Therion//DCLXVI

.Therion//DCLXVI

    Alchemist

  • Members
  • 28 posts

Posted 05 January 2007 - 00:15

Ο_Ο Όλα πολυ ωραια εμενα μου άρεσε πιο πολυ το πρωτελευταίο Ο_Ο :respect:
Posted Image
~Sors de l'enfance, ami, reveille-toi!

#10 neeTHREE

neeTHREE

    Anime Freak

  • Members
  • 360 posts

Posted 05 January 2007 - 00:25

Παρα πολυ ωρεα ολα! θα επρεπε να συνεχιζες σε καπια σχολη! Ηδηκα το τελευτεο...:respect:
Posted Image

#11 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 05 January 2007 - 09:24

Ρε παιδιά, είναι σχεδόν spam να πούμε ότι είναι ωραία όλα XD

Είναι απλά τρομερά Mouritsa, KUTGW! :D
1

#12 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 05 January 2007 - 13:50

Πωπώ... Αυτό θα πει ταλέντο ...... Ο_ο
Σοβαρά, θα έπρεπε να αρχίσεις να σκέφτεσε να κάνεις κάποιο manga :bleh:
Εμένα το τελευταίο μου αρέσει περισσότερο αν και όλα είναι εξερετικά! :thumpup:

[Αυτό που σου είπα να κάνει Manga πραγματικά σκέψου το, φάση θα είχε να υπήρχε κάποιο manga που να εκδίδεται στο forum μας από ένα μέλος του forum μας!!]

oR4yYRl.gif


#13 **Akuma~Sayu**

**Akuma~Sayu**

    Watashi ni iwaseru no?

  • Members
  • 19 posts

Posted 06 January 2007 - 23:43

ooh!:respect:

Είναι πολύ ωραία~~!!!Ειδικα τα τελευταία!!:clap:

#14 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 09 January 2007 - 16:08

Παιδιά ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Άν όλα πάνε καλά θα προσθέσω σύντομα και άλλη προσωπική δουλειά εδώ.

Λοιπόν για να απαντήσω σε αυτούς που ρωτανε περί σχολής σχεδίου κτλ και τους ευχαριστώ για τις προτροπές να παρακολουθήσω μαθήματα...αλλά σας πρόλαβα:
Έχω ήδη σπουδάσει σχέδιο μόδας (άσχετο με την τεχνική των anime όσον αφορά τα πρόσωπα, σχετικό με τις αναλογίες σώματος κτλ) και αυτό γιατί ο πατέρας μου είναι σχεδιαστής. Παράληλλα μου δόθηκε η ευκαιρία να δώσω δουλειές σε ξένα sites με θεματολογία που περιελάμβανε logos, tags, banners κτλ για εμπορικούς σκοπούς στα πλαίσια διαφημιστικής καμπάνιας εταιριών.
Δεν γνωρίζω να σχεδιάζω 100% anime, απλά το συσχείζω με τεχνικές καρτούν (που προ αιώνων μου έδειξε ένας καλός μου φίλος).
Τα σχέδια που φάνηκε να προτιμάτε (14 - 15) είναι και αυτά που έγιναν τα τελευταία χρόνια, οπότε φαντάζομαι ότι είχα διαφορετική αντίληψη επί του καλλιτεχνικού.

Τέλος, επειδή κάποιοι στέλνετε pm για colouring, μπορείτε όσοι θέλετε να τα πάρετε αρκεί να στείλετε υπόμνημα στο email μου για τη χρήση.

Και στον Ash που ρωτάει για να φτιάξουμε manga...είμαι μέσα αρκεί να το κάνουμε συνεταιρικά και όσοι ξέρουν σχέδιο ή έχουν μεράκι να ασχοληθούν συννενοούμαστε για να γίνει ομαδική δουλειά, γιατί και οι δικοί μου ρυθμοί είναι κάπως έντονοι.

Προς Υami-Chan: μου αρέσουν τα σχέδιά σου. Είναι πολύ οργανωμένη η δουλειά σου και μαρέσει η ατμόσφαιρα που δημιουργείς στις εικόνες σου με τους φωτισμούς.

Προς Therion: Τρελαίνομαι για τις λεπτομέριές σου στα σχέδια. Keep up the good work.

Προς Τurgon: Πολύ επαγγελματική δουλειά. Η Lyra με ενημέρωσε για ένα καλό φίλτρο στο photoshop που της έιπες. By the way βγήκε νέο photoshop (πολύ καλό).

Για όσους δεν αναφέρομαι είναι γιατί δε έχω δει ακόμα πολλές δουλειές σας ή το κεφάλι μου είναι ζαλισμένο. Οπότε αργότερα σίγουρα κάτι θα ειπωθεί. Ή θα κάνω comment στα post σας. (Για τους φίλους μου δεν ισχυεί διότι ό,τι είναι να πω το λέω είτε προσωπικά, είτε με post απο την αρχή).

*Ελπίζω να μπορώ να εκθέσω δουλειά άσχετης φύσεως απο anime..για να ξέρω τι θα προσθέσω. Για περισσότερες πληροφορίες pm στο account μου.

Check these. Παλιά δουλειά σε Corel και Bryce αντίστοιχα. Τα βάζω εδώ γιατί δεν ξέρω αν θα προλάβω να το κάνω αργότερα σε άλλο post:
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Posted ImagePosted Image Posted Image Posted Image

#15 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 09 January 2007 - 19:41

Μουρίτσα σπάσε λίγο τον καρπό και το αποτέλεσμα θα είναι καλήτερο..

μαρή που το είχες κρυμένο τέτοιο ταλέντο μαρή