Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
* * * * * 2 votes

Πως γνωρίσατε το Forum ?


  • Please log in to reply
245 replies to this topic

#1 Phantom Duck

Phantom Duck

    Platyrhynchos Kineticus

  • Retired Staff
  • 5,461 posts

Posted 20 December 2006 - 02:36

Πως γνωρίσατε το Forum μας ? Σας το σύστησε κάποιος φίλος σας ή το βρήκατε στην τύχη ?

Η δική μου ιστορία είναι κάπως πολύπλοκη. Είχα πάρει το περιοδικό Manga No Sekai όταν είχε πρωτοβγεί. Στην τελευταία σελίδα είχε διάφορα Links για ελληνόφωνες και αγγλόφωνες σελίδες στο ΝΕΤ. Μία μέρα που δεν είχα τι να κάνω, έλεγξα ένα ένα τα LInks για ελληνικές σελίδες. Εκεί έπεσα στο Pathfinder, σε ένα post που έλεγε κάποιος "Ξέρετε μήπως ποιος κρύβεται πίσω από το anime.gr και manga.gr ?" Και είχε αρχίσει κάποια συζήτηση για προώθηση και ανταλλαγές των Anime. Το manga.gr δεν δούλευε, αλλά το anime.gr δούλευε μια χαρά. Και από εκεί και πέρα άρχισε το κακό:rofl:. Όλα αυτά πριν από ένα χρόνο περίπου

E5VV38U.jpg


#2 kienzan

kienzan

    Anime Elite

  • Members
  • 1,251 posts

Posted 20 December 2006 - 03:02

Αναρωτιόμουν τι έγινε το animexclusive.com-->πρώην dragonball.gr και πάνω στο ψάξιμο έπεσα στο anime.gr:drinks:
Posted Image


#3 LiosAlfa

LiosAlfa

    Anime Elite

  • Members
  • 1,175 posts

Posted 20 December 2006 - 03:31

Εγώ γνώρισα τον Cube από το animeplanet και μου είπε για το ADN να το τσεκάρω μια,το τσέκαρα μια δύο κτλ
Posted Image

#4 Dante80

Dante80

    (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  • Retired Staff
  • 5,515 posts
  • Location今、そこにいる僕

Posted 20 December 2006 - 06:04

O σύντροφος Yata_kai_nwpo_tyri μου το σφύριξε σε ένα site που έγραφα anime reviews (κολλημένος με την μπάλα ως συνήθως)...8D

Θα πρέπει να έχει καταλάβει μέχρι τώρα πως...έκανε ένα ολέθριο λάθος...:rofl:

Jh0Lmx3.png
.aNiMe//GR IRC Channel ~ Better than sex, batteries included.


#5 trynksssj2

trynksssj2

    Anime Elite

  • Retired Staff
  • 1,368 posts

Posted 20 December 2006 - 08:37

Εγώ το βρήκα όταν ακόμα δεν είχε καμία αλυσίδα, μόλις είχε δημιουργηθεί. Ήμουνα το 8 μέλος που γράφτηκα μαζί με τον Ash αλλά νομίζαμε ότι δεν θα γίνει και τίποτα το ιδιαίτερο. Να όμως που έγινε...

#6 Sponis

Sponis

    Despair-Ridden Heart...

  • Retired Staff
  • 2,291 posts

Posted 20 December 2006 - 09:15

μου το "σφύριξε" ένα "πουλάκι" [άλλο μέλος δλδ.] σε κάτι ΠΜ σε άλλο φόρουμ... κολλημένος με τη μπάλα κι εγώ :D :thumbup:

#7 vectrapearl

vectrapearl

    κουρεας ο μεγας...

  • Members
  • 532 posts

Posted 20 December 2006 - 09:35

εμενα η ιστορια μου ειναι μαι αλυσιδα σαν τις αλυσιδες του ΑDN:bleh:...μια μερα εψαχνα στο ΝΕΤ να βρω καποιες πληροφοριες σχετικα με ανιμε...βρηκα το animeplanet.gr,απο εκει βρηκα το animeclipse και καθως κοιταζω στο forum ειδα μια παπια μα τι παπια:shock:...μια παπια με μπερτα και μασκα:bleh::bleh::bleh:...(phantom duck)που στο sign του εγραφε κατι για adn και ελευθερη διακινιση των anime και κατι τετοια:ill:....και τοτε εγινε το αναποφευκτο:oops:...εκανα κλικ στο anime.gr...και απο τοτε ειμαι εδω καθε μερα ολη μερα....:

arigato phantom duck.....:drinks:

                                                                       


#8 NoDsl

NoDsl

    Ευκαιριακό Μέλος

  • Members
  • 442 posts

Posted 20 December 2006 - 10:52

Crazy story, Loved.
Aside Story.


Εγώ θυμάμαι, ηταν μια σκοτεινή νύχτα νοεμβρίου. Ανηφορίζοντας την κατηφόρα του διαδικτύου ατένιζα όλο αισιοδοξία τη θολή του mozilla σελίδα, που είχε κατακλειστεί με αποτελέσματα του google απο τη φράση NEON GENESIS EVANGELION.
Η ατμόσφαιρα είχε πλέον αποφορτιστεί απο την έντονη συζήτηση που είχα με τον john στο δωμάτιο με τα περίεργα ονόματα και τα slaps with a huge trout, δίνοντάς μου την ευκαιρία να προσηλωθώ με μεγαλύτερο ζήλο στο στόχο μου. Και ναι!
Μέσα στα εκατομμύρια λίνκ, της απο ώρα αποσυνδεδεμένης σελίδας, ξεπροβάλλει το λινκ του blog που έφερε το μινι preview-review-whatever του six winged angel, ο οποίος μετά τη μοναδική εμπειρία που έζησε στο ολοκαίνουργιο, hi-end, φανταστικό, all in one home theater σύστημα του φίλου του (μιας και το δικό του ηταν στο συνεργείο) με την προβολή του NGE, μιλούσε στο έκπληκτο κοινό που παρακολουθούσε με κομμένη την ανάσα απο την πλήξη, όλο περιφάνεια και μέλι(κουφοντίνα) αναφέροντας την μαγική λέξη Shinseiki Evangelion Xtreme edition.
Με γρηγορες κινήσεις και μέσα σε 365 λεπτά τις ώρας, έχω ήδη κάνει copy-paste τη μαγική φράση στο textboxgoogliστήρι του mozilla και με τη βοήθεια της φανταστικά γρήγορης adsl μου(OTE featured) περιμένω καρτερικά τα αποτελέσματα.
Ώρα 6 και 35 πρώτα λεπτά. Ο ήλιος μόλις κάνει τα πρώτα δειλά του βήματα στη γλυκιά δροσιά του πρωινού, χαρίζοντας ένα πανέμορφο κοκκινοροδοσκατι χρώμα στον ουρανό. Ο Dante80 μόλις έχει γυρίσει απο τη δουλειά και έκανε την προσευχή του καθώς έμπαινε στο msn να μην τον πετύχω online και του τουμπανιάσω τα μαλακά του μόρια. Περιμένω...
Ώρα 7 και 15 πρώτα λεπτά(τώρα πρώτα, δεύτερα, αλήθεια έχω χάσει την μπάλα) η σελίδα φορτώνει! Με περίσσια ζωντάνια, με την βοήθεια του 4ου φραπέ με τις 62 ζαχαρίνες προσπαθώ να ανοίξω τα πανέμορφα, κατάμαυρα βλέφαρά μου για να αντικρίσω το ΕΝΑ, ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ link που ήταννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννννν














Ώρα 13 και 23 πρώτα λεπτά.
Το ρεύμα ήρθε.
Έχασα τα πάντα.
Ατομα με λευκές φόρμες μου χτυπούν την πόρτα.

Ήρθε το τέλος...





Anyways απο αυτό το blog οδηγήθηκα εδώ. :)
Posted ImagePosted Image
She's incredible math (Scott Matthew & Tim Jensen - Lithium Flower)
Rather feel pain than nothing at all
(Three Days Grace - Pain)
Chains: Gainax tribute || Share_The_Rare

#9 Κagouras

Κagouras

    monkey d. loufas

  • Members
  • 205 posts

Posted 20 December 2006 - 11:00

με οδηγησε το ενστικτο μου και το παθος μου για anime
Posted Image
Πρωιν kakashi_sensei

#10 Hajime_Saito

Hajime_Saito

    ドS

  • Moderators
  • 2,136 posts

Posted 20 December 2006 - 11:27

Μία μέρα πληκτρολογώ anime.gr για να δώ αν βγεί κατι... και βγήκε!

LfNX0dh.png


#11 Erisadesu

Erisadesu

    Hellasian Star

  • Members
  • 4,640 posts

Posted 20 December 2006 - 11:40

το 2003 εδωσα www.anime.gr και μ'εβγαλε σ'ενα site under construction. μετά απο καιρό ανακάλυψα οτι αυτό το site έγινε forum και μετά απο καιρό μπήκα και εγώ στο forum.
Spoiler:


#12 TNT

TNT

    Crazy Scientist!

  • Members
  • 735 posts

Posted 20 December 2006 - 11:53

Μμμμ... Η δική μου ιστορία ξεκινά κάπως έτσι...
Ιούνιος 2006. Έχω μπει για πολλοστή φορά στο animeplanet για να χαζέψω στο φόρουμ του. Εκεί που περιδιαβαίνω στα διάφορα threads πέφτω πάνω σ' ένα που ρωτούσε όλο απορία... "Γιατί δεν μπορώ να μπω στο anime.gr?"... Ε...Δεν ήθελα και πολύ!! πατάω λοιπόν την μαγική φρασούλα και τσουπ! να ένα φόρουμ!! Μια βολτούλα και να 'μαι!! Ένα καινούριο μέλος είχε πλέον δημιουργηθεί...

Posted Image



#13 Luffy88

Luffy88

    mpafanakos^^

  • Members
  • 104 posts

Posted 20 December 2006 - 11:53

Εμένα μου το σύστησε ο Igore.. Είμασταν μια μέρα για καφέ κ είχαμε ανοίξει κουβέντα περι άνιμε.. Εκεί πετάει την ατάκα λοιπόν για το forum του anime.gr κ περί του ADN.. Έτσι αποφάσισα να μπω να δω τι παίζει κ να μαι λοιπόν!!!!:w00t:
Posted Image

#14 Guest-59131

Guest-59131

    Starting...

  • Members
  • 20 posts

Posted 20 December 2006 - 12:24

Εμένα μου το σύστησε κάποιος, δε λέμε ποιος. Phantom Duck τον λένε.
Είμαι ο καλύτερος στο Pacman και θα το αποδείξω!

#15 Kresto

Kresto

    Σαρδέλα

  • Members
  • 301 posts

Posted 20 December 2006 - 13:25

Μία μέρα πληκτρολογώ anime.gr για να δώ αν βγεί κατι... και βγήκε!

:w00t: +1 for me