Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Πως γνωρίσατε το Forum ?


  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#31 samurai_pizza_dora

samurai_pizza_dora

    Just do it!

  • Members
  • 774 posts

Posted 29 December 2006 - 13:28

Aν και το παρακολουθούσα απο την πρώτη μερα δημιουργίας απο τον αδερφούλη μου Ash,εγινα μέλος λίγο αργότερα. ^^

#32 CuBi

CuBi

    Trailblazer

  • Members
  • 169 posts

Posted 29 December 2006 - 15:17

Επίτιμος καλεσμένος του Αντρέα CSP ήμουν... Αν ρίξετε μια ματιά στα μέλη και ημερομηνίες εγγραφής θα το διαπιστώσετε και μόνοι σας!
Posted Image

#33 Goregasm

Goregasm

    M_B_L_A_Q

  • Members
  • 29 posts

Posted 03 January 2007 - 21:11

Ο Ash φταίει!!!

Posted Image


#34 misuzu

misuzu

    dance is everything...

  • Members
  • 11 posts

Posted 12 May 2007 - 14:47

Μου το σύστησε ο ξέδερφός μου!!:riiight:ο igore

#35 Yuna

Yuna

    Anime Freak

  • Members
  • 328 posts

Posted 12 May 2007 - 15:04

Κοίταγα για πλάκα την ελληνική wikipedia για να θω τι γράφουν για τα manga και τα anime, και στα links είχε και το anime.gr...

#36 tokyo pig

tokyo pig

    Attorney at LoL

  • Members
  • 52 posts

Posted 12 May 2007 - 15:15

Για πρώτη φορα γνώρισα το site πριν από 7 αν θυμάμαι καλά χρονια.Την εποχή εκείνη ονομάζονταν "ανιμε" terra prima και ήταν απλά η πρώτη σοβαρή προσπάθεια για να δημιουργηθεί κάτι...Από τότε το site άλλαξε πολλές φορες διαχειριστές μέχρι που αναστήθηκε πλήρως υπό τον commander sp και τον prof e και με την ενσωμάτωση του "διστρο" και την παρακμή του "ανιμεπλανετ" και "ανιμεξκλουσιβε" (αυτό είχε πεθάνει χρονια πριν) ήρθα σε αυτό το safe heaven :)
Posted Image
For teh nigra brothers, for teh pool, for teh aids...i was there.
Teh BloG si teh BacK
---------------------------------------------------------------------------

#37 DjDragon

DjDragon

    *Don't be like me*

  • Banned
  • 642 posts

Posted 12 May 2007 - 15:22

Εγώ παλιότερα κατέβαζα πρώτη φορά το Flame of Recca και μου άρεσε πάρα πολύ και έτσι κατέβαζα και άλλα shounen + martial arts animes από το Strong DC++...Με τον καιρό μιλούσα στο irc με τους Jeffhardy + Warchief + foniko_neropistolo(κοπέλα του Warchief) και έτσι μπήκα στο #anime.gr και από κει βρήκα την ιστοσελίδα σας...

Α μην ξεχάσω τον φιλτατό gohan_the mystic_power ο οποίος είναι αρκετά rude σε μερικούς μερικούς αλλά καλό παιδιάκι μικρό είναι...

Η πλάκα είναι ότι αργότερα έχω μάθει ότι παίζαμε το ίδιο παιχνίδι κι εγώ και ο gohan και η foniko_neropistolo...το αείμνηστο WOW !!!

arigato στους Jeffhardy + Warchief οι οποίοι είναι ακόμη μέλη εδώ...

Όσοι έχετε απορία για το www.dragonball.gr δεν πέθανε...ακόμα ενεργό είναι...Κατά την γνώμη μου πέθανε από μελών μεριάς γιατί έχουν τελειώσει τις σειρές και τις ταινίες και τις Specials...
My Chain : "Dragon Chain" ---> THIS CHAIN HAS BEEN STARTED !!!ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΤΕ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΠΡΟΤΟΥ ΠΕΣΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΣΚΟΥΠΙΔΙΩΝ !!!:D

Posted ImageDon't get near of me!I'm a shark!

#38 denCorg

denCorg

    Anime Fan

  • Members
  • 211 posts

Posted 12 May 2007 - 15:39

Απλά πάτησα anime στο γουγλη (google ντε) να δω τι θα μου βγάλει...
Μετά λέω ας κοτσάρω και το gr δίπλα να δω αν μου βγάλει τίποτα από ελλάδα.
Και μου έβγαλε...το anime.gr. Τόσο απλά.
Go figure...
Posted Image

#39 Psycho

Psycho

    #1 FMA fan

  • Members
  • 116 posts

Posted 12 May 2007 - 17:08

I always knew but I stuck with db.gr/ax.com until the closed. I then started a long journey through many foreign anime communities until I decided to return back to the homeland.
Posted Image

#40 Ash_Pokemaster

Ash_Pokemaster

    Anime Professional

  • Members
  • 1,005 posts

Posted 12 May 2007 - 19:43

Εμένα μου είχε πει ο CommanderSP για τη δημιουργία ενός site στο οποίο θα διακινούνται Anime λίγο καιρό πριν γίνει το forum... Μετά από μερικούς μήνες, μου έδωσε το url, και αν θυμάμαι καλά τότε είχαν αρχίσει και τα πρώτα test chains... Φυσικά, άρχισα να σπέρνω το κακό και από μέρος μου... :
Πάντως, θυμάμαι την εποχή που γινόταν 1 ποστ κάθε 2-3 μέρες, και όλοι μας αμφιβάλλαμε για την επιτυχία του forum... Να πώς κατέληξε! :D

Υ.Γ.: Πριν 5 μέρες, εγώ και ο Γιώργος συμπληρώσαμε 2 χρόνια! :|

oR4yYRl.gif


#41 Jiraiya

Jiraiya

    ビッグブレストジャンキー

  • Members
  • 2,573 posts

Posted 13 May 2007 - 02:22

Εμένα μου είχε πει ένας φίλος μου που ήταν ήδη μέλος(ο Steiner_Zidane) αλλά δεν είχα μπει αμέσως και μετά ξέχασα τη διεύθυνση.Αλλά μετά από κανά μήνα που έψαχνα στο google το βρήκα και από τότε κόλλησα.

Posted Image


#42 Mr Ayu-Mania

Mr Ayu-Mania

    Wotalicious!

  • Members
  • 959 posts

Posted 13 May 2007 - 12:34

ξέχασα τη διεύθυνση

It is not a very complicated domain name you know...
:sigh2::sigh2:

who am I to talk? I don't remember how I discovered it but it was quite recently and because somebody mentioned it in another forum.
Posted Image

#43 Matsu

Matsu

    Certified Dorama Queen

  • Members
  • 754 posts

Posted 13 May 2007 - 16:23

Εγω μπηκα γιατι ηταν μελος ο ξαδερφος μου Seraphimon_tk, και επειδη μεχρι προτεινος εμπαινε απο τον δικο μου υπολογιστη μεχρι να συνδεθει ο δικος του στο νετ ειχα τη διευθυνση στο ιστορικο του explorer...Στην αρχη μου την εσπαγε, γιατι ολες οι δικες του οι διευθυνσεις μπαινανε πανω απο τις δικες μου, αλλα μετα εκατσα και εψαξα να δω που μπαινει, ε, και γραφτηκα..
Posted Image

Dorama Queen-Bitch Mode On Atm


#44 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 13 May 2007 - 17:14

Εγω μπηκα γιατι ηταν μελος ο ξαδερφος μου Seraphimon_tk, και επειδη μεχρι προτεινος εμπαινε απο τον δικο μου υπολογιστη μεχρι να συνδεθει ο δικος του στο νετ ειχα τη διευθυνση στο ιστορικο του explorer...Στην αρχη μου την εσπαγε, γιατι ολες οι δικες του οι διευθυνσεις μπαινανε πανω απο τις δικες μου, αλλα μετα εκατσα και εψαξα να δω που μπαινει, ε, και γραφτηκα..


έλα καντον ρόμπα.. λολ.
που αλλού έμπαινε.? στο hentaiforum.com?
lol

#45 zidane72003

zidane72003

    Starting...

  • Members
  • 20 posts

Posted 14 May 2007 - 00:08

Spown_I & dante μου το προτεινανε...Ε και λεω...Αφου εχουνε φτασει ψηλα(gungrave & Harry Macdowell mode off)κατσε να χωθω και εγω.

Ειχα και μια μικρη μουρλα με τα ανιμε και μου αρεσει γενικοτερα το site οποτε οποτε προλαβαινω ασχολουμαι και διαβαζω
Μονο 2 πραγματα ειναι απεραντα:Το συμπαν και η ανθρωπινη βλακεια.Και δεν ειμαι καθολου σιγουρος για το 1ο

Τα τηλεφωνα τα αλεξιπτωτα και τα μυαλα δουλευουνε καλυτερα οταν ειναι ανοιχτα

George Afroudakis:1000 goal στην Α εθνικη...keep walking