Jump to content


Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR!


Sign In 

Create Account
Καλωσήλθατε στο .aNiMe//GR, ένα ελληνικό forum για τα anime, τα manga και την ιαπωνική κουλτούρα. Βλέπετε την ιστοσελίδα μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! Η εγγραφή σας στην διαδικτυακή κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να πάρετε μέρος σε διαγωνισμούς μας και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη σας. Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και φυσικά δωρεάν. Ελάτε και εσείς στην κοινότητά μας σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλούμε μην διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.
 

Photo
- - - - -

The Nintendo Place


  • Please log in to reply
1733 replies to this topic

#1696 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 01 February 2016 - 08:43

Τελευταία λιώνω με Metroid another M. Ρε είναι παιχνιδάρα, μοιάζει πολύ με το super metroid, φοβερή ατμόσφαιρα και η αφήγηση της ιστορίας από την Samus εκπληκτική. Βέβαια το σενάριο άρχισε να μπάζει λίγο αλλά ελπίζω η team ninja να έχει βάλει τίποτα εκπλήξεις παρακάτω.
rsrGbGx.gif

#1697 Aldark

Aldark

    Αιώνιος Ρομαντικός

  • Members
  • 317 posts

Posted 02 February 2016 - 13:13

Ξεκίνησαν οι φήμες για το Nintendo NX , damn!

http://www.enternity.gr/Article/Games/News/NX-%CE%A6%CE%AE%CE%BC%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Super-Smash-Bros-game-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%B7%CE%BD-Bandai-Namco/35183.html

 

Λέτε να βγει το Zelda game εκεί τελικά; Και μέσα στο 2017;


Hunter_x_Hunter_image_hunter_x_hunter_36


#1698 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 02 February 2016 - 15:34

Αυτό με το υβριδικό λίγο με χαλάει. Ελπίζω να μην είναι ένας συνδυασμός μίας φορητής κονσόλας και ενός απλού docking station για την τηλεόραση.

Θα έπρεπε απλά να φτιάξει μια καλή κονσόλα και να αφήσεις τις βλακείες με τα υβριδικά συστήματα κλπ. Από την άλλη αν το φορητό κομμάτι της κονσόλας τρέχει σε android τότε θα είναι super γιατί θα μπορεί να κάνει πολύ γρήγορα ports για κινητά και tablets που εκεί παίζεται τώρα το πολύ χρήμα.

Τέσπα θα δούμε σε λίγους μήνες.


rsrGbGx.gif

#1699 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 10 February 2016 - 01:02

Τελευταία λιώνω με Metroid another M. Ρε είναι παιχνιδάρα, μοιάζει πολύ με το super metroid, φοβερή ατμόσφαιρα και η αφήγηση της ιστορίας από την Samus εκπληκτική. Βέβαια το σενάριο άρχισε να μπάζει λίγο αλλά ελπίζω η team ninja να έχει βάλει τίποτα εκπλήξεις παρακάτω.

 

'Οχι Hazuki, απλά όχι. To Other M είναι μια αντικειμενικά το χειρότερο Metroid παιχνίδι που έχει βγεί. Narrative bullshit, rehashed story, god awful controls και χαζό power-up system. Έπισης το γεγόνος ότι το exploration είναι απών από την σείρα παιχνιδιών που μαζί με το Castlevania καθιέρωσαν το exploration είναι τραγικό. Το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι χάλια και δεν έχει καμια σχέση με το Super Metroid το οποίο είναι το καλύτερο παιχνίδι της σείρας και ίσως ένα απο τα καλύτερα παιχνίδια των τελευταίνων 25 ετών.



#1700 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 February 2016 - 19:32

Εμένα μου αρέσει.  :congrats:


rsrGbGx.gif

#1701 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 10 February 2016 - 21:12

Εμένα μου αρέσει.  :congrats:

Απαγορεύεται λέμε, τι δεν καταλαβαίνεις;

 

Σοβαρά τώρα όμως, έχεις παίξει την Prime τριλογία; Πιστεύω εαν την παίξεις θα δείς πως πρέπει να είναι ενα 3D Μetroid game.
Έχοντας παίξει όλα τα παιχνιδια που έχουν βγεί μπορώ να πω οτι το Other M είναι η ντροπή της σειράς.

 

Εαν έχεις παίξει και όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια και ακόμα σου αρέσει το Other M δεν ξέρω. Δεν μπορώ να σε πείσω οτι είναι βλακεία αλλά εγώ με όλο μου το είναι πιστεύω ότι είναι το χειρότερο παιχνίδι της σειράς.



#1702 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 10 February 2016 - 21:19

Σχετικά με την τριλογία, να προσπαθήσω να παίξω τις Wii εκδόσεις ή τις αρχικές που δεν έχουν motion control (τουλάχιστον για τα δύο πρώτα); Από τα παλιότερα έχω τελειώσει το super metroid και το απλό του χω ρίξει μια ματιά.


Edited by Hazuki, 10 February 2016 - 21:19.

rsrGbGx.gif

#1703 Takayama Yuichi

Takayama Yuichi

    Anime Fan

  • Members
  • 155 posts

Posted 10 February 2016 - 22:07

Σχετικά με την τριλογία, να προσπαθήσω να παίξω τις Wii εκδόσεις ή τις αρχικές που δεν έχουν motion control (τουλάχιστον για τα δύο πρώτα); Από τα παλιότερα έχω τελειώσει το super metroid και το απλό του χω ρίξει μια ματιά.

Δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια. Στο Wii version μου φαίνεται πολύ intuitive το control επειδή το Wiimote είναι ουσιαστικά το gun της Samus. Ομολογουμένως, είναι κάπως κουραστικό μετά από ένα σημείο, ειδικά για εμένα που το χέρι μου είναι στο ποντίκι εάν δεν κρατάει στυλό/μολύβι, αλλά κατά τ' άλλα μου άρεσε πολύ σαν ιδέα.

Για το Gamecube δεν έχω πολλά να πω μιας και δεν το έχω παίξει, lol.

Προτείνω να παίξεις το Zero Mission και μετά το Fusion σε κάποιο handheld επειδή σε Emulator δεν πολύ λέει. Εάν δεν έχεις την ευκαιρία να παίξεις σε handheld η καλύτερη σου επιλογή είναι ένα 360 controller ή κάτι ανάλογο.

Εάν σε ενδιαφέρει χρονολογικά τα παιχνίδια πάνε με την εξής σειρά: Zero Mission(Remake του original), Metroid II, Super Metroid, [NON CANON] Prime Trilogy, Other M, Fusion.

Ουσιαστικά τα Trilogy ήταν canon μέχρι που βγήκε το Other M και χάλασε το continuity.

Αυτά για τώρα, ό,τι άλλο θες ρώτα.

 



#1704 Hazuki

Hazuki

    Anime Elite

  • Administrators
  • 2,741 posts

Posted 11 February 2016 - 10:05

Θα αρχίσω να περνάω emus στο Wii και θα δω αν μπορώ να το παίξω από εκεί. Δοκίμασα να παίξω το πρώτο της τριλογίας με το Wiimote και είπα δεν παίζει να τα καταφέρω. Από την άλλη διάβασα πως γενικά στο παιχνίδι του πάνε σαν τρόπος ελέγχου αλλά ρε φίλε κάθομαι στο καναπέ και κουνάω πέρα δώθε το ματζαφλάρι και φαίνομαι σαν ηλίθιος! :P


rsrGbGx.gif

#1705 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 13 February 2016 - 17:30

New pokemon revealed Magiana ! 340467-CC1.jpg


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#1706 pasxaleas

pasxaleas

    Smell the bunny

  • Members
  • 860 posts

Posted 13 February 2016 - 18:30

Ωραία τα καινούρια digimon.


                                                                                                                                                09pntFA.png?1


#1707 0neZ

0neZ

    Commander

  • Members
  • 236 posts
  • Locationearth

Posted 13 February 2016 - 19:00

Βασικα αυτο προσπαθουν να κανουν, θελουν να φτιαξουν τα ποκεμον πιο ρεαλιστικα και οχι απλα σχεδια οπως εχουμε συνηθισει, γι'αυτο εφτιαξαν και τις megaevolutions, καλα κανουν κατα τη γνωμη μου.


latest?cb=20130808020445

Spoiler:

#1708 Toriko

Toriko

    Toriko

  • Members
  • 708 posts
  • LocationFUCKING SPACE!!!

Posted 06 March 2016 - 19:13

Youtube Video

Απογοητευμενος...με εξαιρεση το ΜΗ Generations.


header.jpg?t=1485907896


#1709 Yurishizu

Yurishizu

    Anime Newbie

  • Members
  • 36 posts

Posted 18 June 2016 - 18:56

Νέο Zelda!

Youtube Video



#1710 pc_magas

pc_magas

    Nekomusumne are the best wives!!!!!!!

  • Members
  • 485 posts
  • LocationAcharnes

Posted 20 June 2016 - 13:41

Τιποτα φιλαράκο... απλά περιμένεις να ενεργοποιηθεί η υπηρεσία για την Κυπρο...

Δεν μπορείς δια μέσω Ελλληνικού proxy να συνδεθεί