Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Πως γνωρίσατε το Forum ?


  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#16 YaTa

YaTa

    Αρχαιολάτρης

  • Retired Staff
  • 1,939 posts

Posted 20 December 2006 - 13:27

Χμ, πρέπει να ήταν τότε που είχα δει το link στην υπογραφή του Hate σε κάποιο άλλο forum και είπα να το πατήσω :huh:




@ PK: έλα ρε, έκανε και κάτι καλό το MnS?:tongue:
1

#17 AndroGhost

AndroGhost

    Wth do you think I am ?

  • Members
  • 383 posts

Posted 20 December 2006 - 13:37

μου το συστηκε ο ash_pokemaster
Because, when you are miserable you need someone ever more miserable...than yourself. The ones who aren't human ARE YOU [Lucy - Elfen Lied]
Males are creatures that express their emotions through actions rather than words. It is usually preferred not to have anyone bear their suffering. [Maes Hughes - FMA]
I can have food or drinks spilled on me, or even be spit at and I'll laugh about it. However, if for any reason you hurt a friend of mine... I won't forgive you! [Shanks - One Piece

#18 Housem@ster

Housem@ster

    Anime Amateur

  • Members
  • 102 posts

Posted 20 December 2006 - 13:59

Μια μέρα που κάναμε κουβεντούλα με τον φίλο Cubi περί anime μου μίλησε γι' αυτό το forum... Από εκεί και πέρα δεν ήθελα και πολύ να κολλήσω αυτό το υπέροχο μικρόβιο!

#19 vasilisk

vasilisk

    Anime Professional

  • Members
  • 668 posts

Posted 20 December 2006 - 14:53

ηταν δεκεμβριος... καλη ωρα οπως και τωρα... (αλα του 2005)... και εψαχνα στο γουγλη σχετικα με επεισοδια jumaru... επεσα πανω στο animeclipse... και μεσα απο το φορουμ κατεληξα εδω... :D
Posted Image

#20 Epinephrine

Epinephrine

    HMMY

  • Members
  • 442 posts

Posted 20 December 2006 - 15:24

Που λετε σκεφτομαι... Αφου εχω μαθει τον ορο anime γιατι δν γραφω .gr να δω τι παιζει στην Ελλαδα .. Κ τελικα , here i am
Cuz I'm praying for rain / And I'm praying for tidal waves /I wanna see the ground give
way.

I wanna watch it all go down. / Mom please flush it all away. /I wanna see it go right in and down.

I wanna watch it go right in. /Watch you flush it all away.

#21 StoKoS

StoKoS

    Starting...

  • Members
  • 31 posts

Posted 20 December 2006 - 17:02

Μετά απο κάτι χρονάκια που επέστρεψα στον τόπο του εγκλήματος (τα ανιμε ντε :twisted: ...)

πατάω animexclusive.gr, βλέπω εχει κλεισει. Λεω τι σκτά :o πάω να μπώ στο animeplanet.gr και εκει που σβήνω το xclusive πατάω καταλάθος enter και .... :calm:

#22 d.neko-angel

d.neko-angel

    :: Dream ON ::

  • Members
  • 1,045 posts
  • Locationathens, greece

Posted 20 December 2006 - 18:12

a!καλά τι μου θυμίσατε τώρα... λοιπόν ήταν κάπου στο 2004 όταν τυχαία
από ένα google search ανακάλυψα το animeplanet.gr :bleh:
Aν και παρόλο που έμπαινα συχνά και παρακολουθούσα το forum, μου πείρε ένα χρόνο
μέχρι να πάρω μπρός k να γείνω ενεργό μέλος :
Τέσπα μια και σε κάποια φάση είχε πέσει τυχαία στα χέρια μου το 1st vol από DNAngel
και μια και είχα καταλάβει ότι με την pstn αποκλείεται να κατέβαζα οποιοδήποτε anime.
Άνοιξα topic στο animeplanet για να ρωτήσω αν μπορούσα να το βρώ από κάπου αλλού,
και τότε κατέφτασε ένα pm στο inbox μου από τον noname με το link του anime.gr
καθός και τα link του ADN, των κανόνων του ADN αλλά και το link της chain με το DNAngel !
Ε!και φυσικά χωρίς να χάσω καιρό μπήκα, γράφτηκα και δεν σκοπεύω να φείγω :P

a! και για να μην ξεχνιόμαστε > Arigatou gozaimasu Noname

rrmr.png


#23 KageHitsu

KageHitsu

    Kage

  • Members
  • 630 posts

Posted 20 December 2006 - 18:53

Λοιπον εμενα μου το συστησε ενα φιλαρακι ο DT δεν θυμαμαι πως ομως
I put up my headphones and listen to the deftones

#24 kakarrot

kakarrot

    C&F 24/7

  • Members
  • 442 posts

Posted 20 December 2006 - 21:05

Αναρωτιόμουν τι έγινε το animexclusive.com-->πρώην dragonball.gr και πάνω στο ψάξιμο έπεσα στο anime.gr:drinks:


και εγω το ιδιο:thumbup:
Posted Image
Μην ακολουθείς το μονοπάτι.
Πήγαινε εκεί που δεν υπάρχει μονοπάτι και άφησε τα ίχνη σου.

#25 Matthew

Matthew

    Anime Amateur

  • Members
  • 88 posts

Posted 20 December 2006 - 21:46

Εγω παντος το εμαθα απο τον αδερφο μου που το
βρικε κατα τυχη

#26 Igore

Igore

    Επιστροφή στα παλιά...

  • Members
  • 241 posts

Posted 21 December 2006 - 09:50

:rip: αφού πέθανε το όμορφο dragonball.gr και αργότερα κάνοντας συζητήσεις για το που θα βρούμε κάτι παρόμοιο... πριν 2 χρόνια ο Ναρούτος μου κινησε το ενδιαφέρον

+1 στην κατα τύχη www.anime.gr πληκτρολόγιση...!!!

Διαπίστωσα μετά απο συζητήσεις και με τον Gohan the mystic power ή αλλιώς Goh-Antony!!!... πως ήταν κ αυτός μέλος στο δραγονβαλλ.gr και σε άλλα παραπλήσια..

Καλή φάση πάντως.. Σπουδαία δουλειά..!
Posted Image
ΠΡΩΗΝ NEJI_IGORE....
[ www.myspace.com/igorewired ]

#27 tsouk

tsouk

    Anime Newbie

  • Members
  • 52 posts

Posted 21 December 2006 - 14:09

Ήμουν στο ΤΕΙ τις σίνδου και γονάτιζα την γραμμή του δικτύου :) κατεβάζοντας τα άπειρα και είδα τον διπλανό μου να βλέπει Σακούρα!Δεν θυμόμουν πως λεγόταν (το έβλεπα όταν ήμουν στην αγγλία το 2002 που να θυμόμουν!) Έβαλα cardcollector στο utube και βρήκα Σακούρα!πατάω να βρω τα επεισόδια στο google και μου βγάζει το amazon και το anime gr...the rest is history!
Posted ImageThe Axe effect.Axe more get more!Make Axes not war!

#28 Bulle

Bulle

    Μust Die

  • Members
  • 66 posts

Posted 27 December 2006 - 23:54

Τον Ιούνιο ο Champloo mastah μου το είπε!

#29 пустая комната

пустая комната

    DELETED

  • Members
  • 225 posts

Posted 28 December 2006 - 00:36

...Με έπριξε στην κυριολεξία η φίλη μου η Lyra για όλους τους φίλους που έκανε...οπότε ήρθα...

#30 Sparda

Sparda

    ~ C.C. is win ~

  • Members
  • 697 posts

Posted 28 December 2006 - 18:12

Μου το σύστησε ο αγαπητός και φίλτατος κύριος(ε περίπου:tongue: ) Turgon:)

Posted Image